|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  182 183 [184] 185 186   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:06:09   
bybyka_1987
ja tako mi je rekla sestra pri moji G sedaj bivsi potem pa sem vprasala  se sestro od sedaj tega novega G ko mam pa je rekla da se ne morejo prenesit  ker je otrocek zasciten!! tako da brez skrbi!ce pa bi slucajno prislo res do noric bi se pa zdravlo z imunoglobinom sam to je verjetno za one katere se niso imele!


< Sporočilo je popravil bybyka_1987 -- 8.5.2009 15:07:59 >

(odgovor članu dd77)
Neposredna povezava do sporočila: 4576
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:12:26   
ninocka
Men sta jih mojadva prbolela, ko sem bila na zacetku 3 nosecnosti. Jst sem jih prebolela ze kot otrok, tko da sem bila nanje imuna.
Ce ti ne zbolis, kako lahko potem nekaj preneses na otroka? To je isto, kot da bi rekel, da sicer ti se nisi okuzla s salmonelo, ampak otrok jo je pa fasal, ker je sla ena branjevka mimo z domcaimi jajci...mislim...



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu bybyka_1987)
Neposredna povezava do sporočila: 4577
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:14:21   
vim
dd77 si faca sem se prav nasmejala. Vidim, da si na CSD-ju vse potrebno zvedela, kaj urediti ko se bo otrok rodil, kaj zdaj ko se še ni rodil. SKRATKA VSE JASNO.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kot vsem nam, itak.user posted image user posted image user posted image user posted image

Papirjev pa le ne prezgodaj nosit..... julijkeuser posted image .... aprilska plača gre še notri, po nekaterih CSD-ji hočejo še majsko, predvsem  ljubljančanke in primorke pazite na to. Štajerke imate sreče so bolj fleksibilni. za dolenjke pa ne vem. 


jazzz ne to ni voziček 2009, je kar 2008. Ampak lepo, da skrbite za naju z monty, a nobena druga se ni odločila za Jane.

donna tolažba, da so rodile pred nami in za nami tudi bodo meni ne pomaga in jaz vem kako je če imaš nizek prag bolečine.  Jaz rabim kaj drugega....MAMILAuser posted image user posted image user posted image user posted image so COOL. Ma če ti zdrejo zob tudi daja inekcijo, zakaj potem tak problem dati EA. Nismo vse enake, kakšne ste nacoolirane glede tega, jaz pa se kar obremenjujem kako bo tole šlo. Ampak sem optimist in se bom že probala v glavi scoolirat in potrpeti.user posted image

_____________________________

Postala sva starša najinemu sončku Gasperju

(odgovor članu dd77)
Neposredna povezava do sporočila: 4578
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:18:23   
kika
Zdravo!Jazt imam predviden rok 4.7. , upam,da bo šlo vse hitro in čimmanj boleče.Se pa že veselim mojega otročička.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4579
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:20:22   
donna22
IZVIRNO SPOROČILO: vim

donna tolažba, da so rodile pred nami in za nami tudi bodo meni ne pomaga in jaz vem kako je če imaš nizek prag bolečine.  Jaz rabim kaj drugega....MAMILAuser posted image user posted image user posted image user posted image so COOL. Ma če ti zdrejo zob tudi daja inekcijo, zakaj potem tak problem dati EA. Nismo vse enake, kakšne ste nacoolirane glede tega, jaz pa se kar obremenjujem kako bo tole šlo. Ampak sem optimist in se bom že probala v glavi scoolirat in potrpeti.user posted image



To si pa dobro napisala user posted image user posted image user posted image Tista tolažba pa tudi meni nič ne koristi user posted image No, s tem se bom začela bolj podrobno ukvarjat po naslednjem pregledu, ko bomo vidli, kaka je kaj končna situacija ...

(odgovor članu vim)
Neposredna povezava do sporočila: 4580
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:39:02   
BOOMER
ola babnice, kok ste se razpisale!user posted image jazzz, mogoče pa nam vseen na drugi del rata pridetuser posted image Jest sem s pregleda, smo bp, sam kile +10, naslednji pregled 27.5. Naša divja po bauhiju, pa je dohtarca rekla, da se zdej že vid značaj otročka - tko ko not, tudi zunajuser posted image no saj spala bo od 22-5ih heheuser posted image user posted image aja pa mele bova UZ takrat, da kontroliramo rast - juhuhu še ena slikca!user posted image

jao ste ful napisale...grem počas pa po vrsti...

vodene koze - kaj je to norice?

CSD - meni je dala vse papirje za porodnišnico ipd. Dobila sem samo S1 prilogo. A RABIM ŠE KAK OBRAZEC AL JE TO ZA CSD DOST (sej vem, da mam čas, ampak ker ste glih na tej temi...)

gležnji - uradno jih od včeraj nimam več. Zvečer grem lahko zelje tlačit, k so tak "krepki"user posted image user posted image

katrinka - a si vidla sestro Gordano včeraj, je bla čist na speedu user posted image aja jest sem bla spodaj na stolu, sem se prva usedla , ni blo več placa...belobež pa nikakor mi ni prav pasal sedetuser posted image user posted image mogoče sem pa nosečauser posted image user posted image pa zdi se mi da je treba za otroka ful drobnarij met (no blazince po mojem ne), kako so pa včas to rihtal al pa v srednjem veku - sej nas ne bi blo, če bi blo tko kompliciran????user posted image Dobr, bomo še mal v šolo hodile, če je sedaj tako treba pa pač bomo znaleuser posted image vse najboljše za naše malčke!user posted image

diploma iz vozičkov - nove majo v Gradišču pri Gorizi, sam če ste že zrihtale, pol itak sam btw... Hvala bogu sva najinga že porihtala....A JE TREBA VERJETNO VES VOZIČEK SLEČT PA OPRAT (sej vem da gotov ja sam k se tko bojim da nam znala vsega nazaj datuser posted image )

Pišuka gre čas hitro, ene že greste na porodniško, jest jo mam šele 2.7.!!!!user posted image Pa se mi več nč ne da delat...a ma kera ful energije pa zagona v službi se razdajat? (recte prosim prosim NE., da se bom saj mal boljš počutlauser posted image user posted image )

ajd grem v BK rožice sadit (40 sadik pora v vrsti za popikat hehe) pa mal noge v luft držat (dohtarca predpisalauser posted image user posted image )

25C - summer is here (pa naše bebike bodo tud - vsak cajtuser posted image )




(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 4581
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 15:51:07   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: BOOMER

gležnji - uradno jih od včeraj nimam več. Zvečer grem lahko zelje tlačit, k so tak "krepki"user posted image user posted image
tudi mojih ni več - a mislis da so skupaj nekam pobegniliuser posted image

katrinka - a si vidla sestro Gordano včeraj, je bla čist na speedu user posted image aja jest sem bla spodaj na stolu, sem se prva usedla , ni blo več placa...belobež pa nikakor mi ni prav pasal sedetuser posted image user posted image mogoče sem pa nosečauser posted image user posted image pa zdi se mi da je treba za otroka ful drobnarij met (no blazince po mojem ne), kako so pa včas to rihtal al pa v srednjem veku - sej nas ne bi blo, če bi blo tko kompliciran????user posted image Dobr, bomo še mal v šolo hodile, če je sedaj tako treba pa pač bomo znaleuser posted image vse najboljše za naše malčke!user posted image
ja ful je bla naspidirana, ej a si bla ti tista k je prisla sam (no sej ni nc narobe s tem)pa neki si jedla iz vrečkeuser posted image jaz sem tista v rumenem k je sla prva na wcuser posted image
sva sla pa z mojim se prej v babisko solo pogledat stvari iz paketom - pa so zelo dobreuser posted image

Pišuka gre čas hitro, ene že greste na porodniško, jest jo mam šele 2.7.!!!!user posted image Pa se mi več nč ne da delat...a ma kera ful energije pa zagona v službi se razdajat? (recte prosim prosim NE., da se bom saj mal boljš počutlauser posted image user posted image ) ja jaz jo začnem 29.6. tako da loh skup trpive ... a prej ne bos sla nc na dopustuser posted image


(odgovor članu BOOMER)
Neposredna povezava do sporočila: 4582
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 16:12:25   
BOOMER
ja ja vem katera si - sem se prav sprašvala, kje tako fine cunjice prodajajo za nosečkeuser posted image res da best hlače + topuser posted image Jedla sem pa itak, ker sem zmeraj lačna zadnje čase (itak da se zdej na kilah vidiuser posted image ). Pa zdele sem raba ene 5min da sem se spomnila kaj sem jedlauser posted image user posted image kaj češ, pač jem (pre)večkrat po malo.....user posted image
Gležnji pa po mojem majo zdele nekje drgje dopust.user posted image ..Jest sem pa tak ali tak s.p., pa je treba delat za preživet, verjetno bom še do zadnjega kej mogla rihtatuser posted image eh zato so pa vikendi zakoooon!
paketek - jest bom denar vzela pa si kupla od recinkota obe posteljici pa jogi, pa še kako tetra stvar....pa sej ne rab met vsega po zadnji modi...itak je tok stvari, da se ti zmešauser posted image da bom pa še usklajevala da bo vse skup pasal - JOK BRATE, tok pa nisem zbirčna, ne glede na moj foh!

eh grem..no naslednjič si bova pa že lahk živijo rekleuser posted image sam opozarjam - imena + obrazi so zame tko zlo salba stvar zapomnit. Boš morala met spet rumen kompletuser posted image user posted image z barvami pa nimam težavuser posted image .

btw - predlog za lepo popoldne - če hočte svoje male sončke peljat, da se mal fino majo, pejte na Hribarjevo nabrežje ob Ljubljanici, majo otroci Evropsko vas pa cel kup lušnih stvari za malčke za počet!
Dpoust za vse nosečkeuser posted image (ko je lep vreme pa ziheruser posted image )

< Sporočilo je popravil BOOMER -- 8.5.2009 16:13:10 >

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4583
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 16:15:41   
andmoj
Oj!

En sončen pozdravček!!

Jaz sem bila pa danes prvič v MŠ in zvedela, da naj bi partner bil samo zraven pri predavanjih, ko se govori o porodu in dihalnih vajah. Moj itak takrat ne bo mogel priti, ker dela in ne more zamenjati. Bo pa kakšen drug dan prišel mal zraven svetit. Drugače pa nismo nič novega zvedeli, povedala nam je vse o kontracepciji, kdaj se urejajo papirji za porodniško, ........No, pa smo bili fertik prej ko v 1 uri. Ampak vroče je pa bilo k s.......Zdaj mamo pa šele v sredo in četrtek. Pa saj bo hitr minil.

Zdaj pa mal na sprehod, izkoristit lepo vreme.


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4584
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 16:22:07   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: BOOMER

ja ja vem katera si - sem se prav sprašvala, kje tako fine cunjice prodajajo za nosečkeuser posted image res da best hlače + topuser posted image
ja hvala, hlače so pred nosecniske ves, sam imajo k za nosecnice rob in so konc udobne, mam se take rozauser posted image
Jedla sem pa itak, ker sem zmeraj lačna zadnje čase (itak da se zdej na kilah vidiuser posted image ). Pa zdele sem raba ene 5min da sem se spomnila kaj sem jedlauser posted image user posted image kaj češ, pač jem (pre)večkrat po malo.....user posted image ej sej jaz tud kr neki papcam...v mš se pa z vodo nalivam, ni cudn da morm na wcuser posted image
Gležnji pa po mojem majo zdele nekje drgje dopust.user posted image ..jaz mam tud tak obcutekuser posted image
paketek - jest bom denar vzela pa si kupla od recinkota obe posteljici pa jogi, pa še kako tetra stvar....pa sej ne rab met vsega po zadnji modi...itak je tok stvari, da se ti zmešauser posted image da bom pa še usklajevala da bo vse skup pasal - JOK BRATE, tok pa nisem zbirčna, ne glede na moj foh!
to si dobr napisala, jaz bom tudi dnar vzela pa naročila pr recikotu - se najbolj splača
e grem..no naslednjič si bova pa že lahk živijo rekleuser posted image sam opozarjam - imena + obrazi so zame tko zlo salba stvar zapomnit. Boš morala met spet rumen kompletuser posted image user posted image z barvami pa nimam težavuser posted image .
tud men imena pa obrazi ne grejo oz. najprej si obraz zapomnim pol pa ime...bove se barvno zmenile a prav...hahauser posted image


(odgovor članu BOOMER)
Neposredna povezava do sporočila: 4585
   [Brisano sporočilo]
8.5.2009 16:55:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bybyka_1987)
  Neposredna povezava do sporočila: 4586
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 17:30:41   
Nikita
No pa sem tud jst opravla s pregledom v sredo. Vse bp, razen železa...sem dobila sirup in ga moram pridno papcat do konca. Danes sem šla še na CSD po obrazce za v službo in v ponedeljek jih nesem v rčunovodstvo. Mam pa mal zakompliciran postopek, ker v zadnjih 12. mesecih nisem bila zaposlena pri istem delodajalcu, tak da me čaka "fehtanje" za 4 plače še pri prejšnjem. Sem pa tak jezna na našo ljubo državico in naš pravičen čut za socialo in nataliteto. Škoda besed. Sam tolk, da povem...tiste, ki ste si "drznle" bit na bolniški vse od začetka (sigurn po lastni krivdi in željiuser posted image ) lahk računate na nižjo porodniško, ker se upošteva pri izračunu nadomestila znesek (plača, bolniška,...) nakazan na račun in Najprej maš itak zarad težav "sanjsko" nosečnost, posledično nižje dohodke, no na koncu ti pa država za nagrado naslednjih 12 mesecev nakloni še nižje nadomestilo, ker maš zarad bolniške nižje povprečje plač zadnjih 12 mescevuser posted image Mater jim....

Mal sem se morala skašlatuser posted image

Aja za seznam:
+ 15kg, naslednji pregled 27.5.

nastop porodniške 6.6.

Drgač se pa naša punčka ne da in je že od vsega začetka prava mala borka. Sem tak vesela, da nama bo končno uspel postat starša. In noben "zastarel" in nečloveški sistem nama tega veselja ne more več preprečituser posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4587
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 19:06:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: monty

user posted image punce jaz neki na razumem.

VODENE KOZE -  če sem jih že prebolela, pa bom mela recimo doma 4letnika in bom noseča, pa bo mali zbolel, kaj nas se odselim. Kako to misliš bybyka, da jih lahko vseeno preneseš na otročka????? jaz sem mislila, da če je mati prebolela to ni panike med nosečnostjo.kako potem to izpelješ če imaš slučajno ravno v teh 9 mesecih doma bolanega otročka.

kok je fajn dan PETEK. Najlepši!

a je že kateri vroče? jaz bom zgorela pa najhuje šele prideuser posted image !


Ma ne, to sploh ne drži, jst sm bla noseča 3m z drugim, ko je mali dobil koze, pa mi je G lepo razložil, da če sm jih jst prebolela ni nobene panike.

(odgovor članu monty)
  Neposredna povezava do sporočila: 4588
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 19:31:29   
bybyka_1987
Almera moja je ze mimo user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4589
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 19:32:36   
sabina84
Oj. Pa se še jz mal javim,berem vas redno sam se mi lih ne lub vedn pisat,odvisn kako temo mate.
No BYBYKA ti si iz Celja ane? A smem vprašat kira gin.je tak nesramna? Mnde ja ne Peternel-Marinšek?
Glede CSD pr nas v Celju še zahtevajo majsko plačo,in jz nastopim v porodniško 7.6 mi je rekla da naj konc maja vse izpljneno prnesem. Pa itak sem sam podatke napisala ostalo pa nč ne zastopim tk da mi naj mal razložijo ko priem tja. Pa to očetovstvo in vse...ah...kk se mi ne lub...
Za seznam mam 16kg+,110cm trebuščka,pregled 4.6,koruznica... To je to,pa lepo čvekajte še naprej jz pa uletim še kej.  LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4590
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 20:12:12   
elevitka
BOOMER:   to so vsi obrazci za porodniško (roza besedilo -povezava doobrazca)


K tema obrazcema mora upravičenka priložiti še originalno potrdilo o predvidenem datumu poroda.( http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/predvideni_datum_poroda.pdf)
 
za očetovski dopust:
 
Za uveljavljanje pravice do očetovskega dopusta in očetovskega nadomestila so potrebni naslednji obrazci:

Pri uveljavljanju pravice do očetovskega dopusta morate biti pozorni:
  • 30 dni pred predvidenim datumom nastopa očetovskega dopusta ali 60 dni pred predvidenim datumom poroda (na podlagi potrdila ginekologa) se oglasite na Centru za socialno delo, na katerem je mati uveljavljala pravico do porodniškega dopusta oziroma ji je bila priznana pravica do porodniškega dopusta
  • Na vlogi za uveljavitev pravice do očetovskega dopusta morate označiti, da uveljavljate plačani in neplačani očetovski dopust, sicer slednjega kasneje (naknadno) ne morete uveljavljati. Vlogo najdete tudi na naši internetni strani.
  • Najkasneje 30 dni pred predvidenim nastopom očetovskega dopusta obvestite o nameri izrabe dopusta vašega delodajalca.
  • Ker se pravica do očetovskega dopusta pridobi šele po rojstvu otroka, morate o rojstvu otroka obvestiti Center za socialno delo.
  • V primeru zunajzakonske skupnosti je treba za uveljavljanje te pravice po rojstvu otroka predložiti zapisnik o priznanju očetovstva

Upam da vam bo kaj v pomoč

Pa spet imam eno vprašanje - ker so mnenja različna, pa sem prečesala že cel ZDR (zakon o delovnih razmerjih) in ne najdem NIČ- ALI V ČASU PORODNIŠKE TEČE DELOVNA DOBA? vem da teče pokojninska doba, zaradi plačevanja prispevkov, nevem pa če tudi delovna doba - eni so mnenja da če imaš pogodbo za nedoločen čas (medtem ko si na porodniški - teče, če imaš za določen čas in ti v času porodniške poteče pa ne teče doba) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 4591
   RE: Julijke 2009
8.5.2009 21:22:10   
Zerlina
Trebušček raste kot za stavo, mali veselo brca in z vsakim kosom pohištva, z vsakim kosom oblačila, ki ga kupiva zanj, je bolj prisoten v najinem življenju. Kar milo se mi stori pri srcu, ko me navdajajo takšni materinski občutki, o katerih nisem mogla niti sanjati pred devetimi meseci. Začetne dvome je zamenjalo veselo pričakovanje, da stisnem to malo štručko k sebi in jo imam rada, kolikor le lahko. A pri tem vsekakor ne bo izvisela ljubezen do mojega ljubega možeka.
A se še pri kateri zbujajo takšni občutki in razvoj misli v teh sedmih mesecih ali ste se že ored spočetjem počutile materinsko, rojene mameuser posted image ?

Prstan je moral iti danes z roke. Že zatekamuser posted image ... Še slaba dva meseca (3.7.) pa bo!!! Tudi pri meni tehtnica kaže + 10 kg, počutim pa se kot nasedli kit. Pa lulat moram veliiiiiikokrat.

Ja, res se bliža D-day in mali čudežuser posted image .

Bodite lepo in uživajte na sončku.user posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 4592
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 8:08:57   
katrinka
dobro jutro cvekeuser posted image

elevitka - hvala za podrobno razlozitev, kolikor sem jaz seznanjena nam delovna doba tudi tece, bi pa predlagala da za vsak slucaj vprasas na csd
očetovski dopust - torej more oče poklicat na csd ali it tja k se otrok rodi, da dobi plačanuser posted image prav vidim kok bom se letala za temi papirjiuser posted image

(odgovor članu Zerlina)
Neposredna povezava do sporočila: 4593
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 8:29:16   
Naty*Taja

IZVIRNO SPOROČILO: bybyka_1987

pozdravljene rabim pomoc danes sem se zglasila pri G  k sem sla po potrdilo za csd in sem jo hotela samo vprasati kaksna je navarnost da se vodene koze prenesejo na otrocka ker jih ima moja pikica mela je bol lazjo obliko ji se morejo sam krastice odpadit in sem jo imela seboj ker nisem mogla dobit varstva in me je G tako nadrla da kaj se grem da jo seboj vozim tle so se druge nosecke lahko vse zbolijo da naj grem takoj domov znjo pa me se niti poslusat ni hotla ko sem jo zelela samo vprasat!rekla je da ko bom zbolela se bom zdravla z imuniglobinom  kaj pa moj otrocek? kaj ce bo kaj narobe? obnasala se je do mene pa tmale ko da bi ble najbol kuzneuser posted image user posted image user posted image user posted image kaj naj storim a se lahko prestavim drugi G sedaj ko sem v 30t? prosim za pomoc saj me boli pa se pacienti k so zunaJ Cakal so sam ddebelo gledal k naju je nagnala user posted image user posted image user posted image user posted image


Jao Bybyka! Pa k teri ti to hodiš? (po pisanju sodeč si se od Gašperlinove k Cvitanu prestavla? Sorry, verjetno nič na bolje, če imam prav ) Ne fejst paničarit. Sej ni rečeno, da si se okužla. Dej ti Pušenjaku raje konkretno vprašanje postavi. Točno, kdaj je mala zbolela in kdaj bo minlo onih 21 dni inkubacijske dobe. Po moje boš več zvedla. Drugače pa raje pokliči in jo vprašaj. Verjetno se je g tudi malo ustrašla, še posebej, če ni čist ziher, kako je s tem. Pa glede na to, da ima tudi nosečke pred porodom in je lahko sama prenašalka, stvar verjetno sploh ni tak nedolžna. Pa novemu g po telefonu povej v naprej, da ne bo kake iste panike.

dd77 - otroku se najintenzivneje možgani razvijajo v prvem trimesečju in ne zdej. Ne vem od kod ti taka info. Kar se vodenih koz in zarodka tiče je nevarnost v tem, da je to kr močna okužba, za katero ni zdravil in glede na to, da zarodki nimajo svojega obrambnega mehanizma (protiteles) je lahko zanje to usodno! Moje laično mnenje.

V porodnišnici v Celju je z protibolečinsko tako, da jo dobiš, če je v bližini anestezist, drugače pa ne. Kar se pa nadstandardnih sob tiče - če je ni na voljo, je ne moreš dobit. Rezervirat...pa kaj še! user posted image Sploh če bo taka gužva, kot se obeta, boš lahko srečna, če boš dobila postlo v sobi in ne kr na hodniku! user posted image Mogoče so zdej zadevo že kej razširli glede na potrebe zadnjih let! Sicer pa še porodne ne moreš dobit talepe, če ni fraj...morš met kr srečo, da si v oni lepi... Jaz je do zdej še nisem imela! Upam,d a mi v tretje rata.

Elevitka - ti lahko jaz na svojem primeru povem - evo do 31.8. imam pogodbo, porodniško nastopim 30.5. in ko mi poteče pogodba avgusta, se morem javi in prenest delovno knjigo na borzo. Tako, da po moje se smatra, delovna doba do 31.8. potem pa samo pokojninska. Čeprav, ko sem zdej tele zakone za strokovnega študirala piše, da npr za napredovanje v šolstvu se čas zaposlitve (vsaka tri leta delovne dobe lahko napreduješ) šteje redna zaposlitev, porodniška in še nekaj. če si pa vmes na bolniški dlje, kot... pa ne... tak da po moje bo kr držalo, da mi pripada 1 leto delovne dobe za tole porodniško. ko sem pa pri prvihdveh bila na porodniški, kot študentka, pa mi je tekla samo pokojninska doba. Se bom pa konkretno pozanimala o temle...da vem za na prej!

Mi tudi pridno rastemo in smo živahni, da hočemo včasih mamici trebuh raztrgat pa kolke premaknit..user posted image . Poroda me ni nič strah, ker po izkušnjah vem, da se znam sprostit, kot je treba in potem vse skup mine v kaki urci! Ja, to zelo veliko pomaga. Če se zakrčiš od strahu, potem se pa podaljša... Evo kupljeno vse, oprano še ne, do 20. še delam, potem pa nastopim dopust in 30. 5 porodniško. Kile so pa na 12+ (čist zadovoljivo, glede na prejšnji dve nosečnosti - 20+!) Komaj čakam...

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu bybyka_1987)
Neposredna povezava do sporočila: 4594
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 9:08:20   
tilča
pozdravljene nosečke!!!

vidim, da zelo pridno klepetate!!! jaz že komaj čakam na najinega malčka, bližje, sem bolj se veselim... Nakupila sva že skoraj vse, manjka nama še nekaj malenkosti in pa sobica, ki jo dobiva v roku 14 dni. Ko dobim sobico pa začnem prat, likat in pospravljat tiste male pajackeuser posted image . ne morem verjet, da smo že tako blizu... jaz delam samo še 14 dni potem pa dopust in nato porodniška. Sicer bo teh 14 dni izredno napornih, sam se tolažim, da 14 dni bom pa že zdržala:))) Z urejanjem na CSD se ne obremenjujem, ker vem da ni tolk zakomplicirano kot zgleda, nam bodo že sproti povedali kaj potrebujemo, če bo treba bom šla pač večkrat tja. Ne vem zakaj, ampak vse kar se tiče najinega malčka, me sploh ne obremenjuje...pa naj bodo to nakupi al pa urejanje papirjev, vsega se veselim. Sem čudna, neuser posted image ?

Včeraj sem imela pregled, vse je ok in mali je obrnjen na glavouser posted image , sicer me je G opozorila, d ani še nič dokončno, da se še vedno lahko obrne. Amapak, sva se že pogovorila, da naj ostane v tem položaju, ker je mamici tako bolj všečuser posted image . Vprašala sem jo za streptokok B, pa je rekla da naj jo na naslednjem pregledu spomnim, da bova naredili test. Sem zelo zadovoljna s svojo G, čeprav sem slišala kar nekaj kritik glede njene prijaznosti, zaenkrat je do mene super.

Podatki za seznam:
10,4 kg, obseg 100cm, še evdnouser posted image
naslednji pregled 10.6.

(odgovor članu bybyka_1987)
Neposredna povezava do sporočila: 4595
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 10:27:27   
SKORPY
ŽIVJO PUNCE!
naj se vam malo javim sem pridna mali pa pravi nagajivček , pridobila sva 12 kg naslednji pregled 13.5. Kar se papirjev tiče jih začnem urejat naslednji teden. v materinsko hodima in je kar lepo pa tudi na telovadbo bomo šli. Nekaj me zanima ali ima še katera takšne probleme z grčico oz. pekočim občutkom v želodcu tako da že kar boli včasih. Ne upam si kar tako vzeti rutacida ker se bojim da bo kaj narobe kaj pravite?
Ali si vi pomagate z čem drugim? Kaj pa zatekanje ob naporu ali je to normalno? Hvala za odgovore.

(odgovor članu tilča)
Neposredna povezava do sporočila: 4596
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 10:34:07   
bybyka_1987
jaz si pomagam z rupurutom! najvec kadar jeres potrebno vzamem 2 na dan drugace pa se vzdrzim da jih cim manj jemlem je pa res ze vcasih bolece

(odgovor članu SKORPY)
Neposredna povezava do sporočila: 4597
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 15:05:23   
zoga08
Hooj, čvekice!
Jaz sem danes čist naspidirana mam generalno v sobi po omarah sem zamnejala obeleke - hura za poletje in oblekice. Pri mojemu sem red naredila en kup mikic vrgla stran.user posted image  Sigurn bo ravn jutr rabu eno.

se javim še kasneje grem po mojega me je ravn klical naj ga pridem iskat je na gasilskem tekmovanju z otroci.
Čao

_____________________________

... Ljubezen nikoli ne mine ...

(odgovor članu bybyka_1987)
Neposredna povezava do sporočila: 4598
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 16:10:27   
monty
norice - ja sej jaz sem bla prepričana da če si jih že mel potem ne moreš prenest na otroka ker sploh ne zboliš., sam je bybka tako čudno pisala, zato sem vpršala.


jazzz. to je stara barva! poglej na O-baby.de pa boš videla, da je tudi v designi razlika. strehica ima ob strani okenčke ne na vrhu.

tiste, ki imate težave z železom -  veliko ga ima rdeče meso, jaz prakticiram govejo juhco vsako nedeljo in je kul. veliko ga j etudi v rdečem radiču in seveda pesinem soku. Drugače pa glede na moje izvide vso nosečnost, (zadnji hemoglobin v  32 tednu - 131) so NEO VIN od Milupe zakon.

boomer
- hvala za navodila z aCSD

delovna doba med porodniško - jaz imam info, da teče, ker se gre tudi meni, da tčee in sem vprašala!

danes sem kupovala čevlje in je blo ful hecno, ko me je prodajalka takoj opomnila, da naj pazim pri številki ker mi zdaj zatekajo noge. ampak MENI ŠE POPOLNOMA NIČ!!!! hvalabogu!

drugače je pa pravo poletje, bi šla kr na bazen, če ne bi mela bušija, pa seveda polno dela.


pranje vozička -  ja menda je treba vse slečt pa oprat. jaz ga bom čisto na koncu! No ja pa saj mam tudi celo omaro cotk za preprat!


(odgovor članu bybyka_1987)
Neposredna povezava do sporočila: 4599
   RE: Julijke 2009
9.5.2009 23:21:02   
Naty*Taja

IZVIRNO SPOROČILO: zoga08

Hooj, čvekice!
Jaz sem danes čist naspidirana mam generalno v sobi po omarah sem zamnejala obeleke - hura za poletje in oblekice. Pri mojemu sem red naredila en kup mikic vrgla stran.user posted image  Sigurn bo ravn jutr rabu eno.

se javim še kasneje grem po mojega me je ravn klical naj ga pridem iskat je na gasilskem tekmovanju z otroci.
Čao


Zogica, zdej mi je pa res žal, da sva se zadnjič zgrešili...imava kr veli, skupnega...user posted image
Tudi jaz sem danes po omarah šarla, pa za razliko od tebe se namesto mojga jaz ukvarjam z gasilsko mladino! Pa ravno zdej še delam tečaj za GČ... Mogoče se pa v tem fohu kdaj srečava. user posted image

VOziček sem pa jaz tapru oprala, ker je imel tak čuden vonj po novem...

Zdej pa grem končno spat in jutri zadnji dan praktičnih gasilskih vaj! Komaj čakam....user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu zoga08)
Neposredna povezava do sporočila: 4600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  182 183 [184] 185 186   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  182 183 [184] 185 186   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?