|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: aparat za peko kruha
14.11.2007 21:09:44   
Janeja
Na mojem aparatu (pa tudi na tistem. ki ga ima moja mami) je ta 1 uro in  58 min program na št.2. Je pa res še en krajši, kot si rekla 1uro in 30 min, ta pa je menda za neka peciva vendar ga še nikoli nisem uporabila.





(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: aparat za peko kruha
14.11.2007 22:22:51   
*ajetam*
ja kaj pa mam pol jest to za eno mašino??
joj mi gre tok na ivce k je nemško ...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: aparat za peko kruha
15.11.2007 9:54:45   
tina104
Jaz sem si ravno prejšnji teden kupila aparat Clatronic, ima samo eno gnetilko. Do zdaj sem 2x pekla kruh in je bil super  - mehek. Sem pa zaenkratuporabila sparovo mešanico za mešan kruh. Na dno dam vodo - 350 ml in potem gor moko 500 g. Včeraj sem dala noter še prepraženo čebulo. MMM, dobro. Čebula se pa zelo malo okusi, čeprav sem je dala dve majhni čebuli.user posted image

Tudi moj aparat je tak, da nemško gor piše, me ne moti. Toliko razumem, da gre kruh spečtuser posted image .

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: aparat za peko kruha
15.11.2007 21:10:45   
*ajetam*
ah prav čudno mi je tole. ve vse tako hvalite svoj kruh. jaz pa s svojim nisem tako zadvolna. bi se morala povabit k vam da mi pokažete svojega da vidimo ali je to vam dober kruh kar meni ni tok ali pa je vaš res tako drugač...
nič mi več ni jasno user posted image

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: aparat za peko kruha
16.11.2007 12:20:07   
Janeja
Koliko programov pa imaš ti na svojem aparatu? Vsi aparati, ki sem jih jaz do sedaj videla so imeli 10 programov. Kot sem ti že napisala jaz vedno pečem na 2.

Pa sigurno nimam zbitega kruha. Je lepo rahel in mehek - skratka zelooo dober.

Poskusi enkrat kupit že pripravljeno moko za kruh iz Hoferja, Lidla ali pa Spara pa boš videla, če bo kaj drugačen. Meni tak vedno lepo uspe, res pa še nikoli nisem pekla iz navadne moke in sama dodajala kvasa ...


(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: aparat za peko kruha
18.11.2007 16:11:59   
*ajetam*
ja sem kupila zdej o moko v lidlu pa da vidimo...
bom danes spekla. joj mislim da imam
programov...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: aparat za peko kruha
18.11.2007 18:05:42   
Anonimen
A ne daš nič notri sladkorja?
Pa še zanima me, kakšen je v Hoferju najboljši, mislim na sončnični itd...
Jaz sem pekla 2 x na hitrem programu, pa sploh kruha nisem mogla ven dobit, sem mislila, da moram posodo razrezati. Res. Se je kakšni že to zgodilo.
Lp

(odgovor članu *ajetam*)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: aparat za peko kruha
19.11.2007 13:23:57   
*ajetam*
joj ni se zapisalo. imam 12 prgramov...
in mašino CLA TRONIC
ima še katera da mi zna pomagat kako in kaj ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: aparat za peko kruha
19.11.2007 13:39:11   
*ajetam*
user posted image


evo tega imam...

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: aparat za peko kruha
26.11.2007 14:21:36   
eya
ajetam, jaz imam tudi tak aparat, pa mi fajn kruh speče.  Recept sem pa napisala na prvi strani.

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: aparat za peko kruha
27.11.2007 14:34:48   
Paštetka
Sem si sposodila od mame aparat, da vidim, če je ta kruh res tako dober.
Uporabila sem mešanico za Kmečki kruh od hit mix ali kaj je že, kjer dodaš samo vodo.

Kruh je res zelo dober, vendar glede na to, da pravite, da se bolj doma splača peči kruh...ne verjamem.
Za moko sem dala 1,80 €, če prištejem še 4,5 ure elektrike, čas...

Ena je napisala, da da kruh potem v zmrzovalnik. user posted image  Koliko potem energije še potem potroši mikrovalovka. Dvomim, da se res splača doma peči kruh. Jaz raje kupim v  štacuni 4-5x/teden četrt kile, pa je vedno svež in več kot odličen.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: aparat za peko kruha
27.11.2007 16:48:06   
robinzon
Moj kruhomat z vzhajanjem in pečenjem potrebuje  1.58 ure, ali na okroglo dve uri. Od tega eno uro peče, ostalo je gnetenje in vzhajanje, kar  porabi minimalno elektrike. Nazivna moč je 800 W, s tem, da, ko peče, se vmes tudi izklaplja, drugače bi se prismodilo. Bi bilo zanimivo vedeti, koliko porabi, moje mnenje je, da manj kot 0,6KW.

Če je postopek dolg 4,5 ure, sicer ne vem, kjer kruhomat bi imel tako dolg program, poraba ne more biti kaj dosti večja, saj večina odpade na vzhajanje.

5x na teden po četrt kile kruha v trgovino - škoda časa, poleg tega pa je  stara resnica, da svež kruh ni najbolj zdrav. In takrat, ko greš po tisto četrtinko, zraven še brezveze zapraviš 10€ ali več, zna se zgoditi, da  prideš domov brez kruha.

Elektrika za odtajevanje v MWP - to je tako malo,  da ni vredno omembe.

Pa še to - ene ste res mojstrice v pretiravanju in dragih nakupih. Še nikoli nisem dala za moko več kot 0,8x €, kje je moka po 1,8€?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: aparat za peko kruha
27.11.2007 17:12:58   
Paštetka
robinzon, mogoče cepiva dlako user posted image .

Moj program traja 3,20 minut. In ker se mi je zdel premalo pečen, sem ga dala še eno uro dodatno pečt.
Nisem ziher, če je moka točno stala 1,8 evra, ampak tu nekje je bila. Je pa res, da potem ne rabim več ne kvasa in ne jajc in ne mleka dodajat. Samo toplo vodo. Pomoje, če potem prišteješ še kvas in vse ostalo, da je računica tu nekje.

Je pa res, da ga ni, če se pohvališ, da doma sam pečeš kruh.user posted image

Kruh (samo kruh user posted image ) pa kupim, mimogrede na vsakodnevnem sprehodu.

O tem kaj je pa zdravo in kaj ne, pa ne bi debatirala, ker potem ne bi smeli ničesar več jesti.

Sicer pa je enkrat ena zdravnica za malico jedla teden dni staro žemljo trdo kot kamen. Po moje so jo čeljusti cel teden bolele samo zato ker je zdrava user posted image

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: aparat za peko kruha
27.11.2007 17:47:53   
robinzon
Paštetka, ta kruhomat bi jaz odnesla na servis, ker z njim nekaj ne more biti v redu. Drugim zgnete in speče kruh v dveh urah, ti pa rabiš po treh urah in pol še eno uro za dopeko. Kakšen pa je potem pečen kruh?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: aparat za peko kruha
27.11.2007 17:56:05   
Paštetka
kruh je odličen. Saj bi šlo tudi s 3,5 urami, samo sem mislila, da ne bi bilo dovolj. Saj ima tudi hitri program 1,5 uro (se mi zdi)user posted image

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: aparat za peko kruha
27.11.2007 18:11:05   
robinzon
4,5h,  toliko časa ni potrebno niti  za kruh, ki ga pečeš peš in še tam se peče pol ure, ostalo je v glavnem vzhajanje, ti pa dodatno še eno uro. Garant, da je nekaj narobe s tvojo peko. Ne morem si predstavljat, kakšen bi bil kruh, če bi ga dala po peki v kruhomatu  še enkrat na enourno peko. Odličen? Dvomim. 

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: aparat za peko kruha
28.11.2007 22:32:49   
eya
Navadna moka je precej manj kot 1,8 evra, pa suhi kvas tudi ni drag. mene pri teh mešanicah moti, da imajo dodane konzervanse, tako da kupim kar navadno moko, ali pa polnozrnato, koruzno...pa potem dodam samo kvas, sladkor, sol in vodo...vse skupaj res ne pride drago.

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: aparat za peko kruha
29.11.2007 13:27:16   
Suzi*
jaz sem ga nazadnje pekla s pol navadne bele in pol polnozrnate moke, pa noter dodala orehe. je blo za prste polizat!!!!!! Uporabljam pa recepte, ki so v knjižici od aparata (Clatronik).

Evo recept:
250 ml vode ali mleka (dala sem vodo)
150 g jogurta
2 čajni žlički soli
1 čajna žlička sladkorja
3/4 jedilne žlice kisa
500 g moke (pol navadne, pol polnozrnate....je dovolj temen)
1 zavojček suhega kvasa
ob pisku sem dodala eno pest sesekljanih orehov.
pa pekla na kratkem 2 urnem programu.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?