|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kremne rezine
1.10.2007 14:13:51   
fragola99
Pozdravljene.

Mene pa zanima, če lahko jem kremne rezine, kjer je sicer jajčni rumenjak skuhan v kremi , beljak pa je samo stepen v sneg in primešan že kuhani kremi. Mislite, da je kakšna nevarnost okužbe? kompliciram?user posted image

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kremne rezine
1.10.2007 14:19:41   
Anonimen
Če so sveže , bi jih jaz jedlauser posted image

(odgovor članu fragola99)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kremne rezine
1.10.2007 14:19:48   
blue sky
IZVIRNO SPOROČILO: fragola99

kompliciram?user posted image

lp


Ja, preveč user posted image .

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kremne rezine
1.10.2007 14:20:13   
kjava
A jih to sama nardiš? Ker jaz sneg primešam kar k uni kremi z rumenjaki in vse skupaj zakuham v mleko kot puding.
Sicer pa ne vem, jaz se izogibam sladicam pri katerih nisem prepričana, če so jajca termično obdelana, ne glede ali sem noseča al ne.

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kremne rezine
1.10.2007 14:24:33   
fragola99
Ja, sama jih naredim. Po mojem receptu, se morajo beljaki čisto na koncu, ko je krema že kuhana z metlico vmešati v kremo.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kremne rezine
1.10.2007 15:01:18   
2.2.
jaz sem si v nosečnosti vsake toliko časa zaželela kremnerezine pa mi ni bilo nič, razen da sem se zredila user posted image

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kremne rezine
1.10.2007 18:08:39   
Nasy
pismo, a veš, da nisem niti pomislila na to..pa jih nameravam v kratkem tudi jaz delat na tak način..ampak, saj daš v vročo maso beljake..a misliš, da ni dovolj?

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kremne rezine
1.10.2007 20:19:04   
fragola99
Kaj pa vem, če je to dovolj. Men se jih tok lušta. Saj res, koliko časa pa bi sploh moral kuhati jajce, da uničiš kaj že - eventuelno salmonelo?? A lohk še kaj druzga fašeš preko jajc? Toksoplazmo? Kako se pa jajce sploh okuži, a misliš, da je kakšna nevarnost, če je jajce sveže in celo? Mater, res sem blond!!user posted image

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kremne rezine
1.10.2007 22:07:01   
Naja30
Men se tud tak lušta kremšnita in sem isto razmišljala te dni! user posted image

V prvi nosečnosti nisem jedla tortic iz slaščičarne, še sladoleda ne.

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kremne rezine
2.10.2007 8:19:05   
Suzi*
Sem jih jedla v prvi user posted image  in jem jih zdaj, pa sem še živa, pa tudi z user posted image  je vse ok.   user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kremne rezine
2.10.2007 12:33:22   
malamalinca
Jaz bi pa prosila za recept in pa zraven še povem, da NI NIČ NAROBE; ČE JEŠ KREMŠNITE, razen to, da se rediš

RECEPT bi pa res prosila


_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kremne rezine
2.10.2007 15:09:17   
fragola99
Evo moj recept. Jaz ful obožujem kremne rezine samo mi gre na živce ker  velikokrat dobiš rezino, ki je taka kot da bi jedel vanili puding. Ta recept, je res fajn in naredi ta pravo kremo. Malamalinca, kako pa veš, da ni nič narobe, če ješ kremšnite, po tem receptu, kjer je beljak na koncu primešan torej ni prekuhan? A se z beljaki ne moreš okužit, al kaj? Jo, zdaj mi gredo pa te jajce že pošteno na živce!!! A res ni nobene, ki bi kaj konkretnega napisala glede okužb z jajci pa kremšnit?!
 
malamalinca, če boš sprobala recept, mi javi kako se ti zdijo
 
Kremne rezine
 
Sestavine
Listnato testo
1 liter mleka
14 dag ostre moke
12 dag sladkorja + 5 dag sladkorja
6 jajc
1 vanilin sladkor
1 vanilin puding
1 sladka smetana
 
Priprava testa:
Odtaljeno listnato testo razvaljamo na velikost pekača, ga položimo v pekač in prepikamo z vilicami. Pri srednji temperaturi ga zlatorumeno zapečemo. Eno oblato že ohlajenega testa razrežemo  na  približno 6 x 6 cm velike kvadrate.
 
Priprava nadeva:
Moko zmešamo s pudingom, dodamo 2,5 dl mleka, vanilin sladkor, 12 dag sladkorja, 6 rumenjakov in zakuhamo v preostalo vrelo mleko. Vre naj približno 2 do 3 minute.
Maso občasno premešamo, da se ohladi. V ohlajeno (mlačno) maso vmešamo trdo stepeni sneg šestih beljakov, ki mu dodamo 5 dag sladkorja.
 
Izdelava rezine
V pekač položimo eno celo oblato, nanjo stresemo nadev, ga enakomerno razmažemo in pustimo da se popolnoma ohladi. Nato dodamo stepeno smetano.
Na vrh nadevamo razrezane kvadratke in rezine razrežemo tako, da z ostrim nožem prerežemo tudi spodnjo plast testa. Po vrhu jih potrosimo s sladkorjem v prahu.
.
 
 

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kremne rezine
2.10.2007 17:00:32   
Janice1
pozdravljena, glede rezin, jaz vzamem v trgovini kar kremo v prahu, smetani pa pogledam rok, tako da mislim, da je vse o.k. in ne delam nič z jajci in rumenjakom.lpuser posted image

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kremne rezine
3.10.2007 8:01:11   
malamalinca
Ojla, fragola99, res hvala za recept, se bom čez vikend tole spravla delat,mnjam, komaj čakam.
Ja zarad jajc je pa takole (upam, da uporabljaš kupljena jajca), se nimapš kaj bati, saj so pregledana in nimajo salmonele.Ti se nič ne sekiraj in kar leo papcaj kremšnitke...jaz vem da jih bom.

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Janice1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kremne rezine
3.10.2007 8:03:38   
malamalinca
Aja, pa upam, da jih držiš v hladilniku, seveda

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kremne rezine
3.10.2007 12:19:02   
fragola99
Ja, uporabljam kupljena jajca in seveda jih imam v hladilniku. Jaz jih bom tud čez vikend naredila al pa že v petek. njami, njami

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kremne rezine
3.10.2007 12:21:20   
fragola99
A, ja MALAMALINCA še to, obvezno moraš uporabit ostro moko!! O, kok bi zdele ene dve zmazala, kar namesto kosila!!

lp

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kremne rezine
3.10.2007 12:58:23   
malamalinca
Fragola99, kaj pa , če bi namesto beljaka vmešala v kremo smetano?
A misliš, da to ne bi bilo ok?

Tudi jaz sem kupovala tisto škatlo v trgovini, samo se doma narejen nadev ne more primerjati s kupljenim.Vsaj zame.

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kremne rezine
3.10.2007 13:22:03   
fragola99
Ne vem, to pa še nisem probala. Sam po moje beljaki naredijo tako fajn rahlo penasto maso, če boš pa kar smetano vmešala... kaj pa vem. No, dobro bo sigurno prav tako, saj kremo lahko navsezadnje nadevaš tudi v šalčke za puding, če ti ne bo stala zarad smetane. Noter pa napikaš listnato testo.... al, kva? Sam recept je recept, koker začneš neki po svoje mutit, je že vprašanje, če bo ratalo.

Zakaj si se pa zdaj spet beljakov ustrašila, si mi ja prej napisala, da s kupljenimi jajci nima bit kaj narobe, ker so pregledana? Si me že čist prepričala, zdaj me pa spet begaš. Saj res kako pa lahko jajce pregledajo, kar skozi lupino?user posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kremne rezine
3.10.2007 13:29:53   
fragola99
Saj res, kaj pa MAJONEZO, a jo jeste glede na to, da je v majonezi surovo jajce?? Jaz jo, tam pa tam, kadar majonezo na frišno odprem.

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kremne rezine
3.10.2007 14:27:12   
Lona76
Jaz tudi majonezo samo ko jo na frišno odprem, drugače je pa ne upam.

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kremne rezine
3.10.2007 14:57:48   
malamalinca
Ha, fragola99, to si me nasmejala...
Res se ne sekiraj punca, kupljena jajca so vsa veterinarsko pregledana, ne vem kako, ampak sem imela jaz iste bojazni v prvi nosečnosti (ker se mi je takrat luštal sneg) in me je moja sestra, ki je inšpektorica, pomirila, da je to vse pregledano-tako kot meso za toxo...
Enostavno ne smejo prodajat jajc s salmonelo, drugo je pa to, če je to kakšna zanikrna štacuna in je možno, da so imel jajca en dan na toplem preden so jih zložil na poličke v hladilnik....
Lej, punca, 100 % ti ne morem garantirat, je pa tko, da če boš dajala vse stvari pod tak drobnogled, se ti res lahko kej urajma, ker ponavad pride k nam ravno tisto, česar se ful bojimo...
Zdej, da bi ti dobila salmonelo iz kupljenih jajc...no, jaz takega primera v SLO še nisem slišala.
Bolj so nevarni pripravki iz surovih jajc, tisto kar kupiš v štacunah, npr. kupljene kremšnite, ježki,....vse tak kar vsebuje jajca...francoska solata (ker ne veš, koliko je stara), itd...

Privošči si tiste kremšnite, če je pa tolk strah, pa nared tako, kot je ena predhodnica napisala, da kar v vrel mlek vmeša sneg-mogoče bo pa taka krema tudi ok.

Jaz vem, da si jo v soboto ali pa že kar danes pripravim po tvojem receptu!

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kremne rezine
4.10.2007 11:51:01   
fragola99
ja, punca maš prav, saj si jih tudi bom!

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kremne rezine
4.10.2007 12:18:56   
malamalinca
Ej, fragolca99, s tvojo pomočjo sem se včeraj nabasala s tole vanili kremo, kakor ji jaz rečem, sem naredila samo nadev in je bil fenomenalen.Imam še v hladilniku in komi čakam, da pridem iz službe dam, da se še malo posladkam.Njamiii, se mi kar sline cedijo, čeprav sem se nadeva včeraj tko najedla, da mi je bilo kr malo slab...ampak sem danes pripravljena na novo porcijo...pol pa nekaj časa mir

Hvala še 1X za bajen receptuser posted image

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu fragola99)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kremne rezine
4.10.2007 13:01:57   
fragola99
ANEANEANE, DA JE FUL DOBER RECEPT. ME VESELI, DA JE TUDI TEBI VŠEČ. user posted image user posted image

DOBER TEK

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?