|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zbirčna Metka
23.2.2010 13:37:05   
Anonimen
no....
moja NIna je stara  6 mesecev. 5620g/61 cm(zahirancek...ampak nima veze. je zdrava in lepo napreduje)

ampak ta mpja miš noce GH. vse spljuva ven. ma se matram po 1 uro, pa ne "stlacim" vanjo niti 1 male male zlicke GH(je ne silim)

mogoce sem zafrknila, ker ji v mleko mesam mlecne kasice od milupe in se s tem dovolj naje.

no, od danes naprej pa bo tako:

zjutraj : flaša mleka brez kasice
dopoldan: sadje(nic mleka)
opoldan: flasa mleka brez vsega
popoldan: zelenjava
zvecer flasa mleka, zgoscena s kaso


a je to dovolj?
jao pojma nimamuser posted image


< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 23.2.2010 22:18:36 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:39:10   
ZARA
Verjetno je njej dovolj. Če ni bolna in lepo napreduje, ne delaj panike.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:39:58   
Anonimen
zara, saj ne panicarim. samo rada bi jo pocas naucila, da se da kaj pojest tudi po zlici, ne samo skozi cuceljuser posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:41:05   
uškinamama
MIška, daj se zberi user posted image  , tretjega otroka uvajaš v svet slastne in okusne hrane. Vama bo ja steklo.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
23.2.2010 13:41:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:42:15   
Anonimen
uska, ta velka 2 sta pri 4ih mescih  sam zlico zagledala in se zacela trest in vriskat od veseljauser posted image


se vidi, da je babauser posted image

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 23.2.2010 13:43:42 >

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:42:58   
Anonimen
tnx, umpa...pol bom se mal cakala. ne bom zdj reforme v hranjenj delala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:44:20   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

MIška, daj se zberi user posted image  , tretjega otroka uvajaš v svet slastne in okusne hrane. Vama bo ja steklo.

Ja, ja, uškinamama, v tretje gre najtežje, pa še punčka je user posted image
Miška, ne kompliciraj! Pol leta ima, ne obremenjuj se. Uvajaj ja, ma če ne poje, ni sveta konec.... Vem, kako je po dveh dečkih user posted image  , žensko futrart....user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:44:31   
ZARA
Ja, saj vem, da ne paničariš. Pač, figure of speach, saj veš. Eni šele po prvem letu začnejo dobro jesti GH, zato se ne sekiraj preveč.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:45:48   
Anonimen
luni, lepo da me zastopisuser posted image


ok....ajl tejk it izi.....

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 23.2.2010 13:46:10 >

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 13:48:48   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uska, ta velka 2 sta pri 4ih mescih  sam zlico zagledala in se zacela trest in vriskat od veseljauser posted image


se vidi, da je babauser posted image



tako je prav, skrbeti za vitko linijo od začetka user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 14:03:55   
kristinaj
ko uvajaš, uvajaš samo po en obrok in to je najprej sadni dopoldan... jaz sem našim vedno dopolnjevala še z mlekom... ko smo to osvojili so dobili zelenjavne obroke za kosilo... potem popoldanske malice in šele nato mlečne večerje....

vse sem od začetka dopolnjevala še z mlekom, da so bili siti...

da popolnoma uvedeš vse obroke traja cca 1,5 - 2 meseca...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 15:27:14   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uska, ta velka 2 sta pri 4ih mescih  sam zlico zagledala in se zacela trest in vriskat od veseljauser posted image


se vidi, da je babauser posted image

Jaz mam pa glih obratne izkušnje. Prvi - fant - ravno tako zahiranček. Jao meni, kolk sem se presekirala, ker ni hotel jesti! In to je trajalo, trajalo...Par let sem s hrano tekala za njim, pol sem pa nehala in ga pustila, da je jedel, kolikor je hotel (se pravi, zelo malo ali nič). Šele zadnje čase mu gre na bolje (star je 11 let).
Drugi otrok - bejba - ta bi pa samo žderala user posted image . Od začetka. Vse je vlekla: dudo, joško, flašo user posted image Pri 1 letu ima 11 kg in 79 cm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 16:36:46   
kajajaka
miska naša ni kaj dosti bolj nabita kot tvoja, pa ni zahiranček
(rojena 47cm, 3190g,
pri 6 mesecih 6660g in 66 cm - hudiček ja user posted image
pri 20 mesecih 9200 in 83 cm)

z navajanjem na žlico sem pa začela pri 4,5 meseca s kuhanim jabolkom, banano, korenjem- ampak ni šlo več kot dve žlički na dan... pa zvečer, ko sem ji mleko z rižkom zgostila, sem ji ga par žličk poskušala dati... potem pa flašo. No, po ene 2-3 tednih je šlo že lahko, nikoli tudi ni imela problemov s koščki, je vse prežvečila...
Ampak še danes težko poje več kot 2 žlički... je bolj ali manj na gladovni stavki ves čas.user posted image Ampak zdrava je pa kot riba, zato se ne obremenjujem preveč, če ne je... user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 16:36:47   
Petka09
Čak, čak, Urska, kaj nisi ti o neki animaciji in gugalnici hranjenja tudi govorila? user posted image .. Kak zdej to kr naenkrat ždera? hehe...


No, Miška, jaz mislim, da so punčke res bolj afnaste pri hrani. Naša je taka. Zdej je stara 10 mesecev, ima 9,5 kg... punca čist ok zgleda, čist dost debela, tut obroke jemo količinsko ok.... Ampak fore pa so fore..... Pa ne bi sadja, pa ne bi tega jogurta oz. jogurta sploh, pa ne bi banane, pa bi banano, pa ne bi jabolka, pa bi jabolka... pa hruško ja, pa ne...... Pa ne veš več kakšne kombinacije bi delal...
Pol povrhu vsega pa še, ko veš, da je bejba lačna, pa se afna in ti z rokico stran tvojo roko z žlico odriva. Pol si pa premisli in začne usta odpirat. Al pa usta odpre lih tolk, da komi not žlico dobiš.... Povrhu vsega se včasih še tko upira, da jo komi v stolček posedem - in to zard neke trme.
In nikol ne vem, kaj bo palilo in kaj ne. So pač fore in fazone, takšne in drugačne.

Punce pač..... take smo user posted image .

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 16:41:15   
Anonimen
pri 6 mesecih 6660g in 66 cm - hudiček ja

hudo!user posted image
ma ja...dokler je zdrava in napreduje se ne bom sekirala. vsaj problemov s tezo ne bo mela. bo pac suhica. boljs, ko da bi bla predebelauser posted image

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 16:45:37   
vanilla
Naša bo stara 10 mesecev. V GH smo se uvedli lepo, je pa vsakih 14 dni kaka nova fora pri njej, tak da večinoma ne dohajam user posted image . Ok, za kosila sem pogruntala kako jih delat in kako ima rada. Pri malicah je pa srednje. Recimo en dan bo pojedla speštano banano, drug dan je več videt ne more. Pa potem probam s kompotom ali pa frutkom... enkrat bo, drugič ne bo.

Zvečer večerja zna bit ena sama animacija, ker se njej straaaaašno spi ali ji je straaaašno dolgočasno. Pa vem, da je lačna, sploh recimo, če mi popoldan ni hotla nič jest. Pa potem probamo razne stvari, samo da bi jedla. Pa potem poje, ampak včasih mam lase čist v luft user posted image .

Najbolj mi je pa to bedno, ker naša punca skor nikol ne pokaže lakote. Jaz ne vem, če ni to dete nikoli lačno al kak. Pač, saj dobi hrano na 3-4 ure, ampak nikoli še ni cepetala na stolčku od veselja, da bo dobila hrano... Nikoli še ni jamrala ali jokcala, ko je vidla druge jest ali če ni dobila hrano točno na uro... ne vem.... Čudno dete pač user posted image . Al pa pač to - ženska je user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 16:49:43   
Anonimen
AJA!!!!!
sladoled obozuje!user posted image

smo bli prej pri stari mami. in je domen jedel sladoled. letim na wc in dam nino stari mami v narocje.

pa slisim nek smeh in hihitanje.

dudo ji je v sladoled mocila, tamala pa cuzala ko odpaljenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 17:01:10   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Čak, čak, Urska, kaj nisi ti o neki animaciji in gugalnici hranjenja tudi govorila? user posted image .. Kak zdej to kr naenkrat ždera? hehe...

Ja res je. Sem ugotovila, da je to povezano z izraščanjem zob. Takrat en teden vse ven pljuva. Razen mleka in mlečnih kaš, seveda. Vsak zobek en teden, 8 zob 8 tednov. user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 17:41:50   
mateyka
miška, ne morem verjet kar berem user posted image
pa ja zdaj že veš, da maš še nekaj mesecev časa? user posted image

pa da ne boš paničarila, če si mela prej dobra jedca doma - naša že dolgo živi na robu strada in je zdrava ko riba. če bi se jaz sekirala zarad tega, bi bla zadeva že zdavnaj kronična (pri meni seveda) user posted image tako da chill, globoko vdihni in izdihni - po možnosti brez čika user posted image pa bo, vedno je blo user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 18:27:17   
Anonimen
user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 20:32:12   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ko uvajaš, uvajaš samo po en obrok in to je najprej sadni dopoldan... jaz sem našim vedno dopolnjevala še z mlekom... ko smo to osvojili so dobili zelenjavne obroke za kosilo... potem popoldanske malice in šele nato mlečne večerje....

vse sem od začetka dopolnjevala še z mlekom, da so bili siti...

da popolnoma uvedeš vse obroke traja cca 1,5 - 2 meseca...


Se strinjam,

mi smo uvajali en obrok po skoraj en mesec. Ko je malo pojedu obroka, sem ga čez podojila. Vedno več je jedu GH in vedno manj mleka pil, dokler je pojedu polno porcijo in sam ni hotel več mleka. Potem pa naslednji obrok.

Zdaj papa kot tapravi. Me že mal skrbi, ker zmelje vse, kar mu dam in kolikor mu dam. In to z užitkom user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ZBIRČNA METKA!
23.2.2010 20:46:31   
x_srečka_x
Se strinjam s Kristinaj

Drugače pa naš je imel pri 10,5 mesecih 7400g. Pa nam ni nihče rekel da je zahiran, no ja rodil se je 1600g če ti to kaj pove.

Zdaj je vse, ko pa sva začela uvajati bi jedel samo banane user posted image  v flašo mu pa nikoli nisem mešala raznih kašic, ker se mi zdi da je to mišleno za na žlico.

LP

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zbirčna Metka
25.2.2010 8:55:44   
eternety
zjutraj : flaša mleka brez kasice
dopoldan: sadje(nic mleka)
opoldan: flasa mleka brez vsega
popoldan: zelenjava
zvecer flasa mleka, zgoscena s kaso


a je to dovolj?
jao pojma nimamuser posted image


Midve imava podoben jedilnik, le da je popoldne namesto zelenjave gris ali kaj podobnega, dopoldan pa sadno ali zelenjavno kašico, kakor kdaj izmenično. Zvečer pa samo AM. Pupa ima  6 mesecev in je težka 8 kg. Prava mala bajsika user posted image .Je pa res da je že ob rojstu imela 4 kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zbirčna Metka
26.2.2010 15:14:44   
Najaa
miška, jaz te čist razumem. Če imaš prvega otroka jedca, ti je pri drugem ful čudno, ko noče jest. Moja prva je od prve žličke naprej jedla ko velika. Zelo dolgo brez soli in nikoli komplicirala, le zelje ji ni šlo. Pri drugi pa šlo vse zeloooo počasi in zelo je zbirčna in ful jo je treba zabavat, da odpira usta. Vse moje teorije, da jaz pa otroka že ne bom lovila z žlico, da je se za mizo ne pred tvjem, da... da... so se podrle. user posted image Če bi bilo po njeno, bi še zdej pila večinoma mleko.

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?