|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 16:03:50   
Paštetka
Leto pred šolo se mi nikakor ne zdi to preobremenitev za otroka. Kaj šele bo potem obremenitev, ko pridejo v šolo. Šok.
Pa saj loviti vreči žogo je enaka obremenitev, kot otroka naučiti s škarjami rezati v vrtcu. Vse to delajo skozi igro in sploh ne vedo za kaj se gre. V našem vrtcu imajo kolesa, skirce, koš in se zdaj, ko je toplo skoz to igrajo zunaj. Kakšna obremenitev neki. user posted image
Moja dva morata pospraviti sobe, igrače za sabo, spucati umivalnik za sabo, odnesti perilo v omare...i. A je tudi to obremenitev? Pa nekak se morajo naučiti.
Ne vem, kakšen šok bo potem šele v šoli za otroka, ko bodo telovadbo ocenjevali in ne bo vedel tapkati med vsemi drugimi otroci? Mislim, da eni preveč komplicirajo zaradi nepotrebnih stvari.
Zadnjič sem slišala, kako je ena mamica vzgojiteljico "šolala" , da je že kao vzgojiteljica že malo starejša in da otroci danes ne pospravljajo, oz. vsaj pri njih doma ne, ko ji je vzgojiteljica rekla, da če njenemu 5 letnemu otroku naroči naj pospravi igrače v omaro, pa ne ve kako to storiti.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 17:24:38   
aprilčica07
Sem bla tudi jst prepričana, da pri nas tega ni v vrtcu. Pa je, so me razsvetlili na roditeljskem. user posted image Kolkor sem razumela je to v vseh vrtcih. Naša vzgojiteljica je vzela bolj "mehke" kriterije, pa so sončka vsi osvojili. Največ težav imajo pri igrah z žogo, kar je mene precej šokiralo. No, naš bo čez poletje vadil, da bo stanje vsaj malo bolše. user posted image Pa baje, da v skupini našega petletnika ne znajo niti žogo dobro ulovit, kaj jo šele "tapkat".

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 21:40:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Če se delijo medalje in plakete ni zgolj preizkus, ampak je tudi tekmovanje.......



Za moje pojme je tekmovanje takrta,ko otroci tekmujejo drug proti drugemu. Ko se dejansko določi, da je nekdo boljši od drugega.
Pri zlatem sončku pa otroci "tekmujejo" zgolj sami s sabo. Gre zato, da se jih spodbudi v izboljševanju motorike in drugih spretnostih. Jaz v tem res ne vidim nič slabega.
Edina slabost zlatega sončka je (za moje pojme) v em, da nimajo vsi otroci možnosti pokazati vsega znanja (plavanje, smulanje, drsanje) in potem ne dobijo nalepke, ker se ni mogel udeležiti dejavnosti organizirane v sklopu v vrtca.


Ja, otroku je predstavljeno kot tekmovanje, če otrok doživlja frustracije ob tem, da ne bo dobil medalje, ker ne zna takpat žoge......drugi, ki pa znajo tapkat žogo, pa bodo dobili medaljo.....torej je vseeno neke vrste tekmovanje drug proti drugemu......

Mimogrede, tudi jaz ne vidim nekaj grozno slabega v tem......pač določena mero tekmovalnosti je potrebno pri otroku pa tudi omogočiti.....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 21:43:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Vsi, ki opravijo preizkus motorike v vrtcu dobijo priznanje. Pri nas ne dobi nihče medalje, niti plakete. Tekmovanje pomeni, neko razvrstitev ali na čas, višino, daljino, točke, ipd. Torej kdo je najboljši do najslabšega. Tega tukaj ni in zato to ni tekmovanje.
To, da ve vrčt in ujet žogo, ali se vozit s kolesom, rolerjem ali skirco še ni tekmovanje ampak obvladovanje ravnotežja, motorike. In hvala bogu za tako vzpodbujanje. Noben ne rabi nujno znat drsat IN plavat IN rolat IN kolesarit IN smučat IN tapkat Žogo.... V vrtcu. Ali eno ali drugo ali tretje. Kdaj bodo pa začeli športat?


Pri nas so pa na roditeljskem sestanku rekli, da bodo priznanje dobili vsi, medalj in plaket pa ne vsi..... torej tisti, ki se recimo ne znajo vozit s kolesom in gredo septembra v šolo, bodo dobili zgolj priznanje, medalje pa ne......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zlati sonček v vrtcu
9.6.2012 21:52:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Sem bla tudi jst prepričana, da pri nas tega ni v vrtcu. Pa je, so me razsvetlili na roditeljskem. user posted image Kolkor sem razumela je to v vseh vrtcih. Naša vzgojiteljica je vzela bolj "mehke" kriterije, pa so sončka vsi osvojili. Največ težav imajo pri igrah z žogo, kar je mene precej šokiralo. No, naš bo čez poletje vadil, da bo stanje vsaj malo bolše. user posted image Pa baje, da v skupini našega petletnika ne znajo niti žogo dobro ulovit, kaj jo šele "tapkat".


Glede na to, da mora v vrtcu biti zaposlen strokovni kader, ki je po rangu skoraj enak učiteljem v šoli, pričakujem nekaj strokovnosti od tega kadra tudi na telovadnem in področju.....jaz nisem pedagog, telovadba razen za razgibavanje mi je tuja, vaje ne znam pravilno pradstaviti, ker nimam osvojenega nobenega tečaja s tega področja in napačno delanje vaj lahko povzroči baje trajne posledice....torej povsem upravičeno pričakujem od strokovnega kadra v vrtcu, da nauči otroke loviti žogo in jo tapkati.....saj zgolj zaradi varstva v vrtcu ne potrebujemo fakultetno izobraženih vzgojiteljic.....in tega, da se vzgojiteljice v vrtcu zgražajo nad tem, da petletniki ne znajo žoge loviti in jo tapkati, je najmanj kar pričakujem od tega strokovnega kadra.....zakaj pa so one v vrtcu potem, če ne zato, da pripravijo otroka za "zlati sonček"?

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zlati sonček v vrtcu
10.6.2012 8:11:42   
Paštetka
U madona, jaz pa nikoli nisem pričakovala od vzgojiteljic, da bi ga kaj naučile. user posted image niti ne razmišljam, da so one zato tam.
Ne vem. Meni so vzgojiteljice neke vrste "pomoč" pri vzgoji, tako kot učitelji v šoli, da neko znanje podajo, razložijo.... Noben učitelj, vzgojitelj ne bo otroka nič naučil, če doma z otrokom ne boš vadil, vadil, oz. če otrok doma ne bo sam vadil, se učil. Torej je od otroka (in vzpodbude staršev) odvisno, kaj in koliko se bo naučil.
Dakšno strokovnost pa rabiš pri tapkanju žoge? user posted image daj otroku żogo v roke, eno si vzami ti in tapkajta. Še hitreje gre, če delajo to otroci v skupini, torej, da se igrajo skupaj otroci, sestrice, sosedovi...
Ne razumem zakaj bi v vsaki malenkostii (kot je napr. Vasba tapkanja žoge doma) iskali neko znanost, in delali elaborat. Otroci so zelo iznajdljivi in sami najdejo način kako, samo malo usmeritve in vaje rabijo.
Evo še en primer. Jaz ne znam rolat. Po vsej logiki potem ne bi mogla niti naučiti otroka rolati. Ali? No, pa sem ju oz. bolje rečeno sta se, ker sta gledala kako se drugi otroci rolajo in sta si preprosto želela tudi sama. . Samo malo logike rabiš, ostalo bodo pa otroci sami pogruntali skozi igro. Mala je bila stara 4 leta, ko se je rolala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zlati sonček v vrtcu
10.6.2012 8:28:32   
liliana
Drugače....moja zna tapkati žogo, jo ujeti, brcniti, imamol pač doma vrt in si tako razkošje lahko privoščimo vsakodnevno, tisti, ki živi v bloku si malo težje to privošči vsakodnevno in je dete v učenju teh veščin bolj odvisno od vrtca.....user posted image

In če se vzgojiteljice zgražajo, da pa nihče od 5 letnikov v skupini ne zna junija tapkati žoge, se jaz res zamislim nad strokovnostjo vzgojiteljic.....naj jim potem dajo žoge in naj tapkajo....

Ja, z otrokom je potrebno vaditi doma, tako poštevanko, kot violino, kot tudi smučanje, če želiš, da otrok zna......vendar poleg vaje, potrebuješ še vseeno neko strokovno osebo, ki ve otroku razložiti poštevanko, note in igranje violine kot tudi ga naučiti pravilne tehnike smučanja.....

In zaradi tega je v vrtcu tudi strokovno osebje in baje je ful dobro tako za socializacijo kot za učenje, da je v skupini več otrok, si otroci dosti lažje zapomnijo.....zgolj za varstvo, za zavezovanje vezalk in pranje zob vseeno ne rabimo take stroke v vrtcu kot je.....in če se že izvaja v vrtcu program zlati sonček, naj se izvaja ne zgolj preverja......


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zlati sonček v vrtcu
10.6.2012 9:15:59   
PeggyBundy
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Drugače....moja zna tapkati žogo, jo ujeti, brcniti, imamol pač doma vrt in si tako razkošje lahko privoščimo vsakodnevno, tisti, ki živi v bloku si malo težje to privošči vsakodnevno in je dete v učenju teh veščin bolj odvisno od vrtca.....user posted image



Tole bi verjela, če bi imeli v Sloveniji vsaj nekaj mest v betonskih razsežnostih New Yorka.
Tako pa ne verjamem.
Samo lenobi staršev gre pripisati, da otroci ne znajo pri petih letih tako osnovne stvari, kot je tapkanje žoge.

Ne vem, zakaj čakate vse od vzgojiteljic, da bodo naučile vaše otroke?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zlati sonček v vrtcu
10.6.2012 12:26:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy



Tole bi verjela, če bi imeli v Sloveniji vsaj nekaj mest v betonskih razsežnostih New Yorka.
Tako pa ne verjamem.
Samo lenobi staršev gre pripisati, da otroci ne znajo pri petih letih tako osnovne stvari, kot je tapkanje žoge.




Tako kot gre pripisati lenobi staršev, da otrok pri 6 letih še ne pozna abecede.....?

Ne vem, zakaj čakate vse od vzgojiteljic, da bodo naučile vaše otroke?


Določene stvari so pač v domeni vzgojiteljic in učiteljic.....če ne, jih itak ne potrebujemo in lahko vse delamo starši.......ne vem zakaj potem imamo v vrtcih in šolah malo morje zaposlenega strokovnega kadra.....zato, da zgolj preverja, kaj smo starši otroke naučili....?



(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zlati sonček v vrtcu
10.6.2012 12:33:24   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ne vem zakaj potem imamo v vrtcih in šolah malo morje zaposlenega strokovnega kadra.....zato, da zgolj preverja, kaj smo starši otroke naučili....?

user posted image  dobra! Ga kar izpišem iz vrtca in ne vpišem v šolo, če bi bilo tako...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zlati sonček v vrtcu
20.6.2012 8:37:01   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Drugače....moja zna tapkati žogo, jo ujeti, brcniti, imamol pač doma vrt in si tako razkošje lahko privoščimo vsakodnevno, tisti, ki živi v bloku si malo težje to privošči vsakodnevno in je dete v učenju teh veščin bolj odvisno od vrtca.....[sm=smiley1.gif]




To pa sploh ni res!


Mi smo doma v bloku, pa se mi je mali pri 2,5 letih vozil s skirojem. Ne s stistim s tremi koleščki, ampak s tistim z dvema. Pa veš, zakaj? Ker je videl, da jih večji fanti vozijo, poskušal in mu je šlo. Pa smo ga kupili.

Se rola, in pri manj kot štirih letih je vozil kolo brez pomožnih kolesc. Danes je star pet in pol, pa ima 20colsko kolo.

Kar želim povedat, je, da da bo otrok VSE osvojil, če mu bo le dana možnost. Voziti kolo ni umetnost, samo otrok mora imet čas, voljo in seveda priliko, da poskusi, vadi, osvoji. Nič mu ne bo vrtec pri tem pomagal.

Torej mi smo doma v bloka, pa vsak popoldne precej zunaj. Rajši zunaj, kot pa doma buljimo v risanke.

< Sporočilo je popravil mamamajča -- 20.6.2012 8:39:06 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zlati sonček v vrtcu
20.6.2012 8:52:39   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Drugače....moja zna tapkati žogo, jo ujeti, brcniti, imamol pač doma vrt in si tako razkošje lahko privoščimo vsakodnevno, tisti, ki živi v bloku si malo težje to privošči vsakodnevno in je dete v učenju teh veščin bolj odvisno od vrtca.....[sm=smiley1.gif]




To pa sploh ni res!


Mi smo doma v bloku, pa se mi je mali pri 2,5 letih vozil s skirojem. Ne s stistim s tremi koleščki, ampak s tistim z dvema. Pa veš, zakaj? Ker je videl, da jih večji fanti vozijo, poskušal in mu je šlo. Pa smo ga kupili.

Se rola, in pri manj kot štirih letih je vozil kolo brez pomožnih kolesc. Danes je star pet in pol, pa ima 20colsko kolo.

Kar želim povedat, je, da da bo otrok VSE osvojil, če mu bo le dana možnost. Voziti kolo ni umetnost, samo otrok mora imet čas, voljo in seveda priliko, da poskusi, vadi, osvoji. Nič mu ne bo vrtec pri tem pomagal.

Torej mi smo doma v bloka, pa vsak popoldne precej zunaj. Rajši zunaj, kot pa doma buljimo v risanke.


enako. Tudi mi smo v bloku in se strinjam z vsako napisano besedo. Pri 3 in štirih se vozita s kolesom, pri treh letih z velikim skirojem, pri treh sta rolala, zdaj pri 4 in 6 pa osvajata rolko. Prav tao je ogromno otrok, ki dajejo skomine mlajšim.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zlati sonček v vrtcu
20.6.2012 10:27:36   
Balerina
Jaz sicer od vzgojitelice res ne pričakujem da bo mojega otroka vse naučila, sploh hčerke ne ker dostikrat punce sploh v vrtcu ne želijo sodelovat pri igrah z žogo. Ene imajo v glavi da to ni za punce, moja sicer doma dela vse v vrtcu pač ne, se skupaj dobijo in kaj drugega delajo.

BI pa pričakovala od vzgojitelice da se ne zgraža nad otrokom ki kaj ne zna saj bi lahko vedela da so si otroci različni, eni bolj za eno drugi za drugo, prav tako pa tudo starši eni dajejo bolj povdarek na motorične sposobnosti, drugi so bolj glasbeno usmerljeni,... Pa kaj če pri 5ih ne zna tapkati koliko se jih čele v 3 razdredu OŠ to nauči.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zlati sonček v vrtcu
20.6.2012 10:50:29   
PeggyBundy
Liliana, ko te berem, si mi načeloma zelo blizu po razmišljanju, do tega trenutka, ko pričakuješ, da bodo vzgojiteljice naučile tvojega otroka kolesariti, tapkati žogo, rolati.
Jaz sem vseeno mnenja, da je to delo starša, ki nima 18 otrok pred sabo in je tako to bistveno lažje.

Takega mišljenja sem tudi na podlagi opazovanj razlike v motoriki med otroci. Velikokrat sem opazila, da so motorično veliko slabše razviti otroci, katerih starši so po cele dneve zaposleni in so z otroci večinoma v stanovanju in ne gredo z njimi skoraj nikamor, kjer bi otrok lahko razvijal motorične sposobnosti. Žal velikokrat pri takih opažam, da niti prav tekati ne znajo, kar je v bistvo ne obsojanja vredno ampak žalostno.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zlati sonček v vrtcu
20.6.2012 12:06:54   
amii
Mene pa je nekaj zmotlo v tej temi. A zdaj pa se je že v vrtcu začelo - prinesti je potrebno rolarje, gremo plavat - kupite karto,gremo smučat...... Kaj pa tisti otroci, ki jim starši ne morejo tega nudit? A potem pa otrok ne gre?


_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zlati sonček v vrtcu
20.6.2012 12:35:58   
Paštetka
pa saj ti ni treba. rolarje prinese kdor lahko, pa si izposodijo. Plavat moj ni šel, pa ne zato, ker ne bi zmogli, ampak, ker je že znal. otroci rade volje izposodijo reči

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.6.2012 15:16:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Liliana, ko te berem, si mi načeloma zelo blizu po razmišljanju, do tega trenutka, ko pričakuješ, da bodo vzgojiteljice naučile tvojega otroka kolesariti, tapkati žogo, rolati.
Jaz sem vseeno mnenja, da je to delo starša, ki nima 18 otrok pred sabo in je tako to bistveno lažje.

Takega mišljenja sem tudi na podlagi opazovanj razlike v motoriki med otroci. Velikokrat sem opazila, da so motorično veliko slabše razviti otroci, katerih starši so po cele dneve zaposleni in so z otroci večinoma v stanovanju in ne gredo z njimi skoraj nikamor, kjer bi otrok lahko razvijal motorične sposobnosti. Žal velikokrat pri takih opažam, da niti prav tekati ne znajo, kar je v bistvo ne obsojanja vredno ampak žalostno.


Ne, tega jaz ne pričakujem od vzgojiteljice....narobe si me razumela.......pričakujem pa od vzgojiteljice, ki se nekaj mesecev zgraža, da večina otrok v njeni skupini ne zna tapkat žoge otrok pa ne nauči tapkat žoge......

In ob tem se mi porodi vprašanje, kaj je potem delo vzgojiteljice......? Zgolj preverjanje otrokove motorične in intelektualne sposobnosti?

In enkrat sem od enega učitelja telovadbe slišala, da se je zgražal, da otrok v prvem razredu ni znal sonožno doskočiti, kako ga starši niso tega naučili.....?

A prosim lepo....zdaj pa naj starši otroke doma učimo sonožnega doskoka, tapkanje žoge, pravilnega lovljenja žoge.....? Pri starosti 4 let moramo malodane že starši otroke učiti abecede, pisanja in branja......?

Otroci pa so od enega leta naprej 8 ur na dan v vrtcu, preden gredo spat pa so s starši cca 4 ure na dan.....In se mi potem poraja vprašanje, kdo naj potem uči otrok abecede, tapkanja žoge, pravilnega odskoka in doskoka, če ne visokošolsko izobražen in strokovni kader......? In kaj potem dela ta visokošolski strokovni kader, ki ima v vrtcu otroka 5 let, 8 ur na dan, da otrok pri 6 letih ne obvlada tapkanja žoge in sonožnega doskoka? To so moji pomisleki.....ker potem lahko dete brez problema čuva tudi babica, stara 70 let.....še posebno če je v soseščini v domačem varstvu še nekaj otrok, ki se medsebojno družijo......


(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zlati sonček v vrtcu
23.6.2012 15:28:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča


To pa sploh ni res!


Mi smo doma v bloku, pa se mi je mali pri 2,5 letih vozil s skirojem. Ne s stistim s tremi koleščki, ampak s tistim z dvema. Pa veš, zakaj? Ker je videl, da jih večji fanti vozijo, poskušal in mu je šlo. Pa smo ga kupili.

Se rola, in pri manj kot štirih letih je vozil kolo brez pomožnih kolesc. Danes je star pet in pol, pa ima 20colsko kolo.

Kar želim povedat, je, da da bo otrok VSE osvojil, če mu bo le dana možnost. Voziti kolo ni umetnost, samo otrok mora imet čas, voljo in seveda priliko, da poskusi, vadi, osvoji. Nič mu ne bo vrtec pri tem pomagal.

Torej mi smo doma v bloka, pa vsak popoldne precej zunaj. Rajši zunaj, kot pa doma buljimo v risanke.


Še enkrat.....zakaj imamo vrtec......?

In se strinjam......otrok VSE osvoji.....eni prej, drugi pozneje, samo priložnost mora imeti in zato eni plavajo že pri dveh letih, eni pri treh že vozijo kolo brez pomožnih kolesc, eni pri 4 letih že tekoče berejo, pri dveh govorijo v lepih, slovnično pravilnih stavkih.....drugi pa mogoče kako leto ali dve pozneje katero veščino osvejijo in se po vrtu tekako s svojimi bratci in sestricami ali pa sosedi, skiroja in rolerjev nimajo, ker si jih starši ne morejo privoščiti in takim vrtec precej pomaga, da osvojijo kako veščino.....

ker obstajajo tudi starši, ki niso tako motorično in intelektualno sposobni, da bi otroka naučili branja in pisanja, pravilnega sonožnega doskoka, pravilnega lovljenja žoge, rolerjev in kolesa si ne morejo privoščiti, o morju lahko samo sanjajo.....in takim otrokom pač vrtec in šola nudita poleg socialnega okolja, tudi priložnost za učenje....in zelo žalostno je, da se vzgojiteljice v vrtcih tega ne zavedate in se zgolj zgražate nad starši, kako motorično nerazvite otroke imajo......ti otroci pa so v bistvu 8 ur na dan z vami in le 4 ure na dan s starši......


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zlati sonček v vrtcu
26.6.2012 15:45:09   
Patricija32
Zlati sonček se mi zdi zelo koristen za otroke, povzroča pa mogoče malo upravičeno skrbi na strani staršev - ali bo otrok sposoben izvesti vse vaje? Zdi se mi prav, da otrok že kot majhen izkusi, da ni močen na vseh področjih enako a se pa pričakuje od njega, da se tudi v takih primerih potrudi po svojih najboljših močeh. Tega vsekakor ni zmožen marsikateri današnji odrasel.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zlati sonček v vrtcu
26.6.2012 15:56:08   
Tippi
O svetapomagavka! Sem se nasmejala ob komentarjih user posted image

A je res otroku treba nujno znat tapkat žogo? Prosim vas lepo. Moja pubertetnica je še vedno ne znauser posted image . In je nikoli ne bo znala. Ni pač za žogo. Tud ujet je ne zna user posted image Je pa zato dosegala vrhunske državne rezultate...drugje...

Zakaj to pišem? Se mi je zazdelo, da je ves poudarek na učenju v vrtcu. No, pa da so se vmes še mamice pohvalile, kaj njihovi otročički znajo. user posted image

Jaz bi rekla takole. Učenje v vrtcu s strani vzgojiteljic je absolutno zaželjeno, pa to še ne pomeni, da se staršem ne ljubi. Prav tako pa ni nič narobe, če vzgojiteljice ne naučijo otroka tapkat žoge user posted image je veliko odvisno od otroka. In znano pravilo je, otrok se bo veliko raje učil od tretje osebe, kot od starša. Bolj posluša, bolj ubogljiv je in večji rešpekt ima do nekoga iks kot do starša. zato so praviloma tudi vzgojiteljice uspešnejše. Primer. Dve leti sva jo učila smučat, pa ni bilo haska. Tretje leto jo je učil prijatelj in je šlo gladko, kot da smuča že od rojstva dalje. Tako nekako to gre...


(odgovor članu Patricija32)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?