|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče zelenjave
26.12.2009 16:06:43   
Belen
pozdravljene mamice,

zanima me ali tudi vaši user posted image imajo raje sadje kot zelenjavo?
Imam dve 6mes.dvojčici.....GH jemo nekje cc.1,5mes. Na začetku sta še jedli krompir s korenčkom al bučkami .....zdej pa ne weč.... niti rižka, niti polente z zelenjawo.....edino če jim umešam še kako jabolko (bolj neutralno) pol weč pojesta.... drugače sam sadje z raznimi kašicami ali pa z rižem tem nevtralnim od Hippa-te pahuljice,ki so.....
obožujejo banano, jabolko, hruško.....Ok še korenček vmešan not..... to je to....

kak nasvetuser posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 16:18:57   
sjmm
Našemu je bilo tudi na začetku vse njami....pač nekaj novega, nič več sam dojgočasno mleko....potem pa je kar naenkrat  šlo slabše z zelenjavo, pa sva tako kot ti malce s sadjem mešala, kak mesec, pa še kak nov okus zelenjave dodala, pa potem že kaj od našega kosila...seveda malce prilagojeno njemu...in sedaj imamo 10 mesecev in mu je vse lepo spet steklo, tudi v koščkih...sam sem morala nekako pogruntati kateri okusi mu prijajo skupaj...pa da ni preveč zelenjave naenkrat pomešane med seboj...dodajam tudi baby repično olje, ki kar lepo zaokroži okus...je pa treba vztrajat, včasih šele ta 10tič sprejmejo nek okus in potem jim je ok....nekateri pa so malo bolj zbirčni...a upam, da pri tebi ne bo takouser posted image user posted image ...lepo papcajte

_____________________________

SAŠKA 25.4. 1995
JAN PETER 7.12. 1998
MIHA 26.3. 2001
MAJ 19.2. 2009

VSI MOJI SONČKI

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 17:17:28   
mateyka
jaz sem delala ene par mešanih variant:
- zdušene bučke pretlačene z banano
- pire s kuhanim jabolkom in kuhanim krompirjem (neslanim), razmerje je 2/3 jabolčne kaše in 1/3 kuhanega krompirja (tega je pojedla res veliko, tudi 3dcl v enem obroku) - v bistvu je to taka kremasta jabočna kaša
- kuhan mladi korenček pretlačen z banano

jaz sem tako v bistvu uvajala zelenjavo v jedilnik. nato sem dala bolj zelenjavno verzijo - kot kosilo krompir in brokolijem ali karfijolo z malo masla in minimalno soli. to je še zdaj njena najljubša hrana. go figure user posted image

(odgovor članu sjmm)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 17:18:39   
ledenaa
Bo pa kasneje,kot pa otrok mora vse jest

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 17:59:18   
Katy78
Jaz nisem zelenjave in sadja nikoli mešala, ne vem, se mi zdi brezveze, da bi to dvoje mešala samo zato, da bi otrok jedel zelenjavo. Probaj jima v zelenjavo vmešat malo kisle smetane ali pa kakšen topljiv sirček da bo malo bolj okusno, mogoče jima bo pa šlo v ritko. user posted image  

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 19:31:50   
Belen
hwala wsem za odg.,ampak me zanima ali je od was mela katera tak primer? kjer otok ni jedel zelenjawe? niti paštice, polente, riža....? user posted image  user posted image

sicer meni so rekli,da bojo,ko bojo....wažno,da jejo sadje, ki je w tej starosti bolj pomembno.... user posted image user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 21:06:55   
Petka09
Belen, so ti že punce lepo napisale. Ne boj se, ni to stanje za vedno. To je sam trenutna finta.

Ti pa lahko povem, da naša je na začetku uvajanja tudi jedla vse po vrsti, karkoli sem ji skuhala. Itak so to ble samo kuhane mešanice na vodi oz. sopari. Pol pa tut kr štop... Prišla je pač "na okus", vse je kao sprobala in ji ni več dišalo NIČ! Potem pa sem začela delat tako skoraj kot za odrasle... (tut pediatrinja mi je tako svetovala, ker je tut že minil več kot mesec dni uvajanja in sva šle čez vso zelenjavo).
Prepražila na olivnem olju mal čebulce, pa zelenjavo vrgla gor, podušila, zalila z vodo ali fondom zelenjavne juhe, ki sem ga skuhala vnaprej in zmrznila.. Ko se je zelenjava pokuhala, sem dodala riž ali polento, gres....
Pa potem drugič sem na olju prepražila riž in mal čebulce za okus, prelila z vodo, skuahala, dala not zelenjavo....
Pa dodatki kisle smetane v pire krompir in špinačo, pa sirček za mazanje v rižote...
In je začela jest "kot velika" user posted image . Očitno je pač manjkalo okusa v vsej tej hrani.

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 21:23:36   
manna
Belen, ja jaz imam tako izbirčno punčko, stara 6,5 mesecev, uvajamo že en mesec pa ni pojedla še nič zelenjave! No, razen enkrat ko se je "zmotla" in pojedla cvetačno kašico user posted image ampak je blo noter precej AM.
Špinača, krompir, brokoli, rdeča pesa, koleraba, bučke - nič od tega noče.

Punce, od kdaj naprej pa lahko dam kislo smetano noter? A to dam kar navadno kislo smetano? In katere sirčke priporočate za vmešat noter?

Drugače naša poje samo mlečne kašice in zelo blage sladke sadne kašice - recimo banana, sliva,hruška... še jabolka ne mara, ji je prekislo!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 21:31:53   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Punce, od kdaj naprej pa lahko dam kislo smetano noter? A to dam kar navadno kislo smetano? In katere sirčke priporočate za vmešat noter?



Manna, jaz sem en post višje napisala, kaj je pri nas začelo delat čudež... Torej malce več okusa hrani.

Kislo smetano in sirčke lahko že daješ, meni je pediatrinja rekla, da otrok lahko po 6. mescu začne okušat vse, vendar počasi in gledat na reakcije. Je rekla čim manj komplicirat, vendar vseeno delat po občutku. Če uvajata že en mesc, potem lahko dodaš malo navadne kisle smetane v pire krompir recimo. Sirčke pa jaz dajem tiste za mazanje, različne: tut Mercatorjevo znamko, al pa Zdenka... karkoli v bistvu.
Pa na olju prepražim malo zelenjavo prej... Na olivnem, tudi sončničnem...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noče zelenjave
26.12.2009 22:06:53   
manna
Petka09 hvala, ja sej se mi je itak že dozdevalo da pač mogoče bo jedla ko bo bolj fino user posted image   Bom v kratkem poskusila dodat smetano in sirčke oziroma nardit vse skupaj bolj okusno... potem pa ima da rata jedec ! No, saj nam gre od začetka uvajanja že precej na bolje...HB

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 10:12:57   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: manna

... še jabolka ne mara, ji je prekislo!


Poskusi sorto GALA. Sladko in rahlo kašasto jabolko, ki se lepo nariba (ni sama voda). Naša tudi drugih ne mara, ker so ji prekisla.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 10:47:56   
BIA79
Belen, poskusi še s koruzo. Sem kupila mlado zmrznjeno koruzo, jo skuhaš, spasiraš (vsaj na začetku, ker lahko napenja) in dodaš zelenjavi - jo naredi veliko bolj sladko. Pa tudi, ko boš začela dodajat meso, jim bo zelenjava lahko veliko bolj teknila (vsaj ko je telečje meso, piščanec nima nekega okusa). Drugače pa kot so napisale gor, malo čebulice, pora prepražit...

Sestrični je ta mala nehala jest zelenjavo oz. "kosilo", dokler hrane ni začela rahlo solit (pri 8 mesecih)...včasih je treba naredit kakšen "prekršek" da otroci kaj pojedo...

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 12:12:18   
Belen
hwala wsem za naswete, bom probala dans za kosilo.... user posted image user posted image ... sporočim user posted image

_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu BIA79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 13:36:02   
manna
Naša je ravnokar pojedla špinačo+krompir+smetana+AM zmiksano!! Hura, jemo zelenjavo!!!

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 15:13:15   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: manna

Naša je ravnokar pojedla špinačo+krompir+smetana+AM zmiksano!! Hura, jemo zelenjavo!!!


Čestitke, sem res vesela user posted image !!

Ko boš pa imela riž na meniju, ga lahko malo popražiš na čebuli ali poru, zaliješ z vodo in skuhaš.. ima zelo dobr okus tko narjen. Pa še kakšno zelenjavo dodaš zraven in/ali meso. Al pa še sirček dodaš.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 15:15:53   
Petka09
Punce, sam moja tamala pa nikakor noče nobenega svežega sadja... NIČ! Ne banane, ne jabolk, ne hruške.... Sej kosila lepo je, samo sadje ne... Pa ji zato dam kupljeno sadje v alla "frutkih" (gledam, da kupim hipp ali kake take znamke, ko ni notri dodanih sladkorjev) - a ji fejst škodim s tem?? Ampak res nevem, kako bi jo na sadje navadila... se tolažim, da ga bo mogoče kdaj kasneje rada jedla, ko bo lahko sama jedla koščke al pa kej.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 16:28:37   
mateyka
ahhh, srečnice.. naša še pri 2h in pol ne je "normalne" hrane. mora hrana met okus (aka normalna kosila) da začnejo spet otroci jest, japajade - pri nas ni blo tega user posted image ne povoha nič pametnega, nič meska, nič pizze, pohanja, hrenovk, paštete, marmelade, nič od tega. golaže in podobne omakce v atomih proba - da mal namaže un bogi njokec, Bognedaj kaj več. živi od juhic s kroglicami (zadnje obvezno, če ne ni dobro).  in vsega v mikro količinah. noče kosila, ona bi musli z jogurtom user posted image na začetku je jedla veliko več kot zdaj. čakam na dan, ko bo spet nezbirčen otrok..

aja, nobenih bonbonov ne mara (pljune ven), razen smarties, pa še te cca 1x na teden. nobenih tort - če jo spomnim 1x na mesec, če čez 1 teden, reče da ne bo. v glavnem zaenkrat živi na robu strada, vsaj meni se zdi tako.

tako da, prosim ne se pritoževat user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 19:34:40   
Belen
jupiiiiiiiiiii punce so pojedle pire z sirčkom + mix zelejaw user posted image user posted image user posted image  user posted image hwala...upam,da to ni bila izjema.... user posted image user posted image

petka09....js sicer s sadjem nimam problemow..... moje dwe weč jejo moje sadje,kot pa to kupljeno....frutki itd..... to sam jabolko in hruško pojejo in še to....lih da je user posted image user posted image mogoče noče ,ker si ji prwič ponujala kupljeno? user posted image ne wem če je to razlog..... pri moji frendici je,kr noče swežega,kr ji je dajala na začetku sam frutke in imajo drugačen okus kot sadje sweže..... sicer se ne sekiraj...je lahko frutek boljši kot kateri koli sadež.....dandanes bohwej kako zrastejo in škropila.... user posted image user posted image wažno,da jejo sadje,kr je fullllllllll pomembno user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 19:43:44   
Petka09
Belen, super, me veseli!!! Samo naj tako ostane in naj pridno papata! Glede sadja: jaz sm ji izključno domače dajala oz. domače jabolka, hruške, kar je pač bilo in je zraslo v domačem sadovnjaku... pa ji je bilo prekislo, preveč čudno... pa sm not zamešala piškot, pa nič.... pa sm dala banano... nič.... pa celo sladkor (ja, grozna sm, vem, sam nism vedla več kaj naj)... pa nič... Pa sm probala kupljen frutek, to pa ji je bolj šlo... Pa sm zmešala pol frutka, pol svežega sadja.. spet nič... kaj čem... Pa tut skuhala sm sadje, pa ni marala.. Očitno ji okus ne ustreza. Ma, bo že.

Mateyka, o ja, poznam take zbirčnice, jaz sm bla med njimi user posted image . Me je mami na silo probala nekak nafutrat, pa še to par žlic, pa z raznimi fintami, pa ne vem kaj vse... Prva leta znajo bit taka zbirčna, postopoma kasneje začnejo več in bolj raznoliko jest. Jaz zase vem, da doma nism hotla nič, v vrtcu pa sm jedla vse - ker sm vidla ostale otroke. Sej bo!

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 20:24:16   
manna
Petka09 jaz naši sadje dam v proseno kašo, zmešam skupaj, potem je bolj blag okus in rajši poje. Banano daš pa lohk tudi v mlečno kašico recimo. Glede kupljenih sadnih kašic se pa ne bi prav nič sekirala...po mojem so Hipp Bio kašice brez vseh dodatkov prav fajn.. saj uno kupljeno sadje je tudi z bogvekje...ampak naša je tudi pri tem izbirčna - frutek ne, hipp pa ja! Pa nič kislega, seveda. 

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 21:17:48   
Urska09
Petka, naša je tako izbirčna pri jabolkah. Samo znamka Gala ji gre v ritko. Vse ostalo je prekislo. Sem tud jaz probala vse živo (skadkor, banano,...). Nič ne pomaga, ker kislina ostaja. Pol sem se pa enkrat poglobila v hipp jabolčno kašico in ugotovila, zakaj je tako blagega okusa. Razkisane so (pa seveda razredčene z vodo)! Dodana je soda bikarbona. Mi jo tudi dajemo npr. v paradižnikove omake. Enkrat jo bom probala dat v navadni jogurt, ker ga naša sicer ne mara. Ker ji je prekisel, jasno!


(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: noče zelenjave
27.12.2009 22:27:15   
Petka09
Manna, hvala za nasvet in mnenje! user posted image

Urska, to si me pa zdej res pošteno razsvetlila kar se tiče Hippa in svežega sadja.... Pojma nisem imela, da ga "razkislijo"!!! A zatoooooo tile naši lumpi vseeno raje pojejo kupljeno sadno kašico kot domačo (no ne vsi, ampak naše že). Hvala, da si to povedala... Ker jaz sm se nonstop spraševala, pa kaj h.udiča je v teh kašicah ,da ji grejo v rit, domača čežana pa ne. Pa če je skuhana al sveža, al s cukrom al z banano.... Hvala ti res! Bom tut jaz probala s sodo bikarbono. Sicer pa se ne sekiram več. Vsaj s hippom dobi neki sadja. Hippa pa tut ne bo jedla večno user posted image .
Aja, navadni jogurt isto pri nas... ni šanse, da ga spravi v rit... pa sadnega tut ne... je očitno prekislo. Samo skutke grejo v promet.

< Sporočilo je popravil Petka09 -- 27.12.2009 22:28:20 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: noče zelenjave
28.12.2009 7:40:24   
Belen
punce-mame...ne se preweč sekirat-mislim glede kaj je not w teh "otroških kašicah, frutkih.....wseeno mislim,da ni nič tko škodljivega.......kaj wse bojo še naši user posted image jedli user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: noče zelenjave
28.12.2009 13:34:29   
daisyb
moj je star 6,5 meseca in tudi ze odkar uvajam gh je najraje sadje....vcasih mu zmesam sadje s kako zitno kaso tako, da pol poje. rad ima tudi od fructala frutek jabolko korencek.....provala sem mu dati krompir (kot pire) pa ga ni hotel.....poje le malo zelenjavne minestrce (dam notri bucke, krompir, korencek, spinaco, buco...vsakic kaj druzga).

bo po meni,ker jaz tud ne jem zelenjave....sadja pa bi pojedel tudi dva al tri frutke na dan.

ne vem kaj naj ti svetujem.....najbolje bo, da jim provamo vse dati..pol pa jaz ga ne bom silila, ce kaj ne bo maral....

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?