|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Domače torte
22.3.2010 14:44:03   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: tabi

Teta torta če bi rada sama risala slikice pojdi v knjigarno kupi A4folijo in Svinčnik STABILO point88.Iz neta potegni željeno slikico jo sprintaš daš nanjo folijo in veselo prerišeš slikico in nato samo odtisneš na prej pripravljeno tičino,pogladiš po črtah s prstom ,odstraniš folijo in veselo barvaš kot pobarvanko.user posted image

user posted image
super, jutri letim v knjigarno user posted image

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Domače torte
22.3.2010 19:24:47   
teta torta

IZVIRNO SPOROČILO: tabi

evo sem dala nekaj tortic goruser posted image



Odlične torte!!!! Bom kmalu poiskusila tole s slikanjem na torto...

_____________________________

http://domacetorte.blogspot.com/

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Domače torte
22.3.2010 19:48:41   
blaža
iiii, sem spustila tole temo. user posted image Komaj zdej sem jo vidla, vas moram malo prebrat.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu teta torta)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Domače torte
22.3.2010 19:53:37   
blaža
tabi in teta torta ful lepe tortice. Pridne ste.user posted image

Jaz sem tudi zasvojena s tortami. evo tale je bla narejena v petek.user posted image

http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com

za prijateljico od mojega sina.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Domače torte
22.3.2010 19:58:28   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

tabi in teta torta ful lepe tortice. Pridne ste.user posted image

Jaz sem tudi zasvojena s tortami. evo tale je bla narejena v petek.user posted image

http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com

za prijateljico od mojega sina.user posted image



Blaža, ti k si stručko....daj ti meni en tak izi kmečki recept za vanilijevo torto. Mali bi letos vanilijevo torto, pa glih sem se dobr navadla nutelo delat.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:00:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Volga


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

tabi in teta torta ful lepe tortice. Pridne ste.user posted image

Jaz sem tudi zasvojena s tortami. evo tale je bla narejena v petek.user posted image

http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com

za prijateljico od mojega sina.user posted image



Blaža, ti k si stručko....daj ti meni en tak izi kmečki recept za vanilijevo torto. Mali bi letos vanilijevo torto, pa glih sem se dobr navadla nutelo delat.


ti dam, če počakaš malčič, da skopam otroka, preberem pravljico, pa se vrnem.user posted image

ja nutella je zakon. je izi za narest, ma sem se je malo naveličala, mi je pa ena druga zdej mega z gozdnimi sadeži. ti bom prilimala pol recept.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:08:40   
blaža
meni osebno niso dobre torte, ki so ali preveč smetanaste ali pa preveč maslene. mam rada nekje v mes. če delam masleno kremo, vedno margarino postopoma dodajam v kuhani kremo in nikoli obratno, tako, da dam vedno malo manj margarine v kremo kot je na receptu. sovražim, da se čuti margarina v kremi, ogabno je pol tole za jest.

Nutella je dobra kremica, smetana in čokolada. Za sadno imam pa rada mascarpone, pa še smetana, aroma maline ali jagode in gozdni sadeži. tale recept mi je zakon.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10358

Drugače pa svoj blog še obdelujem in imam namen vanj napisat tudi recepte in pa to kar sem se v 10ih letih naučila na najbolj izi način, da si bo še kdo lahko prebral in če bo komu prišlo prav, bom vesela.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:10:50   
Volga
pa ne, blaža, jaz rabim samo VANILIJEVO torto, brez sadja, mogoče s pudingom ali kaj takega. No, saj nekaj sem že našla, oz. so mi punce svetovale, ampak sem misla, da maš kaj na zalogi. še bolj na izi in dobega. Saj se ne mudi, rabim do nedelje.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:16:56   
blaža
ja bo bo samo, da preberemo še pravljico. vanilijeva krema in biskvitek, takoj bo.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:17:44   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

ja bo bo samo, da preberemo še pravljico. vanilijeva krema in biskvitek, takoj bo.user posted image



ah ne, saj tako se pa ne mudi. Sploh, kar počaaaaaaaaaaaaaaaasi.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:25:22   
tabi
evo jst dostikrat delam vanilijevo tortico po tem receptu

500ml mleka
pol stroka vanilije(jst uporablam borbon vanilijo)
4 rumenjaki
125g sladkorja
40g vanilij pudinga
10g škroba
30 g masla
3dcl sladke smetane
15g želatine

-400ml mleka in vanilijo zavremo
-rumenjake in sladkor penasto stepamo,dodamo vanilij puding,škrob in 100ml hladnega mleka in razmešamo v gladko maso,nato prilijemo vrelo mleko in mešamo še kakih 3-4min,nato še vroči masi primešamo maslo in damo v hladilnik
-ohlajeno kremo gladko razmešamo,ji dodamo stepeno sladko smetano in želatino
-jst kremi najraje dodajam sveže jagode

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:26:22   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tabi

evo jst dostikrat delam vanilijevo tortico po tem receptu

500ml mleka
pol stroka vanilije(jst uporablam borbon vanilijo)
4 rumenjaki
125g sladkorja
40g vanilij pudinga
10g škroba
30 g masla
3dcl sladke smetane
15g želatine

-400ml mleka in vanilijo zavremo
-rumenjake in sladkor penasto stepamo,dodamo vanilij puding,škrob in 100ml hladnega mleka in razmešamo v gladko maso,nato prilijemo vrelo mleko in mešamo še kakih 3-4min,nato še vroči masi primešamo maslo in damo v hladilnik
-ohlajeno kremo gladko razmešamo,ji dodamo stepeno sladko smetano in želatino
-jst kremi najraje dodajam sveže jagode



kje pa je biskvit?

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:28:35   
tabi
ma sem mislila da to že znateuser posted image

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:32:44   
tabi
drugač pa moj recept za biskvit fi26

svetli temni
6 jajc 6 jajc
180g sladkorja 180g sladkorja
180g moke 160g moke,20g kakava


-jajca ločim,pol sladkorja k beljakom pol k rumenjakom,obe masi stepam kremasto,narahlo jih zamešam skupaj in dodam moko

< Sporočilo je popravil tabi -- 22.3.2010 20:33:32 >


_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:42:08   
tabi
Jessy ja tortice delam vse po tem principu,kako narišem tudi prostoročno.barve tudi jst kupujem na Brnčičevi večino imam v prahu nekaj pa tudi tekočih.Jst nimam težav z risanjem ker je meni že v krvi od malih noguser posted image Drugač sem slaščičarka,ki pa sem prakso pridobivala kr doma,od šole nisem čist nič odnesla.pottrebna je pa volja pa nekaj talenta in seveda zahtevne stranke,ki te prisilijo v odkrivanje novih veščin.

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:45:47   
malania

IZVIRNO SPOROČILO: butterfly2

Ja če bi jaz šla v Vrhniko po sliko, bi me prišla 20 euruser posted image . Iz prekmurskega konca haha.


Mislim, da se da zmenit, da pošljejo tudi po pošti... ampak moraš potem računat še stroške poštnine... tako da... hja.. morda si tam tam, prišparaš pa na času. user posted image

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu butterfly2)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:49:10   
blaža
Evo recept za mojo torto.



- 6 jajc
- 300g sladkorja
- 400g moke
- 2 dcl olja
- 2 dcl mleka
- 2 pecilna

Stepeš prvo sneg, dodaš 5 rumenkjakov ( enega si prišparaš za kremo), dodaš sladkor, olje, mleko, nato pa ročno vmešaš pecilni pa moko - preseješ.

maso daš na polovico in v eno del dodaš kakav, par žlic odvisno kolko želiš temnega.

KREMA:

- pripravi si penasto vmešano margarino( 250g, lahko manjn, boš vidla na koncu kolko bo potrebno). Naj stoji prej par ur na sobni temepraturi.Ko jo res dobro zmiksaš, če potegneš čez njo z žlico, se nardijo prav luknjice, to pomeni, da je res dobro zmešana.

nato pa:

- 1/2 l mleka - 1 rumenjak
- 100g sladkorja TO VSE ZAVREŠ IN V TO MASO VMEŠAŠ - 5 dag gustina
- 2 vanilina sladkorja - 2 žlici mleka

ta masa mora biti res trdna. Kot puding, morda bolje, če je še trdnejša. nato postopoma v to maso dodajaš margarino.

nato spečeš beli in rjavi biskvit, vsako plast se navlaži z rumom, malo vode in sladkorja v prahu. Torta mora biti dobro navlažena na robovih, da ni suh biskvit in nato zlagaš en be, en rjav, en bel en rjav. Mi jo prelijemo z čokolado, lahko nardiš tudi samo bel biskvit in tole kremo, pol želji.lahko jo preliješ z belo čokolado, ali pa le okrasiš z smetano, ma meni je ta torta najboljša original po receptu.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Domače torte
22.3.2010 20:50:20   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: tabi

Jessy ja tortice delam vse po tem principu,kako narišem tudi prostoročno.barve tudi jst kupujem na Brnčičevi večino imam v prahu nekaj pa tudi tekočih.Jst nimam težav z risanjem ker je meni že v krvi od malih noguser posted image Drugač sem slaščičarka,ki pa sem prakso pridobivala kr doma,od šole nisem čist nič odnesla.pottrebna je pa volja pa nekaj talenta in seveda zahtevne stranke,ki te prisilijo v odkrivanje novih veščin.


se mi je pa vseeno zdelo, da si slaščičarka, sem lih tela vprašat, ki maš prav slšičarski stil. user posted image super so tortice!user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Domače torte
22.3.2010 21:02:50   
butterfly2
Ja saj zato pa sem rajš pisala na slikica.j@gmail.com pa so mi jo poslali. Pa kar dober izbor slik so mi poslali, da sem se lažje odločla. Vsaka vam pa čast punce, da mate roko in kaj takega same narišeteuser posted image .Jaz še za otroka na list papirja nič skup ne spravimuser posted image

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Domače torte
22.3.2010 21:14:57   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: butterfly2

Ja saj zato pa sem rajš pisala na slikica.j@gmail.com pa so mi jo poslali. Pa kar dober izbor slik so mi poslali, da sem se lažje odločla. Vsaka vam pa čast punce, da mate roko in kaj takega same narišeteuser posted image .Jaz še za otroka na list papirja nič skup ne spravimuser posted image


ta slikica, ko ma te slikice je pa draga. še v pekarni Vrhnika, ko je meni iber draga, mi z poštnino vred pride slika 9e.ta ma pa po 10e.

Pekarna Jure v postojni jih ma če se ne motim po 6e, čez v It, kjer pa tudi slaščičarstvo ni poceni, sem pa dobila Ben 10 za 4e, tko, da... slaba reklama butterflay2, pa ne bom med prijavo za reklame pisala.user posted image

sej na kul slo tudi,...user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu butterfly2)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Domače torte
22.3.2010 21:17:36   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: tabi

evo jst dostikrat delam vanilijevo tortico po tem receptu

500ml mleka
pol stroka vanilije(jst uporablam borbon vanilijo)
4 rumenjaki
125g sladkorja
40g vanilij pudinga
10g škroba
30 g masla
3dcl sladke smetane
15g želatine

-400ml mleka in vanilijo zavremo
-rumenjake in sladkor penasto stepamo,dodamo vanilij puding,škrob in 100ml hladnega mleka in razmešamo v gladko maso,nato prilijemo vrelo mleko in mešamo še kakih 3-4min,nato še vroči masi primešamo maslo in damo v hladilnik
-ohlajeno kremo gladko razmešamo,ji dodamo stepeno sladko smetano in želatino
-jst kremi najraje dodajam sveže jagode


No sej moja je podobna, le da je tale že iz kupljenega pudinga kar je lažje za začetnike, pa še moja je maslena, tale je pa v smetano zamešan puding. po moje, da je dober tale recept, sem že jedla vanilijeve z smetano in so tudi meni dobre. tko, da zdej majo dve različici.user posted image

edino jaz ne maram preveč krem z želatino.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu tabi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Domače torte
22.3.2010 22:10:17   
Anonimen
Meni je pa najbolj dobra ta

1l      vanili jogurt (najboljsi mi je iz Hofera taveliki pol litsrki))
0,5l   sladke smetane
3       zelatine fix  ( http://www.oetker.hr/oetker_hr/html/default/debi-7lxblm.hr.html )

Stepem sladko smetano,dodam zelatino.Ko imam to stepeno pa z zlico se vmesam jogurt in dam za nekaj casa v hladilnik,da se krema malo strdi potem pa namazem. Potem pa se dodam poljubno sadje.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Domače torte
23.3.2010 15:24:57   
butterfly2
kje pa reklama?? Mi je pač vseen kje kdo kupuje. hvalabogu, da majo kje cenej. ker je pač ena na začetku spraševala za slikce, sem odgovorila s svojo izkušnjo in to je vse. Če te je to toliko prizadelo, me brez skrbi prijavi za reklamo...samo potem boš morala še sebe, ker si naredila reklamo za vse te pekarne, ki jih omenjaš. pa lp

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Domače torte
23.3.2010 15:31:42   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: butterfly2

kje pa reklama?? Mi je pač vseen kje kdo kupuje. hvalabogu, da majo kje cenej. ker je pač ena na začetku spraševala za slikce, sem odgovorila s svojo izkušnjo in to je vse. Če te je to toliko prizadelo, me brez skrbi prijavi za reklamo...samo potem boš morala še sebe, ker si naredila reklamo za vse te pekarne, ki jih omenjaš. pa lp


ma ne si preveč jemat k srcu, sej nimaš nič s to slikicao, a ne?user posted image

No jaz sem hotla samo povedat, da kje se da dobit poceni in to ni za mojo korist, jaz to že vem, sem pa hotla še z drugimi delit, da si bojo poceni nabavle.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu butterfly2)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Domače torte
23.3.2010 16:04:24   
butterfly2
Ej saj ni panikeuser posted image . Enako sem hotla jaz. Vsakršen nasvet prav pride. lp

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?