|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 12:57:37   
pika poka 1
Jetkarmak, hahaha ob pol devetih zvečer?!?! user posted image user posted image No to pa je termin user posted image
Ne tabletk ne jem več. Čakam na M user posted image Ja v četrtek imam UZ. Javim kaj bom izvedela.

Erika super user posted image user posted image Sem ti rekla, da gre to hitro!! 4.4 bosta torej dobila seznamček z vsemi datumi user posted image

Naj se že začnejo pluseki!! user posted image user posted image

(odgovor članu Anaina)
Neposredna povezava do sporočila: 901
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 15:43:37   
erika2
Jaaaaa. Komaj cakam da se zacne. In da zagledamuser posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 902
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 16:31:42   
delfinka5
Pozdravljene!
Vidim, da je kar živo zadnje dneve. Moja pričakovana rdečka se je prikazala in zdaj čakava na primerne dneve.

Apik, tudi meni se snega že vrh glave in čakam otoplitev.

Erika2, super za novice. Mogoče pa bo do takrat že kaj ratalo po naravni poti.

Jetkarmak, javi, kako si odpravila. Imam pa jaz naslednjič ob eni podobni uri zobozdravnika. Časi se spreminjajo.

(odgovor članu erika2)
Neposredna povezava do sporočila: 903
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 16:40:00   
erika2
Delfinka, mogoce pa res rata prej.

Pikapoka, koliko casa po konziliju si morala cakat da si dobila prvi datum za zacetek ivf postopka? Je to odvisno kdaj mas naslednjo menstruacijo?

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 904
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 16:42:37   
mimi_ka
IZVIRNO SPOROČILO: pika poka 1

Glede NIFTY testa, Mimi_ka, samo zanima me, če si se za ta test odločila, ker so bile vrednosti na nuhalni slabe? Ali pač zato, ker obstaja ta možnost? Koliko pa si bila stara?


Nipt sem delala decembra,ko sem bila 12. tednov noseča. Odločila pa sem se zaradi starosti (na pdp bom dopolnila 38 let), ker nisem želela tvegati z ac, imam za sabo že dve slabi izkušnji s ss in me je bilo te invazivne metode kar strah. Sem šla pa vseeno tudi na nuhalno, ampak to bolj zaradi zgodnje morfologije, ker za rezultate sem že vedela da bodo slabši zaradi let in so tudi res bili. Ampak me je Pušenjak, ki mi je delal ns, pomiril, da je slabša napoved zelo verjetno posledica starosti, ker morfologija je bila bp. No in res so bili potem rezultati nipta odlični, tako da mi ni žal tega denarja, čeprav je cena res zasoljena, sem pa zdaj vsaj bol pomirjena in verjamem,da je naša pupa zdrava user posted image

< Sporočilo je popravil mimi_ka -- 6.3.2018 16:46:40 >

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 905
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 17:50:09   
Trinica
Erika2 user posted image april bo kmalu tu, potem pa upam da bodo tudi datumi za naprej hitri.

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 906
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 20:27:48   
Allstar
Erika2, midva imava pa konec marca prvi posvet za ivf, mogoce bova priblizno isti cas na umetni user posted image . Kje si, mb ali lj?

Katera od vas ve iz glave max visino porodniske? Preden zacnem sprasevat strica googla user posted image . Vem da se izracuna na zadnjih 12 mesecev povprecje. Pa prve 3 mesece in nadaljnih 9 se razlikuje znesek. Ce si pred porodnisko na bolniski, se ti v osnovo steje bolniska, a ne? Ne koliko bi bila placa ce bi delal?
Malo izven teme, ampak bo vsaki od nas slej kot prej prav prislo user posted image

(odgovor članu Trinica)
Neposredna povezava do sporočila: 907
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 20:52:01   
Anaina
Allstare porodniska se izračuna od povprečja zadnjih 12 plač oz. Bolniških nadomestil če si na bolniški. Prve tri mesece je 100% nadaljne 90%. Najnižja je cca. 251 eur njvišja pa cca. 2800 eur/bruto če se slučajno ni z 1.1. Kaj spremenilo.

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 908
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 20:52:49   
erika2
Super Allstar. V Lj sem. Ti?

(odgovor članu Anaina)
Neposredna povezava do sporočila: 909
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 21:57:42   
Allstar
Hvala Anaina. Pa se denarne nagrade, od katerih se normalno placajo prispevki, vstejejo? Ali samo placa?

Erika2, midva pa sva zdaj v Mb, sva se prestavila iz Lj. V LJ prides po konziliju lahko ze naslednji cikel na vrsto. Sva bila novembra, decembra bi lahko ze sla v IVF postopek. Tako da bo hitro user posted image !

(odgovor članu erika2)
Neposredna povezava do sporočila: 910
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 22:09:43   
Sofie

Meni so šteli nagrade. Sem se celo uspela zmenit tako, da so mi jo malo prej izplačali. Drugače je prve tri mesece 100% porodniška, potem pa 90%.

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 911
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 22:10:25   
magdalenica
V osnovo za porodniško še štejejo vsi prejemki iz dela, od katerih se plačujejo prispevki (variabilni del plače, nagrada za delovno uspešnost, božičnica), medtem ko se regres ne šteje. Prve 3 mesece je 100% osnove, nato pa 90%.

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 912
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.3.2018 22:15:04   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Hvala Anaina. Pa se denarne nagrade, od katerih se normalno placajo prispevki, vstejejo? Ali samo placa?

Erika2, midva pa sva zdaj v Mb, sva se prestavila iz Lj. V LJ prides po konziliju lahko ze naslednji cikel na vrsto. Sva bila novembra, decembra bi lahko ze sla v IVF postopek. Tako da bo hitro user posted image !


Kako pa to da ste se prestavila? Pri komu si pa bila v Lj.?

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 913
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 7:52:49   
Jetkarmak00

IZVIRNO SPOROČILO: pika poka 1

Jetkarmak, eh škoda user posted image user posted image Sem upala, da nas boš razveselila s plusekom. Bi bilo lepo, če bi katera v kratkem javila veselo novičko user posted image
Javi kako boš zrihtala z UZ-jem.

No jaz sem danes spet zamudila v službo. Mater pa to vreme, pa prometne nesreče. Sem razmišljala, da če bi noseča stala v 12km koloni tako kot danes, da bi me fejst panika.
Mene takoj psiha načenja, če stojim v koloni in ne morem nikamor, ali pa zaprti prostori. Ne prenesem tega. Kako se pa ve soočate s tem?

Hvala Trinica. Ogromno občutkov imam....veselje, strah, živčnost...vse se prepleta user posted image Res si želim, da bi šlo vse po planu!!!


Heej:) nobenih cist, miomov ali kaj podobnega. Vse je vredu. Vzrok je pri (pre) visokem lastnem hormonu. Nocm vedt kolk je bil progesteron sele visok ob vstavljanju Estimeuser posted image zdaj pa zato rabi toooliko vec casa, da pade in da pride M. Je pa vse pogledal tako in mi pokazal zraven in razlozil (corpus luteum se je zelo lepo videl, prosta tekocina po ovulaciji) videlo se je tudi da desni jajcnik trenutno "spi" in da je levi veliko bolj aktiven, ampak je rekel G naj me to ne skrbi, da vseeno delujeta usklajeno. Skratka, vse je pripravljeno na M, samo progesteron mi mora pasti.
Naj bi (po ultrazvoku) prišla kar kmalu.

Mi je pa rekel naj Estime ne jemljem. Nej pa nebom do Estime zamerljiva, ker jo lahko se vedno (preostalo k mi je ostala se v skatlicah) uporabim ce bom kdaj zelela podaljsati ciklus ali pa prestaviti M (morje, dopusti itd) tako kot to delajo punce lahko z KT. user posted image

Jutri je pa tvoj dan :) si kaj živčna, vesela, neučakana? :) si ze dobila M? Kako pa ti bodo delal UZ ce bos imela M? Srecnouser posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 914
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 7:58:07   
Allstar
Hvala vsem za odgovore user posted image !

Sofie prestavila sva se, ker sem se počutla kot na tekočem traku v LJ....vsem so delali po istem kopitu. Vogler je sicer za moje pojme super ginekolog, ampak prezaseden (bil je moj osebni in na neplodnostni). Brisa mi ni vzel v dveh letih niti 1x, tako da sem bila 4 leta brez. Na konziliju so rekli, da mi samo to manjka in ker je rekel, da če prej ne, mi ga bo vzel, ko pridem na konzilij, sem ga šla iskat in me je sestra po hitrem postopku vrgla ven, ker nisem naročena....bila je nekam slabe volje. Edina, ki si res vzame čas in pove vse kar te zanima, je sestra Tatjana. Že prej se mi je malo nabiralo, po konziliju pa sem takoj klicala v MB in se naročila, kljub čakanju 4 mesecev. Zdaj pa že komaj čakam na MB in da se končno nekaj premakne user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 915
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 8:54:29   
pika poka 1
Pozdravček!

Pomlad je tu user posted image

Erika, za primerjavo, to kar imata vidva 4.4. sva imela midva 4.1. Takrat sva dobila seznam z vsemi datumi. Ja vse je odvisno od M. Jaz sem jo ravno takrat imela, zato sem morala počakat na naslednjo, februarsko.
Na podlagi tvoje M boste določili potem seznam z datumi, ki ti ustrezajo. Jaz recimo sem imela napisane datume pričakovane naslednje M od 24.1. do 6.2. in od 7.2. do 14.2. Potem pa je odvisno v kateri rang padeš, prvi ali drugi, ker na podlagi tega potem začneš jest KT.
Jaz sem jih jedla do 4.3. Naslednje datume pa imam 8.3. UZ, 9.3. začetek z injekcijami, 16.3. UZ, 19.3. punkcija in 3-5 dni po punkciji transfer. Ampak ti datumi se bodo ziher še spremenili naprej ali nazaj.
Držim pesti, da bo šlo pri vama hitro!!

Mimi-ka, hvala za vse informacije. Sem vesela, da obstaja ta možnost, če bi jo slučajno potrebovala user posted image Cena je uf... Ampak verjamem, da bi vsaka spraskala skupaj ta denar, če bi bilo potrebno.

Jetkarmak, no evo, pa si dobila odgovore. Pomirjena, kajne? user posted image Držim pesti, da čim prej priteče, potem pa akcija user posted image
Jutri ja!! Ful sem neučakana!! M še nisem dobila, čutim pa, da je na poti user posted image Na tem UZ-ju baje prekontrolirajo, če je vse OK za IVF. M ni moteča. Je rekla sestra nazadnje, da tudi, če bom imela M, to ni ovira. Kolegica jo je tudi imela na dan UZ-ja.
Vseeno lahko vidijo, če je vse tipi topi ready za IVF user posted image


(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 916
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 9:20:55   
Jetkarmak00
Ja res jeee :) te bom bralaa v odgovorih kako vse skupaj poteka in drzala pestke!! Srecno od jutri naprej in res same lepe novicke prinesi! user posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 917
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 9:37:01   
Allstar
pika poka 1 ti si torej v MB, a ne user posted image ? Glede na kontracepcijo....jaz imam konec meseca prvič v MB, greva z vsemi izvidi. Lahko tudi že pričakujem datume, kontracepcijo, UZ mogoče že aprila, maja? O to bi bilo super, da bi se končno nekaj premaknilo user posted image . Držim pesti za jutri in naslednje dni, da ti vse uspe po načrtih user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 918
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 9:59:53   
erika2
Pikapoka hvala za odgovor. Aha, ker jaz imam naslednjo M 9.4. Upam da bo slo hitro.

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 919
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 14:40:57   
*mala pika*
Sorry punce, mene en lep čas ni bilo zdajle...ampak nič sprememb, nobenih novičk, pri vas pa tudi vidim, da je še vse, kot je bilo, nobena na novo user posted image , sem pa vesela, da se je nekaj novih punc pridružilo debati.

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 920
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 15:04:24   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Hvala vsem za odgovore user posted image !

Sofie prestavila sva se, ker sem se počutla kot na tekočem traku v LJ....vsem so delali po istem kopitu. Vogler je sicer za moje pojme super ginekolog, ampak prezaseden (bil je moj osebni in na neplodnostni). Brisa mi ni vzel v dveh letih niti 1x, tako da sem bila 4 leta brez. Na konziliju so rekli, da mi samo to manjka in ker je rekel, da če prej ne, mi ga bo vzel, ko pridem na konzilij, sem ga šla iskat in me je sestra po hitrem postopku vrgla ven, ker nisem naročena....bila je nekam slabe volje. Edina, ki si res vzame čas in pove vse kar te zanima, je sestra Tatjana. Že prej se mi je malo nabiralo, po konziliju pa sem takoj klicala v MB in se naročila, kljub čakanju 4 mesecev. Zdaj pa že komaj čakam na MB in da se končno nekaj premakne user posted image



Super. Upam, da bo sedaj bolje. Jaz sem hodila k dr. Banovi, ki si je vedno vzela čas zame.

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 921
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 15:06:27   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00


IZVIRNO SPOROČILO: pika poka 1

Jetkarmak, eh škoda user posted image user posted image Sem upala, da nas boš razveselila s plusekom. Bi bilo lepo, če bi katera v kratkem javila veselo novičko user posted image
Javi kako boš zrihtala z UZ-jem.

No jaz sem danes spet zamudila v službo. Mater pa to vreme, pa prometne nesreče. Sem razmišljala, da če bi noseča stala v 12km koloni tako kot danes, da bi me fejst panika.
Mene takoj psiha načenja, če stojim v koloni in ne morem nikamor, ali pa zaprti prostori. Ne prenesem tega. Kako se pa ve soočate s tem?

Hvala Trinica. Ogromno občutkov imam....veselje, strah, živčnost...vse se prepleta user posted image Res si želim, da bi šlo vse po planu!!!


Heej:) nobenih cist, miomov ali kaj podobnega. Vse je vredu. Vzrok je pri (pre) visokem lastnem hormonu. Nocm vedt kolk je bil progesteron sele visok ob vstavljanju Estimeuser posted image zdaj pa zato rabi toooliko vec casa, da pade in da pride M. Je pa vse pogledal tako in mi pokazal zraven in razlozil (corpus luteum se je zelo lepo videl, prosta tekocina po ovulaciji) videlo se je tudi da desni jajcnik trenutno "spi" in da je levi veliko bolj aktiven, ampak je rekel G naj me to ne skrbi, da vseeno delujeta usklajeno. Skratka, vse je pripravljeno na M, samo progesteron mi mora pasti.
Naj bi (po ultrazvoku) prišla kar kmalu.

Mi je pa rekel naj Estime ne jemljem. Nej pa nebom do Estime zamerljiva, ker jo lahko se vedno (preostalo k mi je ostala se v skatlicah) uporabim ce bom kdaj zelela podaljsati ciklus ali pa prestaviti M (morje, dopusti itd) tako kot to delajo punce lahko z KT. user posted image

Jutri je pa tvoj dan :) si kaj živčna, vesela, neučakana? :) si ze dobila M? Kako pa ti bodo delal UZ ce bos imela M? Srecnouser posted image


Upam da si se iz tega kaj naučila. In seveda tudi ostale, ki si same postavljate diagnoze ter težite za estimo itd.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 922
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.3.2018 16:42:07   
Jetkarmak00
Sofie.. Ja sem se.. Marsikej.. Žal mi je da sem jih jemala.. Ampak ocitno bi moral tudi G ustvarjati pri svojem in jih ne predpisati kljub moji želji.. Me pa jezi.. Da mi je še vedno rekel, da jih lahko jem če želim premakniti M (dopusti, morje itd). Vesela sm, da ni kakšnih hujših posledic in je "le" preveč progesterona.. Se me je pa ta situacija sigurno dotaknila v pozitivnem smislu ;)

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 923
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.3.2018 11:35:06   
pika poka 1
VSE LEPO OB DNEVU ŽENA, DRAGE PUNCE! user posted image user posted image user posted image

Evo poročam. Sem nazaj iz bolnice. UZ je bil OK. Zjutraj sem tudi dobila M, kar je super. Če bi prišla kasneje, bi se mi vse zamaknilo.
Presenetljivo hitro sem bila na vrsti za UZ. Ne vem, če sem čakala 5 minut. Sem pa malo dlje čakala potem na delitev terapije.
Vam povem, da sem trenutno v oni fazi, da tega ne bom zmogla. To kar mi je ona tam govorila, te injekcije, jaz si to ne bom mogla dat. Čisto sem obupana. Groza me je.user posted image
Jutri začnem in do naslednjega četrtka to traja. Potem pa v petek spet na UZ.

Jetkarmak, že prišla M?

Kako ste kaj ostale?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 924
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.3.2018 12:23:30   
Allstar
pika poka 1 Lep dan žena tudi tebi in ostalim user posted image user posted image

Glede postopka pa se ne boj. To so tako male injekcije in tako lahko se aplicirajo, da res ni nobenega problema. Naj te ne bo strah, seveda boš zmogla!

Še vedno nisem sigurna, si v LJ ali MB?

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?