|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 20:56:01   
TomTaylor
Bemu sunac, sem kot nosečnica..gležnji otekli, da ne govorim o vrečkah pod očmi, oteklih prstih če samo popijem kkšne pol litra tekočine/dan več...Sicer gre vsa voda 1-3 dni po M vsa ven ( sem takoj lažja za cele 3 kilograme), ampak kaj, ko se pa potem 25 dni spet nabira in vsa zadržuje v meni. Mislim, res mi je moteče no. Pa verjetno ni glih zdravo to..


Res, da sem sicer nagnjena k temu, da prej popijem premalo kot pa dovolj, ampak če bi pila po tistem normativu 3l/dan bi me razneslo...Popijem okoli litra dnevno, pa še to se posiljujem.

Redno se rekreiram. Zdravo jem (razen par dni pred M ko mi paše svinjarija), hrane si ne solim. Pojem veliko sadja in zelenjave, kave popijem max 2 turški/dan in 2 iz avtomata, (rednih) zdravil ne jemljem,...

Ananasov sok mi dobro dene - res se mi zdi da grem večkrat na wc kadar ga pijem, meddem ko vse ostalo vpijem kot suha goba..

A se da v lekarni dobiti kkšno sredstvo za odvajanje vode. Kaj pa tiste limfne masaže al kako že? A to zaleže 1x al je treba prav terapijo imet?...

Vsakršna info dobrodošla in zaželjena user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 20:59:27   
LuLu
Koliko je meni znano se zjutraj na tešče spije jabolčni kis (lahko z medom, za boljši okus) zmešan z vodo. Jaz to prakticiram že dolgo časa. Naj bi bilo najboljše razmerje 1:1.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 21:12:32   
urška
moja mami je imela velikokrat zatečene gležnje in vrečke pod očmi. potem je ugotovila da ima povišan krvni tlak in dobila tablete. od takrat nima teh težav.

pa še to: koprivov čaj naj bi bil za odvajanje vode iz telesa.

< Sporočilo je popravil urška -- 13.3.2012 21:14:05 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
13.3.2012 21:50:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 21:50:44   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Koliko je meni znano se zjutraj na tešče spije jabolčni kis (lahko z medom, za boljši okus) zmešan z vodo. Jaz to prakticiram že dolgo časa. Naj bi bilo najboljše razmerje 1:1.



1 žlica na 1 dcl vode mogoče? Ker 1:1 je pa mal huda a ni?user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 21:55:20   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Koliko je meni znano se zjutraj na tešče spije jabolčni kis (lahko z medom, za boljši okus) zmešan z vodo. Jaz to prakticiram že dolgo časa. Naj bi bilo najboljše razmerje 1:1.



1 žlica na 1 dcl vode mogoče? Ker 1:1 je pa mal huda a ni?user posted image

Ne, res sem tako marsikje zasledila, kao deci kisa, deci vode. Samo jaz ne morem tak piti. Dam za 1 cm kisa in vode do 2 dcl.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
13.3.2012 21:55:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 21:56:10   
TomTaylor
Ja, jz imam bolj nizek pritisk - normalno okoli 106-110, kadar mi pa pade (ja, tut ta obdobja so) je bil pa najnižji 98. In to zgornji user posted image .

Hvala za koprivov čaj. Imam (imam tut brusničnegauser posted image ). Takoj zjutraj po kisu z vodo ga bom ruknila.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 21:59:50   
LuLu
Mamo glih imela na telefonu in je rekla to: rdeča pesa, belo grozdje.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
13.3.2012 22:06:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
13.3.2012 22:59:46   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
evo, se kak predlog, pa bos imela jedilnik za ves dan user posted image


Petersilj in petersiljev caj...

http://www.zdravozame.si/o-nas/nasveti/vnetje-secil



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 4:15:06   
Hope2
V lekarni imaš en kup zadev, tak da če ne maraš domačih zvarkov, kar stopi tja in povprašaj.

Tukaj pri nas so zelo visoke T in zelo velika vlažnost, pa je kar značilno, da ti zastaja voda. Petršilj je odličen za to, celo tradicionalno jed imajo iz petršilja. Sam men je petršilj fuj, celo v količinah, ki se ga priporoča, zato smo mi kupovali čaj iz preslice (kupljen v Lj lekarnah)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 6:44:57   
enkratna

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Res, da sem sicer nagnjena k temu, da prej popijem premalo kot pa dovolj, ampak če bi pila po tistem normativu 3l/dan bi me razneslo...Popijem okoli litra dnevno, pa še to se posiljujem.


Kot da bi brala svojo zgodbo:)
Povzetek: po 10-ih letih letanja po zdravnikih, iskanja "čudežnega čajčka/zdravila", po zapravljenih masažicah in drenažicah sem končno dojela tisto, kar so mi vsi ves čas bolj ali manj tupili v glavo: če ne piješ dovolj, se telo ne more razstrupljati. Vse to gre pa v limfe...
Zdaj šele, ko je "vrag odnio šalu", ko sem resno vzela tisti "najmanj 2l čiste vode na dan" (poleg ostalega) in ko sem prebrodila prvi teden takšnega početja kot premikajoči se vodni balon (in se silila k pitju), ko istočasno pijem medicinski pripomoček za razstrupljanje telesa (hasek ima le ob dovoljšni količini vode, jaz pa imam res zagiftan telo)... šele zdaj se mi je obseg gležnjev znižal za 1 cm, poleg ostalih dobrodejnih učinkov. Le v slabih 3 tednih...

Zdaj pitje ni več "siljenje", temveč potreba/avtomatika... flaška stalno v torbici, z mano... in začuda nisem po vsakem kozarcu tekočine takoj napihnjena, tako kot je bilo to včasih!

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 8:05:14   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
evo, se kak predlog, pa bos imela jedilnik za ves dan user posted image


Petersilj in petersiljev caj...

http://www.zdravozame.si/o-nas/nasveti/vnetje-secil




točno to je moja mami uporabljala 20let, a je nažalost umrla ravno zaradi tega-po domače zalila jo je voda, tako da
bejž na kake dodatne preglede in ne čakaj da se ti bog ne daj kaj skuha!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 18:29:08   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
evo, se kak predlog, pa bos imela jedilnik za ves dan user posted image


Petersilj in petersiljev caj...

http://www.zdravozame.si/o-nas/nasveti/vnetje-secil




točno to je moja mami uporabljala 20let, a je nažalost umrla ravno zaradi tega-po domače zalila jo je voda, tako da
bejž na kake dodatne preglede in ne čakaj da se ti bog ne daj kaj skuha!!



A do tega tudi lahko pride al kaj?

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 18:55:03   
alda
Ja Dashi..nabirala se ji je voda ,je bila vedno napihnjena ,da si imel občutek, da ji bo koža počila.
Približno 6tednov prej so jo rešili in ji spravili kar dosti vode ven, saj ji je koža na nogah kar visela, no pri naslednjem napadu, pa ni imela sreče, ker je zdravnik rabil skoraj 40min do nas, čeprav je Zd oddaljen slabih 5min...ni bil pa zdravnik kriv ampak tehnik ki ga ni hotel zbuditi user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 19:02:10   
Daschi

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ja Dashi..nabirala se ji je voda ,je bila vedno napihnjena ,da si imel občutek, da ji bo koža počila.
Približno 6tednov prej so jo rešili in ji spravili kar dosti vode ven, saj ji je koža na nogah kar visela, no pri naslednjem napadu, pa ni imela sreče, ker je zdravnik rabil skoraj 40min do nas, čeprav je Zd oddaljen slabih 5min...ni bil pa zdravnik kriv ampak tehnik ki ga ni hotel zbuditi user posted image



O, grozno.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 20:11:35   
Paštetka
Melona, lubenica...so kao diuretiki.

Pa čim manj soli, suhih salam, paštet, ipd..

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj proti zastajanju vode v telesu?
14.3.2012 21:20:55   
Andromeda
Grenivkin sok.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?