|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2x enako ceplenje
13.12.2009 16:06:09   
leo**tia
od kolegice mala je stara 1leto.do sedaj je imela 2enake doze ceplenja od rojstva..se pravi eno v slo,drugo na hrvaškem..zdaj pa ne vem če doktorce to ne vejo da je tako..a je to vredu 2xcepiti za enako bolezen?????me mal skrbiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 16:14:39   
zmajaz
Če je bila to cepljena proti davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, H. influenzae tipa B in otroški paralizi, sta 2 dozi še premalo - bi morala dobiti pravzaprav že 3 do 6. meseca.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 16:15:39   
Anonimen
vsa cepljenja do 1ega leta je imela 2x?

(odgovor članu leo**tia)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 16:16:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če je bila to cepljena proti davici, tetanusu, oslovskemu kašlju, H. influenzae tipa B in otroški paralizi, sta 2 dozi še premalo - bi morala dobiti pravzaprav že 3 do 6. meseca.

ja...3x do starosti pol leta se ,i zdi...potem pa se pri 1em letu in se pri letu pa pol....govorim totalno na pamet. kolkor se spomnim od tadeja.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 16:22:25   
zmajaz
Pril letu je potem cepljenje OMR, potem pa pri letu pa pol spet to ta prvo cepivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 16:37:57   
leo**tia

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

vsa cepljenja do 1ega leta je imela 2x?

ja 2x vsa ceplenja..saj pa moja dobija vsako ceplenje 1x..se ne ponavljajo doze..recimo da bi za paralizo bila 2krat cepljena

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 17:29:27   
leo**tia
imela je vsega skupaj 6ceplenj....tia pa s 3mesece.s 6 pa s 1leto bomo šli.tista tamala pa dobija duple doze...a je lahko kaj narobe?

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 18:58:49   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia

imela je vsega skupaj 6ceplenj....tia pa s 3mesece.s 6 pa s 1leto bomo šli.tista tamala pa dobija duple doze...a je lahko kaj narobe?



A pa na HR nimate knjižice o cepljenjih, kamor se vpiše datum cepljenja in ime cepiva? Če jo imate in jo pokažeš pediatru v slo., zagotovo nobeden ne bo še 1x ponovil iste doze. Če pa je bila najprej cepljena v SLO., pa itak imaš to knjižico in bi jo morala nesti s sabo k pediatru na Hrvaškem in le idiot bi ponovil isto dozo. user posted image

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 21:44:58   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

vsa cepljenja do 1ega leta je imela 2x?

ja 2x vsa ceplenja..saj pa moja dobija vsako ceplenje 1x..se ne ponavljajo doze..recimo da bi za paralizo bila 2krat cepljena


Ojoj pa kaj tole resno misliš?? user posted image
Kaj pa cepilna knjižica? Je starši nimajo?

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 21:50:54   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia
imela je vsega skupaj 6ceplenj....tia pa s 3mesece.s 6 pa s 1leto bomo šli.tista tamala pa dobija duple doze...a je lahko kaj narobe?


Hm - tole je pa res čudno. Kakšne so lahko kaj posledice, ne vem, ampak koristit ji pa zihr ne more toliko doz cepiva. user posted image  Samo to so krivi starši, če vprašaš mene - kako pa naj pediater ve, da je otrok že bil cepljen, če mu nihče ne pove. Saj bi mu morali pokazati knjižico cepljenja - če bi pediater vedel, zagotov ne bi še 1x cepil. Pa tudi če na Hrvaškem slučajno nimajo knjižice cepljenja - se da pa zagotovo dobiti potrdilo, daje otrok že bil cepljen.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 13.12.2009 21:51:58 >

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 23:00:15   
leo**tia
na žalost resno mislim..jaz imam p v slo..in tam so drugačne knjigice..na hrvaškem ne vem kako so..ziher drugačne..če pa ima eno doktorco na hrvaškem drugo v slo.in sigurno med sabo ne vejo da je bila mala že enkrat pljena...me res skrbi..dobiva duple doze za vsako cepivo..mama se ne zaveda da je lahko kaj narobe.meni pa ni dalo mira in sem vprašala..ne najdem pa noben link kake so lahko posledice da bi ji pokazala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2x enako ceplenje
13.12.2009 23:05:24   
leo**tia
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: leo**tia


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

vsa cepljenja do 1ega leta je imela 2x?

ja 2x vsa ceplenja..saj pa moja dobija vsako ceplenje 1x..se ne ponavljajo doze..recimo da bi za paralizo bila 2krat cepljena


Ojoj pa kaj tole resno misliš?? user posted image
Kaj pa cepilna knjižica? Je starši nimajo?

seveda ima.hodi v slo k istemu pedijatru kot mi..ampak potem še enkrat gre na hrvaško-tam pa ziher druga knjigicauser posted image ...pa tud mislim da ne ve ne ena ne druga P da mala dobija duple dozeuser posted image user posted image user posted image user posted image ..bom jutri poklicala kolegico pa vprašala..pa prosim če katera najde kak link o škodljivosti.meni nič ne najde

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2x enako ceplenje
14.12.2009 6:57:26   
Anonimen
PA ONA POL TO NAMENOMA DELAAAA??????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leo**tia)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 2x enako ceplenje
14.12.2009 11:05:11   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Samo to so krivi starši, če vprašaš mene - kako pa naj pediater ve, da je otrok že bil cepljen, če mu nihče ne pove. Saj bi mu morali pokazati knjižico cepljenja - če bi pediater vedel, zagotov ne bi še 1x cepil.


Se podpišem!!!

Četudi nimajo knjižice na hrvaškem - kar dvomim, pa četudi potrdila nimajo, še vedno se lahko ustno pove - a ne... pa se preveri in če je treba, če še niso dobili potrdila, pa grejo potem iskat... al kako??? A ne zaupa enemu zdravniku - slovenskemu ali hrvaškemu... ???
Men je to malo mimo...



_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2x enako ceplenje
14.12.2009 12:10:05   
leo**tia
ravno sem klicala kolegico,ampak je odšla delat pa sem moža vprašala če je to res.pa je reko da ne dobiva duple dozeuser posted image ..meni pa je včeraj napisala da dobija,pa neštetokrat je to omenila..zdaj pa res ne vem komu naj verjamem..

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2x enako ceplenje
21.12.2009 21:31:08   
temtem
skrbi zase!!!

_____________________________

temtem

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?