|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako do preživnine ?
13.2.2006 22:19:58   
mami75
Holja vsi skupaj!

imam problemček...
Zanosila sem in rodila zdravega fantka. S partnerjem se nisva razumela. Zaradi njegovega pitja in neodgovornega zabušavanja sva se razšla. Hotel je, da živim pri njegovih(oče odkrit alkoholik), kar sem takoj zavrnila, saj si nisem predstavljala takega življenja, še manj želela. Odšla sem živet domov. Poročena nisva bila. Tri leta od njega ne duha ne sluha...Nato sva se začela slišat po tel. Nikoli ni vprašal po sinu, kako je, kaj rabi- on ali jaz. Ne, samo ali pridem živet k njemu ali ne!? Po prvih treh letih sem vstrajala za preživnino. zmenila sva se za 20 000,00 sit(kaj menite o vsoti??). V treh letih mi je vsega skupaj dal za dva meseca. Rekel mi je  'zakaj bi plačeval za nekaj kar ne videva.' ??!! V pričakovanju plačevanja sem pristala na obiske pri njem. Vendar nič ni bilo...
Mami mi pravi, naj uredim po sodni poti, pa odlašam in si želim, da ne bi bilo treba tega. Ker odlašam, pa mam kar mam oz. nimam. Kaj mi narediti je? Ker nisva bila poročena, je postopek drugačen kot navadno pri ločitvah? Lahko tarjam preživnino za nazaj?
Sinko bo letos šel v šolo in od očeta pričakujem potrebno finančno inekcijo. Kakšna je praksa v podobnih primerih pri nas? Je kakšna hitra pot do zahtevka po preživnini?
Lepo se vam zahvaljujem za vaše nasvete in morebitne koristne like in info.

Vsi na Forumu; le tako naprej in lep pozdrav   user posted image


mami75

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako do preživnine ?
13.2.2006 22:34:03   
Bubamaraa
Mislim, da je najbolj da poslušaš mami in greš po sodni poti...Neglede, če si poročena ali ne ,ti preživnina pripada v primeru, da ne živita skupaj...Pojdi na Center za socialno delo in povej zgodbo, pa ti bodo že tam povedali kako in kaj(katero sodišče to ureja), ker mislim, da ti preživnina pripada tudi za nazaj...Na sodišču je pa najbolj da tako zrihtaš, da bodo njemu avtomatsko odtrgali od plače oz. osebnega dohodka in nakazali tebi, da se s tem zavaruješ da redno dobivaš denar...

Najbolj da greš na CSD!!!

Lep pozdrav in želim ti da čimprej urediš zadevo




_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu mami75)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako do preživnine ?
13.2.2006 23:13:14   
beba76
Težko se boš zmenila brez sodišča. Če do zdaj ni bilo nič, tudi v bodoče ne pričakuj! Ko boš pa imela na sodišču vse porihtano, pa bo denar sigurno tudi - če je seveda oče tvojega otroka zaposlen. Ne vem, če gre naredit, da mu kar takoj začnejo odtegovat od plače, ali pa to lahko zahtevaš, ko vidiš, da sam ne nakazuje. Pred par leti, ko sem jaz to urejala, je bilo tako. Preživnino so določili in naj bi jo plačal do 15. v mesecu. Če pa je ni, pa je mati morala spet na sodišče in podati vlogo za administrativno prepoved. Kako je zdaj, ne vem. Pozanimaj se.
Preživnina ti pripada od dneva, ko vaju je zapustil, naprej. V tvojem primeru je to od rojstva, če sem prav razumela. Glede zneska bi pa jaz na tvojem mestu zahtevala več - otrok gre v šolo; sicer pa bo zadnjo besedo pri tem itak imeso sodišče in kak dober odvetnik. Jaz sem ga imela!user posted image

Pogumno na sodišče, pa vso srečo. Treba se bo borit, da vama bo s sinom lepše!

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako do preživnine ?
14.2.2006 11:27:53   
Anonimen
Pa tud bo mogel plačat za vse nazaj od otrokovega rojstva!Seveda pa mora bit kje napisan,da je njegov oče in vsekakor boš mogla urejat na sodišču in ne odlašal predolgo,saj tudi sodišča meljejo počasi!
Smo mi imeli primer,ko smo zaposlili delavca,je k nam v firmo prišel sklep oz. izvržba na plačo.da mu bojo jemali 1/3 plače,ker ni bil par let zaposlen in ko se zaposliš,dobiš še isti mesec izvržbo,tako,da nobeden ne uide preživnini,le če je zaposlen!No,in temu delavcu se je nabralo za nazaj 1.800.000,00 sit ker ni plačeval in na koncu je pustil še službo pri nas,da ne bi rabil plačevati preživnine.Žalostno je,da mož pri 40 letih ima 9 let delovne dobe,samo zato,ker se ni zavedal ko je delal otroka kaj to potegne za sabo!In še to v poduk ločenim moškim,ki nimajo vesti. PREŽIVNINO DAJETE OTROKU IN NE MATERI!.So večinoma moški mnenja,da dajo ta denar mami in to je res žalostno!!
Sem anonimna,da se ne bi kdo prepoznal v moji zgodbi!

(odgovor članu mami75)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako do preživnine ?
14.2.2006 11:30:52   
Taj
Hej,

po sodni poti, tu ni dileme...sem v tem poslu in tu ni druge rešitve, če hočeš otroku dobro. Tudi znesek 20.000 je že davno passee....stroški so velikooo višje ocenjeni, tudi minimum. Če je zdrav, lahko zasluži, ocena sodišča. Če potrebuješ odvetnika, mi piši privat.

Vso srečouser posted image !

_____________________________

Če hočeš biti srečen, bodi!

(odgovor članu mami75)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako do preživnine ?
14.2.2006 23:40:39   
mami75
Hvala vsem za nasvet in posebno hvala za podporo !

Že dolgo nisem doživela take potrditve svoje odločitve in to mi da novo energijo za naprej. Ko skrbi deliš z drugimi se ne zdijo več tako velike in nerešljive.user posted image  

HVALA

P.S. Tudi ostalim mamicam(ali še ne mamicam)svetujem, da se opogumjo in kej napišejo, ker je potem lažje. lp, se beremo...

(odgovor članu mami75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?