|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 11:56:22   
mojca976
Mojca 976.. a na napotnici pa ne piše? Na moji je napisano dolgi protokol?


ne, ne piše, ker v Leonišču nimajo pojma-delajo same študentke. Bom šla v ponedeljek v staro por. vprašat in poiskala dr.D.

(odgovor članu Little Star)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 14:36:35   
pokamoka
hejla...
Punsha jaz sem sterilil m jedla non stop. Ko sem dobila menstruacijo v prvem postopku oz., ko smo ugotovili, da se zadeva ni prijela in da je vse splavalo po vodi, sem začela jesti in sem jedla neprestano do začetka drugega postopka. To je zdaj. Zmenila sem se z dr., da neham jesti tako, da dobim menstruacijo v začetku tega tedna, sem jo dobila, poklicala in šla po špike. Jedla sem jih ravno zaradi E in bolečin, ki jih imam ob tem. Pa še menda, da zavirajo nastajanje in razraščanje E. 

Little Star jaz ne vem, kakšne stopnje E imam, ker mi tega ni nobeden rekel. Samo razložili so mi takoj po operaciji, laparoskopiji (kjer je prišlo tudi do zapletov, ker so mi želeli nekaj odstranit in sem začela krvaveti in mi te krvavitve niso mogli ustavit in so mi morali prerezati trebuh, da so mi lahko to krvavitev ustavili... adijo noro je bilo...Kar so mi lahko sčistili, so mi, drugo pa je stvar drugih kirurgov...). Torej povedali so mi, da imam notri celo mineštro, ki kaže na to, da po naravni poti nama ne bo šlo. Še moj možek nima ravni briliantnih plavalčkov, tak da so me kar postavili na realna tla. Kar pa se tika bolečin... hja, to je tako, kot si opisovala... boli vse. Dobesedno vse!!!! Nimam sicer krvavitev iz črevesja... vendar bolečine so pa adijo nore. Vendar zdaj, ko sem dobila menstruacijo ni bilo tako. Ne vem, mogoče je stediril pomagal mal zatreti to endometriozo. Pojma nimam. Zdaj sem pojedla res veliko manj ketonalov, kot ponavadi.

Imam pa eno vprašanje: jaz sem v prvem postopku se špikala z drugimi inekcijami, kot se zdaj. In v prvem postopku nisem imela nobenih problemov, nobene reakcije. Zdaj pa se špikam 1x Dephereline in 3x Menopur. Ker je pač rekel dr., da zamenjamo špike, ker nisem ravno veliko jajčec pridelala. V glavnem... ne vem, se tako leno počutim in imam občutek, da mi slabi in non stop me nekaj napenja. A je to še pri kateri tako učinkovalo??? UZ imam v ponedeljek... danes pa se piknem petič. Hvala...

pa pa

(odgovor članu Little Star)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 14:49:42   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: mojca976

Jutro vsem,
v glavnem včeraj šla po napotnico v Leonišče za ETZ, dobila evid.št., ampak neki mi pa ni jasno. Ko sem klicala za evi.št,, me je vprašala, ali bom v spontanem ciklusu ali s terapijo, ampak nimam pojma na koga naj se obrnem, da mi pove. Če gre s terapijo, naj bi začela že v torek, tj 7.dan ciklusa. Pa še neki me zanima- doma imam 10mesečnika in so mi rekli kao da je mal prehitro za postopek. Lepo prosim za kakršnokoli info glede postopka,oz. s kom naj govorim, kakšen bo protokol.
Hvala že vnaprej in lp



po vsej verjetnosti boš imela naravni ciklus, torej protokol brez stimulacije. Če bi imela protokol s stimulacijo bi ti moral napisati na napotnico kakšno stimulacijo ti bo predpisal, torej ali bi to Menopur ali estrofem...
Vsaj meni je dr. D, ko sem še bila na GK LJ, vedno napisal na napotnico za ETZ kakšno stimulacijo imam, razen seveda, ko sem šla v naravni ciklus, takrat ni pisalo nič razen ETZ.

Upam, da je jasno napisano

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu mojca976)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 15:23:55   
Reby
pokamoka - jaz sem imela isto municijo kot ti. Mene je matralo po Diphereline-u, ko sem pa začela še z Menopurjem, pa je bilo bolje. Endometrioza naj ne bi bila problematična pri OBMP, problem je samo pri naravni zanositvi. Jo pa nosečnost blokira (saj nimaš M), tako da je pri meni pri tej punkciji ni bilo opaziti (pa sem imela od poroda do punkcije nekje cca. 11 M).

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 16:10:34   
pokamoka
hejla... samo.. kako si imela samo Diphereline??? A šele kasneje si začela z Menopurjem???? Jaz to vzamem vse skupaj, od začetka pikanja... hmmm...
Ja, ja... glede zanositve mi je pa jasno, ja... da je kao problem pri naravni zanositvi. Hmmm... bomo vidli zdaj, kaj bomo skuhali:) srečno

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 16:19:30   
Reby
pokamoka - jaz sem imela dolgi postopek pri Rešu, sem se špikala z Diphereline nekje dober teden pred M, 2. dan M sem pa začela še z Menopurjem. Srečno na UZ!

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 19:55:17   
smeška83
Jest mam kratek postopek, pa mi je sam diphereline napisaluser posted image  Od drugega dneva naprej naj bi se pa špikala. Nimam pojma, če bo dal še kaj zravenuser posted image

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 20:10:34   
Reby
IZVIRNO SPOROČILO: smeška83

Jest mam kratek postopek, pa mi je sam diphereline napisaluser posted image  Od drugega dneva naprej naj bi se pa špikala. Nimam pojma, če bo dal še kaj zravenuser posted image


To je dolg postopek. Diphereline te spravi v meno. Od 2. dneva dalje boš pa najbrž dobila Menopur.

(odgovor članu smeška83)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 20:31:36   
smeška83
Hm, sam meni je rekel, da gre za kratki postopek in da diphereline dobim 2 dan user posted image  in da se bom špikala s tem do punkcije nekje sredi ciklusa. Tako da domnevam, da mi je kaj pozabil povedatuser posted image  Je pa itak rekel, da injekcije dobim 2 dan ciklusa, ko me bodo tudi prvič špiknili in je možno, da bom še kej druzga doblauser posted image

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 20:54:27   
Reby
IZVIRNO SPOROČILO: smeška83

Hm, sam meni je rekel, da gre za kratki postopek in da diphereline dobim 2 dan user posted image  in da se bom špikala s tem do punkcije nekje sredi ciklusa. Tako da domnevam, da mi je kaj pozabil povedatuser posted image  Je pa itak rekel, da injekcije dobim 2 dan ciklusa, ko me bodo tudi prvič špiknili in je možno, da bom še kej druzga doblauser posted image


Aja, to pa je kratki. Sem te razumela, da ti je zdaj napisal Diphereline, 2. dan M pa boš še dobila preostalo municijo.

(odgovor članu smeška83)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
7.1.2011 22:35:12   
punsha
Aha pokamoka, potem sva glede teh tablet na istem. Stediril m neprekinjeno, pa ketonal proti bolečinam. Gotovo je pri meni fora to, ker gre pri meni za zamrznjenčke, ti imaš pa cel postopek...
Uf, ene ste že pridne s špikanjem. Vsem želim čim boljše počutje in seveda navijam za naprej, srečno user posted image

_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
8.1.2011 8:43:29   
coala
Živio punce!

Najlepša hvala vam za izčrpne odgovore.Ja,to bo to,ker se mi je kr naenkrat kakovost življenja zmanjšala od hudih bolečin v križu,jajčnikih,nogah,trtici,tud mehur me boli spolni odnosi...adijo še kakšen dan po njih me boli torej bom res morala ukrepat,saj se ne morem niti rekreirat več kot sem se včasih.Zajle marca ko grem v postopek  zanosimuser posted image pol pa če bo še naprej stanje hudo bom vedela zakaj se  gre.Res hvala vam še enkrat držim pesti za vse nasuser posted image .

Lep pozdrav Zvezdana


_____________________________

Naredimo mojstrovino iz našega življenja

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
8.1.2011 10:13:23   
pokamoka
Halo:):)
Kako ste punce???
Pri meni se stanje spreminja iz dneva v dan. Danes ne vem, kaj bo jutri. Adijo... Nekaj časa mi slabi, nekaj časa me špika v trebuhu, nekaj časa sem vsa napeta, kot kaka nosečnica... v ponedeljek ima prvi UZ po začetku špikanja. Res drugače reagiram na te inekcije, kot septembra v prvem postopku. Pojma nimam... upam, da so ti stranski učinki pozitiven znak, da se mi pridelujejo jajčeca:):) Verjetno pa ne morem sklepat po temu, kajne???
Punsha a ti si bila na kaki laparoskopiji??? So ti potrdili E??? Jaz sem zdah prišla na en ketonal na dan... (bolje, kot pa prej, ko sem jih mogla vzet tri al pa štiri, da sem preživela te bolečine). Sicer mi gre tudi M proti koncu, pa vseeno. Prej sem imela bolečine še en teden po M. In to take, da sem jedla dva ketonala na dan. Zdaj je bolje... oz. tokrat je bolje. Mogoče tudi te inekcije mal učinkujejo na to. Ne vem, se kr tolažim nekako...:)
Lep dan vam želim...
pa pa


(odgovor članu coala)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
8.1.2011 21:24:45   
punsha

IZVIRNO SPOROČILO: pokamoka


Punsha a ti si bila na kaki laparoskopiji??? So ti potrdili E??? Jaz sem zdah prišla na en ketonal na dan... (bolje, kot pa prej, ko sem jih mogla vzet tri al pa štiri, da sem preživela te bolečine). Sicer mi gre tudi M proti koncu, pa vseeno. Prej sem imela bolečine še en teden po M. In to take, da sem jedla dva ketonala na dan. Zdaj je bolje... oz. tokrat je bolje. Mogoče tudi te inekcije mal učinkujejo na to. Ne vem, se kr tolažim nekako...:)
Lep dan vam želim...
pa pa




Sem bila ja, dve laporoskopiji, s tem, da se me v drugo še rezali. Prvič je bila čez jajčnike, v drugo pa vsepovsod - jajčniki, maternica, mehur, medenica, rezali 15 cm črevesja... in sedaj je zašla nad jetra. Tole nad jetri mi dela težave med ovulacijo (en teden) in ne med menstruacijo.

_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
9.1.2011 21:58:45   
frnikola982
O, kako pridno pišete in poročate. Mene pa zanima, kako ste se tiste, ki ste v službi, dogovorile z nadrejenimi... Ali so seznanjeni? Jaz nisem še nič rekla. Za sredo, ko grem po po "municijo", sem si uredila dopust. Za naprej pa ne vem kaj naj rečem. Vaše izkušnje?

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 5:48:29   
pokamoka
Frnikola982 jaz sem svojemu šefu povedala, ker imam tako službo, da si ne morem kar tako vzeti dopusta. Pa tudi v prvem postopku sem imela konstantno preglede tako, da sem morala prej hodit iz službe. In zdaj tudi ve... vendar samo, kaj se dogaja, nič kaj podrobnih zadev. In potem sem si za tiste ure uredila bolniško. Tak smo se zmenil.
V bistvu jih nima kaj brigati, če si lahko urediš bolniško za tistih par ur, ko manjkaš... al pa si vzameš frej ure oz. dodelane ure. Ne vem, kako imate pri vas urejeno s tem.

Mi gredo pa zelooooo na živce ljudje, ki nimajo pojma, kaj se dogaja, pa kar nekako drezajo vate in skušajo kaj izvedeti, ker kar nekaj sumijo in niso sigurni. Radovednost pa njim dela 150 na uro. In kar poskušajo  in poskušajo. Pa daaaaj...

Jaz imam danes prvi UZ po začetku špikanja. Me zanima, če kaj bolje reagiram na te špike.

Lep dan želim vsem...
pa pa

(odgovor članu frnikola982)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 11:04:04   
sensi
Ojla živijo vsem skupaj.Danes je sedmi dan špikanja in moram rečt, da se počutim čist zmešano.Skoz me neki špika pa trese se mi v trebuhu pa me boli glava, pa se mi kr naprej spi vse noči pa v luft gledam, pa križ me boli....Skratka kot, da sem že 7 mesecev noseča ne pa, da se šele špikam.Tale puregon me je čisto zdelal, v prvih dveh postopkih z menopurjem in z bravele ni bilo nobenih ekstra znakov tole zdej je pa za po...dit.Upam, da so to znaki, da se nekaj dogaja.V sredo mam UZ in pričakujem veliko lepih polnih jajčkov.Do zdaj sem vedno do prvega UZ znesla komaj 1-2.No vam poročam kako in kaj,pa lp

_____________________________

Upanje umre zadnje.

(odgovor članu pokamoka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 11:12:29   
punsha
Hej,

jaz sem bila v prvem postopku na bolniški od vsega začetka - od špikanja naprej. Nisem bila za nikamor. Sem pa v službi že pred postopkom povedala za kaj se gre, tako da so pričakovali. No sedaj se pa itak še na porodniški.
pokamoka poročaj kak je bilo na UZ. Držim pesti

Jaz sem pa ravno klicala za zamrznjenčke in je rekla, naj v petek pridem tja. Pa nisem nič vprašala kaj bo. Ne vem, a to grem kri dat al kaj? Malo je bedno, zaradi malega, ker če grem samo kri dat, bi ga lahko sabo vzela. Sedaj pa ne vem, bom mami prosila za varstvo, le ne vem še, kaj naj ji rečem, kam grem user posted image

_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 11:27:33   
natke
Pokamoka, sensi...pa da vidimo, kaj nam bo "črnobeli filmčk" danes oz. v sredo pokazal. Držimo pesti user posted image za veliko dobrih foliklov. 

(odgovor članu sensi)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 12:19:43   
mojca976
Pozdrav vsem,
danes sem bla na GKLJ glede ETZ, da izvem kakšen bo postopek, ali s terapijo ali spontan, in imela bom spontanega. Doživela sem hladen tuš; po zamrznječke grem lahko šele marca. To pa zato ker bo marca 1 leto odkar sem rodila, prej ne delajo postopkov. Tako da 1.dan M pokličem in to je to.

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 14:33:48   
punsha
IZVIRNO SPOROČILO: mojca976

Pozdrav vsem,
danes sem bla na GKLJ glede ETZ, da izvem kakšen bo postopek, ali s terapijo ali spontan, in imela bom spontanega. Doživela sem hladen tuš; po zamrznječke grem lahko šele marca. To pa zato ker bo marca 1 leto odkar sem rodila, prej ne delajo postopkov. Tako da 1.dan M pokličem in to je to.



Ja res je ja, mora preteči 1 leto od poroda. Me je tudi danes spraševala kdaj sem bila v postopku... Saj bo marec kmalu tukaj. Res je pa malo bedno, če si pričakovala, da boš sedaj, si gotovo kar razočarana. Boš videla da bo hitro, sploh če ti doma dela druščino en mali čmrlj user posted image

< Sporočilo je popravil punsha -- 10.1.2011 14:48:55 >


_____________________________

27.12. 2009 sem postala mamica čudovitemu fantku

(odgovor članu mojca976)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 14:57:42   
pokamoka
Pozdravljene
Hja, bom poročala, bom... ampak imam UZ šele zvečer... tak da bom bolj pozna.
Sensi... zveni mi nekako znano to, s tem, da se jaz špikam z Menopurjem... hmmm... no, ja... križ me ne boli... me pa špika, pa napenja, pa slabi mi... za eno uro naprej ne vem, kako se bom počutila. Ko pridem iz službe, sem pa itak kot cunja... ampak... mi se ne damo... gremo še mal ven na zrak, potem pa počivat:)

Punsha med jetra ti je zašla??? Kako so pa to ugotovil??? Z laparoskopijo, al kako?? Ker jaz imam pa celo črevo obdelano z E, pa jajčnik čisto sprijet z črevesjem. Ampak to so mi nekako sčistili... ostalo je na črevesju... povsod. Zdaj pa ne vem, kam se to širi. če se širi. Upam, da miruje, oz. da se zadeva umirja. Itak pa vem, da se tega ne bomo rešile. Hmmm...

Toliko za zdaj... se beremo...
pazite nase
lp

(odgovor članu punsha)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 15:12:13   
Anonimen
frnikola982: jaz delam v taki službi, kjer je zaposlenih 100 žensk, in si lahko misliš koliko neverjetnih zgodbic in prvljic lahko slišiš. Iz tega razloga sem, ker sem prvič v postopku rekla nekaj čisto X, se pravi, zlagala sem se. Žal je ta kolektiv tak, da bi te požr živega, če bi lahko, nobenega mesebojnega razumevanja, in dnevno se samo trača in opravlja.... če lahko malo preitravam: ko greš na veliko potrebo izve cela hiša, tudi kihnit ne moreš da kdo nebi vedel in blebetal okol. tako da jaz sem se malo zmislila (prav ali neuser posted image ), nekaj časa me je pekla vest, potem pa sem si mislila: ma vas gleda ....., to je moje življenje, in ni nobene potrebe da bi kdorkoli vedel. So tako primitivne in "boge" da se na drugih naslajajo in od tega živijo, fuuuj.
Kako pa rešim izostanke: Prejšnji četrtek, ko sem šla po municijo, sem imela bolovanje, rekla sem da moram it v zvezi z mojo težavo (taizmišljeno user posted image ), ju3 imam pa prvi UZ pa bom zjutraj vzela minus ure, potem pa grem delat (rekla pa sem isto kot za čet.)
vem da je vse skupaj adijo ampak tako sm se odločila. naprej pa ne vem kako bo, bom vidla sproti. ne čutim pa nobenih stranskih učinkov, razen tega da me je 2 dni malce glava špikala. zdaj pa ne vem ali je to dobro ali ne, da mi nič ni. user posted image

Sem si pa danes sama dala injekcijo in sem imela ceeel protokol, do danes mi jo je dal moj user posted image . ampak sem zmagala, jupiiii user posted image , zdaj se lahko vržem med narkote. user posted image

lep dan punce.

(odgovor članu frnikola982)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 16:31:16   
smeška83


IZVIRNO SPOROČILO: smeška83

Hm, sam meni je rekel, da gre za kratki postopek in da diphereline dobim 2 dan user posted image  in da se bom špikala s tem do punkcije nekje sredi ciklusa. Tako da domnevam, da mi je kaj pozabil povedatuser posted image  Je pa itak rekel, da injekcije dobim 2 dan ciklusa, ko me bodo tudi prvič špiknili in je možno, da bom še kej druzga doblauser posted image




Kok sm trapasta, sem prejle gledala po papirjih, k jih moram izpolnit in nazaj prinest in piše, da moram poleg dipherelina še puregon jemat. Tko da reby si imela čisto prav - imam obojeuser posted image  No, upam, da ne bo prehudih stranskih učinkov.
Drugače pa tudi moji šefi vedo kako in kaj, komu drugemu pa nisem kaj preveč razlagala... Sej nobenga ne brigauser posted image


< Sporočilo je popravil smeška83 -- 10.1.2011 16:32:42 >

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Januar/februar 2011 IVF/ICSI
10.1.2011 20:59:59   
pokamoka
Pozdravljene...
Hja... tako je to. Bila sem pri dr. na UZ... nič kaj obetavnega nisem izvedela. Na te špike menopur reagiram še slabše, kot sem v prejšnjem postopku na bravele. Pa daj... nič ni videl. Po enem tednu se ni nič zgodilo. Ne morš verjet... zdaj se špikam še do petka in potem spet na UZ... predvidevam, da se bom špikala do ponedeljka, ko bo 14 dni od začetka špikanja in kar bo, bo... upam, da se do petka kaj premakne, da bom izvedela kakšne bolj spodbudne novice, kot sem jih danes. Stranske učinek na špike imam, jajc pa ni... adijo brez veze... Ampak, ne bom obupala... čeprav sem pričakovala kaj bolj spodbudne novice.

Vsekakor mi pa ta moja endometrioza ne gre na roko. Danes je dr. še enkrat pogledal izvid operacije, ki sem jo imela, pa ni bil kaj preveč navdušen.

Toliko za zdaj... upam, da gre vam kaj bolje...

lep večer
pa pa

(odgovor članu smeška83)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?