|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 8:39:09   
dva soncka
IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

kje pa ti živiš?Kakšno ozkogledno in omejeno razmišljanje...ne moreš verjet. Me prav zanima koliko župnišč si kaj videla, da lahko rečeš, da so strašljiva. Sama nisem nevem kako pogost obiskovalec teh ustanov , vendar je večina župnišč v katerih sem kdaj bila precej sodobnejše, prijaznejše in primernejše urejenih, kot pa marsikateri vrtec. V času, ko so večinoma po vseh občinah prostorske stiske v vrtcih, so nekatere skupine prisiljene delovat v takšnih razmerah, da glava boli. Naselili so marsikateri že odpisan objekt, ki so ga pred leti zaradi različnih ne primernosti zaprli. Tu gre za plesnive, vlažne, mrzle, pretemne, premajhne, nevarne prostore z marsikdaj podprtimi stropi in prepišnimi okni in vrati.Pa to se ne dogaja v Ruandi ali tam nekje ampak pri nas. Starši pač rabijo varstvo, da lahko hodijo v službo in žal pristanejo tudi na takšne pogoje kot so tile. Seveda jim vse to obljubijo kot začasno rešitev, vendar je leto v tako neprimernih pogojih presneto dolgo. To se pa meni zdi resnično strašljivo okolje! Če se tebi zdi, da bi se tvojima sončkoma v takšnih pogojih bolje godilo, se mi kar smilita. 


Joj Pelin, pa kaj tako noriš, dej se malo pomiri! Takotako je samo vprašala za naše mnenje in jaz sem ga izrazila in ga bom še enkrat (upam, da to dovoliš) - meni je pač župnišče (in vse drugo v zvezi s cerkvijo) strašljivo in že zato svojih sončkov ne bi vozila tja. Lahko to poimenuješ predsodek, ozkoglednost, omejenost ali pa osebno prepričanje, ampak v vsakem primeru - če ima mama slab občutek, ko odda otroka v varstvo, se to prenese tudi na otroka in jasno je, da se potem varstvo ne bo obneslo - to si verjetno že slišala, a ne? Če je tebi to OK, ju mirno vozi v župnišče, zaradi moje odločitve pa bo vesel kdo drug, ki bo zato dobil prosto mesto.   
  

(odgovor članu josec)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 8:46:27   
dva soncka
Pa se mi zdi, da župnik ni nikoli vstopil notri, če ni bil povabljen.


Ja, a so ga kdaj povabili, al kaj?   

(odgovor članu josec)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 9:04:58   
Pupa1
Ja, Pelin, umiri se no malo. Samo izmenjujemo si mnenja. Navsezadnje boš ti izpadla veliko bolj polna predsodkov kot Takotako (predsodkov do ljudi, ki ne hodijo v cerkev). Pa verjamem, da v resnici nisi takšna, samo tvoji čisto zadnji posti se berejo tako...

Aja, pa mene je tudi "zmotil" stavek, da župnik ni nikoli nepovabljen stopil v vrtec? A contrario: to pomeni, da so ga kdaj vabili? Mislim namreč, da župnika nima vrtec kaj vabiti... On je tam le kot najemodajalec oziroma zastopnik najemodajalca...Saj ne, da bi župnik kaj slabega hotel, ne me narobe razumet. Sam vseeno nima tam kaj iskat.


(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 9:36:46   
kristinaj
če bo vrtec ločen od vere, da ta ne bo imela neposrednega vpliva na otroke ok, če je to začasno, če pa za več časa, bi pa razmislila o tem...

raje v gasilski dom... tam se vedno dogaja user posted image

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 9:39:23   
kristinaj
ojej.. sem šla še malo brat odgovore... kako pa sploh zgleda to župnišče? nekatere pravijo da je to scarry kraj... če tako, niti pod razno ne bi šel tja... sem mislila da je to v sklopu župnišča kakšna ločena enota... očitno ni...

niti pod razno ne bi šli v župnišče

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 11:27:08   
takotako
Ja zdaj kar odpovedat vrtca ne morem ker smo že dve leti v tem vrtcu. oz pač kamor kamor koli nas dajo. In jaz sem bila seznanjena šele zdaj s tem da je ta možnost ker je veliko otrok ostalo zunaj. Jaz sem otroka vpisala v vrtec in mi nihče rekel da je možnost da bo nekega leta lokacija župnišče.

Ne vem ali so to predsodki ali ne meni se pač župnišče ne zdi lokacija za vrtec. Ne vem pa ne ker imam tudi jaz bolj malo informacij in zato sem vprašala za mnenje če je to kje bilo pa kako je zgledalo.  Kot sem rekla meni je isto kot muzej kjer se nikjer ne smeš dodatknit ker je vse urejeno za druge zadeve. To pa vemo da ni ravno za majhne otroke. Senitarje nimajo zrihtanih za vrtec, poleg tega je men tam ful hladno.

Potem župnik in ostalo osebje dejansko stanuje tam. Jaz mislim da se jih ne more izogibat pa čepet v svoji sobi. In tudi drugače kako bomo pa sloh vedli koliko so otroci v stiku z vero...

Mislim da bi morala nadomestna lokacija biti nevtralna.





(odgovor članu josec)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 11:35:08   
ajsek
takotako, ti dejansko si polna predsodkov in negative. Povsem logično je, da bo tvoj otrok, če bo celo leto vsak dan 8 ur v župnišču, kdaj videl župnika. Ampak, a je to, da vidiš župnika, stik z vero?

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 12:10:13   
takotako
Ne ni to dejasnko da prideš v stik z vero. Ampak je pa celo župišče posvečeno veri ali ni....

Pa zame to ni presodek če me zanima kako bi funkcioniral varstvo tam. Bomo videli kako bo vse se izšlo... Hvala za mnenja.
Lep pozdrav

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 12:22:29   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: takotako

Ne ni to dejasnko da prideš v stik z vero. Ampak je pa celo župišče posvečeno veri ali ni....

Pa zame to ni presodek če me zanima kako bi funkcioniral varstvo tam. Bomo videli kako bo vse se izšlo... Hvala za mnenja.
Lep pozdrav


Glede na tvoje pisanje imam zate le en in edini sprejemljivi predlog...izpiši ga iz vrtca, ker se boš drugače živa požrlauser posted image Ker tebi je očitno bolj pomembno kaj si ti misliš kot pa to, kako se bo otrok piočutil v vrtcu. In ja, polna si predsodkov, pa če še tako vztrajno zanikaš.

Moj starejši obiskuje cerkveni vrtec v župnišču, ker je bil to edini, v katerega je bil sprejet, mali pa navadnega. Pa veš kaj, vrtec v župnišču je veliko lepši in otroku bolj prijazen kot navadni vrtec. Kljub temu, da obiskuje katoliški vrtec, ga poučujejo navadne vzgojiteljice in ne nune.



(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 12:23:56   
benika
Pa zame to ni presodek če me zanima kako bi funkcioniral varstvo tam. Bomo videli kako bo vse se izšlo... Hvala za mnenja.


Ali ga bodo pučevale druge vzgojiteljioce kot sedaj? A se bo zaradi spremembe prostora spremenil celoten kurikulum? Mah dej no, ne seri ga.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 12:43:47   
Pupa1
Ma župnišče bi mene tudi motilo, tako kot Takotako...
Ja, potem imam pa tudi jaz predsodke, ker mislim da to ni primeren kraj. Preveč turoben, resen... Ma to ni to, no.
Zanimivo... Obtožujejo pa ponavadi tisti ljudje, ki naj ne bi imeli predsodkov, ... In čim ti ni kul, da je vrtec v župnišču, si nestrpen... In velikokrat (ne rečem, da tokrat, da ne bo zamere) so taisti ljudje najbolj glasni, če bi vrtec postavili recimo zraven mošeje oziroma v muslimansko "molilnico" ali kaj podobnega, pa čeprav bi prostor uredili tako, da ne bi imel "stika" z vero. Včasih imajo ljudje dvojna merila.
Bottom line: župnišče ni kraj za vrtec. Če pa ni druge variante... Jaz ga zaradi tega ne bi izpisala iz vrtca, bi jim pa povedala, da to mora biti le začasna rešitev.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 12:54:26   
benika
Zanimivo... Obtožujejo pa ponavadi tisti ljudje, ki naj ne bi imeli predsodkov, ... In čim ti ni kul, da je vrtec v župnišču, si nestrpen... In velikokrat (ne rečem, da tokrat, da ne bo zamere) so taisti ljudje najbolj glasni, če bi vrtec postavili recimo zraven mošeje oziroma v muslimansko "molilnico" ali kaj podobnega, pa čeprav bi prostor uredili tako, da ne bi imel "stika" z vero. Včasih imajo ljudje dvojna merila.


Meni je vseeno, kje je vrtec, dokler je urejen tako, da ustreza standardom. Pa če je v župnišču, knjižnjici, mošeji, domu za upokojence ali v šoli...važno je, da se otrok dobro počuti in da je prostor vrtcu primeren.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 14:13:16   
birdy
Mene ne bi motil (niti ne) to da bi bil vrtec v župnišču. Ampak glede na to kaj pišeš da to prinese za sabo (neurejeni in neprilagojeni prostori- brez ograje, ni otroških sanitarij...) pa mi to ne bi bilo všeč. Nimam nič proti katoliškim vrtcem (ki sicer tukaj nimajo veze ampak če ste ene že začele) ampak katoliški vrtci so v osnovi narejeni za (ne boste verjeliuser posted image ) vrtec. Al pa preurejeni za vrtec, ampak govorimo tukaj o prenovah da je vrtec res tak kot mora bit. Sanitarije morajo bit prilagojene za otroke, prav tako okolica.
Pa ne govorim z polno ritjo. Taveliko mam v vrtcu ki je bil pred letom ali dvema na tv-ju kot katastrofalen vrtec, v kleti imajo žabe, vse je vlažno (govorim za klet), vrtec pa je star že kot zemlja. V osnovi je bilo to kegljišče. Ampak se ga ke fejst preuredil in zdej niti ni večjih težav. No ja, kljub vsemu pa bomo naslednje leto menda končno dočakali nov vrtec.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 14:49:13   
pelin
Dovolim , dovolim Sončica, ti kar izrazi svoje mnenje user posted image user posted image , saj bomo zdržali...Ne, ne mi zamerit, se le šalim....Saj sem tudi jaz izrazila svojega, vendar je moje ( ko sem ga šla brat za nazaj) bolj podobno debatam iz italjanskega parlamenta, tvoje pa iz slovenskegauser posted image .Pa saj ni važno...ja tudi s tabo se do neke mere strinjam (ja , sem že slišala za to, čeprav sem bolj primitivna)da, če ima mati  slab občutek, ko odda otroka, vse to prenese tudi nanj. Ja, res je...upam da se tudi ti tega zavedaš.Iz prve roke pa ti lahko povem, da pač nihče verjetno s svojim vrtcem ni sto procentno zadovoljen in vsak starš doživi kdaj dan, ko svojega otroka odda v varstvo s slabim občutkom. Enkrat je zato krivo otrokovo razpoloženje, drugič osebje, tretjič...lokacija vrtca. Je pa tudi res tako, da se določenim nikoli z nobeno stvarjo ne ustrežeš in  da povsod iščejo napake.
Takotako...skozi tvoje razmišljanje sem prišla do mnenja, da ga jaz na tvojem mestu ne bi dala v župnijšče. Pa ne zato, ker imam sama kaj proti temu, temveč, ker imaš ti toliko premislekov glede tega. Gotovo bi se tvoje negativno mnenje še stopnjevalo, odkrila bi še en kup napak, saj si že v startu tako negativno nastrojena. Če bi se tako nelagodno počutila kot ti, ob misli na mojega otroka v vrtcu na takem mestu, ga ni človeka, ki bi me prepričal naj ga dam tja .Pa pika.

Tvoj predlog da bi se nekje poiskala neutralna lokacija, je zelo prijazno, demokratično...vendar po moje neizvedljivo. Vedno se bo namreč znašel kdo, ki mu kaj ne bo pasalo. Verjamem, da je pa marsikodo nad župniščem navdušen.Kaj čemo, sto ljudi sto čudi in prav je tako. Žal pa se v zdajšnjih časih da bolj malo izbirati...

(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 15:02:08   
pelin
Meni je vseeno, kje je vrtec, dokler je urejen tako, da ustreza standardom. Pa če je v župnišču, knjižnjici, mošeji, domu za upokojence ali v šoli...važno je, da se otrok dobro počuti in da je prostor vrtcu primeren.


Podpis.

Da ne bo pomote (ker me je že ena označila, da sem nestrpna do tistih , ki ne hodijo v cerkevuser posted image ), sem sama bila in sem še vedno proti temu, da se kakšne verske zadevščine vpletajo v vrtec in šolo. Vendar bi rada spomnila le na to, da je avtorica in njej podobni šele v kasnejših postih privlekla na dan vse tiste neustrezne zadeve glede prostora in sanitarij, prej pa se je skoraj celo stran pisalo po večini le o tem, kako jih skrbi, da bi kakšni župniki preveč stikali po vrtcuuser posted image . Aja, pa da jim je župnišče preveč strašljivouser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 15:49:29   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

IZVIRNO SPOROČILO: dva soncka

kje pa ti živiš?Kakšno ozkogledno in omejeno razmišljanje...ne moreš verjet. Me prav zanima koliko župnišč si kaj videla, da lahko rečeš, da so strašljiva. Sama nisem nevem kako pogost obiskovalec teh ustanov , vendar je večina župnišč v katerih sem kdaj bila precej sodobnejše, prijaznejše in primernejše urejenih, kot pa marsikateri vrtec. V času, ko so večinoma po vseh občinah prostorske stiske v vrtcih, so nekatere skupine prisiljene delovat v takšnih razmerah, da glava boli. Naselili so marsikateri že odpisan objekt, ki so ga pred leti zaradi različnih ne primernosti zaprli. Tu gre za plesnive, vlažne, mrzle, pretemne, premajhne, nevarne prostore z marsikdaj podprtimi stropi in prepišnimi okni in vrati.Pa to se ne dogaja v Ruandi ali tam nekje ampak pri nas. Starši pač rabijo varstvo, da lahko hodijo v službo in žal pristanejo tudi na takšne pogoje kot so tile. Seveda jim vse to obljubijo kot začasno rešitev, vendar je leto v tako neprimernih pogojih presneto dolgo. To se pa meni zdi resnično strašljivo okolje! Če se tebi zdi, da bi se tvojima sončkoma v takšnih pogojih bolje godilo, se mi kar smilita. 


Joj Pelin, pa kaj tako noriš, dej se malo pomiri! Takotako je samo vprašala za naše mnenje in jaz sem ga izrazila in ga bom še enkrat (upam, da to dovoliš) - meni je pač župnišče (in vse drugo v zvezi s cerkvijo) strašljivo in že zato svojih sončkov ne bi vozila tja. Lahko to poimenuješ predsodek, ozkoglednost, omejenost ali pa osebno prepričanje, ampak v vsakem primeru - če ima mama slab občutek, ko odda otroka v varstvo, se to prenese tudi na otroka in jasno je, da se potem varstvo ne bo obneslo - to si verjetno že slišala, a ne? Če je tebi to OK, ju mirno vozi v župnišče, zaradi moje odločitve pa bo vesel kdo drug, ki bo zato dobil prosto mesto.   
  




Kolikokrat si pa bila v cerkvi in župnišču?


(odgovor članu dva soncka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 15:52:45   
*miska.mcc*
ampak, a veste, da je meni tudi tko čudno. in v cerkvi in zupnišču in koneckoncev na pokopaliscu...

shrhljivo, tesnobnouser posted image

ja ja....user posted image je v meni...saj ze vemuser posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 18:27:49   
ajsek
Jaz res ne vem, kakšna župnišča imate drugod, v našem kraju je sredi ogromnega vrta, notri so veroučne učilnice, ena ogromna dvorana in prostor za druženje, v katerem imajo baje (po pripovedovanjih, roke v ogenj ne dam) mize za namizni tenis, ročni fuzbal, pikado,...
Koliko je prostor primeren za vrtec, je drugo vprašanje, ker pač ni bil zgrajen za celodnevno bivanje meter velikih ljudi, je pa vsekakor daleč od tesnobnega in srhljivega.

A tako mnenje, da so cerkve, župnišča in pokopališča srhljivi, tesnobni in strašni, ve prenašate naprej na otroke? Mene ni bilo nikoli strah pokopališč, ker so mi starši to predstavili kot nekaj povsem normalnega. Ne vzgajat psihičev user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 18:28:09   
pikapikica83
Ma moram še enkrat komentirat. Najprej: nič nimam proti župnikom, cerkvi..., nisem pa niti njihova zagovornica.

Ko sem povedala, da je bil v našem kraju vrtec preseljen v župnišče, se je spremenilo tudi okolje. Nikjer niso viseli križi... in tudi župnik ni bival v župnišču, ampak se je začasno preselil drugam. Otroci so ga videli le od daleč oz. če je prišel mimo, kar pa se lahko zgodi kjerkoli, v kateremkoli v rtcu, sredi Lj ali Mb... Saj je samo človek, ki je pozdravil, nas vprašal kako smo in šel naprej. Kurikulum je bil tak kot mora biti, vzgojiteljice iste, mize in stoli prilagojeni, zaščite na vratih... Nekaterih stvari se pa pač ne da spremeniti (WC, umivalnik...), ampak saj je bilo le začasno. Tako da če je vse tako kot mora biti, ne vem v čem je problem.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 20:08:57   
pelin
A tako mnenje, da so cerkve, župnišča in pokopališča srhljivi, tesnobni in strašni, ve prenašate naprej na otroke? Mene ni bilo nikoli strah pokopališč, ker so mi starši to predstavili kot nekaj povsem normalnega. Ne vzgajat psihičev user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

user posted image Podpis!

< Sporočilo je popravil pelin -- 17.5.2010 20:09:56 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 20:34:26   
*miska.mcc*
pelin, pa kako ti citiras?user posted image

ne, ne vzgajam psihicev... debata z otroci se ni nanesla na to temo. ko bo, bom pac normalni razlozila. nista se bila v cerkvi in v zupniscu,  edino domen pri krstu.user posted image

mene je na smrt strah medveda in gozda za primerjavo. pa ko gremo na sprehod, tako "uredim", da samo krozimo okoli avtauser posted image

tako, da moje fobije sploh se nista pokopčalauser posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 21:12:35   
takotako


Glede na tvoje pisanje imam zate le en in edini sprejemljivi predlog...izpiši ga iz vrtca, ker se boš drugače živa požrla Ker tebi je očitno bolj pomembno kaj si ti misliš kot pa to, kako se bo otrok piočutil v vrtcu. In ja, polna si predsodkov, pa če še tako vztrajno zanikaš.





Ja sebe bom požrla pa še cerkev zraven ker vprašam za mnenje.

Tuki župnišče ni urejeno kot nek prostor ampak kot dom duhovnika. To pomeni da so vse sobe posvečene cerki kar je normalno če je to njihov domov.

in tuki se ne gre za krakoročno rešitev ampak za dlje časa. In prostor bo urejen za silo. Še vedno dbodo notri dragocene stvari ki jih lahko otroci prevrnijo... Valda ne bo župnik zdaj to ven pobral iz cele hiše...

Najbrž jim res ne bi blo hudga sam kot sem rekla so druge opcije. In zanimalo me je kaj bi rekli vi če vasm bi ponudili. 

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 21:24:05   
ajsek
A pa si ti že kdaj dejansko videla to župnišče? Ker v večini župnišč imajo med drugim tudi verouk, torej prostor ne more biti tako grozovito turoben in poln uničljivih dragocenosti, kot tu pišeš.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 21:31:21   
zmajaz
Tudi meni se zdi nesprejemljivo dati necerkveni vrtec v župnišče, sploh če so še druge možnosti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vrtec v župnišču
17.5.2010 21:42:49   
pelin

in tuki se ne gre za krakoročno rešitev ampak za dlje časa. In prostor bo urejen za silo. Še vedno dbodo notri dragocene stvari ki jih lahko otroci prevrnijo... Valda ne bo župnik zdaj to ven pobral iz cele hiše...
IZVIRNO SPOROČILO: takotako


Tole pa tudi ni ravno za verjetuser posted image Mislim da je kar nekaj...Da bi župnik v prostorih vrtca pustil neke dragocene zadeve ( predvidevam kakšne vaze, kipce kelihe, križe??)in da bi se otroci kar sredi tega igrali...pa daj no, sedaj ga pa že resno biksaš...Seveda  bodo prostore temu primerno uredil in je škoda kaj v tej smeri razpredat. Seveda ne morejo odmaknit ceste, pa tudi za ograjo okrog nisem čist prepričana, samo notranji prostori (oprema itd)pa vseeno morajo ustrezat nekim standardom. Če ne bi jim lahko Lego kocke stresli kar na oltar v cerkvi, v kropilniku pa si lahko še mimogrede roke umijejo...
Zakaj enostavno ne priznaš, da ti župnišče ne ustreza , ker maš pred njim predsodke in konec. Mislim,. da boš deležna manj obsojanj, kot pa s takimi opravičili in argumenti. Resnično pa se ti sploh ni treba opravičevati,saj imaš pravico do svoje odločitve in mnenja. Mene osebno to nič ne moti. Moti pa me tvoje navajanje dejstev, ki to niso. user posted image

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?