|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 16:01:35   
bina30
Ker se naš dan D hitro približuje (3 tedne še), me zanima kako in kaj v mariborski porodnišnici. Kakšne so vaše izkušnje? Kako je bilo pri porodu, kako na oddelku? Res me zanima tudi (ker sem slišala), da velikokrat šparajo na plenicah in drugih potrebščinah za mamico in malčka, so neprijazni...user posted image

Kako ste rodile v MB? Ste se lahko dogovorile za EA?

Hvaležna vam bom za vsak odgovor.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 16:24:53   
Anonimen
Nekaj odgovorov iz strokovne plati(bila sem namreč tam na praksi):
  • porodne sobe lepo urejene.Ponavadi le ena porodnica v eni porodnii sobi.Zlo hvalijo babico Eriko Marin in dr. Šučurja,porodničarja.Imajo tudi sobo za alternativne porode,za katere se je dobro v naprej dogovoriti-porod čepe,stoje,...
  • rooming-in:mati in otrok ves čas bivata skupaj,tudi ponoči;če je mamica zelo utrujena,lahko zaprosi,da ji pazijo na otroka ponoči
  • dojenčku(in dojenju) prijazna porodnišnica,kar pomeni,da ni stekleničk-otroci dobijo dodatek po žlički
  • pleničke(za enkartno uporabo) in nekatere stveri res težko dajo;jih je treba spomniti
  • tetra pleničk,oblačil za otroka,spalnih srajc in vložkov je kar nekaj na voljo
  • nekatere sestre ne rade pomagajo,če ima mati težave z otrokom(in če zvoniš na zvonček)
  • za EA se moraš v naprej dogovoriti-če imaš srečo,jo dobiš,če ne,pač ne...
  • velika prednost tega je,da je v isti stavbi polintenzivna soba za novorojence(ki imajo zlatenico,...) in v stavbi čez cesto intenzivni oddelek za otroke(če je karkoli hujšega narobe);imajo odlične pediatre
  • hrana je tablet sisitem-tako,da dobiš hrano že porcijsko razdeljeno na tasi
  • ležalna doba mamic,ki so imele normalni porod(ne carski rez),in katerih otrok je zdrav,je 72 ur/3 dni(od ure poroda naprej-nap. če rodiš ponoči,si dan dalje tam)
  • domov spuščajo tudi med vikendom in prazniki
  • so veliki zagovorniki dojenja
  • obiski so lahko kadarkoli,zaželjeno pa je čez teden od 16h-17h,čez viken 14h-15h
  • cvetje je prepovedano
  • zokenjčki in kapice za dojenčka žal niso na voljo(vsaj mislim,da ne)
  • enoposteljno sobo je možno doplačati(nisem 100%),drugače so sobe po večini 2-3 posteljne
  • če ima otrok zlatenico(kar ni nič hudega-veliko otrok jo ima),ga lahko obsevajo z lučko v vaši sobi(če je blaga zlatenica) ali pa v polintenzivni sobi na 2.nadstropju,in če se dojita,mami otroka hodi tja dojiti(ali pa ji ga pripeljejo,če rabi manj obsevanje manj časa);ob hujši zlatenici se bivanje v bolnišnici lahko podaljša za nekaj dni
  • materi je stalno na voljo čaj-sladkan ali grenek
  • svoje želje o prehrani in podobno,je treba izraziti že ob sprejemu
  • ...

Če se spomnim še česa,napišem.

Čim lažji porod vam želim!user posted image  In zdravega otročka!user posted image

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 16:48:08   
Anonimen
Še nekaj podatkov:
 
POTREBNA OBLAČILA ZA ODPUST OTROKA
  • 6 plenic
  • 1 previjalna plenica
  • 1 srajčka
  • 1 majčka
  • 1 žabice
  • 1 komplet - garnitura
  • 1 par – copatki
  • 2 kapici
  • odejica ali nosilna torba

OBISKI
Od ponedeljka do petka
  • 10:30 do 11:30
  • 16:00 do 17:00

Sobota – nedelja – prazniki
  • 14:00 do 15:00

PORODNIŠNICA MARIBOR
  • TELEFON: 02 - 321 - 10-00
  • PORODNA SOBA 02 - 321 - 24-52
  • II ETAŽA 02 - 321 - 21-53





  • vložki so tisti čisto navadni,bombažni(mislim,da se jim reče vir50)-in takrat so najboljši,ker jih lahko nonstop menjavaš
  • mil,šamponov in podobnega za osebno higieno matere ni veliko na voljo-tako,da je najbolje,da si vse prinesete s seboj
  • pregled sluha,kolkov,presejalni testi za fenilketonurijo(kri se vzame iz otrokove glavice) so ponavadi dan pred odpustom domov
  • predstavitev Mb porodnišnice najdeš na:http://www.sb-mb.si/index.php?id=75






  • ocena poroda pomeni oceno otroka po Abgarjevi lestvici:

Ocenjevanje novorojenčka po Apgarjevi lestvici se najprej naredi minuto po rojstvu, nato pa pet minut po rojstvu. Po potrebi je otrok ocenjen še deset minut po rostvu. Za vsakega od spodaj naštetih testov dobi otrok 2,1 ali 0 toč. Za test minuto po rojstvu je normalen rezultat 7-10 točk, pri drugem testu pa večina novorjenčkov doseže od 9 do 10 točk. Če je ocena po Apgarju nizka, pomeni, da otrok potrebuje poostren nadzor in v njegovo nego je potrebno vključiti pediatra.

Ocena po Apgarjevi lestvici je sestavljena iz petih testov:

Srčni utrip. Preveri se moč in enakomernost srčnega utripa, zelo dober rezultat je 100 udarcev na minuto.

Dihanje.
Otrokovo dihanje takoj pokaže ali so pljuča dovolj zdrava in zrela, slabotno dihanje pa lahko pomeni, da otrok potrebuje dodaten kisik ali pa so nejgove dihalne poti še zamašene in jih je treba izsesati.

Gibanje.
Potrebno je ugotoviti mišični tonus novorojenčka, če je ta mlahav, otrok potrebuje takojšnjo pomoč.

Barva kože.
Po tem testu zdravniki ugotavljajo, ali otrokova pljuča pravilno delujejo. Večina otrok je po rojstvu modrikasta, ampak ta hitro mine.

Refleks.
Opazuje se odziv otroka na dražljaje in jok novorojenčka je sicer galsen, a dober odziv.




  • Otroci in mati omajo zapesnico z enako številko na roki,tako,da se ju ne more zamenjati.Te zapestnice dobite takoj po rojstvu,in vaju spremljajo vse do odpusta domov
  • Novorojenčki-deklice imajo na posteljici roza list/oznako z imenom-priimekom-porodno težo in višino,fantje pa enakega,le da je ta v modri barvi
  • dude večinoma niso zaželjene,in če želite,da jo vaš otrok ima,jo motare prinesti s seboj od doma






Še napišem kaj,če se spomnim.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 17:06:10   
Anonimen
No, jaz sem tudi delala v porodnih sobah v MB kliničnem centru. Glede odnosa pa .... mislim, da je velika razlika, če je prisoten partner pri porodu; če imaš kakšne veze; odvisno na katero babico naletiš (ene so zelo dobre, ene malo manj)... Sem pa bila pri kar nekaj porodih zraven in nisem pri nobeni porodnici vidla, da bi dobila EA. Poznam pa primere, ki so se zmenili zanjo in je seveda niso dobili. Takrat, ko sem jaz delala je bila glavna sestra Erika (mislim, da je še zdaj) in ona je res ženska in babica na mestu. Osebje na odelku pa mi po pravici ni bilo preveč simpatično, saj zelo izkoriščajo študente. Proti nekaterim drugim odelkom imajo res malo dela, pa še tega si ne znajo pravilno razporedit in ga strokovno naredit.
Res je super, ker imajo intenzivni oddelek za novorojenčke. Glede rooming in pa...niso ravno navdušeni, če katera prosi, da ji novorojenčka odvzamejo za čez noč. Pade tudi kaka žaljivka.
Drugače so se mi zdele vse babice v porodnih sobah vredu- razen ene, ki se ne morem spomnit kako se je pisala (s katero sem imela slabo izkušnjo , ko sma bile skupaj pri porodu ene malo zaostale punce).user posted image

(odgovor članu bina30)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 18:08:44   
Anonimen
bina28, midve imama enaki avtaruser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 19:18:30   
rainbow
evo, punci sta super napisali.

jaz sem dvakrat tam rodila in se mi je zdelo nesmiselno hodit kam drugat, glede na to, da sem iz Mb. Nimam pribomb, sploh ne negativnih. Sploh drugič sem bila z babico zelo zadovoljna (k sreči je tudi porod bil krajši), ne vem pa več, kako ji je ime. tudi sestram na intenzivni vse pohvale.
Edino kar me je obakrat motilo, ampak to se menda ne da pomagat, in je po moje povsod tako, je tisti intervju na začetku, ko s popadki prideš tja in ful neke infos od tebe želijo.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.11.2007 22:48:13   
bina30
Wow, punce, hvala za veliko informacij.user posted image

Kim22, res jeuser posted image , samo meni je ta bebek na avatarju taki lepi, da ga res ne bi rada menjala. Pa saj je vseeno.user posted image

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
9.11.2007 11:47:27   
tina1976
še moje izkušnje v mb porodnišnici: rodila sem pred 3 tedni, 3 dni po roku. sprejeta sem bila na oddelek na PDP-vsi, sestre in zdravniki, so bili zelo prijazni. v porodni sobi sem bila 16 ur. dobila sem umetne popadke, ki so trajali cca. 8 ur. menjale so se tri smene in vse babice+zdravnica so bile zelo zelo prijazne. ena babica (žal ne vem imena) je sedela vsaj zadnje 3 ure zraven mene in z mano predihavala popadke. zdravnica me je prišla pogledat vsako uro. na koncu sem rodila s carskim rezom. na intenzivni negi so za nas dobro skrbeli, prav tako kasneje na oddelku. v vseh 12 dneh, kar sem bila v porodnišnici, so bili vsi prijazni in ustrežljivi-niti enkrat ni bila nobena sestra sitna, nesramna ali kaj podobnega. pomagali so mi pri dojenju, previjanju, negi, dajali nasvete ipd. ne šparajo niti s plenicami niti z ostalimi zadevami (vložki, pripomočki za nego otroka...). če česa zmanjka, prinesejo.
z mb porodnišnico imam same pozitivne izkušnje in v naslednji nosečnosti grem spet rodit v mb.
še to: do zadnjega nisem bila prepričana, ali naj rodim v mb ali v feldbachu. niti najmanj mi ni žal, da sem se odločila za mb, saj mislim, da so za mene in otroka prav tako dobro poskrbeli kot bi to naredili v avstriji.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
9.11.2007 12:54:38   
bušbuš
Tudi jaz sem rodila v Mariboru- podobna situacija kot pri Tini1976. V porodni sem zamenjala štiri smene in vse babice so pohvale vredne. Vseh se spominjam kot zelo dobrih, prijaznih, skratka, brez njih ne vem, kako bi. Tudi zdravniki so vredu. Moj porod se je končal s CR in v šok sobi je vse bilo super. Babice ( ki so iste, kot v porodnih) in sestre so bile super in res poskrbijo, da čim prej prideš k sebi. V šok sobi otročka dobiš k sebi dvakrat dnevno, drugače pa ga odpeljejo in je na oddelku. Po treh dneh so me preselili na oddelek. Sobe so urejene, ničesar ne primanjkuje- dovolj je pleničk, vložkov, brisač,... Predlagam pa, da s seboj vzameš nogavičke ali copatke za dojenčka, ker tega pa res ni. Pa kremico za ritko,ker je ni bilo, kljub temu da sem prosila za njo. Dobiš pa kremico za bradavice, tako da je ne rabiš kupovat. Sestre na oddelku so bile vredu, res pa nimajo rade. da preveč zvoniš in jih kličeš. Pediatri pa so druga zgodba- niti malo prijazni, vizite so bile končane v sekundi, vsi forsirajo dojenje, s katerim pa imaš na začetku, sploh če je to tvoj prvi otrok težave. Ampak, kot da tega ne razumejo in te grdo gledajo.user posted image
Za epiduralno se poskusi dogovoriti pri anastezistih- dobiš jo, če rodiš do 16 ure ali če je anastezist, ki jo zna narediti dežuren.
V glavnem- ni bilo slabo.
Držim pesti!

(odgovor članu tina1976)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
9.11.2007 13:00:07   
bina30
Joj, kak super. Tako sem vesela, da slišim pozitivna mnenja in da ste nekatere res tako zadovoljne. Veliko nosečnic v MB tak propagirajo ta Feldbach, da mi že pri ušesih ven gleda. Sama sem sicer tud pomislila na to, da bi šla tja, pa sem se odločila, da bom lepo "doma" v MB opravila.
Hvala še enkrat1user posted image

(odgovor članu bušbuš)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
30.11.2007 9:49:13   
bina30
Evo mene!
Sama sem odprla to temo, ker sem želela izvedeti, kako in kaj v MB porodnišnici.
Dva tedna prehitro nas je presenetilo naše dete, ki sem ga rodila prav v MB. Torej imam sedaj sama izkušnje. Le-te so same pozitivne. Babice in babičar super, sestre na oddelku včasih sitne, ampak nič za to. Edino pediatri in zdravniki opravljajo svoje delo malo prehitro za moje pojme. Od daleč mi je pogledal šive in rekel, da je OK, patronažna na domu pa je ugotovila, da ni najbolj OK.
Drugače pa sem zelo zadovoljna in čist iskreno, še bi šla rodit.user posted image user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
30.11.2007 21:24:39   
butara
bina28, najprej seveda čestitke!!  user posted image

In lepo, da si povedala še ti pozitivno izkušnjo - za tiste, ki gremo za teboj v MB user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
30.11.2007 21:25:39   
butara
Aja, še to - tudi sama imam zelo pozitivne izkušnje z MB porodnišnico. Sicer izpred dobrih dveh let, ampak čisto vse je bilo OK!!!  user posted image Seveda računam, da bo tako tudi v drugo user posted image

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
1.12.2007 9:30:59   
Teni_
dojenčku(in dojenju) prijazna porodnišnica,kar pomeni,da ni stekleničk-otroci dobijo dodatek po žlički


Jaz bi samo to pokementirala.

Stekleničke so, pa tudi po steklenični dobijo dodatke - moji2 sta ga obe dobili, drugače pa dajo tudi po tisti plastični injekciji, oz. nastavku ali kako se naj izrazim.

Drugače pa imam tudi jaz v večji meri same pohvale. Ni bilo nobenih problemov. Za pleničke je res bolj tako tako, ampak meni jih je od mojega teta prinesla v izobilju, ker je tam zaposlena. Vložki so enkrat sicer šli proti koncu, ampak rečeš in ni problem - jih dajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
3.12.2007 18:58:34   
petea
Jaz sem tudi rodila v MB pred pol leta. Glede na kar nekaj slabih informacij sem šla brez nekih pretiranih pričakovanj. Tam sva s sinom preživela en teden, glavna ugotovitev pa je, da moraš vedeti, kaj si želiš in to tudi zahtevati, četudi te kdo najprej zavrne, npr. jaz nisem dovolila rezati presredka, pa so se potem le znali potruditi in porod zvoditi do konca brez šivov in brez metanja babic po trebuhu (se je oboje izkazalo za nepotrebno, samo mudilo se jim je), na oddelku je bilo treba kdaj pač zahtevati kakšno stvar - npr. črpalko za prsi, dodatna oblačila, vložke ...  Sestre so bile pripravljene pomagati, moraš pa dati sam iniciativo, reči, zahtevati, prositi. Če si do sester prijazen, so tudi one do tebe.
Najbolj sem bila besna, da so z vsemi tremi injekcijami, ki so mi jih dali, bile težave - po protibolečinski grozna modrica, pri tisti za krčenje maternice je sestra zadela v kito, po tisti za narkozo (čiščenje maternice) pa se mi je vnela žila do komolca user posted image
Pediatri so v redu, si vzamejo čas za ogled otrok, z ginekologi pa je križ: včasih so se vrata samo odprla in je nekdo vprašal, kako sva, čez nekaj minut ugotoviš, da je to bil zdravnik user posted image user posted image user posted image  , tako da moraš imeti vprašanja imeti pripravljena v naprej in takoj stopiti v akcijo, ko vidiš zdravnika. Nekateri so sicer v redu, predvsem dve zdravnica iz vzhoda, večina pa ... brez komentarja.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
3.12.2007 20:06:51   
anarabarbara
Če ni nekih komplikacij, je Mb porodnišnica čisto v redu. Sama pa sem malo bolj zahtevna in me je veliko stvari motilo, ki jih npr. moja cimra niti opazila ni Če ji je kdo kaj žaljivega rekel, je to enostavno preslišala in se SPLOH ni sekirala. Ko ji je snažilka čistila prah nad glavo, medtem ko je dojila, se ji je to zdelo celo lepo od snažilke. Ko je imela 4 ure po narkozi obisk 15 ljudi, od katerih so nekateri skakali po njeni postelji in si vsevprek podajali njenega dojenčka, ji to ni šlo niti malo na živce. Od sester ni pričakovala praktično ničesar, kljub temu, da je imela resne težave pri dojenju. Torej - na srečo smo si različni. Za nas, ki smo bolj občutljive, Mb porodnišnica ni ravno najboljša izbira. Razen, če ob porodu ni nobenih komplikacij in je otročiček brez vseh težav. V tem primeru bi bila verjetno tudi jaz čisto zadovoljna. Tako pa mi je šla na živce cela vrsta stvari, jaz pa sem šla v enaki meri na živce osebju.

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
4.12.2007 12:27:11   
bina30
Anarabarbara, to pa ni odvisno od bolnišnice, ampak od tiste tvoje neumne cimre. Tudi jaz sem imela tako. V nedeljo (en dan po porodu) sem jaz imela na obisku starše in partnerja, ona pa celo žlahto. Je bila potem kregana od sester, samo niso ble one krive, da je prišlo toliko ljudi. Med obiski pa tako in tako ne hodijo okoli, da bi mogoče rekle, da bi se lahko počasi poslovili.
Drugače sem tudi jaz taka bolj zahtevna in komplicirana, pa mi grejo neprijazne sestre na kozl, samo zaradi tega ne morem posploševati in na podlagi tega reči, da mariborska porodnišnica sucks.
Tiste tri dni pa mi je blo ok, najbolj važno pa mi je bilo, da so zame tako dobro poskrbeli v porodni (dobila epiduralno....).

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
4.12.2007 14:11:49   
Inigo
a pol so dovoljeni obiski v sobah? user posted image

to pa ni fajn. meni nebi blo najbolj všeč, če bi mela cimra celo žlahto na obisku, jst bi pa počivala... ali pa obratno.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
4.12.2007 20:14:08   
anarabarbara
Zanimivo je to, da mene njena žlahta sploh ni motila (čeprav so buljili direkt v moje joške, ko sem dojila in jih je bilo res 15). Gre za to, da si ne predstavljam, da bi toliko ljudi sedelo na moji (še malo krvavi) postelji in žongliralo z mojim otrokom.
Moja sestra je rodila v Postojni, zato primerjam njeno in mojo izkušnjo. Mene je motil predvsem odnos osebja (zbadljivke, žaljivke, zoprni pogledi, razni totalno primitivni komentarji...). Sestre so bile prezaposlene in nekatere izjemno tečne. Majčkeno so se mi zamerili, čeprav sem jim tudi hvaležna, da so delali svoje delo. Vseeno bi (če bi se morala še 1x odločit) rajši šla drugam. Vseeno pa je treba pohvalit babico (fenomenalna ženska) in ginekologa (potem pa še ginekologinjo) v porodni, ker so bili res super!

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
6.12.2007 13:17:20   
bina30
Anarabarbara, očitno si res bolj občutljiva. Mislim, da bi sestre žalile in zbadale in bile tako zelo neprijazne, skoraj ne morem verjeti. Tudi pri meni niso pokale od dobre volje, ampak so pač opravljale svoje delo. Tudi jaz bi si želela, da bi me malo bolj "cartale", ampak mi je bil mir čist po godu. Če bi pa me katera užalila, si pa zagotovo ne bi dovolila in bi zagotovo naredila uzbuno in bi ji marsikaj nazaj povedala.
No, sicer pa ima vsaka svojo izkušnjo in prav je tako.

Inigo: normalno da so obiski dovoljeni, saj je to bolnica ko bolnica, obiski od 4h do 5h, v nedeljo 2h do 3h. Saj je logično, da te pridejo obiskat starši pa partner, ne?
Je pa res, da nihče teh obiskov ne omejuje, zato imajo nekatere cele familije tam, od otrok do prababic. Ljudje so eni res butasti.

(odgovor članu anarabarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
6.12.2007 14:51:17   
butara
Meni se tudi zdi, da so včasih sestre slabe volje prav zaradi določenih mamic, ki malo zamešajo pojme. Porodnišnica ni hotel ali terme in sestre niso tam, da bi nas cartale. Ko sem bila sama tam (pa sem MB porodnišnico dala skoz v vseh nadstropjih, ker sem imela določene težave), so bili prav vsi zelo v redu. Dejstvo pa je, da sem bila tudi jaz do njih. Kadar sem potrebovala strokovno pomoč, nasvet ali informacijo, sem to tudi dobila. Pa ni mi težko pohvaliti sestre, kadar mi lepo vzame kri, kadar mi nežno da injekcijo, itd. S čistilkami smo tudi vsak dan kakšno rekle - zakaj pa ne bi? user posted image V veliki večini verjetno drži pregovor, da kar seješ, to žanješ.
Ne bom pametovala - kmalu grem spet v MB porodnišnico in upam, da bodo tudi v drugo moje izkušnje v redu.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
6.12.2007 16:26:25   
Tinča1
Sem kar vesela, da sem prebrala vaše odgovore, ker predvidoma januarja tudi sama štartam v MB porodnišnico. Vidim, da so izkušnje res pozitivne in upam, da bo tako ostalo tudi vnaprej.user posted image

Lp

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
6.12.2007 16:40:42   
muška
Jaz pa ne razumem, zakaj naj bi bila cimba butasta, da je dovolila obisk vseh sorodnikov? Kaj a naj bi jih na vratih odslovila? Ja pa mislite malo prosim no!!!!
Jaz sem preden sem šla rodit vsem povedala, da obiskov razen partnerja in staršev(mojih in njegovih) v porodnišnici ne želim videt!!!! , ker ne sodijo tja ! In kaj se je zgodilo? Kljub temu, je navalilo tja skoraj pol žlahte! Sicer ne vsi naenkrat, ampak prišli so! In kaj naj bi jim rekla? Pojdite domov?Bi jih morala nagnat?user posted image Verjetno sem bila zelo čudna in neodovorna cimra

Sicer pa da odgovorim na vprašanje v MB porodnišnici!

Tam sem rodila 2x in za obakrat lahko rečem bp! Še bi šla!
VSI, ponavljam prav VSI se obnašajo do tebe, tako kot ti do njih! Če se greš aroganco in kompliciranje, ter si jih želiš učit njihovega dela, dobiš hladen tuš-podpiram 100%. Če si prijazen do njih-tudi oni so do tebe in če pogledaš z očmi, da sta na oddelku samo 2 sestri za koliko sob in za koliko porodnic in zakoliko dojenčkov?, bo marsikateri jasno, da tako kot zdaj lavfa, da lavfa zelo OK!

(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.12.2007 15:28:36   
Inigo
meni osebno se ne zdi primerno, da vsi hodijo v sobe. najbrž imajo kakšno sobo za obiske ali kaj podobnega. vsem namreč ne odgovarja, da je toliko ljudi potem naenkrat v sobi... ne vem. takšno je moje mnenje. in verjamem, da me bo motilo to... ali pa ne. bomo videli julija! user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj pa porodnišnica MB?
8.12.2007 20:03:23   
bina30
Ne, nimajo sobe za obiske, ker se marsikatera mamica po porodu sploh ne more vstat, da bi prišla do nje zaradi šivov, izčrpanosti itd..., obiske pa lahko sprejema.
Saj je tudi meni šlo obupno na jetra, da je moja "cimra" imela cele familije tam. Jaz pa sem že doma lepo prosila, naj ne hodijo ljudje v bolnico k meni, ker se bomo tako slej ko prej videli doma.

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?