|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   iz porodnišnice.........
3.9.2007 10:44:37   
smejčica
Zanima me, če moraš iz porodnišnice nest otročička v lupinici. Kaj pa če nimaš lupinice in ga neseš kar v naročju, pa nato takoj v avto, kjer ima avtosedež?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: iz porodnišnice.........
3.9.2007 10:49:14   
2.2.
nam so rekli v materinski šoli da ne sme brez lupinice novorojenček zapustit porodnišnice user posted image  razen če se ne bo vozil v avto- nekaj tazgauser posted image

(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: iz porodnišnice.........
3.9.2007 10:54:05   
Udb
Pa saj ga lažje namestiš v lupinico (=avtosedež) v porodnišnici, kot pa zunaj v avtu - ali ne? Vsaj iz svoje izkušnje bi to rekla.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: iz porodnišnice.........
3.9.2007 10:59:58   
ULLA K
Nam so pa v MŠ v LJ rekli, da je seveda avtosedež obvezen, a je bolje, da otroka vanj namestiš v avtu in otroka iz porodnišnice raje odneseš v naročju - tako naj bi bilo za otroka manj stresno, saj se v naročju počuti bolj varno, pa tudi manj problemov z namestitvijo avtosedeža v avto je, če je le ta prazen, kot pa potem z otrokom...
konkretnih izkušenj z odhodom iz porodnišnice pa še nimam, tako da lahko samo ponovim nasvet iz MŠ ... ;))

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: iz porodnišnice.........
3.9.2007 11:08:40   
tintin
Ja, kakorkoli rečejo, mislim, da nimajo pravice zahtevati, da ga v lupinico namestiš v porodnišnici. Obstaja zakon, da mora biti otrok v avtu v lupinici, ne pa na poti med porodnišnično sobo in avtomuser posted image
Sicer pa imava midva za user posted image pripravljen avtosedež concord ultimax, ki je avtosedež razreda 0+ (služi kot lupnica, nato pa kot avtosedež), vendar ga ne moreš jemat ven in notri kot lupinice -  ni namenjen za prenašanje (je primontiran), tako da opcija, da ga bova namestila v lupinico itak odpade.

(odgovor članu ULLA K)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: iz porodnišnice.........
3.9.2007 22:45:38   
mala zelena
No, za prvič je zagotovo lažje,če otroka nameščas v lupinico v porodnišnici - mi smo to počeli celo večnost, ker me je porod prehitel in doma lupinice nismo sprobali. Si ne predstavljam, da bi isti postopek potekal v jesenskem mrazu in večerni temi na parkirišču 

Zdaj, ko sem zverzirana, bi si upala drugega otročka noter dajati tudi v avtu, a se mi ne zdi ravno praktično. Sploh, če avto ni ful velik in če ne rodiš npr. sredi poletja, ko je dovolj toplo, da nimaš dela še z odejico ...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: iz porodnišnice.........
3.9.2007 22:48:37   
viv_
Mi smo obe dali v lupinico v porodnišnico in smo jih z lupinico nesli ven.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu mala zelena)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: iz porodnišnice.........
4.9.2007 10:27:01   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Mi smo obe dali v lupinico v porodnišnico in smo jih z lupinico nesli ven.


Tudi mi smo tako naredili, za razliko, da sta bila oba fantka.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: iz porodnišnice.........
4.9.2007 10:40:15   
Raho
Mislim, jaz pa ne štekam vprašanja... user posted image

Aja, zdaj sem drugič prebrala, pa mi je jasno - boš ga pač dala v avtu v avtosedež.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: iz porodnišnice.........
4.9.2007 11:57:32   
Pikica pokica
Verjetno Smejčica nima lupnice, pač pa fiksen avtosedež skupine 0+, tako da ga ne more nesti v porodnišnico.
Ja, seveda lahko otroka odneseš iz p. v naročju. Le v avtu mora biti v svojem sedežu. Noben pa ne bo zahteval, da čez vrata neseš otroka ravno v lupinici.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: iz porodnišnice.........
4.9.2007 21:20:44   
tadejat
Prvega sem že na začetku vožnje proti domu vzela iz lupinice, ker je bil tako majcen, da mu lupinica ni bila udobna.Tehtal je le 2220g in bil dolg 42 cm, pa še jokal je celo pot,saj je vožnja trajala več kot eno uro, iz MB proti idrijskem koncu.
Pri drugemu fantiču pa smo uporabili lupinico kar celo vožnjo, saj je bila bistveno krajša.

(odgovor članu Pikica pokica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: iz porodnišnice.........
7.9.2007 21:32:13   
glista
Izjemno pametno, da si dojenčka držala v rokah med vožnjo.user posted image user posted image
Samo zahvaljuje se Bogu, da se je srečno končalo.
LP,
Pija.

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: iz porodnišnice.........
20.9.2007 12:50:04   
Balerina
Nas ni nihče spraševal kako gremo domov ali z avtom ali kako drugače. Temo primerno od tebe tudi ne morejo zahtevati da moraš otroka dat v lupinico. Kaj pa če bi šli domov peš, z vozičkom, lupinice sploh meli nebiuser posted image .

Midva sva jo sicer dala že v porodnišnici v košaro. Imamo košaro za v avto, kar se mi zdi za otroka dosti bolj udobno saj lahko leži. Vožna v košari je bila od prve pa do zadnje, ko je bila stara že skoraj pol leta user posted image user posted image

(odgovor članu glista)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: iz porodnišnice.........
20.9.2007 12:51:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Balerina

Midva sva jo sicer dala že v porodnišnici v košaro. Imamo košaro za v avto, kar se mi zdi za otroka dosti bolj udobno saj lahko leži. Vožna v košari je bila od prve pa do zadnje, ko je bila stara že skoraj pol leta user posted image user posted image


V kakšno košaro pa? Mogoče Navetta?

(odgovor članu Balerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: iz porodnišnice.........
20.9.2007 13:15:16   
Anonimen
Košara je že bolj udobna za otroka ja, definitivno pa ne bolj varna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
20.9.2007 13:57:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: iz porodnišnice.........
23.9.2007 9:16:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

Košara je že bolj udobna za otroka ja, definitivno pa ne bolj varna.


Ravno to sem hotela napisati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?