|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec v župnišču
15.5.2010 22:18:21   
takotako
Mene pa neki zanima, kaj bi ve naredile če bi skupino zaradi prevelikega vpisa dali v župnišče....

Jaz sicer sem verna, moj ni. Nisem pa pristaš cerkve. Ampak itak ni poanta o tem. Meni se zdi da bi blo boljše da je to ločeno.

občina si je sama kriva za ta problem v vrtcu in so še druge opcije boljše... So jih tudi predlagali...

Pa ne me linčat samo vprašam za mnenje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec v župnišču
15.5.2010 22:23:11   
luan
Ma ne vem.Mam pa vseeno raje da je enota v župnišču, kot pa v gasilnem domuuser posted image .

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec v župnišču
15.5.2010 22:25:47   
F*S*M
hvala bogu, da je možnost zasilnega vrtca, kot da ga sploh ni

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
15.5.2010 22:36:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu F*S*M)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec v župnišču
15.5.2010 23:22:00   
dva soncka
Joj, meni pa ideja sploh ne diši. Svojih sončkov nikakor ne bi mogla vsak dan oddati v župnišče, se mi zdi veliko preveč strašljivo okolje.  

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec v župnišču
15.5.2010 23:35:45   
Pupa1
Meni pa to ne bi bilo všeč, sploh če so še druge možnosti, kamor bi otroke lahko dali, kot si rekla. Ne bi sicer delala neke drame glede tega, samo če bi me pa v vrtcu že prej vprašali, bi pa rekla, da se ne strinjam z župniščem...

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 9:44:31   
takotako
Ja opcije so druge. Eno so povedali. Potem je pa še kaka druga možnost sam mogoče dražja.
Ne delam panike niti zdrahe, samo men to ne gre skup. Nažalost....

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 12:37:38   
jakaracman
Župnišče NE!

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 12:52:23   
ajsek
Kakšne pa so te druge, boljše opcije?


(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 14:12:42   
takotako
Grdo rečeno-župnišče ni...

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 14:16:43   
tanjusi
Joj, meni pa ideja sploh ne diši. Svojih sončkov nikakor ne bi mogla vsak dan oddati v župnišče, se mi zdi veliko preveč strašljivo okolje.  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
zakaj pa

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 14:23:26   
AnciM
Kaj je pa tako groznega z župniščem? Ajd, če bi mu fajmešter nekaj težil bi že povedala svoje. Sicer pa važno, da je varstvo. Pri nas je bilo zaradi poplav v župnišču zdravstveni dom par let, pa nisem nikogar slišala reči, da zdaj pa on ne gre k dohtarju, ker je tam fajmešter doma. Saj so ločeni prostori.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 14:31:58   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Grdo rečeno-župnišče ni...


Jah, meni se zdi to malo neumno, pa brez zamere. Če so prostori ustrezni, ne vidim večjih težav.
Boljše vrtec v župnišču, kot pa ostat brez vrtca. Če se pa ne strinjaš, lahko pa otroka še vedno izpišeš in poiščeš varstvo drugje. Sem prepričana, da bo nekdo zelo vesel, da bo dobil vaše mesto, pa čeprav v župnišču.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 14:35:54   
tanjusi
se podpišem.... pod zadnji post

< Sporočilo je popravil tanjusi -- 16.5.2010 14:36:34 >


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 15:45:07   
tecnobica
a bo otroke vzgajal župnik al kaj? Pa saj bodo samo v tem prostoru, verjetno bo urejeno kot bi bilo v vrtcu. Župnik bo samo prostor oddal. Če ti ne diši, si pa najdi drugo varstvo.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 17:27:55   
pelin
Joj, meni pa ideja sploh ne diši. Svojih sončkov nikakor ne bi mogla vsak dan oddati v župnišče, se mi zdi veliko preveč strašljivo okolje.
IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

user posted image user posted image kje pa ti živiš?Kakšno ozkogledno in omejeno razmišljanje...ne moreš verjet. Me prav zanima koliko župnišč si kaj videla, da lahko rečeš, da so strašljiva. Sama nisem nevem kako pogost obiskovalec teh ustanov , vendar je večina župnišč v katerih sem kdaj bila precej sodobnejše, prijaznejše in primernejše urejenih,  kot pa marsikateri vrtec. V času, ko so večinoma po vseh občinah prostorske stiske v vrtcih, so nekatere skupine prisiljene delovat v takšnih razmerah, da glava boli. Naselili so marsikateri že odpisan objekt, ki so ga pred leti zaradi različnih  ne primernosti zaprli.   Tu gre za plesnive,  vlažne, mrzle, pretemne, premajhne, nevarne prostore z marsikdaj podprtimi stropi in prepišnimi okni in vrati.Pa to se ne dogaja v Ruandi ali tam nekje ampak pri nas. Starši pač rabijo varstvo, da lahko hodijo v službo in žal pristanejo tudi na takšne pogoje kot so tile. Seveda jim vse to obljubijo kot začasno rešitev, vendar je leto v tako neprimernih pogojih presneto dolgo. To se pa meni zdi resnično strašljivo okolje! Če se tebi zdi, da bi se tvojima sončkoma v takšnih pogojih bolje godilo, se mi kar smilita.
Takotako, tebe pa bi vprašala, kaj bi sploh rada...V župnišču ti ni..., na lokaciji, ki so jo ponudili in je dražja, ti tudi verjetno zaradi financ ali kakšnih drugih nebuloz  najbrž spet ne bi odgovarjalo....O, strela, kako da se nisem prej spomnila te rešitve...vem za krasno in primerno lokacijo....doma ga mej!!
Pa še to, za vse tiste, ki se tako ali drugače sprdujete nad lokacijami in podobnimi zadevami....marsikateri starši vozijo otroka tudi po 30 km daleč, le da imajo vrtec....spet drugi, plačujejo mastne denarje za privat varstvo ker so v vrtcih izviseli...Dajte tisti, ki vam v vrtcu nikoli nič ne paše prostor  takim, ki ga krvavo potrebujejo...pa bo svet lepši in pravičnejši...Sem žleht in nesramna? Sori, ampak nekateri ste pa res čist adijo!

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 17:31:09   
pelin
Jaz sicer sem verna, moj ni. Nisem pa pristaš cerkve.
IZVIRNO SPOROČILO: takotako

user posted image in kje je tukaj rep in kje glava]

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 19:49:28   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Jaz sicer sem verna, moj ni. Nisem pa pristaš cerkve.



IZVIRNO SPOROČILO: takotako

user posted image in kje je tukaj rep in kje glava



a kje?... ona živi po vseh verskih zapovedih (verjetno še bolj kot marsikdo, ki vsako nedeljo visi pri maši), ne hodi pa v cerkev, ker ji verjetno niso všeč ljudje, ki ji služijo... toliko o tem... tako sva midva z možem, on je veren (tu beseda veren pomeni z vsemi zakramenti), jaz ne, on praga cerkve ne prestopi, jaz pa ga, seveda ko je to potrebno... poroke, pogrebi, ampak izključno iz spoštovanja do ljudi zaradi katerih grem...

glede vrtca v župnišču pa... se strinjam z nekaterimi predhodnicami... da, zakaj ne... važno, da je prostor, vzgojiteljice pa bodo verjetno iz vrtca in ne bo tu prisotnosti župnika, nune... in tud ne kakršnegakoli vpliva na versko vzgojo... če pa bo do tega prišlo, pa imaš vso pravico povedat, da ti to ni prav, a ne...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 20:44:19   
pikapikica83
Še moje mnenje. Bila sem priča temu, da se je vrtec za celo poletje preselil v  župnišče, ker so šolo in vrtec prenavljali. Župnik in cerkev nista imela pri tem popolnoma nič, vrtec se je fantastišno obnesel, nikjer ni bilo nobenega strahu pred "grozljivim" vzdušjem... Tako da če je to javni vrtec, ne pa cerkveni (da ne bo pomote, tudi proti tem nimam nič, če otroka tja vpišemo), ne vem v čem je problem. Menim, da so to predsodki odraslih.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 21:17:15   
takotako
  • Kje je poanta  o moji veri je 3jeMi lepo povedala.
  • Sem vozila otroka na drug konec mesta pa sem razumela da ga pač moram pa je blo to veliko km, in se nisem pritoževala pa tudi zdaj se nebi
  • Druga opcija bi bla za občino dražja ker jaz bi plačevala isto.
  • In ne, nobeno od ostalih opcij nisem zavrnila ker se mi vse ostale zdijo spremenljive, in jih tudi ne zavračam. tudi če moram otroka vozit drugam
  • Župnišče je zame ustanova, ki je posvečena neki zelo osebni stvari. Zame je to prostor, kjer smo mogli otroci biti tiho,  se ne igrat, in ni ravno nek prostor za sprostitev...
  • potem je pa še zelo važna stvar -je ob zelo prometni cesti. Ograje ne bojo imeli. Ljudnje tam hodijo notri in ven in niso dolžni pazit na otroke notri. Še v vrtcu je težko nekaterih staršem razložit da naj zapirajo vrata.
  • To je prostor ki privotno ni bil namenjen za vrtec tako da wc in vrata niso prilagojeni
  • Kako naj vem da ne bo pametnovanja o veri..... Vsekakor je tam izpostavljen bolj kot drugače
  • Moje mneje je da če se že išče neka dodatna lokacija, da se najde taka da bo vsem približno ustrezala. Ne rabim razkošja in nisem do zdaj zavrnila nobene drugoe opcije. Niti ko ni bilo vzgojitelic in so dali eno trejo osebo v skupino. PA še kaj drugega...

Prosila sem samo za mnenja. Niti še ne zavračam to opcijo samo mnenja me zanimajo

(odgovor članu pikapikica83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 21:40:23   
ajsek
Kaj pa ostali starši pravijo? Veliko je namreč odvisno od tega, kakšni so pri vas odnosi med župnikom in krajani. Verjetno bi bilo treba župnišče vsaj delno prilagodit. Vrtca brez ograje si recimo ne predstavljam, zato sem pa prej omenila pogoj ustreznosti prostorov.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 21:55:11   
pelin
a kje?... ona živi po vseh verskih zapovedih (verjetno še bolj kot marsikdo, ki vsako nedeljo visi pri maši), ne hodi pa v cerkev, ker ji verjetno niso všeč ljudje, ki ji služijo... toliko o tem... tako sva midva z možem, on je veren (tu beseda veren pomeni z vsemi zakramenti), jaz ne, on praga cerkve ne prestopi, jaz pa ga, seveda ko je to potrebno... poroke, pogrebi, ampak izključno iz spoštovanja do ljudi zaradi katerih grem...
IZVIRNO SPOROČILO: 3jeMi

Vsi tisti, ki vedo kaj so verske zapovedi , vedo tudi, da med nje spada tudi to, da hodiš v cerkev, pa če ti je človek, ki ji služi všeč ali ne... Biti veren in ravnati se po verskih zapovedih ni eno in isto...Hkrati pa tudi to, da ima tvoj mož opravljene vse zakramente ne pomeni, da je veren...veliko ljudi nima opravljenega nobenega  (npr.ker jih pač v otroštvu niso opravili), pa so vseeno globoko verni.Skratka če poenostavim:
Takotako je res lahko verna, vendar se ne ravna po verskih zapovedih ( čeprav je tako napisala), če ne hodi v cerkev. Pa še polna je nekih predsodkov.
Pri vama z možem pa očitno nobeden ni veren.Ne ti ne on. On ima očitno opravljene zakramente po silem ( verjetno na željo staršev) in ravno zaradi tega ne gre več v cerkev, ti pa tako greš tja le zaradi drugih.
Razumeš? Verjetno ne, pa pustimo to, ker sploh ni bistvo debate. Odgovorila sem ti le, ker si se tako potrudila in mi poskusila "razjasniti " zadevo.
Takotako, kar pa se tiče lokacije vrtca in vsa tista vrata , ki te skrbijo.....mislim, da so pristojni in zaposleni dovolj strokovno podkovani, da bodo te zadeve uredili in nanje mislili že od začetka. Po moje imate veliko srečo, da so vam "farški" sploh šli na roko in vam odstopili prostore.Kot praviš vrtec ni cerkven, potem ne vem zakaj te skrbi, da bi otroke posiljevali z vero. V tistih prostorih pač ne bodo imeli duhovniki nič za iskati in se po moje tudi silili ne bodo tja. Praviš, da ste vi morali biti v župnišču vedno mirni in tihi....seveda, ampak vi niste tam hodili v vrtec in prostori temu niso bili namenjeni. Ne vem česa se tako bojiš? Da bodo v igralnici sami križi, ali da bodo revčki morali pol dopoldneva klečati in moliti?Ja prav imaš...če bo vrtec v farožu bodo vsi ti malčki čez noč postali verski fanatiki in si bodo vsi , ko bodo odrasli želeli postati duhovniki in nuneuser posted image

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 22:49:04   
takotako
Mene samo zanima če kdo kaj ve kako to deluje ker po mojih izkušnjah pač to ni ravno ustanova za vrtec. Pa ne vem če so to predsodki če gledaš po svojih izkušnjah.
Potem pa nikjer ne piše v zapovedih da moraš hodit v cerkev.... 
Ograje ne morejo postavit-to je jasno bilo že povedano. cesta pa par metrov stran...
In kot sem rekla mene samo zanima mnenje... Ne vem sej če bi rekli da jih lahko dajo v muzej bi mi blo isto-ali pa knjižnica. Pač v določenih ustanovah je pričakovano drugačno obnašanje. To kako smo mi morali se spremeniti ko smo šli k verouku je zahteval župnik ne jaz.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 22:54:58   
ajsek
Tukaj je glavno vprašanje, kako ti misliš, da bo poskrbljeno za tvojega otroka. Ali se res bojiš, da ga bo tam kdo maltretiral, ali je tvoje "upiranje" samo posledica sovražne nastrojenosti do Cerkve? Ali je sploh bilo opravljeno kakšno preverjanje ustreznosti kapacitet? Kako bo poskrbljeno za prehrano? Ali bo v najem prostorov vključena tudi možnost igre na vrtu?

Ne se tukaj osredotočit samo na to, da bo tvoj otrok v župnišču, ki ga ti že po defaultu ne preneseš. Če ne drugega, te tako nihče ne bo posebej resno jemal, ker res izpadeš precej predsodkov polna.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec v župnišču
16.5.2010 23:28:23   
josec
V našem kraju je kar nekaj časa deloval vrtec v župnišču in je bila dejansko večina zadovoljna, da so otroci sploh lahko kje bili. Prostor so priredili tako kot je treba, če bi se malo več delalo na moralnih vrednotah, pa tud ne bi bilo nič narobe. Pa se mi zdi, da župnik ni nikoli vstopil notri, če ni bil povabljen.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Vsaj za dan žena bi mi lahko kupil š...
Vse to, po čemer ženske tako zelo hlepimo od svojih moških, si lahko in moramo dati tudi same. Tudi in še posebej na dan...
Kaj v praksi pomenijo spremembe za osnovno...
Jeseni začnejo veljati nekatere spremembe v osnovnih šolah. Na 144 se vpeljuje prenovljen koncept razširjenega programa,...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?