|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Montignacova metoda
3.9.2005 18:46:38   
Una
Hoj!
Malo sm si ogledovala nove strani RR-ja, pa sm našla Hujšanje. Ful fajn!

Me pa zanima, če katera pozna Montignacovo metodo in če ji je s to metodo uspelo shujšat.
Aja, ktere diete p vi prakticirate?

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Montignacova metoda
3.9.2005 19:01:26   
Jančika_
Jaz načeloma jem po Montignacu. Njegov princip mi je všeč in blizu. Nisem pa zelo dosledna, priznam, zato gre počasi. Pravzaprav jem tako, da niti nisem na pravi dieti, ampak sem se takega načina pripravljena držati vse življenje.

Zajtrka ne jem po Montiju, kosilo in večerjo pa. Ko smo na obisku ali jemo zunaj, se ne držim tega načina, ampak jem, kar pač je in se ne prenajedam. Vedno in brez izjeme pa spijem zjutraj na tešče sveže stisnjen sok pomaranče in grenivke. To je moja "kava".

Moja prijateljica in njen mož, ki sta se Montija strogo držala, sta v mesecu in pol shujšala - ona 10 kg, on pa 15. Po dveh letih brez kakršnekoli kontrole pri hranjenju sta dobila nekaj nazaj (ne vse) in ko sta se spet lotila, je šlo težje in počasneje.


(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Montignacova metoda
4.9.2005 16:18:23   
Una
Hej! Jst imam dan 13. dan in sm zgubila 3 kile. Sem pa samo 3x prekršila. Pa se mi te tri kile ful poznajo, vsak mi reče, da sem fuuul shujšala, u bistvu pa sploh nism (še) tok. Še 8 jih more jit dol.

Men je pri tej metodi ful všeč, ker nism nič lačna, nič utrujena in nasploh se ful boljš počutim.

No, zdj si grem pa eno slikco pripopat, pa uredit moje nastavitve, ker sem ugotovila, dmi neki ne štima pri opisu.

LP, Una

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Montignacova metoda
6.9.2005 12:06:48   
tinaaja
Jaz si tud ogleduje Monignaca, ker 3MD je za moj nacin prehranjevanja ful tezka zadeva - kosilo med 4-5... Tko da se mi zdi, da je ta metoda bolj primerna zame, hkrati pa je to potem dolgorocno ce ne celo dozivljensko prehranjevanje.
Kok se pa drzita tega, da naj bi imel predjet, glavno jed s prilogo in sladico... meni je tega prevec, oz sladica mi je cisto odvec..
Danes popoldne bom bolj natanco vse prebrala

Je pa prijatelj v 4 mesecih s to dieto in seveda miganjem zgubil 30 kg, in ze 2 leti drzi tezo - seveda se poskusa drzat nacel metode, ampak ne kot pijanec plota

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Montignacova metoda
6.9.2005 12:32:35   
Anonimen
Jaz pa bi prosila za to dieto, če se kateri ljubi napisati.

(odgovor članu Una)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Montignacova metoda
6.9.2005 13:47:07   
biba77
Blacky, ce zelis vedeti vec o njej, ti toplo priporocam v branje knjigo Michela Montignaca JEM, TOREJ HUJSAM!!!

Jaz sem jo prebrala in izprobala.
Deluje, vendar sem prevec neucakana. Od jan. do junija sem jaz po njej shujsala malo vec kot sem zdaj v slabih 3 tednih.
Jaz bom se Montignaca drzala, ko koncam z 3MD.



(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Montignacova metoda
6.9.2005 13:50:02   
biba77
Se nekaj:

Prehrana Montignacove metode je oblika mediteranske prehrane, zagotavlja nam vse hranilne snovi v pravilnem razmerju. Ne omejuje kolićine prehrane, ampak temelji na pravilni izbiri živil. Ta živila nam v prvi stopnji omogočijo hujšanje, v drugi vzdrževanje dosežene telesne teže.
Predebeli smo zaradi prehrane z veliko ogljikovih hidratov visokega hipoglikemičnega indeksa in premalo vlaknin, preveč nepravilno izbranih maščob ter premalo gibanja.
Upoštevati moramo še negativne vplive na hujšanje, kot so: zdravila, hormonske motnje, stres, itd.

Prva stopnja je obdobje hujšanja, ki traja 1-3 mesecev. V tem obdobju spremenimo prehrambne navade in dosežemo normalizacijo funkcije trebušne slinavke s pravilnim izločanjem insulina. Zato je ta dieta tudi priporočljiva pri sladkornih bolnikih.
Če hočemo, da glikemija normalizira, je vselej treba shujšati.
Načela Montignacove diete so še zlasti za sladkorno bolezen, saj kot veste, temeljijo na prehrani z ogljikovo hidratnimi živili, ki imajo nizek glikemični indeks. Sladkorni bolniki morajo vsak dan zaužiti določeno količino ogljikovih hidratov, ki morajo biti razporejeni v tri obroke. Priporočljiva so živila z veliko vlaknin, ki pripomorejo, da se zmanjša doza insulina, predvsem pa je vedno treba preprečevati hipoglikemijo.

Montignacova metoda vsekakor zagotavlja:
* izbor ogljikovohidratnih živil z nizkim glikemičnim indeksom, s čimer se zmanjšuje količina slabega holesterola in trigliceridov
* prehrano z večkratno in enojno nasičenimi maščobnimi kislinami, s čimer se povečuje količina dobrega holesterola in zmanjšuje količina trigliceridov
* hujšanje, ki pogosto prispeva k normalizaciji zvišanega krvnega pritiska, precej razbremeni delo srca in olajša telesno dejavnost ter zmanjšuje nevarnost, da bi se razvile bolezni srca in ožilja
* prehrano z veliko hranilnimi snovmi (vitamin C, vitamin E, betakaroten, zink, selen), ki varuje stene arterij.

Tako lahko prehrambna načela,ki jih priporočamo, pomagajo sladkornim bolnikom preprečevati težave z ožiljem, ki so najhujša posledica te bolezni.

Pri Montignacovi dieti se moramo držati določenih navodil:
* izbirati živila z glikemičnim indeksom nižjim od 40
* morajo biti trije obroki hrane na dan, vedno zajtrkovati
* jesti do sitega uravnoteženo, raznoliko hrano, ko vstanemo od mize, ne smemo čutiti lakote
* prepovedane so vse alkoholne pijače, cole, sokovi (razen sveže iztisnjenih)
* od mesa se priporoča čim pogosteje riba (2-3x tedensko)
* čim več zelenjave in dovoljenega sadja
* uporabljati sončnično, olivno olje in olje iz pšeničnih kalčkov


(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Montignacova metoda
6.9.2005 13:54:43   
biba77
To je bilo vzeto iz strani:
http://www.hotelslatina.com/index.php?page=shema

tam je se tabela z zivili z visokim in nizkim glikemicnim indeksom.


Lp.


PS: Blacky, zakaj pa ze zdaj o novi dieti razmisljas, ce se zacete nisi koncala???

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Montignacova metoda
6.9.2005 14:16:38   
tinaaja
Po 3MD verjetno res hitreje gredo kg dol, mislim,d a je veliko odvisno tudi od tega, koliko se gibas...
Razlika pa je, da Montignacova metoda naceloma ni dieta in je nacin prehrane, ki se ga lahko drzis kolikor dolgo zelis, so pa uvodni meseci, kjer se telo navaja na tak nacin prehrane in se cisti...
Kar ugotavljam pri sebi je, da ok saj lahko zdrzim tok in tok casa na dieti,ampak sem se vsakic vrnila na stara pota, in zato iscem nekaj kar je nacin prehrane in bi ustrezalo meni glede na sluzbo, slubene poti in druge obveznosti..
Astra superca za tole gor, se spoznavam z naceli Montija Edino kar mi je hmm tezkoooo je, da so testenine omejene, jaz jih imam pa zeeellllooo rada.. Ampak se bom potrudila jesti cim bolj pravilno...

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Montignacova metoda
6.9.2005 16:20:39   
niki5
Sama ne bi hujšala, bi pa rada se pravilneje prehranjevala. Tale Montignacova metoda mi je zanimiva, čeprav sem velik sladkosned in moj prehranjevalni ritem.. no ga sploh nimam, tako da se bo potrebno potruditi.

Sicer pred meseci sem že uvedla, da pojem na prazen želodec sadje, kar naj bi očistilo telo.

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Montignacova metoda
6.9.2005 16:22:41   
niki5
A lahko katera napiše kakšen jedilnik za lažjo orentacijo

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Montignacova metoda
6.9.2005 17:08:59   
mehurčica
Tukaj imate link do energijske tabele in si lahko pogledate koliko česa katera hrana vsebuje:
ENERGIJSKA TABELA

Tukaj pa je link do tabele glikemičnih indeksov:
GLIKEMIČNI INDEKS

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Montignacova metoda
6.9.2005 17:18:55   
PIKA
Montignacova metoda se preverjeno obnese po ca.1 letu, prej ne. Kilogramov se lahko znebiš tudi, če zvečer ješ samo sadje ali oreške, kombinirano s kakšnim jogurtom ali samo.

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Montignacova metoda
6.9.2005 17:58:55   
tinaaja
Niki5,
tule so predlogi:
Z:
- Sok grenivke
- polnozrnata bombetka z marmelado brez sladkorja in lonček posnetega mleka ali
- ovseni kosmiči v vročem mleku v katerem stopim košček plemenite čokolade ali
- sadje.
M:
- pest lešnikov/ mandljev/ suhih fig in en jogurt ali
- tri rezine samostanskega sira in jogurt ali
- sveže sadje
K:
- polnozrnate testenine s paradižnikovo omako, gobovo omako, zelenjavno omako... (pusti domišljiji prosto pot)
- tisoč in ena solata
- ribe, meso,
- pečena, dušena zelenjava,
- rjavi riž (malokrat)- dušen, mesno zelenjavna rižota
V:
- jogurt + kosmiči,
- sadje,
- solate,
- če sem lačna, si naredim npr. testenine

seveda izbiras med opcijami pod obroki, ne vse na enkrat

Ali pa
dan x
Z-polnozrnat kruh(85g), tekoči jogurt 1,3mm(0,3l)
M-stročji fižol z sirovimi paličicami in kuhanim ješprenom okisano v solati
K-goveja juha, kuhana govedina, dušeno sladko zelje, rdeč radič
V-polnozrnat toast(2 rezini), paradižnik, paprika, vložene kumarice

dan x
Z-pirin kruh, marmelada brez dodanega sladkorja, čaj
M-sadje(mandarine)
K-dušen riž, priloga grah in brokoli, pečene piščančje prsi(polovica), zelena solata
V-piščančje prsi(druga polovica), solatna mešanica z limono in jogurtom

dan x
Z-polnozrnat kruh, tekoči jogurt
M-dve rezini polnozrnatega toasta, turistična pašteta, vložene kumarice
K-pečen svinjski kare, polnozrnati široki rezanci z naribanim sirom, solata mix
V-gorska mineštra

dan x
Z-tekoči jogurt s posušenimi kockami kruha in semeni
M-Jajčna omleta(2 jajci,čebula, česen, začimbe)
K-pečeni puranji rezanci z narezano papriko in porom, okisana gorska mineštra(jo precediš skozi cedilo pod tekočo vodo in okisaš)
V-tunina rio mare s kockami sira, vložena paprika

Pika, tole z enim letom glede na izkusnje znancev ni ravno res, ker poznam par ljudi, kjer so bili rezultati po tednu, dveh, mesecu. Drugo pa je, ce zelis obdrzati tezo, ne samo shujsati. Monignac je misljen kot nacin prehranjevanje in dobra stran je izgubljanje odvecne teze. Montignac je super, ce sprejmes tak nacin prehranjevanja za stalno... Ce pa ne, pa vseeno lahko zgubis kg..

dan x
Z-polnozrnati kosmiči s semeni v mleku
M-polnozrnat kruh, skuta
K-pečen puranji file, priloga stočji fižol(zelen in rumen), zelena solata z naribanim zeljem in lanenini semeni
V-polnozrnate testenine z dušeno zelenjavo na olivnem olju, česen, bazilika


(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Montignacova metoda
6.9.2005 23:04:00   
Anonimen
Ja, hvala punce, zelo zanimivo.

Astra, nič ne razmišljam o tej dieti, samo zanimala me je, kakšna sploh je, ko se toliko govori o njej. Bom kar ostala pri 3MD do konca. Zdaj imam spet voljo.

(odgovor članu Una)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Montignacova metoda
7.9.2005 7:11:59   
biba77
tinaaja je napisal/a:

Po 3MD verjetno res hitreje gredo kg dol, mislim,d a je veliko odvisno tudi od tega, koliko se gibas...
Razlika pa je, da Montignacova metoda naceloma ni dieta in je nacin prehrane, ki se ga lahko drzis kolikor dolgo zelis, so pa uvodni meseci, kjer se telo navaja na tak nacin prehrane in se cisti...
Kar ugotavljam pri sebi je, da ok saj lahko zdrzim tok in tok casa na dieti,ampak sem se vsakic vrnila na stara pota, in zato iscem nekaj kar je nacin prehrane in bi ustrezalo meni glede na sluzbo, slubene poti in druge obveznosti..
Astra superca za tole gor, se spoznavam z naceli Montija Edino kar mi je hmm tezkoooo je, da so testenine omejene, jaz jih imam pa zeeellllooo rada.. Ampak se bom potrudila jesti cim bolj pravilno...


Ja, tinaaja, zato pa pravim, da bom po 3MD prestopila na Montija. Sem ga ze lep cas furala in je cisto ok!
Testnine so tudi moja priljubljena jed.

Gibanje pa mi tako ne disi... Sicer grem vsak dan za eno uro z na sprehod, samo tempo je za polze prehitevat (komaj!!!), tako, da je to bolj za to, da pridem do svezega zraka in na dnevno svetlobo.

Bo ze...

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Montignacova metoda
7.9.2005 7:56:01   
tinaaja
Meni pa gibanje fuuull disi, samo ko se stalno lovim v zacaranem krogu - pridem iz sluzbe cist fuc, ker sem dobila ogromno dodatnega dela, potem pa malo gospodinstva, in zvecer namesto da bi se spravila tect, na kolo, orbija - kar bi mi dalo energijo, padem pred TV. Ampak se bom potrudila upam
lep dan vsem, upam, da bo soncek pokukal izza oblakov

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Montignacova metoda
7.9.2005 11:46:17   
niki5
tinaaja, hvala za ideje..

jaz upam, da bi se vsaj približala lahko k temu.. moje prehranjevanje je obupno

Jaz sem začela kolesarit, grem na naš hrib in priznam da se včasih kar prislim, ampak potem ko sem na kolesu sem pa zadovoljna, samo odpraviti se je treba. Če bi pa doma morala, bi pa verjetno tudi kar na kavč padla.. Tako kot zdaj ko sem rekla, da bom delala trebušnjake.. ležim in se sprašujem a bi danes ali bi mogoče raje jutri

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Montignacova metoda
7.9.2005 17:28:06   
bobek05
Jaz sem v ponedeljek začela z 3MD, pa ful rada bi šla že na aerobiko pa ne gre, ker me še vedno malo trga ko se "preveč" gibljem (to pomeni npr. 10 trebušnjakov na dan) - zaradi CR.. Šit.. Pa Aneja nimam dat kam v varstvo pri skoraj 3. mesecih..

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Montignacova metoda
7.9.2005 20:17:58   
niki5
bobek, ne sekiraj se, jaz sem šele zdaj začela s kolesarjenem oz pred mesecem, naš je zdaj že 10 in pol mesecev star.
Najprej se je potrebno dobro počutiti, potem šele začeti s telovadbo. Če te boli se ne sili. Za vse stvari pride čas.

Zdej grem pa jest, po vsem tem branju o hrani sem tako lačna postala

(odgovor članu Una)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?