|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 14:25:03   
tejčica30
Živjo!
Mene zanima, koliko mleka, jogurtov in ostalih mlečnih izdelkov moram pojesti, da bom dobila dovolj kalcija zase in za otročka?
In katera hrana, razen mlečnih izdelkov je še dober vir kalcija?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 14:27:25   
Petr_a
Toliko kolikor ti paše

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 15:30:16   
tejčica30
user posted image user posted image
Če mi paše samo en jogurt na dva dni, ziher ni dovolj glede na povečane potrebe po kalciju.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 15:39:56   
rija
V mleku je zelo malo kalcija....svetujem ti žličko lanenega ali sezamovega semena user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 17:16:38   
Petr_a
ahhh ...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 17:42:19   
Hope2
Jaz sem v celi nosečnosti spila mogoče 1 liter mleka in ene 10 jogurtov pojedla. Jedla sem sezam, laneno seme, suhe marelice, kozji sir..., pa več se ne spomnim kje je še kalcij, kdaj pa kdaj sem spila fidi šumečko s kalcijem. 

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mlečni izdelki - kalcij
30.1.2009 17:43:09   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: tejčica30

user posted image user posted image
Če mi paše samo en jogurt na dva dni, ziher ni dovolj glede na povečane potrebe po kalciju.



Zakaj bi s epa silila nekaj jesti, če ti ne pašeuser posted image user posted image

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mlečni izdelki - kalcij
1.2.2009 13:35:18   
Najaa
Jaz popijem poleg vsega (2dcl mleka na dan, jogurt, malo sira, laneno seme, pa še kaj) kalcijevo šumečo, ker me kosti bolijo zarad pomanjkanja. Prva nos. mi je pa tak odnesla en zob... user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mlečni izdelki - kalcij
1.2.2009 13:43:21   
UT_2008
Meni pa paše tisti klasičen čvrst navaden jogurt, samo ga ne pojem velikokrat. Pojem pa dosti sira, tudi skute. Sedaj pa jemljem še tablete Kalcij in d3 vitamin šumečo tabletko ter magnesol. Imam nonstop krče, najbolj ponoči.

_____________________________

PDP 26.02.2009.
Kar vidiš, to dobiš.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mlečni izdelki - kalcij
2.2.2009 10:26:05   
manna
Joj mene bi pobralo brez jogurtov ker jih obožujem! Pojem vsak dan najmanj enega, velikokrat pa dva.  Pa še  kakšne 3-4 deci mleka na dan. Potem pa še sir... kaj bi jaz brez mlečnih izdelkov...

(odgovor članu UT_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mlečni izdelki - kalcij
4.2.2009 10:15:13   
tecka
Odrasla oseba naj bi dnevno zaužila 1000 mg (1 gram) kalcija. Pripenjam tabelo s podatki o vsebnostjo kalcija v živilih. Upam, da bo lepo prikazana. V prvem stolpcu s številkami je navedeno, koliko mg kalcija je v 100 g živila. V drugem stolpcu je navedeno, koliko živila naj vsebuje 1 obrok (npr. naenkrat spiješ 200 ml = 2dcl mleka), v zadnjem, tretjem, stolpcu pa je vsebnost kalcija v enem obroku.

Živilo                               Vsebnost kalcija v mg / 100 g živila                                   En obrok    Količina kalcijav obroku
                                     Mleko in mlečni izdelki
mleko (polnomastno)        120                                         200 ml                              240
mleko (posneto)               120                                         200 ml                              240
jogurt (sadni, navadni)      120                                         180 ml                              216
kefir                                120                                         180 ml                              216
sir parmezan                   1225                                        50 g                                 612
sir ementalec                  1020                                        50 g                                 510
sir edamec                      710                                         50 g                                 355
topljeni sir                       545                                         30 g                                 163
sir brie                            185                                         30 g                                 55
sir gorgonzola                  671                                         30 g                                 201
sir camembert                 380                                         30 g                                 114
skuta                              70                                           50 g                                 35
sladoled                          132                                         100 g                                132
                                     Sadje                                                                             
črni ribez                         45                                           100 g                                45
rdeči ribez                       30                                           100 g                                30
pomaranče, mandarine     30                                           100 g                                30
jagode                            25                                           100 g                                25
maline                            40                                           100 g                                40
rozine                             30                                           50 g                                 15
datlji                               32                                           50 g                                 16
suhe fige                         142                                         50 g                                 71
lešniki                             225                                         50 g                                 112
mandlji                            254                                         50 g                                 127
suhe marelice                  46                                           50 g                                 23
                                     Zelenjava                                                                      
brokoli                            65                                           200 g                                130
endivija                           40                                           200 g                                80
fižol v zrnju                      135                                         100 g                                135
zeleno zelje                     110                                         200 g                                220
kitajsko zelje                   105                                         200 g                                210
koromač                         100                                         200 g                                200
špinača                           125                                         200 g                                250
korenje                           30                                           200 g                                60
soja v zrnju                      227                                         100 g                                227
                                     Meso, ribe in morski sadeži                                          
meso (povprečno)            2 do 20                                    150 g                                3 do 30
morski sadeži                  10 do 45                                  150 g                                15 do 67
sardine v olju (odcejene)   330                                         1 konzerva                        280
                                     Druga živila                                                                 
kruh (povprečno)             20 do 45                                  30 g                                 6 do 13
testenine                         20                                           100 g                                20
krompir                           13                                           200 g                                26
kokošje jajce                   30                                           1 kos                                30
polnovredni riž                 25                                           80 g                                 20
sadni musli                     55                                           50 g                                 27
čokolada                         215                                         2 rebri                               72
                                     Pijače                                                                            
Radenska                       273/liter                                   250 ml                              68
Donat Mg                        370/liter                                   250 ml                              92
voda                               30-150*                                    * vsebnost krajevno pogojena    

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mlečni izdelki - kalcij
4.2.2009 10:25:10   
tecka
Ups, vidim, da je tekstovno polje preozko in je tretji stolpec vrglo v naslednjo vrstico.

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mlečni izdelki - kalcij
6.2.2009 21:30:02   
Jelcy
Jaz pred nosecnostjo nisem uzivala mleka, ko sem zanosila sem ga vsako jutro spila en kozarec...al kakav al pa s piskoti. Pa zvecer se kak jogurt...

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mlečni izdelki - kalcij
21.2.2009 20:52:41   
daisyb
jaz popijem eno skodelco mleka in en jogurt dnevno...jemljem pa elevit že celo nosečnost......

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mlečni izdelki - kalcij
21.2.2009 20:54:43   
Blueeyes
sem odvisnica od mlečnih izdelkov... brez njih ne znam user posted image

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mlečni izdelki - kalcij
24.2.2009 9:24:58   
palegia30
Jaz pojem za zajtrk Activo da nisem tako napihnjena in za bojlšo prebavo, drugače jem sir, pa kakav - obožujem ga.

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mlečni izdelki - kalcij
9.4.2009 10:08:36   
Robert703
Sam največ uporabljam KORALNI KALCIJ v prašku, ki ima organsko strukturo in ga telo v celoti absorbira.
Nekajkrat sem ga dobil iz Švice, nato sem ga kupoval v lekarnah v Avstriji... sedaj pa ga naročujem pri nas, prek spleta.

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mlečni izdelki - kalcij
9.4.2009 10:10:38   
Robert703
Zelo lepo imajo opisano na etrani ESENCA.eu... Tam ga tudi naročujem ;)
http://www.esenca.eu

(odgovor članu Robert703)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mlečni izdelki - kalcij
13.7.2009 15:47:20   
JanaB
Že večkrat sem zasledila, da v nosečnosti priporočajo le mlečne izdelke in pasteriziranega mleka. Ali lahko jem probiotične jogurte in napitke ter razne Activia zadeve? - na njih namreč nisem zasledila iz kakšnega mleka so pripravljeni.

(odgovor članu Robert703)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mlečni izdelki - kalcij
15.8.2009 11:31:38   
marjetka1975
Odličen vir kalcija je skuta. Lahko vam povem, da skuta znanega slovenskega proizvajalca ( imena ne omenjam, ker ne vem ali je to dovoljeno ali ne) vsebuje v 100 g skute točno 400 mg kalcija. če poješ celo skuto ga dobiš 2000 mg. ( pol kilogramsko pakiranje)

Dnevna potreba kalcija za normalne odrasle ljudi je nekje med 700 - 1000 mg kalcioja na dan, nosečke pa naj bi potrebovale dodatno še cca 500 mg Ca na dan.

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mlečni izdelki - kalcij
19.4.2010 12:43:28   
mevi
Oj
Ne vem če veš da so zelo dober vir kalcija ne samo mlečni izdelki.Sama ne uživam popolnoma nič mlečnih izdelkov razen kozji sir a na nobenem testu do sedaj nisem imela pomanjkanja kalcija ne v krvi ne v kosteh.
Zelo zelo veliko kalcija imajo mandeljni, kakor tudi železa , sezamovo seme s kateri z dvema velikima žlicama dobiš toliko kolikor ga je v litru mleka, suhe fige , katere imajo na 100g toliko kolikor ga da pol litra mleka , s tem da je dobro če kupiš na soncu sušene oziroma v trgovinah kjer imajo naravno hrano, nato brokoli ki ga ima toliko kot dva kozarca mleka, pa tudi pomarančni sok pa še bi ti lahko naštela.Tako da če imaš rada mlečne stvari poskušaj te naštete stvari v njihovi kombinaciji pa boš kopličino kalcija še podvojila.Če te pa še kaj zanima pa ti z veseljem odgovorim,Pozdravček.
Mevi

(odgovor članu tejčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mlečni izdelki - kalcij
21.4.2010 15:04:45   
aly12
Marsikdo bi in je rekel, da vso potrebno količino vitaminov in mineralov itd. dobimo z uravnoteženo prehrano. To je sicer skoraj popolnoma res, aaampak, vsak organizem oz. telo ne absorbira pomembnih snovi enako. to pač pomeni, da je včasih treba dodajat vitaminov več, da bi se ustrezna količina ohranila v telesu. Jaz se trudim jesti uravnoteženo, še posebej, ker želim, da bo moj malček zdrav in močan, ampak ker ne vem, ali je to dovolj, jemljem še vitaminske tablete. Pa jesti se trudim enakomerno čez dan, za telovadbo pa mi velikokrat zmanjka časa, čeprav tudi fizična aktivnost vpliva na to, koliko kalcija se absorbira.

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu mevi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mlečni izdelki - kalcij
17.6.2011 12:41:13   
_Ajla_
Jaz mleka nikoli nisem kaj preveč marala, sedaj mi pa sploh ne paše. Prav tako ne jogurti in ostalo. Mogoče bi se potrudila z Activio? Mislite, da je to tudi ok?

(odgovor članu aly12)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?