|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
9.3.2011 21:49:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
9.3.2011 21:53:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
10.3.2011 1:18:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
10.3.2011 8:13:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 8:24:59   
Najaa
Tudi jaz se podpišem pod benikine poste.

Sicer pa, vedno bodo obstajali starši, ki jim nič ne bo prav. Če je tako zelo hudo nezdrava hrana v vrtcu pa mej doma otroka in mu kuhaj polnovredne obroke in ga zavijaj v vato.
V bistvu je sramota, ko takole pljuvate po hrani v vrtcu, ker kakor je napisala benika, je hrana pripravljena kakovostno in ne izmušljujejo vsak dan sproti kaj bodo v lonce vrgle, ampak imajo za to zaposleno osebo, ki skrbi, da je hrana raznolika, kakovostna in pestra in zdrava... ampak hej, eni bodo vedno gonili svojo, ko bodo vidli napisan krof za pusta. Pa daj privošči en bogi krof otroku, no.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 9:12:53   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Mene je ravno prej skoraj kap, ko sem gledala (ko bomo enkrat z našim otrokom šli v vrtec), kakšna je kaj prehrana. Sem pogledala le jedilnik za otroke od 1. do 2. leta (http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/mzdrp.htm), pa vem, da ga v ta vrtec sigurno ne spustim.

Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...

Mi je čisto jasno, da imamo zelo različne prehranjevalne navade, a bi pričakovala, da bodo vsaj jedilniki v izobraževalnih ustanovah bolj spodbudni oziroma v pravo smer. Da bodo morda komu pokazali, kaj se da morda bolje, drugače, ne pa da ti zapacajo in razsujejo tam, kjer je trud in (vsaj naj bi bila) kakovost.user posted image

Jah, bomo že nekaj zimprovizirali, kakor se bo dalo ...user posted image


naša pupa ma točno ta jedilnik (samo za starejšo skupino). jaz ne vem kaj ti pričakuješ, da bo na jedilniku, da bi bil dovolj "zdrav" zate user posted image če misliš, da bodo otroci jedli samo surovo zelenjavo in sadje, potem lahko pridejo lačni domov in še nič se z njimi ne bo dalo delat, ker bodo sitni do amena od lakote.
aja, pa skoraj vse slaščice, ki jih pojejo v tem vrtcu kuharce same spečejo in so ful dobre. vem, ker jemljemo tudi kosilo za babi in dedija tam in ni za prehvalit - zelo kvalitetno kuhajo. je pa res, da to ni veganska hrana user posted image

se mi zdi čisto prav, da tvoj otrok v ta vrtec sigurno ne bo šel. kar najdi nekaj bolj primernega na tvojem nivoju za svojega otroka. nima smisla, da bi imeli notri otroke, katerih straši imajo tako mnenje o prehrani vrtca. to je tako kot bi jaz vpisala otroka v laično šolo, potem pa bentila zakaj nimajo poudarka na veri in krščanstvu (če bi bla katolik seveda user posted image ). pusti raje andersenov vrtec prehranjevalsko nevednim, ti pa si najdi mikrobiotično-veganski vrtec (ali kakor se pač to prehranjevanje po tvoje že imenuje) - pa bomo vsi happy user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 9:14:40   
Anonimen
Gromska, kako naj ti napišem, da boš razumela? Ljudi moti, če posplošuješ in mečeš vse v en koš. Štekaš?
Se strinjam, da je marsikje vse narejeno na horuk in brez globljega razmisleka, kar se tiče KVALITETE prehrane, ampak ne posplošuj. So tudi vrtci, veeeliko jih je in v večini prevladujejo, kjer dajo zelo veliko pozornosti na kvaliteto in tako ti, gredo nazaj k naravi, počasi a vztrajno.

Zdaj, če tebi diši toplotno neobdelana hrana, super. To čuti tvoje telo, sledi temu, kar tvoje telo rabi. Vendar spet - ne posplošuj tega na vse. Ljudje smo različni in eni dejansko rabijo več mesa kot drugi, drugi ga sploh ne rabijo, enim paše to, drugim drugo, tretji bi cel dan jedli oreščke,... Smo pa nekje po poti, vsaj večina, izgubil istik z naravo ali kako naj temu rečem, zgubili stik s tem, kaj nam telo samo pravi, da rabi. Tisti, ki ta občutek naravno imajo, so majhni otroci in nekateri odrasli, ki se s hrano ne obremenjjemo pretirano, jedo, kar čutijo, da rabijo in so zdravi, fit, možgančki jim delajo sto na uro, brez nekega posebnega filozofiranja. Imaš se rad, čutiš sebe, svoje potrebe, slediš naravnemu in ne priučenemu bioritmu in to je to. Slediš svojemu notranjemu glasu.
Danes je preveč (govorim na splošno, ne o vrtcih) skrajnosti: ali povsem nobenega razmisleka glede hrane in metanje vase ogromne količine junk food-a ali pa pretiravanje in potem dobimo anoreksijo, bulimijo, dieto za dieto,... ipd. Skrajnosti so zelo, zelo redko dobre in nikakor ne za vse.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 14:47:27   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Kolk ste pa ene napadalne...dejte mal literature v roke vzet pa mal prebrat kaj je to hranljiv obrok..ne gre se tukaj samo zato, da je otrok sit ampak tudi koliko telo dobi hranljivih snovi..Vseeno, če kar odgovorite, da vam je vseeno kaj vaš otrok poje, brez drugih komentarjev. Preberite si knjigo Kitajska študija, kjer je opisana najbolj dolgoletna raziskava o vplivu prehrane na zdravje, pa boste hitro razmislile kaj boste dale otroku na krožnik.
V pireju pa žal ni niti ene hranljive snovi..


A te lahko malce izzovem? Bi bila pripravljena napisati tedenski jedilnik, ki bi bil ustrezen po tvojih merilih? Pa ne zafrkavam, niti ne želim provocirat, samo resno me zanima, kako si ti predstavljaš uravnotežen in hranljiv obrok.



ej, a misliš, da bo kej s telim?

nekam tiho je vse skupaj... user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:20:07   
kamilija
Ejjjjjjj Gromska! Hvala za podporo!
Bejbem, meni se res ne da jedilnika pisat, pa niti ne več kaj drugega, ker je to čist brca v temo. Vidim, da je to pretrd oreh..govoriti ljudem o pomenu hrane za zdravo življenje. Ne vem, kaj mi je bilo, da sem šla sploh postavljat vprašanja o prehrani. Mogoče sem hotela komu kaj dobrega narediti.
Je pa tko, večina ljudi je čist pametnih kar se prehrane tiče, nikoli pa niso prebrali več kot pa trač časopise..obstajajo raziskave, kjer je dokazano, da beljakovine živalskega izvora povzročajo raka in avtoimunske bolezni kot so chronovo bolezen in mulitpla skleroza. Ampak nikoli ne boste nikjer prebrale, da je mleko škodljivo, ker tukaj so zaslužki industrije, vlade, farmacije, medicine. Če greš k zdravniku pa imaš bolezen, ti bodo dali tablete, ne pa navodil za spremembo prehrane. Če pogledamo malo širše, nam je lahko jasno. Trpljenje živali, tega nočemo videti, ker bi morali pogledati vase in sprejeti, da smo tudi mi soodgovorni za to. Živalice božamo, jih kažemo otrokom, potem jim jih pa damo na krožnik. Ni nobene logike več. Če katero zanima (če ne zaradi sebe, pa otrok) pobrskajte po spodnjih linkih.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:20:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Človek pa hitro ugotovi, da s takšno prehrano, kot je napisana v omenjenem jedilniku, ki je dvignil prah, ne pride bohve kam.


Kam bi pa ti rada prišla user posted image .

Pri nas se je zelo podobno, vse generacije, ki jih poznam - in - smo zdravi user posted image  - in živimo dolgo. Kaj bi pa tie ŠE rada?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:22:44   
kamilija
http://www.osvoboditev-zivali.org/forum/viewtopic.php?t=258&sid=de0f17647cac6dd1234198d2731da340
http://www.sitis.si/obvestila/42/Kitajska_študija.html
http://www.sitis.si/koristno/58/Kravje%20mleko%20je%20za%20teličke.html

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:26:05   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Človek pa hitro ugotovi, da s takšno prehrano, kot je napisana v omenjenem jedilniku, ki je dvignil prah, ne pride bohve kam.


Kam bi pa ti rada prišla user posted image .

Pri nas se je zelo podobno, vse generacije, ki jih poznam - in - smo zdravi user posted image  - in živimo dolgo. Kaj bi pa tie ŠE rada?



še nekaj v razmislek. včasih so ljudje jedli meso enkrat na teden ali ob praznikih, sladkorja in bele moke ni bilo v takih količinah, pa ljudje zbolevajo okrog 60ega leta. Kaj bo z našimi otroci čez 20 let, če bodo jedli meso 4x na teden? se kdaj vprašaš?
poglej si malo raziskave o boleznih...koliko jih je danes, koliko jih je bilo čase....koliko otrok ima sladkorno? a to je normalno..daj uporabljaj splet še za kaj drugega...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:26:18   
benika
Obstajajo vrtci z vegetarijansko prehrano, tako da otroka lahko vpišeš tja.

Nimaš pa nobene pravice pljuvati po prehrani, dokler ne poznaš sistema načrtovanja vrtčevske prehrane (pri nas kuhajo za otroke bolj zdravo kot v marsikateri družini). In če mene vprašaš, otrok potrebuje vse...od mesa, zelenjave, sadja, sladic.

In glede izziva....najlažje je pljuvat, ko pa bi lahko kdo kaj napisal, pa rep med noge in rečt, da je brez veze. Ni, meni kot nekomu, ki se ukvarja s prehrano, ni vseeno. In rada bi vedela, kaj bi morali po tvojem mnenju ponuditi otrokom (lahko pa napišeš le par primerov jedi).



(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:27:32   
kamilija
dej pogooglajte kaj je to sirilo:D
pa v skoraj vse sire to tlačijo..

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:29:46   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Obstajajo vrtci z vegetarijansko prehrano, tako da otroka lahko vpišeš tja.

Nimaš pa nobene pravice pljuvati po prehrani, dokler ne poznaš sistema načrtovanja vrtčevske prehrane (pri nas kuhajo za otroke bolj zdravo kot v marsikateri družini). In če mene vprašaš, otrok potrebuje vse...od mesa, zelenjave, sadja, sladic.

In glede izziva....najlažje je pljuvat, ko pa bi lahko kdo kaj napisal, pa rep med noge in rečt, da je brez veze. Ni, meni kot nekomu, ki se ukvarja s prehrano, ni vseeno. In rada bi vedela, kaj bi morali po tvojem mnenju ponuditi otrokom (lahko pa napišeš le par primerov jedi).





Benika, jest samo opozarjam, da so jedilniki preveč mesni za naše otročke. Ne pljuvam čez nobenega osebno. Vsak zase naredi tako kot mu paše. Če imaš ti kakšno raziskavo o mesu, da je zdravilno, bi jo z veseljem prebrala. Res.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:33:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Človek pa hitro ugotovi, da s takšno prehrano, kot je napisana v omenjenem jedilniku, ki je dvignil prah, ne pride bohve kam.


Kam bi pa ti rada prišla user posted image .

Pri nas se je zelo podobno, vse generacije, ki jih poznam - in - smo zdravi user posted image  - in živimo dolgo. Kaj bi pa tie ŠE rada?



še nekaj v razmislek. včasih so ljudje jedli meso enkrat na teden ali ob praznikih, sladkorja in bele moke ni bilo v takih količinah, pa ljudje zbolevajo okrog 60ega leta. Kaj bo z našimi otroci čez 20 let, če bodo jedli meso 4x na teden? se kdaj vprašaš?


Navedeni jedilnik - v prvem tednu je meso dvakrat, v drugem trikrat. Mislim, koliko naj bi bilo, da bo prav? A enkrat na teden? Ali enkrat in pol, da bo ravno prav?

Bela moka - je vedno bila, nosila se je mlet v mlin, v vrečah (in ne vrečkah po 1 kg).

Tudi sladkor se je kupoval v vrečkah. Čaj se je tako sladkal, da se je skoraj jedel na žlico user posted image . In bil je dober, odličen.

Danes jemo zdarvo, bio, natur, BREZ sladkorja, light, z 0% maščobe in podobnimi oslarijami iz reklam. Jemo pusto, brez okusa, in kobajagi zdravo. Ma dajte no. Normalno kuhajte, vse po vrsti, vse tisto, kar vam diši, in boste zdravi in zadovoljni. Saj človek toliko občutka za lastno telo tudi ima, da ve, kaj mu paše.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:36:59   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Človek pa hitro ugotovi, da s takšno prehrano, kot je napisana v omenjenem jedilniku, ki je dvignil prah, ne pride bohve kam.


Kam bi pa ti rada prišla user posted image .

Pri nas se je zelo podobno, vse generacije, ki jih poznam - in - smo zdravi user posted image  - in živimo dolgo. Kaj bi pa tie ŠE rada?



še nekaj v razmislek. včasih so ljudje jedli meso enkrat na teden ali ob praznikih, sladkorja in bele moke ni bilo v takih količinah, pa ljudje zbolevajo okrog 60ega leta. Kaj bo z našimi otroci čez 20 let, če bodo jedli meso 4x na teden? se kdaj vprašaš?


Navedeni jedilnik - v prvem tednu je meso dvakrat, v drugem trikrat. Mislim, koliko naj bi bilo, da bo prav? A enkrat na teden? Ali enkrat in pol, da bo ravno prav?

Bela moka - je vedno bila, nosila se je mlet v mlin, v vrečah (in ne vrečkah po 1 kg).

Tudi sladkor se je kupoval v vrečkah. Čaj se je tako sladkal, da se je skoraj jedel na žlico user posted image . In bil je dober, odličen.

Danes jemo zdarvo, bio, natur, BREZ sladkorja, light, z 0% maščobe in podobnimi oslarijami iz reklam. Jemo pusto, brez okusa, in kobajagi zdravo. Ma dajte no. Normalno kuhajte, vse po vrsti, vse tisto, kar vam diši, in boste zdravi in zadovoljni. Saj človek toliko občutka za lastno telo tudi ima, da ve, kaj mu paše.



Strinjam se..ampak mi odrasli imamo izbiro, otroci pa ne ane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:39:33   
benika
Ja, otroci so pa žal prepuščeni odločitvam staršev. In ljudje, ki gredo v skrajnosti, otrokom niti ne nudijo možnosti odločitve. Predvidevam, da si vegetarijanka. A otrok je meso? Mu ga vključiš v prehrano?

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:41:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Človek pa hitro ugotovi, da s takšno prehrano, kot je napisana v omenjenem jedilniku, ki je dvignil prah, ne pride bohve kam.


Kam bi pa ti rada prišla user posted image .

Pri nas se je zelo podobno, vse generacije, ki jih poznam - in - smo zdravi user posted image  - in živimo dolgo. Kaj bi pa tie ŠE rada?



še nekaj v razmislek. včasih so ljudje jedli meso enkrat na teden ali ob praznikih, sladkorja in bele moke ni bilo v takih količinah, pa ljudje zbolevajo okrog 60ega leta. Kaj bo z našimi otroci čez 20 let, če bodo jedli meso 4x na teden? se kdaj vprašaš?


Navedeni jedilnik - v prvem tednu je meso dvakrat, v drugem trikrat. Mislim, koliko naj bi bilo, da bo prav? A enkrat na teden? Ali enkrat in pol, da bo ravno prav?

Bela moka - je vedno bila, nosila se je mlet v mlin, v vrečah (in ne vrečkah po 1 kg).

Tudi sladkor se je kupoval v vrečkah. Čaj se je tako sladkal, da se je skoraj jedel na žlico user posted image . In bil je dober, odličen.

Danes jemo zdarvo, bio, natur, BREZ sladkorja, light, z 0% maščobe in podobnimi oslarijami iz reklam. Jemo pusto, brez okusa, in kobajagi zdravo. Ma dajte no. Normalno kuhajte, vse po vrsti, vse tisto, kar vam diši, in boste zdravi in zadovoljni. Saj človek toliko občutka za lastno telo tudi ima, da ve, kaj mu paše.



Strinjam se..ampak mi odrasli imamo izbiro, otroci pa ne ane.


In, kaj potem? Kaj je narobe v izbiri odraslega? Lahko pojasniš, ker te ne razumem.

Ko sem bila otrok, ki po tvoje nisem imel izbire (in sem imela najreje pire brez vrednosti user posted image ), so to izbiro namesto mene opravili drugi. In če so oni živeli zdravo in dolgo, ne vem, v čem je problem? Razen da so mogoče živeli PREdolgo.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:48:00   
kamilija
Moj otrok je kar mu paše. Vegeterijanka sem ja, ampak ne čisto po zavestni odločitvi, saj se mi je meso kar naenkrat hudo uprl in ga niti mogla nisem.
Ampak to ni tukaj bistvo. Vse bi rade najboljše za svoje otroke, to je jasno, tle se pa gremo katera ima prav. Jaz mislim, da je najbolje, da tistega, ki zanima kakšen vpliv ima vrsta prehrane na zdravje, si pogleda raziskave, ki jih je na spletu kar precej ali prebere kakšno verodostojno knjigo. To je najboljša izbira sigurno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:49:28   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ja, otroci so pa žal prepuščeni odločitvam staršev. In ljudje, ki gredo v skrajnosti, otrokom niti ne nudijo možnosti odločitve. Predvidevam, da si vegetarijanka. A otrok je meso? Mu ga vključiš v prehrano?


Skrajnost je lahko tudi meso 4x na teden.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:51:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Jaz mislim, da je najbolje, da tistega, ki zanima kakšen vpliv ima vrsta prehrane na zdravje, si pogleda raziskave, ki jih je na spletu kar precej ali prebere kakšno verodostojno knjigo. To je najboljša izbira sigurno.


To je samo ena od izbir.
Zame so najboljša izbira ljudje, ki živijo zdravo in zadovoljno, stokrat boljša od vsake knjige. Ampak to je moja stvar, kaj je meni verodostojno.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:52:51   
kamilija
Milijonarka preberi si knjigo Kitajska študija. Najdaljša in najbolj obsežna raziskava o vplivu prehrane na zdravje in pojav bolezni.
Človek sploh ne more verjet, kaj se to dogaja ..

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:53:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ja, otroci so pa žal prepuščeni odločitvam staršev. In ljudje, ki gredo v skrajnosti, otrokom niti ne nudijo možnosti odločitve. Predvidevam, da si vegetarijanka. A otrok je meso? Mu ga vključiš v prehrano?


Skrajnost je lahko tudi meso 4x na teden.


V naši mladosti je bila norma petrkrat na teden- zagotovo takrat podprepljena s kakšno od "tvojih" raziskav.
Raziskave se obračajo po vetru, so dobrodošle, to je pa tudi vse.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
10.3.2011 20:54:18   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Jaz mislim, da je najbolje, da tistega, ki zanima kakšen vpliv ima vrsta prehrane na zdravje, si pogleda raziskave, ki jih je na spletu kar precej ali prebere kakšno verodostojno knjigo. To je najboljša izbira sigurno.



Zame tudi ja. Ampak meso 4x na teden za otročke pa ne bi rekla zdravo.

To je samo ena od izbir.
Zame so najboljša izbira ljudje, ki živijo zdravo in zadovoljno, stokrat boljša od vsake knjige. Ampak to je moja stvar, kaj je meni verodostojno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?