|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tortarce, na pomoč z idejami
21.11.2012 11:44:28   
Tutan
Torej, rojstni dan od sina se bliža.
Zdaj imam neko okvirno idejo, kakšna torta naj bi bila.
Torej čokoladni biskvit (rada bi en biskvit, ki je tak kompakten, težko čokoladen, pa vendarle mehak - ideje?) z vanilijevo kremo (če bom našla kak dober, preverjen recept) oziroma s kakšno lahko čokoladno kremo (kot protiutež močnemu biskvitu). Zbiram ideje. Preizkušene user posted image
Točka dva: tamali je ubrisan na Coyoteja in road runnerja. Zato bi oblikovala torto na to temo. Enako - izdelala bi s tamalim povabila za otroke, nekaj v zvezi s tem (mogoče bi Ronja navrgla kakšno idejo glede teh povabil? user posted image , ona je vedno polna idej, pa seveda tudi druge, kakopak...user posted image )
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
21.11.2012 13:31:34   
Hope2
Nekaj idej lahko tu najdeš http://www.google.ae/search?q=road+runner+cake&hl=en&tbo=d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UsWsUPmSLc_qrQfP_YCoBA&ved=0CAQQ_AUoAA&biw=1440&bih=807#hl=en&tbo=d&tbm=isch&sa=1&q=road+runner++cake&oq=road+runner++cake&gs_l=img.3..0i24.24198.24198.2.24552.1.1.0.0.0.0.141.141.0j1.1.0...0.0...1c.1.Z35bEbTqnQk&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=904e38c19c9d4288&bpcl=38897761&biw=1440&bih=807

A boš oblekla v tičino maso ali v smetano? Za smetano ali čokolado, rabiš mal več umetniške žilce.
http://www.vitafamiliae.com/coyote-cake-its-whats-for-breakfast-lunch-and-dinner-for-the-next-three-weeks/
Za tičino, ti pa lahko svetujem, da si na netu sprintaš like (dovolj velike), nato izreži iz papirja, daš na tičino maso in izrežeš. Če si umetnik, pa oblikuj 3d figurce. http://whengeekswed.com/blog/2012/09/14/wile-e-coyote-and-road-runner-cake/

Kremo jaz vedno delam ali iz smetane+nutela ali pa smetana+kuhan puding (vanilija ali čokolada). Ne izstopam od teh dvehuser posted image
Testo tudi uporabljam le 2 vrsti. Eno res težko very rich chocolate, ki je brez glutena (mleti mandlji)- je zelo sočno ampak daleč od kakih puhastih biskvitov in eno z moko+tudi mleti orehi- ki je mal lažji od prejšnjega. Ponavadi kar kombiniram oba: lažjega spodaj in zgoraj in težkega na srediniuser posted image .

Če si vseeno želiš recepte, glede na to, da so še oreški not, mi povej, jutri jih lahko napišem


http://www.ehow.com/list_7013905_ideas-roadrunner-birthday-party.html

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.11.2012 13:37:25 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
21.11.2012 13:37:38   
poopsie95
Jaz zraven čokoladnega biskvita naredim maskarponejevo kremo. Uporabim 3x 250g mascarponeja(ali 2x 250g mascarponeja+1 trdno stepeno sladko smetano), 1 rumenjak, med/sladkor po okusu). Mascarpone vmešam na koncu na hitro, da se ne sesiri. Potem pa dam ponavadi vmes še sadje, ampak ni nujno. Naši žlahti je všeč. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
21.11.2012 14:07:29   
StrawberrY
Vem, da nisi to spraševala user posted image , ampak meni in vsem mojim bližnjim in daljnim je najbolj všeč ferrero torta.

(odgovor članu poopsie95)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
21.11.2012 15:11:57   
Paštetka
Tutan jaz sem naredila 4 biskvite za rulado. Zato, ker mi nikoli ne uspe enako bisvit prerezat, in ker je super biskvit.
Naredim ga pa iz moke, jajc in sladkorja, če delam čokoladno, dodam še kakav. Torej brez vseh vanilijev, pecilnih....simpl ko keks.

Sempa letos prvič delala kremo iz mascarpone sira in je super. Torej mascarpone sir, nutela in sladka smetana.

Torta še nikoli ni bila tako dobra in pohvaljena. Pa vse je zanimalo, kako to, da so tako ravne plasti, da ziher ni domača. Če te zanima pa točen recept, pa sporoči. user posted image .

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.11.2012 15:16:02 >

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
21.11.2012 19:35:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
22.11.2012 9:51:54   
ronja
Dober, sočen, močen čokoladen "biskvit" je recimo saherca;). Pa še lepo bi se ti dala oblikovat zaradi svoje kompaktnosti:)

Kar se vabil tiče: glede na to, da se modri dirkač navadno kar nekje iznenada pojavi, bi jaz naredila kako "pop-up" vabilo, tako, da ko ga odpreš, se ti modri dirkač postavi pokonci in "skoči" vate:). Niti ni težko naredit, pa še če se ti jih ne da risat ali imaš kakšno blesavo prepričanje, da ne rišeš dovolj dobro, jih lahko lepo sprintaš iz neta (ker so mali, ni problema, če ni glih neka resolucija:) in jih potem samo nalepiš na "tabse", torej tiste kartončke, ki ga bojo dvignili:). Ne vem, če si predstavljaš, ko sem tako blesavo napisala... Bom probala najt kako pop up kartico, da si predstavljaš, kaj sem mislila, pa samo daš pticu trkačicu namesto česarkoli drugega pač;). Kojota pa potem nalepiš nekje v ozadju ali pa na zadnjo stran, pa mogoče še kak humoren stavek iz risanke zraven, pa je:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 8:44:27   
Tutan
Punce, hvala za vse.
Ja, nočem simpl puhastega biskvita user posted image , tistih sem že naredila malo morje user posted image Hočem močnega, kompaktnega, tako da Hope, prosim za (OBA) recepta.
Čeprav tut saher biskvit ni švoh.

V glavnem - mali je rekel, da bi imel obe (itak je potrebno narediti pri nas najmanj 2 torti za RD) - eno povsem čokoladno (torej odpade vanilija) in eno sadno (ne bi zdaj lih s kakimi bananami kombinirala, bi pa vseeno kakšno tropsko sadje - kakšna ideja?)

Paštetka, povej recept za kremo, priti plis, mogoče jo bom dala v sadno torto. user posted image

Ronja, daj to mali podkrepi s kakšno slikco, ja, prosim, mislim, saj vem kaj misliš, samo kako naj vabilo pripravim, da bo iz njega skočil roadrunner user posted image user posted image In ja, spadam v kategorijo ljudi, ki bodo printali to čudo user posted image

Glede tičino okraskov - bo res poizkusila sprintat nekaj figur in potem po linku delat - upam, da bo uspelo user posted image

Ena je spraševala koliko je star - 6 bo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:19:22   
Hope2
1. čokoladna-lešnikova torta brez moke

35g kakava v prahu (ta pravi grenek)
80ml vrele vode
150g temne čokolade (jaz včasih dam kar temno s pomarančo od lindta) pa dam še kakih 10-30g večuser posted image
150g masla
150g rjavega sladkorja
cca130g mletih lešnikov (odlični so iz hoferja, ker so aromatični in nič grenki)
4 jajca (ločiš beljake od rumenjakov)

-Čez kakav poliješ vročo vodo in lepo zmešaš, da ni grudic.
-nad vodno kopeljo stopiš maslo in čokolado (pazi da ne bo prevroče, drugače čokolada zagreni) ter malo ohladiš, dodaš kakav zmešan z vodo
-penasto stepeš beljake s sladkorjem- povečast se mora količina, nato dodaš nekoliko ohlajeno čokoladno maso ter lešnike
-stepeš belajke s ščepcem soli in jih dodaš k ostali masi

Vliješ v pekač in pečeš na nižji T cca 150-160 stopinj, jaz pod pekač in okoli pekača zavijem alu folijo (da se ne prismodi), odvisno od peke, jo včasih za kako minutko dam tudi na vrh- ampak tu tako da v luftu stoji. Pečem več kot 1 uro (ne znam ti povedat točno- pečem počasi in dolgo, ker nima moke in je bolj moker). Zgornjo skorjo jaz ponavadi strgam dol, ker rada poka, ampak j eše boljš, ker krema še mal naredi svoje.

Je pa to za en oblat, v pekaču 25x25cm ali okrogli 25cm.

2. čokoladno-orehov bistvit (lahko uporabiš tudi za šarkelj)
250g moke
200g sladkorja
5 jajc
2dcl mlrzle vode
2dcl olja
1 pecilni
1 vanili
1 lonček mletih orehov (jaz dam več) ali daš mandlje ali lešnike ali mešano
150g čokolade

- narediš sneg iz beljakov, ščepca soli, ko je že na pol stepeno, dodaš 2-3 žlice sladkorja+vanili in stepaš naprej do trdega
- preostali sladkor zmiksaš z rumenjaki, penasto kar nekaj časa, nato počasi po kapljicah dodajaš (olje+vodo), ves čas miksaš
- k tej masi dodaš ostale sestavine, čokolado stopiš in zmešaš, na koncu še beljak

Iz te mase dobim 2 oblata v pekaču 25x25 cm.








< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.11.2012 9:25:41 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:24:40   
Tutan
user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:28:37   
Paštetka
tutan, evo recept za kremo: (sestavine so za eno plast velike torte.)
sadni del: 2,5 dl hulala smetane, 25 dag mascarpone sira, 1/4 kremfiksa breskov kompot (biskvit sem navlažila s sokom od kompota, noter pa narezala breskvice),
nutelin del: 2,5 dl hulala smetane, 25 dag mascarpone sira, 3/4 kremfiksa, nutelo (jaz sem kar po občutku, da sem dobila željeno barvo :)). sem pa dala več kremfiksa, ker je nutela sladka in drugače topi potem kremo. Tu sem pa biskvit polila z razredčenim kompotovim sokom.

sem pa včeraj delala rulado in sem po tem receptu naredila še Kokosovo kremo: torej hulala smetana, maskarpone sir, BELA LINOLADA, kokosova moka. Rulado sem prelila s čokolado in po vrhu potrosila še kokos...v glavnem božanski okus, precej podoben tistemu kokosovemu kinder pingvinu.user posted image

Še biskvit: 150 g moke, 120 g. cukra, 6 jajc. Za to količino dobiš eno plast. jaz sem jih naredila 4 oz. sem maso 2 po dve plasti skupaj naredila. V čokoladni dela sem dala potem samo kakav. Biskvit je kompakten (več kakšne so rulade, vendar vseeno prav mehak). Najprej penasto zmešaša rumenjake in pol sladkorja. Extra zmiksaš beljake in drugo polovico cukra. K rumenjakom dodaš moko, in potem 1/2 snega. To narahlo premešaš, potem pa narahlo vmešaš z lopatko še preostali sneg. Če imaš kakav potem kakav zmešaš z moko. Edino, vlivaš maso na peki papir, poravnaj z lopatko maso in sicer od sredine proti robovom, da se ti v sredini ne dvigne. Pečeš na 195 cca 15 minut.

Meni je tako super delati torto, ker se bisvtiti zelo hitro ohladijo in so črte ravne user posted image . Pa biskvit se speče v 15 minutah.





< Sporočilo je popravil Paštetka -- 26.11.2012 9:31:09 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:33:46   
Hope2
Za sadno pa men pali sam jagode ali malineuser posted image . Magari zamrznjene in jih odtalim s sladkorjem na šporhetu, zmiksam, premažem oblate, malo dam v smetano in je najmi. pri malinah je treba edino pazit kolk je kdo občutljiv na mini koščice, ker pol je daljši proces s cedilom

Sem pa zadnjič jedla z mangom (je pa bilo piškotno testo) in mi je bilo tudi zelo všeč. pA tudi zmrznjen mango, ker je bolj sladek od unga v štacuni, razen če ga dobiš res sladkega.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 26.11.2012 9:36:25 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:36:26   
Tutan
Zakaj pa uporabljaš hulala smetano? Jaz jo niti v tiramisu ne dajem (čeprav večinoma receptov - novodobnih seveda, uporablja to hulala zadevo) - vedno dam alpsko + kremfix. Alpska je edina dobra smetanca, ki daje svežino kremam user posted image

Hvala, bom poizkusila za sadno kar z maskarpone. Za čokoladno bom pa verjetno dala kak čokoladni mousse, al pa kaj user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:39:20   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Za sadno pa men pali sam jagode ali malineuser posted image . Magari zamrznjene in jih odtalim s sladkorjem na šporhetu, zmiksam, premažem oblate, malo dam v smetano in je najmi. pri malinah je treba edino pazit kolk je kdo občutljiv na mini koščice, ker pol je daljši proces s cedilom

Sem pa zadnjič jedla z mangom (je pa bilo piškotno testo) in mi je bilo tudi zelo všeč. pA tudi zmrznjen mango, ker je bolj sladek od unga v štacuni, razen če ga dobiš res sladkega.


Malinino sem delala lani. user posted image Pa saj ne vem, če ne bom tudi kar letos, samo fajn jih moram ožet - lani se mi je malo mudilo in jih nisem dobro ožela in krema ni bila kompaktna in potem sem kremo strgala iz torte (sem delala ala neko varianto, ko se krema trdi v hladilniku 4 ure), dodajala želatino in potem spet mal miksala in je bila krema živo roza barve user posted image , čeprav sem na začetku maline samo vmešala user posted image . Kakorkoli na koncu je bila dobra, samo jaz sem se zafrkavala z njo ful časa user posted image

Jagode + krema iz maskarpone gre skupaj? Kaj pravite?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:40:15   
Tutan
2x.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:40:27   
Paštetka
zakaj? Zaradi malega, ker je rastlinska in ima mali intoleranco na laktozo. ja, seveda lahko daš alpsko - še boljše, jaz avtomatsko pišem kakor delam user posted image

evo prereza naše torte, če te zanima: http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=163234

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:40:46   
hrchy
naredi mangov mousse za v sadno torto... ful dobrega okusa pa hudo lepe barve! :)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:41:40   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

zakaj? Zaradi malega, ker je rastlinska in ima mali intoleranco na laktozo. ja, seveda lahko daš alpsko - še boljše, jaz avtomatsko pišem kakor delam user posted image

evo prereza naše torte, če te zanima: http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=163234



HB, en zdrav razlog za uporabo hulala smetance user posted image
user posted image (čeprav ni fino, da ima tamali intoleranco na laktozo - a to lahko z leti izveni?)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:42:06   
Paštetka
agode + krema iz maskarpone gre skupaj? Kaj pravite?


gre odlično skupaj, ker delam jaz sadni tiramisu tako. Samo, boš morala pocukrati zadevo. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:42:51   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

naredi mangov mousse za v sadno torto... ful dobrega okusa pa hudo lepe barve! :)


Recept, recept user posted image


Paštetka, hudooo user posted image , ful dobra ideja, tole z igriščem user posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:42:54   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Meni je tako super delati torto, ker se bisvtiti zelo hitro ohladijo in so črte ravne user posted image . Pa biskvit se speče v 15 minutah.




Nimam teh težav, ker mam rezilo za oblate rezatuser posted image in so vsi enako debeli. Dolžina peke pa me ne moti, vmes lepo pospravim, pomijem, naredim kremo, se spočijemuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:44:11   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

zakaj? Zaradi malega, ker je rastlinska in ima mali intoleranco na laktozo. ja, seveda lahko daš alpsko - še boljše, jaz avtomatsko pišem kakor delam user posted image

evo prereza naše torte, če te zanima: http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=163234



HB, en zdrav razlog za uporabo hulala smetance user posted image
user posted image (čeprav ni fino, da ima tamali intoleranco na laktozo - a to lahko z leti izveni?)


ne ima gensko pogojeno user posted image . Je pa res, da smo zdaj že toliko ščistili črevesje, da prenese slaščice narejene na maslu, ipd. Nikoli pa ne bo smel popiti kozarec navadnega mleka ali jesti npr. precej smetanskih zadev.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:45:00   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan


IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

naredi mangov mousse za v sadno torto... ful dobrega okusa pa hudo lepe barve! :)


Recept, recept user posted image


Paštetka, hudooo user posted image , ful dobra ideja, tole z igriščem user posted image


Čakaj, ti grem dat sliko noter cele torte. Samo hitro poglej, ker bom potem zbrisala. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:47:05   
Tutan
Ok, čakam user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 9:48:50   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Meni je tako super delati torto, ker se bisvtiti zelo hitro ohladijo in so črte ravne user posted image . Pa biskvit se speče v 15 minutah.




Nimam teh težav, ker mam rezilo za oblate rezatuser posted image in so vsi enako debeli. Dolžina peke pa me ne moti, vmes lepo pospravim, pomijem, naredim kremo, se spočijemuser posted image




Pri meni je pa problem v tem, da te hitre variante tort, ala nutelina, navadni biskviti z kremicami itn, ful dostikrat kar tako spečem. In potem se mi zdi, da je za rojstni dan potrebno kaj bolj komplicirat. Ne zato ker preprosto ne bi bilo dovolj dobro. Je pa fino, da je malo drugače - recimo 1x letno user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?