|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:02:25   
marvica
če bo otrok vedno doma ko mu teče iz nosa potem mislim, da celo zimo ne bom šla v službo.
Sicer pa sem tudi že večkrat opazila, da so bile varuške in vzgojiteljice v zelo slabem zdravstenem stanju, vidno prehlajene, a to pa je dopustno, da so tam in okužijo otroke.
Strinjam sem se, da če je otrok bolan se ostane doma, ne pa za vsak kašelj ali če mu teče iz nosa.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:04:25   
mojsoncek
Jaz nasega ne dam bolanega v vrtec, ker se mi ne do njega in ne do ostalih otrok. Sledim navodilu pediatrinje in smo doma kolikor je treba. Ce pa ze morava z mozekom oba v sluzbo, pa probava dobiti za kaksen dan (ko je najhujse ze mimo) varstvo. Ponavadi prideta tasca in tast na izlet, ker ne zivimo ravno blizu.



_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
27.8.2007 10:05:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marvica)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:06:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

Neva, Žan je bil enkrat doma že 10 dni, pregled je imel pri dežurni zdravnici, sem ji rekla, da bi rada da mi da še do konca tedna bolniško, toliko da se tamal do konca pozdravi, vročine ni imel več je bil pa čist bogi in ja, rekla mi je naj vam bo ampak samo tokratuser posted image Torej včasih starši tudi ne dobijo bolniške vedno kot želijo-mo.


Ja razumem in verjamem,sem tudi sama doživela grenka spoznanja.
delala v zdravstvu,prišla iz porodniške,prej nikoli bila,pa mi je glavna sestra
zabrusila,da naj si nikoli več ne dovolim kakšne porodniške,ali pa,hči bila operirana za slepič,samo štuk nižje,kjer sem delala,pa so mi polena metali pod noge:glej jo,spet ima izgovor za bolniškouser posted image
Vem,da znajo delodajalci biti velike sv......zato,pa mi potrpimo in je hči res doma v najhujših primerih.
Ampak vseeno se ne strinjam,da bolne vozijo v vrtec,da nato nastaradjo skoraj vsi. Strpni?S tem se poveča odsotnost še drugih staršev od delavnih mest,ko jim otrok zboli.Zakaj,če bi lahko samo dva,namesto dvajsetih?
razmere tih dveh dokaj poznam in bi lahko ostali doma.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:17:05   
taška30
Hja, težka tema je tole. Tudi jaz sem se to spraševala, ko je začela hčerka hodit v vrtec. Definitivno otrok z vročino ni za v vrtec, prav tako tudi ne z rumeno-zelenimi smrklji. Če pa kakšnemu priteče malo prozornega iz nosa v jesensko-zimskih mesecih, pa ni tako hudo.
Dejstvo je, to kar pravi Nalin, da nekateri res žal nimajo druge izbire. Ozadja ne poznamo, po moje sta samo dve varianti zato, ali ne gre drugače (izguba službe) ali pa starši nimajo vse pospravljeno v glavi (beri se jim ne da doma skrbet za bolnega otroka, upam, da je takih malouser posted image ).
Jaz k sreči si lahko privoščim bolniško, ampak proti drugim nimaš kaj narest.

In mislim, da tole ni res, kar je ena napisala, da lahko vzgojiteljica zavrne otroke, to je bilo včasih, zdaj pa ne več, to nam je enkrat povedala naša vzg. Ne morejo nič.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:19:59   
Anonimen
nalinrr, v vsakem primeru je v takem primeru to dejanje (prekinitve delovnega razmerja zaradi koriščenja nege za varstvo otroka ) nezakonito. OBSTAJA delovno sodišče, le poslužiti se ga je potrebnouser posted image

Ne vem kaj ima država pri tem , če mati (oče) pustita bolnega otroka v vrtcu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:24:15   
Anonimen
Jaz starše razumem, če gre za strah pred izgubo službe. Žalostno, ampak tako je.

Škrlatinka pa po 24 urah jemanja antibotika ni več nalezljiva.

(odgovor članu Tia27)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:30:52   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz starše razumem, če gre za strah pred izgubo službe. Žalostno, ampak tako je.



Enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
27.8.2007 10:34:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:43:38   
Anonimen
Začaran krog,spoznanje,da si okoriščan in skoraj brez pravic je boleče.
Vsak pravi moji hčeri,da je lahko srečna,da ima možnost,kje pustit bolnega otroka,ampak,ja tu je en velik ampak,tu je več žrtev tega sistema:bolni otrok na prvem mestu,zaskrblejna mati v službi,ki vsake pol ure klicari,akako je,In sevda,moja malenkost.Pa ne me razumet narobe,da mi je težko,ampak,svoj čas žrtvujem,tolažim nepotolažljivega otroka in mu nakladam,da bo mami kamlu doma,samo,da neha delat.Ti otroci,dobiavjo vedno iste odgovore na vprašanje,kej je mami:V službi.
Posebno trpijo otroci tistih,ki so zaposleni v službah,kjer morajo biti
skoraj po cel dan,pozno v noč,svetke in petek,praznike.

Samo proti delodajalcem smo nemočni,res je bolje drži ga,nego lovi ga,službe ne rastejo na vsakem drevesu.
Največje žrtve pa so otroci.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:51:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

adelaide, prvič, tožit delodajalca oz nadenj spravljat sodišče, je ena kozlarija, ker v večini primerih delodajalec za odpust navede druge razloge, ki so mogoče celo realni oz so vsaj v skladu z zakonom. Na koncu pa moraš celo sam kriti stroške, ker je ugotovljena "lažna" ovadba, mislim da se noben mali človek ne bo spuščal v to.
Res obstajajo zakoni, ki naj bi ščitili delavca, samo koliko se ti zakoni izvajajo je pa že druga. Ne živet v pravljici in mislit, da se ti bo vsaka krivica poravnala, ker še zdaleč ni res, prej obratno, boš še kaj po glavi dobil. Bolje je bit tiho in se po svoje znajt, kolkor pač veš in znaš.




prav zaradi takega razmišljanja si delodajalci dovolijo vse kar si pač dovolijo. Če bi se jim vsi postavljali po robu (izkoristili tisto kar nam zakon dopušča) bodi brez skrbi, da si ne bi upali groziti kar vsevprek z odpovedjo.
Ko je mene šefica "potipala" če bom imela kakšnega otroka sem ji jasno odgovorila, da bo pravočasno obveščena v skaldu z zakonom (vsaj 30 dni pred nastopom porodniške).
Sicer vsak ve zase. S tem, ko mama pusti bolnega otroka v vrtcu (da ne bi ogrozila svoje službe) ogrozi zdravje vseh ostalih otrok v vrtcu in posledično-kot praviš ti_ tudi službe staršev vseh otrok .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:51:53   
Anonimen
adelaide, prvič, tožit delodajalca oz nadenj spravljat sodišče, je ena kozlarija, ker v večini primerih delodajalec za odpust navede druge razloge, ki so mogoče celo realni oz so vsaj v skladu z zakonom.


Ah ja, včasih že samo dopis s sindikata, katerega član si, pomaga rešiti zadevo. Drugače pa, če imaš dobrega odvetnika, zadeva ne more biti vnaprej izgubljena.

je pa res, da so to dolgi postopki, kar se sodišča tiče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:52:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

adelaide, prvič, tožit delodajalca oz nadenj spravljat sodišče, je ena kozlarija, ker v večini primerih delodajalec za odpust navede druge razloge, ki so mogoče celo realni oz so vsaj v skladu z zakonom.


Ah ja, včasih že samo dopis s sindikata, katerega član si, pomaga rešiti zadevo. Drugače pa, če imaš dobrega odvetnika, zadeva ne more biti vnaprej izgubljena.

je pa res, da so to dolgi postopki, kar se sodišča tiče.


dolgi postopki prinašajo tudi plačo za nazaj in obresti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 10:52:58   
Anonimen
S tem, ko mama pusti bolnega otroka v vrtcu (da ne bi ogrozila svoje službe) ogrozi zdravje vseh ostalih otrok v vrtcu in posledično-kot praviš ti_ tudi službe staršev vseh otrok .


Krasen zaključek.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
27.8.2007 10:53:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 11:11:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

S tem, ko mama pusti bolnega otroka v vrtcu (da ne bi ogrozila svoje službe) ogrozi zdravje vseh ostalih otrok v vrtcu in posledično-kot praviš ti_ tudi službe staršev vseh otrok .


Krasen zaključek.


Jaz nikakor ne bi rekla, da je ta zaključek krasen, ampak kruto realen. Strah za lastno eksistenco je dokazano eden najvećjih strahov, zaradi njega se dogajajo tako samomori kot ozdravljive in na žalost tudi neozdravljive bolezni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 13:29:32   
smigli
Brezobzirni starši so tudi v našem vrtcu in se vedno jezim nanje. Sm že doživela, da je zjutraj ena mamica pripeljala hčerko, ki je imela hudo drisko. Vzgojiteljica jo je opozorila, vendar jo je odpravla z odgovorom, da je mal boljše pa da ji ne more pomagat. Ne vem kolkokrat sm se ugriznla v jezik, da ji nism kaj rekla in še danes mi je žal. da ji nisem. Da niti ne omenjam, kako se mi je zasmilila punčka.
Vrjamem pa, da so izjemem, npr. kaka mama samohranilka, ki se opira samo nase in se trese za službo, pa včasih pripelje še prehlajenega otroka.
Jaz kar veliko manjkam in mi že pošteno najedajo v službi, poleg tega imam tako fajn sodelavke, da ko pridem z bolniške ne skoparijo z raznimi opazkami. Pa ko jih ...........e, njihov problem. user posted image

Mislim, pa da so vzgojitelce dolžne poskrbet za take primere.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 13:42:09   
Tia27
S tem, ko mama pusti bolnega otroka v vrtcu (da ne bi ogrozila svoje službe) ogrozi zdravje vseh ostalih otrok v vrtcu in posledično-kot praviš ti_ tudi službe staršev vseh otrok .


Popolnoma se strinjam.Aja prej je ena omenla kaj ima država z bolanimi otroci,zakonsko je določeno,če ima en nalezljivo bolezen in jo širi se kaznuje,pri otrocih mladoletnih torej starši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 15:13:19   
dory
no tocno tako...to sem ze premisljevala...da ena mama ali starsi nasploh peljejo nazaj v vrtec bolne otroke je meni tolk egoisticno....a to,da pa okuzi zraven se ostale otroke,to pa je dopustno al kako? Meni to tud ne gre v glavo in mi gre ful na zivce...bolan otrok ni za v vrtec in pika....

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
27.8.2007 15:18:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: smigli30@email.si

Brezobzirni starši so tudi v našem vrtcu in se vedno jezim nanje. Sm že doživela, da je zjutraj ena mamica pripeljala hčerko, ki je imela hudo drisko. Vzgojiteljica jo je opozorila, vendar jo je odpravla z odgovorom, da je mal boljše pa da ji ne more pomagat. Ne vem kolkokrat sm se ugriznla v jezik, da ji nism kaj rekla in še danes mi je žal. da ji nisem. Da niti ne omenjam, kako se mi je zasmilila punčka.
Vrjamem pa, da so izjemem, npr. kaka mama samohranilka, ki se opira samo nase in se trese za službo, pa včasih pripelje še prehlajenega otroka.
Jaz kar veliko manjkam in mi že pošteno najedajo v službi, poleg tega imam tako fajn sodelavke, da ko pridem z bolniške ne skoparijo z raznimi opazkami. Pa ko jih ...........e, njihov problem. user posted image

Mislim, pa da so vzgojitelce dolžne poskrbet za take primere.

lp


Ej, to je pa res šit. To so taki stresi, da jih nikomur ne privoščim.

Pa O.K., da pripelješ otroka s svečami iz nosa ali tudi z antibiotiki, ko jih jemlje že tam kakšen 9. ali 10. dan, ampak zelo bolanega otroka z drisko, kot je bila ta dkelica ... ma takrat bi se pa meni srce trgalo.

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
29.8.2007 12:12:29   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Tia27

S tem, ko mama pusti bolnega otroka v vrtcu (da ne bi ogrozila svoje službe) ogrozi zdravje vseh ostalih otrok v vrtcu in posledično-kot praviš ti_ tudi službe staršev vseh otrok .




user posted image  kako pa vse to prenašajo strokovni delavci v oddelku, pa se nihče ne vpraša.
Bi lahko debatirala na dolgo in široko...pa ne bom, ker gledam (zaenkrat) skozi oči strokovne delavke v vrtcu  in ne starša. 

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
29.8.2007 12:18:40   
Anonimen
kako pa vse to prenašajo strokovni delavci v oddelku, pa se nihče ne vpraša.


jaz se vprašam. No, povej, kako gledajo strokovne delavke na to? Oz. skozi oči strokovne delavke? me res zanima.

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
29.8.2007 14:45:56   
smigli
Vzgojitelce so ravno tako žrtve takih fajn staršev, ki so brezobzirni do svojih otrok in do okolice. Že tako je preveč otrok na eno vzgojitelco, ne predstavljam si kako je še z bolnimi, ki zahtevajo veliko več pozornosti.
Jaz osebno jih občudujem, da so lahko mame takemu številu malčkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Če starši dajo bolne v vrtec??
29.8.2007 15:53:02   
marelicaa
Poznam vzgojiteljico, ki je bila non stop smrkava in brez glasu, pa ni dobila bolniške. Zdravnica ji je rekla, da se pač mora prekužit, potem bo pa vredu.
Kako je v našem vrtcu ne vem, ker začnemo z uvajanjem šele drug teden. Sem pa tudi jaz že slišala, da jim smrkelj visi do popka. Sicer pa prvo leto je težko in so veliko bolni, ko pa se prekužijo, je pa veliko bolje.
Koliko bomo mi bolni, bomo pa še videli.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?