|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 15:28:27   
zaspancek1
Ja, otroka lahko vpises kadarkoli med letom pod pogojem, da je prosto mesto. Sicer pa je vsaj v LJ tako, kot je napisala PC Baby.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 15:46:07   
emaa
Ne vem, če smo se razumele, vpis je kadarkoli med letom kar se tiče vlog (oz. na spletu imajo navedeno, da je javni vpis med 4.5. in 15.5.), otrok pa je lahko vključen v vrtec le s 1.9. oz. kasneje, če je na čakalni listi, pa se sprosti mesto. Včasih je bil še datum 1.7., zdaj še tega ni več, tako, da ne moreš otroka dat v vrtec kadarkoli. 

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 16:09:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: emaa
Ne vem, če smo se razumele, vpis je kadarkoli med letom kar se tiče vlog (oz. na spletu imajo navedeno, da je javni vpis med 4.5. in 15.5.), otrok pa je lahko vključen v vrtec le s 1.9. oz. kasneje, če je na čakalni listi, pa se sprosti mesto. Včasih je bil še datum 1.7., zdaj še tega ni več, tako, da ne moreš otroka dat v vrtec kadarkoli.


lahko. citiram:
Otroke v vrtec sprejemamo vse leto, če imamo prosta mesta. Večino novih otrok lahko sprejmemo s 1. septembrom, ko se sprostijo mesta otrok, ki odidejo v šolo.

http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/mknam.htm

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 16:40:29   
benika
mate0ja mene pa moti da dajo vse občine razen Lj ob rojstvu otroka, družinam finančno "nagrado" in zaradi tega tudi marsikdo ostane stalno prijavljen v svoji občini....ker ti zneski so nekje kr močni,tudi po 300 eurov, v Lj pa ne dobiš niti čestitke...


Prvo kot prvo ne dajo vse občine nagrade ob rojstvu, tako da Ljubljana ni pri tem nobena huda izjema. Kot drugo pa močno dvomim, da tolikim staršem več pomeni tistih enkratnih 200€ kot pa da bi njihov otrok dobil vrtec, a se ti ne zdi?

Pravilnik je tak kot je. Dvomim, da boste s pisanjem in zgražanjem karkoli dosegle. Pa ni samo v Lj tako, je še marsikje drugje. Žal je tako.

(odgovor članu anitka7)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 19:01:12   
Cveta28
Danes sem s strani MOL-a dobila uradni odgovor glede letošnjega vpisa v vrtce. Vsaj eno pozitivno stvar so uvedli (vsaj za nas), in sicer: vlogo bomo oddali za EN vrtec ne glede na število enot, ki jih ima ta vrtec. Ampak po vašem branju se mi dozdeva, da bomo drugi teden v informativnem pogovoru z varuško omenili tudi možnost čuvanja naše muce do 3 leta starosti, ker vrtca sigurno ne bomo dobili user posted image user posted image user posted image

In še nekaj o 'drugorazrednih' prebivalcih Ljubljane. Iz MOL-a so mi lepo napisali, da bodo dajali prednost občanom za katere dobivajo dinarčke od države. Torej vsi, ki samo delamo v LJ in tam ne prebivamo za stalno se lahko obrišemo pod nosom za vrtce user posted image

Mogoče bi pa že od rojstva naprej 'načrtovati' lastno družino: glede na službo, ki jo boš imel čez 25 let, se v tistem mestu stalno prijaviš in partnerja najdeš samo od tam. Potem pa gledaš, da boš otroka rodil med okt in dec, da boš sigurno naslednje leto dobil vrtec točno s sep, vrtec najdeš na poti med domom in službo, s partnerjem pa po možnosti delata v nasprotnih izmenah, da bo lahko eden pripeljal otroka v vrtec, drugi pa ga prišel iskati. In podobno user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 19:12:28   
Cveta28
IZVIRNO SPOROČILO: benika
mate0ja mene pa moti da dajo vse občine razen Lj ob rojstvu otroka, družinam finančno "nagrado" in zaradi tega tudi marsikdo ostane stalno prijavljen v svoji občini....ker ti zneski so nekje kr močni,tudi po 300 eurov, v Lj pa ne dobiš niti čestitke...

Prvo kot prvo ne dajo vse občine nagrade ob rojstvu, tako da Ljubljana ni pri tem nobena huda izjema. Kot drugo pa močno dvomim, da tolikim staršem več pomeni tistih enkratnih 200€ kot pa da bi njihov otrok dobil vrtec, a se ti ne zdi?
Pravilnik je tak kot je. Dvomim, da boste s pisanjem in zgražanjem karkoli dosegle. Pa ni samo v Lj tako, je še marsikje drugje. Žal je tako.


Sem eden od tistih staršev, ki je otroka ravno zaradi tistih nekaj evrov najprej prijavil v KR in ga potem prepisal v LJ ravno zaradi vrtca! In JA, tistih nekaj evrov nam je ob rojstvu še kako prav prišlo!!! Prosim, da ne posplošuješ zadev, ker poznam kar nekaj podobnih primerov user posted image

In kot drugo, pravilniki obstajajo ravno zato, da nekaj predpisujejo in omejujejo (če bi bilo prostora za vse otroke potem jih sploh ne bi bilo) ampak še vedno ima VSAK pravico, da izrazi svoje nestrinjanje v zvezi s čimer koli, v našem primeru so to novi kriteriji.

In Benika želim ti vso srečo s številko 3 user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 19:37:59   
benika
In kot drugo, pravilniki obstajajo ravno zato, da nekaj predpisujejo in omejujejo (če bi bilo prostora za vse otroke potem jih sploh ne bi bilo) ampak še vedno ima VSAK pravico, da izrazi svoje nestrinjanje v zvezi s čimer koli, v našem primeru so to novi kriteriji.


No dej, ne razburjaj se. Nikjer nisem napisala, da se ne smete razburjat. Pravim le, da se ne splača, ker itak ne boste prav nič dosegle, sploh pa ne spremembe pravilnikauser posted image

Torej vsi, ki samo delamo v LJ in tam ne prebivamo za stalno se lahko obrišemo pod nosom za vrtce user posted image


In ravno zaradi takih precej ljubljanskih otrok ostane brez vrtca. Vidiš, to se pa meni ne zdi pošteno. Če si Kranjčanka ga vpiši v Kranjske vrtce. Tam problema za vpis ni. Oprosti, moje mnenje je, da morajo prvi priti na vrsto otroci, ki prebivajo v LJ, šele potem vsi ostali.

In Benika želim ti vso srečo s številko 3


Hvala.


< Sporočilo je popravil benika -- 10.2.2010 19:40:13 >

(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
10.2.2010 21:13:30   
Cveta28
IZVIRNO SPOROČILO: benika
Torej vsi, ki samo delamo v LJ in tam ne prebivamo za stalno se lahko obrišemo pod nosom za vrtce user posted image

In ravno zaradi takih precej ljubljanskih otrok ostane brez vrtca. Vidiš, to se pa meni ne zdi pošteno. Če si Kranjčanka ga vpiši v Kranjske vrtce. Tam problema za vpis ni. Oprosti, moje mnenje je, da morajo prvi priti na vrsto otroci, ki prebivajo v LJ, šele potem vsi ostali.


Nisi prebrala mojega prvega posta: vsi živimo (pri njegovih) in delamo v LJ, samo jaz nima prijavljenega stalnega prebivališča v LJ, ker bomo vse urejali, ko se selimo na svoje (ne mislim menjati vse dokumente 100x). Poleg tega pa smo lanski vpis zgrešili za 3 dni in zato nam letos ne pripada tistih 10 točk. In tako se bo zgodilo, da bodo prišli v vrtec otroci dveh ljubljančanov, ki so se ravno pred 2 letoma preselili v LJ in se bo njun otrok rodil marca letos user posted image user posted image user posted image
AJA tudi v KR imajo probleme z vpisom otrok v vrtec. In zaradi našega bivanja in službovanja v LJ je to itak nesmiselno.


< Sporočilo je popravil Cveta28 -- 10.2.2010 21:15:52 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 8:28:42   
benika
Glej Cveta, itak nima smisla. Pač je tako kot je in kot je že ena rekla, nikoli ne bo prav za vse. Pa če nam vsem še tako pritisk dviga. Ti pa vsekakor želim, da dobite vrtec.


(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 8:36:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Cveta28
Sem eden od tistih staršev, ki je otroka ravno zaradi tistih nekaj evrov najprej prijavil v KR

Milo rečeno - goljufija. Za tolažbo - nisi edina. Za grajo - morda je nek ljubljanski otrok zaradi tega ostal brez vrtca.
in ga potem prepisal v LJ ravno zaradi vrtca!

Odločala si se (čeprav očitno nezavedno, glede posledic) med denarjem in vrtcem - in na koncu izbrala denar.
In JA, tistih nekaj evrov nam je ob rojstvu še kako prav prišlo!!!

Verjamem, ampak če bi bili socialno ogroženi, bi denar dobili tudi v LJ. Torej sklepam, da niste.
Prosim, da ne posplošuješ zadev, ker poznam kar nekaj podobnih primerov user posted image

Vsi jih poznamo. In pri vseh je princip približno enak.


(odgovor članu Cveta28)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 8:43:24   
Mariana
Pozdravljeni,

ne morem mimo teme, da ne podam še svojega komentarja glede na izkušnje.
Naj povem, da bivam v neposredni bližini vrtca vse od svojega rojstva. Vrtec je oddaljen le
cca. 30m od naše hiše. Ves čas imamo stalno bivališče na tem naslovu.

Za hči sem dobila vrtec (vpisana takoj ob rojstvu, ko smo prejeli rojstni list) točno po 5 letih.
Hči je obiskovala vrtec le eno leto, potem pa je morala že v šolo. Škoda res velika.

In zakaj? Zato, ker so v ta vrtec, ki je bil zgrajen iz samoprispevka naših staršev, vozili otroke iz Kranja,
Medvod in vseh oddaljenih krajev, ki imajo svoje vrtce. Domačini pa smo čakali in čakali. Sramota.

Več kot polovica je bilo takih in zadnji čas je, da se je ta stvar uredila. Čeprav po informacijah še vedno ne klapa 100%.
 
Toliko o mojih izkušnjah z vrtcem.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 8:49:10   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Ne vem če, mi smo (v LJ) oddali vloge aprila, 2 dni po rojstvu malega in smo čisto od vseh vrtcev dobili pisni odgovor, da nismo oddali pravočasno (do 31.3.) in se zato naša vloga ne bo obravnavala. oz. jo bojo obravnavali aprila prihodnje leto za naslednje šolsko leto. In ko sem šla v vrtec vprašat kako je s tem, so mi povedali, da sploh ni uvrščen v čakalne vrste, ker se vloge, ki niso oddane do 31.3. tisto leto ne obravnavajo.

No mi sicer nismo iz LJ, ampak pri nas je tako, da četudi ni prostih mest, te dajo na čakalno listo glede na vrstni red prispetja vloge. Jaz sem recimo dala vlogo letos januarja za 2 otroka in napisala, da bi jih dala v vrtec aprila, ko bo ta mali star 11 mesecev. Pa so me brez težav dali na čakalno listo. Pred mojima je sicer še 30 otrok, tako da aprila vsekakor ne morem dobiti vrtca, ga bom pa zagotovo za oba dobila septembra, saj bom dobila dodatne točke, ker sem bila že to šolsko leto na čakalni listi. Naš vrtec ima tak pravilnik, da se vse vloge, ki pripsejo med letom, uvrščajo na čakalno listo glede na datum prispetja in nima veze, če je vrtec poln.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 9:00:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mariana

Pozdravljeni,

ne morem mimo teme, da ne podam še svojega komentarja glede na izkušnje.
Naj povem, da bivam v neposredni bližini vrtca vse od svojega rojstva. Vrtec je oddaljen le
cca. 30m od naše hiše. Ves čas imamo stalno bivališče na tem naslovu.

Za hči sem dobila vrtec (vpisana takoj ob rojstvu, ko smo prejeli rojstni list) točno po 5 letih.
Hči je obiskovala vrtec le eno leto, potem pa je morala že v šolo. Škoda res velika.

In zakaj? Zato, ker so v ta vrtec, ki je bil zgrajen iz samoprispevka naših staršev, vozili otroke iz Kranja,
Medvod in vseh oddaljenih krajev, ki imajo svoje vrtce. Domačini pa smo čakali in čakali. Sramota.

Več kot polovica je bilo takih in zadnji čas je, da se je ta stvar uredila. Čeprav po informacijah še vedno ne klapa 100%.
 
Toliko o mojih izkušnjah z vrtcem.

E, vidiš... točno o tem govorim. user posted image

(odgovor članu Mariana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 9:54:33   
veronikab

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Ne vem če, mi smo (v LJ) oddali vloge aprila, 2 dni po rojstvu malega in smo čisto od vseh vrtcev dobili pisni odgovor, da nismo oddali pravočasno (do 31.3.) in se zato naša vloga ne bo obravnavala. oz. jo bojo obravnavali aprila prihodnje leto za naslednje šolsko leto. In ko sem šla v vrtec vprašat kako je s tem, so mi povedali, da sploh ni uvrščen v čakalne vrste, ker se vloge, ki niso oddane do 31.3. tisto leto ne obravnavajo.

No mi sicer nismo iz LJ, ampak pri nas je tako, da četudi ni prostih mest, te dajo na čakalno listo glede na vrstni red prispetja vloge. Jaz sem recimo dala vlogo letos januarja za 2 otroka in napisala, da bi jih dala v vrtec aprila, ko bo ta mali star 11 mesecev. Pa so me brez težav dali na čakalno listo. Pred mojima je sicer še 30 otrok, tako da aprila vsekakor ne morem dobiti vrtca, ga bom pa zagotovo za oba dobila septembra, saj bom dobila dodatne točke, ker sem bila že to šolsko leto na čakalni listi. Naš vrtec ima tak pravilnik, da se vse vloge, ki pripsejo med letom, uvrščajo na čakalno listo glede na datum prispetja in nima veze, če je vrtec poln.


To se mi zdi tudi edino pravično. Vse oddane vloge bi se morale poštevati.
Tudi mi smo eni izmed tistih srečnežev, ki se nam je otrok rodil v aprilu 2009 in zato vloge, ki smo jih oddali takoj po rojstvu, niso bile upoštevane.
Sama sem že pred rojstvom klicala v vrtec in vprašala, če je pa le možnost, da se vloga obravnava naknadno ali pa da se odda vloga že prej - odgovor je seveda bil NE.user posted image

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 13:25:18   
Onasiss
ok...tole nima nobene veze s pravilnikom, samo v vednost.... NA RAKOVNIKU SE ODPIRA NOV ODDELEK ZA 1. STAROSTNO SKUPINO, MISLIM, DA JE ZA 2 MALČKA ŠE PROSTOR!!!!! GRE PA ZA PRIVAT VRTEC NA KONCESIJO IN SE IMENUJE ZVEZDICA. samo v vednost, ker so me obvestili po mailu, če sem še zainteresiarana vendar smo pred tem dobili mesto v vrtcu, kjer je že prvorojenec.

_____________________________

So what....

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 14:48:00   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

ok...tole nima nobene veze s pravilnikom, samo v vednost.... NA RAKOVNIKU SE ODPIRA NOV ODDELEK ZA 1. STAROSTNO SKUPINO, MISLIM, DA JE ZA 2 MALČKA ŠE PROSTOR!!!!! GRE PA ZA PRIVAT VRTEC NA KONCESIJO IN SE IMENUJE ZVEZDICA. samo v vednost, ker so me obvestili po mailu, če sem še zainteresiarana vendar smo pred tem dobili mesto v vrtcu, kjer je že prvorojenec.


Sem tudi že sama gledala za ta vrtec - gre za zasebni vrtec, ki pa je sofinanciran s strani lokalnih skupnosti. Cena programa je dražja kot v javnem vrtcu in znaša za I. starostno obdobje 620€, starši pa plačajo ceno programa, ki je odvisna od plačilnega razreda v katerega so razporejeni (cena programa v javnem vrtcu pa znaša 474€). Čeprav smo šele dobili 2. user posted image (stara je 3 tedne, prva pa 2 leti in hodi v javni vrtec) - sama zbiram vse možne informacije o varstvu otroka, ker smo z novim pravilnikom starši, ki že imamo enega otroka v vrtcu precej na slabšem (odvzeli so namreč postavko in točke v primeru, ko imaš enega otroka že v vrtcu). Tako skoraj nimamo nikakršnih možnosti, da bi dobili prosto mesto za našo drugo punco.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
11.2.2010 15:08:55   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

ok...tole nima nobene veze s pravilnikom, samo v vednost.... NA RAKOVNIKU SE ODPIRA NOV ODDELEK ZA 1. STAROSTNO SKUPINO, MISLIM, DA JE ZA 2 MALČKA ŠE PROSTOR!!!!! GRE PA ZA PRIVAT VRTEC NA KONCESIJO IN SE IMENUJE ZVEZDICA. samo v vednost, ker so me obvestili po mailu, če sem še zainteresiarana vendar smo pred tem dobili mesto v vrtcu, kjer je že prvorojenec.


Mi smo se že pred tremi meseci prijavili v ta nov oddelek za 1-2 letnike in smo 98 v čakalni vrsti.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
12.2.2010 8:10:50   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

ok...tole nima nobene veze s pravilnikom, samo v vednost.... NA RAKOVNIKU SE ODPIRA NOV ODDELEK ZA 1. STAROSTNO SKUPINO, MISLIM, DA JE ZA 2 MALČKA ŠE PROSTOR!!!!! GRE PA ZA PRIVAT VRTEC NA KONCESIJO IN SE IMENUJE ZVEZDICA. samo v vednost, ker so me obvestili po mailu, če sem še zainteresiarana vendar smo pred tem dobili mesto v vrtcu, kjer je že prvorojenec.


Mi smo se že pred tremi meseci prijavili v ta nov oddelek za 1-2 letnike in smo 98 v čakalni vrsti.


kakoo ? saj so slab mesec nazaj posiljal maile, da ce je kdo zainteresiran.. user posted image  
cena pa je 620€ oz nekaj manj za kombiniran oddelek, malenkost prispeva MOL, + na dan za prehrano 3,5€ + 80e vpisnine + .... skratka se ornk pozna razlika med javnim vrtcem in tem

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   [Brisano sporočilo]
12.2.2010 8:36:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
12.2.2010 8:44:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu veronikab)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
12.2.2010 10:50:28   
veronikab

IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA


IZVIRNO SPOROČILO: veronikab


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Ne vem če, mi smo (v LJ) oddali vloge aprila, 2 dni po rojstvu malega in smo čisto od vseh vrtcev dobili pisni odgovor, da nismo oddali pravočasno (do 31.3.) in se zato naša vloga ne bo obravnavala. oz. jo bojo obravnavali aprila prihodnje leto za naslednje šolsko leto. In ko sem šla v vrtec vprašat kako je s tem, so mi povedali, da sploh ni uvrščen v čakalne vrste, ker se vloge, ki niso oddane do 31.3. tisto leto ne obravnavajo.

No mi sicer nismo iz LJ, ampak pri nas je tako, da četudi ni prostih mest, te dajo na čakalno listo glede na vrstni red prispetja vloge. Jaz sem recimo dala vlogo letos januarja za 2 otroka in napisala, da bi jih dala v vrtec aprila, ko bo ta mali star 11 mesecev. Pa so me brez težav dali na čakalno listo. Pred mojima je sicer še 30 otrok, tako da aprila vsekakor ne morem dobiti vrtca, ga bom pa zagotovo za oba dobila septembra, saj bom dobila dodatne točke, ker sem bila že to šolsko leto na čakalni listi. Naš vrtec ima tak pravilnik, da se vse vloge, ki pripsejo med letom, uvrščajo na čakalno listo glede na datum prispetja in nima veze, če je vrtec poln.


To se mi zdi tudi edino pravično. Vse oddane vloge bi se morale poštevati.
Tudi mi smo eni izmed tistih srečnežev, ki se nam je otrok rodil v aprilu 2009 in zato vloge, ki smo jih oddali takoj po rojstvu, niso bile upoštevane.
Sama sem že pred rojstvom klicala v vrtec in vprašala, če je pa le možnost, da se vloga obravnava naknadno ali pa da se odda vloga že prej - odgovor je seveda bil NE.user posted image


Tukaj je bila storjena napaka organa, ki je postopek vodil in bi moral vlogo obravnavati.. To je dejstvo in vsi, ki tega ne upoštevajo delajo napako.. Sama sem bila v podobni situaciji. Vlogo so obravnavali in mi tudi izdali odločbo. Je žalostno, ampak v določenih primerih se je potrebno primaknit kakšen evro in se poslužiti tudi kakšne pravne pomoči... Pa ne rečem,da je to prav, ampak določene zadeve pri nas je očitno možno rešiti le na ta način.


MILLEENA vloga je že bila obravnavana v smislu, hvala prejeli smo jo in tudi zavedli, vendar obravnavali jo bom šele aprila naslednje leto.user posted image

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   [Brisano sporočilo]
12.2.2010 15:01:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu veronikab)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
14.2.2010 19:02:39   
Roberta69
Kje ste videle novi točkovnik, a ni tisti na strani od MOL-a še od lani? Kako veste, kako bo točkovano letos, če mora kao mestni svet še zasedat? Če točkovnik že obstaja, a lahko obljavite LINK.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
14.2.2010 19:42:44   
zaspancek1
Na linku, ki ga je objavila plotka (na www.ljubljana.si) imas spodaj PDF Kriteriji in tockovanje. To je zaenkrat samo se predlog, nov odlok bo predvidoma sprejet na seji 1.3.2010, vendar ni pricakovati kaksnih hudih sprememb. 

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Novi kriteriji za sprejem v lj. vrtce
20.2.2010 22:09:14   
Mašinka
No, mi smo lani marca oddali vlogo za vrtec, čeprav se naša punčka takrat še ni rodila, saj potrebujemo vrtec že maja letos. Vlogo sem oddala na dva vrtca in od nobenega nisem dobila NOBENEGA odgovora! Ko sem maja klicala in vprašala kateri smo na čakalni listi, so mi šele takrat ustno povedali, da naše vloge sploh niso obravnavali, ker otrok ob oddaji vloge še ni bil rojen (kje v pravilniku pa piše, da mora biti otrok rojen ob oddaji vloge? a ni bistveno da ima 11 mesecev ob želenem vpisu?)! Takoj po rojstvu otroka (ko smo dobili EMŠO) smo vlogo "dopolnili" in potem dobili uradni odgovor obeh vrtcev, da smo zamudili komisijsko obravnavo za šol. l. 2009/10 in da nas bo komisija obravnavala za šol. l. 2010/11 aprila letos. Na čakalno listo tako NISMO bili uvrščeni! In pri letošnjem vpisu nam ne pripada tistih 10 točk, pa čeprav sem vlogo lani pravočasno oddala in jo ob rojstu otroka dopolnila z manjkajočimo podatki (EMŠO). Sem pisala tudi na MOL in dobila odgovor, da pač za nerojenega otroka ne morejo obravnavati vloge! ČISTA DISKRIMINACIJA otrok, ki so rojeni po marcu (ko je potrebno vlogo oddati).

Pa še en komentar: mislim, da bi morali vsi starši stopiti skupaj in od države (ali občine) zahtevati, naj se namesto s pravilniki in s tem kako bodo koga "zaj..." raje ukvarjajo z odpiranjem novih vrtcev. Vsem nam pripada pravica otroka dati v vrtec. Dokler pa se mi med sabo kregamo, kdo ima prednost in kdo je nima, se ne bo nič rešilo, ker smo samo eden proti drugemu. Nihče pa se ne vpraša, zakaj je tak naval na Ljubljanske vrtce. A so zastonj ali kaj? Kdor se prijavlja v Ljubljanski vrtec, verjetno za to že ima razlog. In verjetno TEHTEN. Razumem argument, da gre občinski denar za vrtce, ampak, to se da tudi drugače rešiti (npr. z drugačno ceno za otroke, ki niso iz občine). Če je povpraševanje, bi morala biti tudi ponudba! Cena se bo pa že tržno izoblikovala... (Jankovič bi pa to že moral vedeti, glede na njegovo gospodarsko preteklost).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?