|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:31:13   
Ekaz
Zelo so mi všeč t.i. sadne košarice - iz testa narejena košarica (lonček), v njej je kakšna krema in na vrhu različno sadje prelito z želatino (po moje je to želatina). Ima katera kakšen dober recept za izdelavo tako košaric kot tudi dobre kreme? Enkrat sem kupila v Spar restavraciji - pecivo je bilo hladno in res božansko dobrega okusa.

Zgleda približno takole: http://www.okraski.org/praznicno-sadne-kosarice-pi-906.php
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:34:49   
muška
recepta nimam, ampak meni se zdi, da lahko te košarice (testo) kupiš in potem sama poljubno polniš.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:35:42   
Ekaz
Sem gledala v Tušu pri zadevah za peko tort in ostalega, pa nisem našla.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:36:35   
Volga
MOgoče kaj takega

http://www.njena.si/component/option,com_ricettario/Itemid,30/func,detail/id,234/

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11369

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3285

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:37:29   
muška
ne mislim modelčkov, ampak prav pečene košarice sem že nekje videla, pa nimam pojma kje

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:39:06   
Ekaz
Meni je všeč, če je po vrhu še polito - bolj kompaktno deluje. Zdi se mi, da je bila želatina. Je to ali kaj drugega?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:42:46   
muška
evo, na tem linku, ki ga je dala Volga http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3285 , so skoraj slaščičarniške user posted image user posted image

ja, po vrhu se premaže ali prelije z želatino!

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:55:18   
cokoladka
Take košarice iz biskvita imajo v itersparu, tam ko so okraski za torte pa to. Sem jih tud že kupla pa so ful dobre, sam so kr nizke tk da kaj velik ne moreš noter nafilat.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:57:31   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: cokoladka

Take košarice iz biskvita imajo v itersparu, tam ko so okraski za torte pa to. Sem jih tud že kupla pa so ful dobre, sam so kr nizke tk da kaj velik ne moreš noter nafilat.


kaj, a že kar narejene? Da potem samo še nafilaš? TO je pa odlično, to bom jaz zdaj kupila, ko bo imel mali RD.

(odgovor članu cokoladka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:58:06   
Felicity
Uuuu njami, to moram še jaz preizkusit. user posted image

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 9:58:24   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: cokoladka

Take košarice iz biskvita imajo v itersparu, tam ko so okraski za torte pa to. Sem jih tud že kupla pa so ful dobre, sam so kr nizke tk da kaj velik ne moreš noter nafilat.


ahaaa, zdaj pavem, kje sem jih videla user posted image user posted image

(odgovor članu cokoladka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pecivo - sadne košarice
18.3.2009 10:08:03   
Ekaz
Tole sem našla na internetu in se mi zdi fino: "Mislim,da bi šlo tudi z oblati za napolitanke.Oblat zmehčamo z vlažnim prtičem.Ko je zmehčan izrežemo kroge, damo oblat na kozarec in pustimo ,da se posuši.Nato ga oblijemo z čokolado in nadaljujemo po receptu".

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pecivo - sadne košarice
19.3.2009 13:39:47   
Hope2
Jaz košarice naredim iz listnatega testa. Razvaljam testo , narežem na kvadrate cca 10x10cm (lahko 8x8), kozarce ali šalčke namažem (zunanjo stran  in rit) z maslom in fajn pomokam, nato dam testo na  narobe obrnjen kozarec in v pečico.
Za filo naredim vanilijevo kremo, pa ker se mi ne da, kupim kar vanilijev puding brez kuhanja, nafilam košare s kremo, nato pa še zmiksane jagode povrh

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pecivo - sadne košarice
20.3.2009 8:30:34   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jaz košarice naredim iz listnatega testa. Razvaljam testo , narežem na kvadrate cca 10x10cm (lahko 8x8), kozarce ali šalčke namažem (zunanjo stran  in rit) z maslom in fajn pomokam, nato dam testo na  narobe obrnjen kozarec in v pečico.


Pa kozarci oz. šalčke ne počijo v pečici? Pa daš to v ohlajeno ali že v segreto pečico? To mi ni čisto jasno user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pecivo - sadne košarice
20.3.2009 8:37:58   
muška
nič ne počijo! Jaz sem na ta način delala muffine, ko še nisem imela modela. Dala sem jih v vročo pečico - vse je OK! Le to pazi, da jih ne boš potem ko jih boš vzela iz pečice dala v vodo (mrzlo ali toplo) , ker v tem primeru pa zagotovo počijo.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pecivo - sadne košarice
20.3.2009 8:47:00   
Hope2
Nikoli mi niso počili. Šalčke vzamem itak une, ko so tudi za v mikrovalovko, kozarce pa neke male, mal debelejše. Dam v hladno počico

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pecivo - sadne košarice
20.3.2009 8:52:37   
al1*
Jaz sem parkrat delal te košarice - vedno sem košarice kupila. Zelo veliko izbiro imajo v Metroju v Avstriji - različne velikosti in oblike, pri nas sem jih dobila v Leclercu.
Napolnila sem jih z vanilijevim pudingom, gor sem dala par koščkov sadja in tisti žele, ki je v vrečki in se zmeša z vodo.
Enkrat sem kupila take iz listnatega testa, tiste pa sem polnila z rakci v kisli smetani.


_____________________________

lp


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pecivo - sadne košarice
23.3.2009 11:03:38   
Ekaz
Pri nas v NM nikjer nimajo takšnih košaric v trgovinah. Včeraj sem v LJ v Spar - City park gledala in jih tudi nisem našla. Ne že narejenih, ne modelčkov. Kje konkretno ste jih videle?

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pecivo - sadne košarice
23.3.2009 20:54:13   
kaya2007
vidim da vse dajete vanilijin puding, a ima kdo še kakšen drug recept za te vanilijeve kreme? meni so res božanske, še posebej na torticah v zvezdi user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pecivo - sadne košarice
24.3.2009 8:10:26   
muška
meni je tale dobra, količinsko je pride zelo veliko, tako da mirne duše delaš samo iz četrtine sestavin

Vanilijeva krema
3/4 l mleka
20 dkg sladkorja
5-6 jajc
14 dkg moke
2-3 žlice ruma
2 vanilijeva sladkorja

Rumenjake stepemo s tretjino sladkorja, iz beljakov stolčemo sneg in ko je že trd, mu med stalnim mešanjem dodajamo preostal sladkor in stepemo kar se da čvrsto.
Vmešanim rumenjakom prilijemo žlico mleka, dodamo vanilijev sladkor in moko ter počasi prilivamo vrelo mleko, ter med tem močno mešamo (jaz to delam z mikserjem). Krema naj vre 2-3 minute (tukaj pazi, meni ni uspelo da bi vrela, ker se je začela spodaj žgat)
V kremo dodamo še rum in toliko snega, da se zakrije (ni potrebno dat vsega, ker se lahko zgodi, da bo krema preredka).

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pecivo - sadne košarice
24.3.2009 9:03:00   
Natyy
user posted image

Takšne modelčke sem kupila v Mercatorju. Bili so 4 pakirani skupaj z velikim tortnim modelom in podolgovatim kratkim pekačem.

Drugače pa lahko košarice ali škrniclne narediš doma sam iz listnatega ali vlečenega testa s pomočjo peki papirja ali modelčkov (papirnatih za mufline).  

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pecivo - sadne košarice
24.3.2009 9:39:54   
muška
mmmm kak dobro zgledajo user posted image  . Iz česa pa so košarice, mislim biskvit, krhko testo,... ?

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pecivo - sadne košarice
24.3.2009 12:08:41   
Natyy
 To so slike iz priponke, ki jo je prilimala Vogla. Recept pa je sledeč:

TESTO
100 g  sladkorja v prahu
limonina lupinica
sol
pecilni prašek
150 g  margarine
1  jajce
250 g  posebne moke

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pecivo - sadne košarice
24.3.2009 13:09:07   
pajčolanka
jaz bi pa testo naredila podobno kot za janeževe upognjence, samo da janeževe upognjence daš vroče na valj da si zavihani, tele bi pa naredila večje in bi jih vroče dala čez kozarec ali skodelico da bi ostali kot skodelice.

Potem nafilaš s kremo in sadjem, čez pa nebi dala želatine ker rabi ful časa da se strdi ampak preliv za torte-imaš rdečega in prozornega. Preliv za torte se zelo hitro strdi-v bistvu takoj ko se ohladi.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pecivo - sadne košarice
30.3.2009 22:30:38   
dašabina
hojla, sem našla tole temo, pa me zanima, če je tole podobno a la CUP CAKES..., ki naj bi bile hit po svetu, imate mogoče kakšen recept, al je to podobno mafinom, ki jim odrežeš glave in nafilaš...

_____________________________

V vsakem, še tako majhnem koraku je smisel življenja....

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?