|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakramenti za odrasle
28.7.2010 13:12:20   
abc123
Sama nimam opravljenih zakramentov, pa bi jih želela opraviti sedaj in se cerkveno poročiti. Zanimajo me vaše izkušnje, kje ste to opravili, kako je potekalo, koliko časa je trajalo... Ali kdo ve, kje bi to lahko opravila v okolici Kamnika?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakramenti za odrasle
28.7.2010 14:56:55   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Sama nimam opravljenih zakramentov, pa bi jih želela opraviti sedaj in se cerkveno poročiti. Zanimajo me vaše izkušnje, kje ste to opravili, kako je potekalo, koliko časa je trajalo... Ali kdo ve, kje bi to lahko opravila v okolici Kamnika?
Hvala.



stopi v župnišče pa povprašaj.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakramenti za odrasle
29.7.2010 8:55:35   
Greenie
Zakaj pa bi šla delat zakramente samo zaradi cerkvene poroke? Res ne vem kaj boš imela od tega.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
29.7.2010 9:12:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Greenie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakramenti za odrasle
29.7.2010 9:23:24   
Tanja55
Sama sem jih opravljala pri frančiškanih na Tromostovju, katehumenat traja skoraj leto dni, poletne pocitnice so bile proste :) dobivali smo se enkrat tedensko za 2 uri ce se ne motim (je ze nekaj let od tega). Dvakrat smo sli na duhovne vaje cez vikend (ene so bile kao obvezne, ene ne). Spoznas veliko novih in zanimivih ljudi tam, ljudi z zelo raznolikimi zgodbami in odgovori na vprasanje Zakaj. Je blo nekaj ljudi, ki so opravljali zakramente zaradi poroke, prisli so s svojimi partnerji. Mi smo se meli zelo fajn, smejali, debatirali, pri sestrah v Skofji Loki pekli piskote in se potem mastili :) Sama imam zelo pozitivno izkusnjo. Placali nismo nic, smo pa na koncu patru dali eno darilo in zbrali denar za druzine v stiski.

Ce te se kaj zanima, kar vprasaj. Je pa zelo odvisno od tega pri katerem zupniku to opravljas in kaksen je njegov odnos do katehumenov. Pri nas je blo res lepo, tud sam birmanski obred je bil zelo lep. Ni blo neki instant in na hitro. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakramenti za odrasle
29.7.2010 9:51:35   
abc123
Hvala Tanja55 za zelo natančen odgovor. To me je zanimalo - če je to res to in zgleda da je, vsaj pri tebi je bilo.
Zakaj sem se tako odločila ne bom tukaj razpredala in tega tudi nisem spraševala, niti me ni zanimal nek hitro opravljen proces pač pa vaše izkušnje.

Ker sem zelo na vasi in tega tukaj ne opravljajo bo potrebno stopit v mestno župnjišče.

Vsem hvala za odgovore.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakramenti za odrasle
29.7.2010 10:36:19   
Tanja55
Ni problema, se kdaj.

Vprasaj pri fanciskanih v LJ, sej iz okolice Kamnika do LJ ni tak problem, pa 1x tedensko zvecer... v nasi skupini je blo kar nekaj ljudi, ki so bili iz okolice LJ. Pozanimaj se tudi kdo sedaj vodi katehumenat,ker ne bo isti pater kot pri nas (kot receno, je blo pred leti in tisti pater sploh ni vec v LJ). Vse novice lahko spremljas tudi na njihovi internetni strani, kjer bo zacetek novega katehumenata tudi objavljen.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakramenti za odrasle
29.7.2010 14:17:35   
mayci
Tudi v Kamniku se izvaja priprava na zakramente, mislim da se moraš obrniti na župnišče na Šutni...user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakramenti za odrasle
30.7.2010 15:16:45   
dory
okej bom temo zasmetila s podvprašanjem...moj nima birme, vse ostalo ma...se lahko poroči cerkveno? nekje sem zasledila da birma ni tako pomembna...spet drugje da je...

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakramenti za odrasle
30.7.2010 15:20:01   
Izabelina
lahko se poroči brez birme... sam je problem v tem, ker velik župnikov tega noče in zahtevajo, da opravi birmo pred poroko... ampak načeloma se da brez...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakramenti za odrasle
30.7.2010 16:04:49   
urshak
Tudi sama sem opravila zakramente v svojem odraslem življenju oz. pred poroko. Pri nas v Velenju je šlo to hitreje, mislim da smo imeli vsega skupaj ene 6 srečanj (bilo nas je več), obred prejema zakramentov pa je ponavadi na velikonočno vigilijo, če pa je nujno, pa mislim, da se da dogovorit tudi drugače.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakramenti za odrasle
7.8.2010 10:37:52   
katis
Ful je odvisno od župnika.

Jaz nisem imela niti krsta, mož je pa imel vse. Pa je bilo meni pomembno, da bi se cerkveno poročila. Krst in obhajilo hkrati sem opravila pri župniku, za katerega sem vedela, da ne komplicira in je že večkrt to uredil. Prvo sva  imela en pogovor, potem mi je dal učbenik in delovni zvezek, da ga preučim in izpolnim DZ ter mu DZ vrnem, da ima dokazilo, da sem se ''poglobila'' v vero.
Birmo sem pa šla opravit v ZG (mi je ''zrihtala'' žlahta), ker imajo tam prav sistem, skoraj tekoči trak, za birmanje odraslih. Vse skupaj je bilo urejeno v manj kot dveh mesecih in oba dogodka sta bila prav lepa (no, ZG manj zaradi številčnosti). Aja, botra mi je bila za krst in birmo ista, ni problema.

Še to, poročila sva se potem pri župniku, ki je opravil moj krst in je zrihtal sam vse oklice v mojem in moževem domačem kraju, čeprav sva se poročila na čisto x lokaciji...

< Sporočilo je popravil katis -- 7.8.2010 10:39:02 >


_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu urshak)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakramenti za odrasle
9.8.2010 20:30:47   
matejchy
IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Zakaj pa bi šla delat zakramente samo zaradi cerkvene poroke? Res ne vem kaj boš imela od tega.

Za cerkveno poroko, moreš imeti zakramente. In js ne vidim nič slabega v tem, da jih naredi sedaj, če jih ni kot otrok.


_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakramenti za odrasle
15.8.2010 19:07:19   
ninka80
matejcy, ta cerk veno poroko potrbuješ samo krst. Ostalo (obhajili, birma) je priporočljivo.

_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakramenti za odrasle
15.8.2010 19:47:29   
mladika
Pa da vam še jaz malo zmešam štrene....sama sem opravila vse zakramente točno pred enim letom in to zato ker sem pač sama tako želela in ne zaradi poroke,čeprav sva se z mojim pol septembra poročila in nama je bilo tako obrazloženo,lahko bi se poročila jaz tudi brez zakramentov,s tem da mene potem cerkvena poroka ne bi vezala(beri:če bi se z mojim ločila se jaz lahko zopet poročim cerkveno,če bi prej opravla zakramente,moj mož pa ne)tako nekako,upam da sem razumljivo napisala!!

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zakramenti za odrasle
25.8.2010 17:01:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mladika
...lahko bi se poročila jaz tudi brez zakramentov,s tem da mene potem cerkvena poroka ne bi vezala...

Ne. Ti se cerkveno ne bi mogla poročiti. Cerkveno bi se poročil le tvoj partner, in sicer s tabo.

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zakramenti za odrasle
26.8.2010 20:54:30   
mladika
no ja tako nekako sem mislila!!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zakramenti za odrasle
2.9.2010 18:31:55   
dory
naš župnik pravi da se poročiš lahko tudi če si samo krščen...moj ima namreč vse razen birme, tako,da bo cerkvena poroka padla...

če pa ti nimaš zakramentov se v cerkvi lahko poročita...cervkeno poroči le njega v bistvu...

(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zakramenti za odrasle
19.10.2010 9:58:29   
skrvavca
IZVIRNO SPOROČILO: abc123

Sama nimam opravljenih zakramentov, pa bi jih želela opraviti sedaj in se cerkveno poročiti. Zanimajo me vaše izkušnje, kje ste to opravili, kako je potekalo, koliko časa je trajalo... Ali kdo ve, kje bi to lahko opravila v okolici Kamnika?
Hvala.



Oprosti za pozen odgovor. V oklici Kamnika imaš v Mekinjah samostan. Tam organizirajo za zakramente. Prične se vsako leto oktobra, letos se je že in mirne  volje greš lahko tja (vodi sestra Magdalena) . Traja 9 mesecev. Meni se je zdelo dolgo, pa vendar ko slišim druge iz drugih krajev, traja po leto in pol,tako da je v Kamniku bolj med "ta kratkimi" :) 

< Sporočilo je popravil skrvavca -- 19.10.2010 9:59:58 >

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?