|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:28:04   
Anonimen
Prejšnji petek je v brežiški porodnišnici umrla novorejenka...
Njeno mami so se popadki začeli ob 12. Sestre so jo do pol petih pustile
v sobi, potem pa peljale v porodno...
Bila je 5 dni čez rok in zdravniki so vedeli, da bo punčka težka od
3800-4200g. Dali so jo na umetne popadke pa se bogica ni nič odpirala...
Punčka je imela popkovino ovito okoli vratu in ker so vztrajali za porod po naravni poti, se
je revica zadušila...Punčka je bila težka 4500 in dolga 56 cm...

Pravijo, da so krivi zdravniki, ki so mamico pustili, da se je predolgo matrala...
Porod se je zaključil ob poll treh zjutraj...
Mamiciin očku ter vsej družini izrekam sožalje...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:30:26   
total
O bog pomagaj...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:32:05   
flower power
glede na to kaj delajo ti zdravniki porodnicam, me je kar strah imeti še kakšnega otroka. pa to je katastrofa.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:39:45   
butt3rfly
pa kaj se to ni vidlno na uz? sm slišala ži za primere, ko so ugotovili, da ima otrok popkovino ovito okol vratu, tko da so pohiteli s porodom. katastrofa, res je to.
jst zagotovo vem, da če bi se mi kej takiga nardil, bi takoj zahtevala, da otroka spravjo na svet. ne glede na to, da še ni roka za porod.

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:41:11   
tajtaja
Bi lahko kar enega zadavu, ko to poslušaš.
Ker roka roko umije, pa spet ne bo nihče nič kriv.user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:42:04   
valči
Bog pomagaj,nimam besed,pa ravno v Brežicah,kjer sem že dvakrat rodila in vedno govorila,da tam pa so res najbojši zdravniki in babice.Da ful pazijo.user posted image user posted image Joj,kako mi je hudo za družino,sedaj pa me je strah it rodit,resničnouser posted image user posted image

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:45:39   
ašun
dej nehi no. se to še vedno dogaja ob vsej tej sodobni medicini?

Moje sožalje staršemauser posted image   in upam, da bodo to zdravstveno osebje vrgli na cesto pometat!

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:46:22   
dulcinea
V Postojno ne, v Brežice ne... kam pa boste še šle rodit. Naj vam povem, da se lahko zgodi katastrofa povsod. Še tam, kjer plačate za nadstandard. Upam samo, da se nič več ne zgodi kaj takega. (pa ne me zdaj zaklat, ker sem povedala realno)

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 11:50:27   
Urša
Grozno, pa kaj se to dogaja? Zakaj tako šparajo? Če ne gre, naj naredijo CR, jst tega res ne razumem.user posted image user posted image user posted image  Iskreno sožalje! Si sploh ne predstavljam, doma čaka prazna posteljica in vse stvari so pripravljene, potem pa tako.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 12:00:30   
Gordana-3
kar zmrazi me, ko tole berem! vsi si mislimo, da bo vse ok, toda očitno se lahk to zgodi vsaki izmed nas. pa res to postojno so vsi tako hvalili, zdaj pa bereš tole. a z dojenčkom pa je vse ok? zdaj je ati ostal sam z dojenčkom??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 12:10:44   
Anonimen
Mah, dokler ne veste vsega ozadja, ne OBSOJAJTE. Iz muhe pride slon.

Sožalje pa seveda celi družini.user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 12:25:18   
Marogica
Naš je imel popkovino ovito 3x okoli vratu. To sem zvedela in predvsem videla šele, ko sem rodila. Možnost zadušitve bi bila že prej, dan, mesec prej, odvisno kako dolgo je bila popkovina že ovita.  Tako, da... tukaj se narava pač "poigra". Eni smo imeli pač srečo.

Če je to sploh razlog pri tem otročku. In ne obsojati, če se točno ne ve, kako in kaj.

Je pa vsekakor žalostno in kruto.user posted image



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 12:39:54   
Blacky30
Veliko otrok ima popkovino ovito okoli vratu. Odvisno, kako močno. Če ima premočno, so popadki tisti, ki so krivi za smrt otroka in pa seveda zdravniki, ki vidijo upad utripa otroka na CTG in bi morali takoj narediti urgentni CR.

Iskreno sožalje očku in mamici. user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 12:47:54   
arielca
user posted image user posted image user posted image user posted image  Moje sožalje. Naj malo bitjece čuvajo user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 13:53:05   
Nogavica
Moje sožalje staršem... user posted image

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 15:10:40   
sayuri
Pa kaj se zdaj to dogaja zadnje dni?????? Grozno, grozno žalostno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 15:14:32   
Maxica
O groza, kakšne se pa res dogajajo zadnje čase? Sožalje ubogi družini.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 15:17:05   
tjaga
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

pa kaj se to ni vidlno na uz? sm slišala ži za primere, ko so ugotovili, da ima otrok popkovino ovito okol vratu, tko da so pohiteli s porodom. katastrofa, res je to.
jst zagotovo vem, da če bi se mi kej takiga nardil, bi takoj zahtevala, da otroka spravjo na svet. ne glede na to, da še ni roka za porod.


Pri meni se je v prvi nosečnosti na srečo končalo vse OK. Po 7,5 urah poroda je otročku utrip drastično padel, hitro so mu iz glavice vzeli kri in ugotovili, da mu primanjkuje kisika. V petnajstih minutah sem imela carski rez. Hvala bogu, da se je vse srečno izteklo.

Ubogi mamici in očku izrekam iskreno sožalje. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ni pomembno, da se mi danes nič ne da; važno je, da se mi nič ne vzame!

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 16:32:27   
madela
user posted image user posted image user posted image  Ne morem verjeti,kaj se dogaja. Še danes ko je medicina že toliko napredovala,se pri popolnoma naravnem stanju-porodu,najde toliko smrtnih žrtev.user posted image

Iskreno sožalje staršem in bližnjim user posted image user posted image

(odgovor članu tjaga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 16:36:34   
Strawberrie Cherrie
Sem mnenja, da si zdravniki kaj teakega sploh ne bi smeli dopustiti. Če bi se zgodilo to mojemu otroku po krivdi zdravnikov in sester, da me po tolikih urah in možnosti zadušitve otroka ne bi dala na urgentni carski rez, ne bi več odgovarjala za svoja dejanja.

Moje sožalje družini.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 17:47:48   
blue sky
Joj, grozno user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 20:06:04   
aisha_
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Moje iskreno sožalje družiniuser posted image user posted image user posted image . Naj punčko čuvajo user posted image

_____________________________

Otrok sreče
je vedno podoben stari duši,
ki živi v novem telesu;
njen obraz je resen,
a ko se nasmehne,
ves svet zažari
v sončni svetlobi...

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 20:12:17   
Anonimen
O moj bog! Niti v najhujših sanjah si ne predstavljam kaj preživljajo starši. Iskreno sožalje. user posted image

(odgovor članu aisha_)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 20:14:49   
Anonimen
Ojoj................user posted image  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Deklica umrla pri porodu
19.5.2007 20:29:35   
Anonimen
Marogica, JE eden od inicev za sprožitev CR tudi ovita popkovina okoli otrokovega vratu. To sem sicer vedela, ampak vseeno tudle besede neke ginekologinje, zapisane na svetovnem spletu:

nekaj najpogostejših indikacij za carski rez tudi tukaj(povzeto po študijskem gradivu):

1. Vnaprej dogovorjen carski rez (elektivni):
• nepravilna lega ploda, velikost otroka (nesorazmerno z medenicnim vhodom), nepravilna lega posteljice, mocna kratkovidnost, SVC (sindrom v.cave inf.) - proti koncu nosecnosti (odsvetuje se lega na hrbtu), EPH gestoza (nosecnostna okvara ledvic - edemi, hipertenzija, proteinurija), Rh senzibilizacija - odvisno od hitrosti rasti protiteles, invalidnost matere, poškodbe medenice, nepravilnosti maternice, mnogoplodnost, ce je otrok zelo majhen;
2. Akutni:
• intrauterina hipoksija (pomanjkanje kisika pri plodu), okvarjena, stara posteljica, popkovina ovita okrog vratu, odstop pravilno ležeče posteljice (ko se porod že začne),izpad popkovine, fetalni distres, če je 1.porodna doba podaljšana, grozeče raztrganje maternice;

Grozno tole. Ne vem, čustvo, ki me prežame ob tem, ob takih porodih, je  JEZA. Res. Preprosto ne razumem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?