|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potni stroški
20.1.2005 17:35:53   
beti 1
Saj vem, da ne sodi čisto sem, ampak se ne bi rada zafrknila. Začasnega prebivališča nimam prijavljenega, stalno pa imam 75 km proč od delovnega mesta. Če bi hotela, da mi za to pot izplačujejo potne stroške bi morala podpisat, da se bom vsakodnevno vozila od tam. Jaz pa že sedaj vem, da če se mi ne bo dalo bom pač tudi v Lj. prespala, ker stanovanje je še na razpolago.
A katera kaj ve, ali mi lahko zarad tega zatežijo in zahtevajo povračilo nadomestila? V službi me strašijo z neko komisijo,...
hvala
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Potni stroški
20.1.2005 18:15:21   
ZVEZDICA 22
Olja!

Sama imam enak primer in nihce ti ne more nič dokazati,ti imaš pravico spati oz. se nahajati kjerkoli,spadaš pa tja,kjer imaš stalno bivališče.Lahko si brez skrbi!

l.p.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Potni stroški
21.1.2005 9:41:26   
kofetek2010
Točno tako kot ti je napisala zvezdica22.

lp
jana73

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Potni stroški
21.1.2005 9:49:53   
Anonimen
Beti!
Potni stroški se izplačujejo za dejansko nastali strošek, če dobiš plačano za 75 km, pa to dejansko nisi naredila, ker si prespala v Ljubljani in če ti delodajalec to dokaže potem lahko zahteva povrnitev stroškov....čeprav v marsikateri organizaciji to celo zavestno dopuščajo, ker na nek način zvišujejo formalno plačo, saj jim ni potrebno plačevati določenih dajatev....v državni upravi so pa že bili primeri, ko je bil delavec zaradi tega odpuščen...jih je pa res ogromno za katere se ve da to počno, pa se jim ne naredi nič...

(odgovor članu beti 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Potni stroški
21.1.2005 10:01:45   
kofetek2010
V bistvu so to stroški za prevoz na delo in iz njega, potni stroški so pa nadomestilo za opravljeno službeno pot.
Stroški za prevoz na delo se izplačajo glede na višino karte za avobus ali vlak (mesečna delavska vozovnica), pri nas za cel mesec, četudi si kak dan na dopustu ali v bolniški, ker smatrajo, da ti v začetku meseca moraš itak plačat karto za cel mesec.
Preverjanje tega kje sem spala - ta je pa mal huda, ker jih po moje nič ne briga, če grem jaz spat domov ali pa sem celo noč na žuru ali pa pri kom prespim :)-:)-:)-

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Potni stroški
21.1.2005 10:13:27   
Anonimen
Ja Jana saj razumem kaj misliš (tudi razumem kaj so stroški za prevoz na delo in kaj potni stroški), saj ne gre za dnevno preverjanje, gre za to, da nekateri stanujejo 100 m od delovnega mesta, vlečejo pa mastne stroške za prevoz na delo in iz njega...in državna uprava je glede tega sploh poglavje zase...oprosti, ampak meni se ne zdi fer, da nekdo po mojem neupravičeno dobi še skoraj ali pa eno plačo zraven....
Jaz sem mislila v tem primeru na stalno ponavljajoč se dogodek...pravilniki oz. notranji akti glede povračila stroškov za prevoz na delo in iz njega so si pa sila različni, vendar je večino skupno, da gre za plačilo dejansko nastalih stroškov...in težko verjamem, da bo nekdo kupil mesečno vozovnico za LJ-MB-LJ, če bo stanoval v Ljubljani. Se motim?
Lep dan...

(odgovor članu beti 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Potni stroški
21.1.2005 10:26:48   
kofetek2010
jasno, da ni pravično - jaz bi se tudi lahko prijavila pri mami v MB in vlekla za relacijo MB-LJ-MB ampak mi nihče ne bi vrjel, da sem tolk prismuknjena, da bi se res vozila uro in pol v službo in nazaj...:)-
Sem brala glede državne uprave in teh stroškov :)-

Vozovnice itak ne bo kupil, ker bo rekel, da se vozi z avtom

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Potni stroški
22.1.2005 7:03:06   
Bina01
Minimalni znesek, ki pripada delavcu za povračilo prevoza na delo in iz dela je 60% mesečne vozovnice.To velja tudi če se delavec noče voziti z javnim prevozom.
Vsa višja izplačila pa so opredeljena v delodajalčevih aktih in po dogovoru z delavcem. Tako lahko delodajalec tudi preveri ali se delavec resnično vozi ali je le formalno prijavljen v oddaljen kraj.

Res pa je, da je teorija eno, praksa pa drugo.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?