|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 13:01:23   
simvir
Tudi jaz sem zgrožena nad številom zavrnjenih otrok (65% od vseh vpisanihuser posted image ). Seveda smo tudi mi zavrnjeni, 19. na čakalni listi. Malo še upam, da pridemo noter, ampak iz letnika 2006 je bilo tako samo 22 sprejetih.
Sem tudi jaz včeraj klicala v vrtec in po 10. juniju začnejo klicati po prioritetni listi, če bodo prosta mesta. Kličejo pa tudi med letom, če se kakšno mesto izprazni.
Jaz sicer imam varstvo, čuva tašča, vendar začne julija čuvati še eno vnukinjo, aprila pa še našega drugega člana. Tavečjega bi pa vseeno rada dala v vrtec, da bi bil med sebi enako starimi. No če ne bo letos, pa pač drugo leto.

Me pa še nekaj moti (pa brez zamere tisti, ki ste priseljeni) - zakaj nimamo tisti, ki tukaj živimo že ves čas, prav tako naši starši, kakšne prednosti pri vpisu. Župan prodaja parcele, na koncu "zvisimo pa staroselci".

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 13:27:39   
*raci*
simvir se čist strinjam s tabo, pa tud jaz nima nič proti priseljencem. Samo na koncu res staroselci čist zvisimo, moji stari straši po obeh straneh že od začetka živijo v Grosuplju, ko  je ta mala vas začela šele  nastajatl in se razvijat. Vsi so morali plačevati samoprispevek obveznih nekaj % od svojih plač za zgraditev vrtcev, zdravstvenega doma, zdaj pa njihovi potomci zvisjio kot navad lulki, če že delajo neke kriterije bi tud to morali upoštevati.

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 13:52:09   
simvir
IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

stari straši po obeh straneh že od začetka živijo v Grosuplju, 

Enako!

< Sporočilo je popravil simvir -- 22.5.2008 13:53:05 >

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 14:57:52   
Dajadada
Me pa še nekaj moti (pa brez zamere tisti, ki ste priseljeni) - zakaj nimamo tisti, ki tukaj živimo že ves čas, prav tako naši starši, kakšne prednosti pri vpisu. Župan prodaja parcele, na koncu "zvisimo pa staroselci".


Sorry, ampak če bi imeli "staroselci" prednost, potem pa mi novi čist zvisimo. Meni se ne zdi pomembno, koliko časa živiš tukaj, da imaš prednost, ko daš otroka v vrtec. Jaz sem bivša ljubljančanka in v Ljubljani ni šans, da bi dobila vrtec, ker pač nisem več prijavljena v Ljubljani. Smo pa sedaj vsi trije prijavljeni v Grosupljem in če nam še tukaj ne bi dali tistih 4 točk za stalno prebivališče, potem verjetno sploh ne bi nikoli dobili vrtca nikjer. Bi ga morali kar direkt v šolo vpisatuser posted image , ali pa da obubožamo zaradi privat varstva. Saj če imaš samo enega še gre, da bi pa za dva plačevala privat user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 15:03:58   
Jenny*
*raci* hvala za pojasnilo glede tistega vip vrtca, se mi je kar zdel, da je kaj takega, ne bom sploh hodila gledat potem. Saj sem našla eno lušno varuško, ko ima lih še za našega plac septembra.

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 20:49:09   
picikato matic
odgovor oz. pripomba v zadevi "staroselci" ...... zadeva je taka, da sedaj starši ki vpisujete svoje otroke v vrtec (razen če niste imeli otroka ZELO stari) niste plačenali samoprispevkov, te so plačevali vaši starši, in so samoprispevek "potrošili" ko so dali vas v vrtec, so obiskovali zdravstveni dom, ...... Včasih pač ni bilo dohodnine, in se je denar pač moral nelje nabrati. Sedaj pa plačujemo dohodnino, tako staroselci kot priseljenci in smo v popolnoma istem položaju. Smo pa tudi mi prišleki močno preplačali razne prispevke in gradbena dovoljenja z nakupom stanovanja in tudi ta denar je šel SEDAJ v blagajno občine.
Brez zamere, zelo spoštujem "staroselce" ampak pri zadevi vpisa otrok v vrtec, pa res nebi ločevala na staroselce in priseljence, in je prav škoda, da se dela še bolj napeto ozračje kot je.

(odgovor članu Jenny*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
22.5.2008 21:44:32   
ZmajTolovaj
Čist mim je, da naše otroke sploh kategorizirajo in določajo prioritetne sezname - staroselci, novoselci, poročeni, koruzniki, samohranilci, brezposelni ... brezveze. Otrok je otrok, in za vse bi moral biti prostor, pa če so padli z Venere ali pa se zvalili iz jajca.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu picikato matic)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 7:40:02   
*raci*
za pet otrok že vem, da bodo odklonil vpis v vrtec, tako, da se vztrajno približujemo vrhuuser posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 7:44:09   
picikato matic
user posted image user posted image user posted image user posted image  BRAVO ZmajTolovaj  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Lepo je videti, da vsaj nekateri razumejo in še lepše je imeti somišljenike ..... BRAVO lepo napisano user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 9:07:27   
Dajadada
za pet otrok že vem, da bodo odklonil vpis v vrtec, tako, da se vztrajno približujemo vrhu


A res, res, čisto zares? Potem smo mi že noteruser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 9:11:51   
*raci*
Ej super dajadadauser posted image user posted image user posted image , pa je eni ratal, držim pesti še za nas druge

(odgovor članu Dajadada)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 11:14:05   
simvir
Jaz s temo o staroselcih res nisem mislila kakšne ostre debate odpirat. Saj tukaj vi niste nič krivi. Kriva je predvsem občina, ki dovoli gradnjo novih naselij, pobaše denar, za npr. vrtce, šolo ji pa ni mar. Za to bi morali oni poskrbeti že prej, ko so se naselja gradila, saj je logično, da se bo priselilo ogromno ljudi, med njimi veliko mladih družin.
Bojim pa se, da bodo čez nekaj let tudi šole premajhne, čeprav so zgradili nove. 
Tudi jaz mislim, da razna kategoriziranja otrok niso primerna - vrtec bi morali dobiti vsi, ki ga želijo, tako kot je to obvezno za šolo.

Drugače pa tudi jaz vem za dvojčici, ki ju ne bodo vpisali v vrtec. Morda nam pa še uspe priti noteruser posted image .

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 14:22:06   
zanka
IZVIRNO SPOROČILO: Nenny

IZVIRNO SPOROČILO: zanka

Za privat varstvo se mizdi cena 2,5eur se dokaj poceni. V Ljubljani so cene duple.


Oprosti, ampak moram pokomentirat tole. 2,5 eur na uro * 9 ur * 20 dni pride kar 450 eur.....a v Ljubljani pol pa pride 900 na mesec za enega...user posted image user posted image user posted image

Verjetn da ni glih tako...je ta 2,5 kar visoka...

To pride res drago ce jo imas v varstvu celi dan. To se strinjam. Sm klicala par varusk po ljubljani pa so vse hotele imeti tam okoli 5eur.
Mogoce sm imela pa tako sreco, da sem naletela na take "ta pocen" user posted image .

_____________________________

"tat twam asi"

(odgovor članu Nenny)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 14:30:38   
zanka
A mogoce katera ve za protest pred obcino zaradi vrtcev naslednji teden? Ker jst se bi ga udelezila. Samo nevem, ce sem prav slisala in tudi nevem kdaj naj bi bil tocno???

_____________________________

"tat twam asi"

(odgovor članu zanka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
23.5.2008 19:37:22   
orka**
zanka po radiju je bilo vprašanje postavljeno gospej, ki je oddala peticijo, če pripravljajo protest, pa je rekla da še ne ve. Drug teden pa zato ker imajo svetniki sejo (mislim, da 28.05.).

(odgovor članu zanka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
26.5.2008 13:20:34   
micka2
Še enkrat točni podatki za Ivančno Gorico:

Za oddelek starosti otrok 1-2 let je stanje takšno:
- leta 2007: prostih mest 14, vlog 61
- letos (2008): prostih mest 13, vlog 101

Za celoten vrtec pa so takšni podatki (vsa starostna obdobja):
- leta 2007: prostih mest 86, vlog 267
- letos (2008): prostih mest 136, vlog 379

Starši, ki  stalno živite v tej občini gotovo veste, da se to že skoz dogaja in da je čedalje slabše. Novi vrtec v letu 2009 pa je sam ena obljuba... da ti imajo kaj odpisat.user posted image
Tale člen zakona je pa tud tako napisan da lahko postopek novih kapacitet v vrtcu začnejo danes... in ga delajo neomejeno 10, 20 let....user posted image

10 člen Zakon o Vrtcih - Kadar v kraju bivanja ni vrtca, ki izvaja javno službo, oziroma vrtec nima prostih mest, starši pa izrazijo interes za vključitev v vrtec tolikšnega števila otrok, da bi se v skladu s standardi in normativi oblikoval en oddelek, je občina dolžna najkasneje v 30 dneh začeti postopek za zagotovitev dodatnih prostih mest v javnem vrtcu ali razpisati koncesijo.

Starši bi se moral torej združit user posted image sam kako... prek tega foruma, Grosuplje je že nekaj ukrenil v to smer... bravo

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
27.5.2008 11:53:38   
nanka
Micka se popolnoma strinjam s teboj, s tem ,da nov vrtec v Ivančni Gorici ne bo rešil nobene težave, ker bo to samo nadomestni vrtec za tistega, ki ima prostore v ZD. Tako da tudi to, da je obljubljen nov vrtec ne reši težav. Mi smo bili tudi zavrnjeni in sicer v Višnji Gori, tam bodo vzeli samo 6 otrok in sem besna do konca. To se mi je zgodilo že pred 10 leti, ko sem vpisala sina in seveda ni bilo varijante, da ga sprejmejo.

(odgovor članu micka2)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
27.5.2008 15:35:05   
šema
Lahko komentiram le za "naš" vrtec- ko se oddajajo vloge jih starši ponavadi oddajo v več vrtcev, zato prihaja do takih razlik med prostimi mesti in vloženimi zahtevki. Lani smo sprva kar nekaj staršev morali zavračati (po točkovnem sistemu), nato pa smo jih v avgustu klicali, da so mesta prosta. Res pa je, da je lažje dobiti mesto v Lj oz. v drugih večjih mestih, kjer je več vrtcev na "kupu", kot izven LJ.
Sama bom prav kmalu na istem kot ste sedaj ve, ki ne veste kam z otroki po končani porodniški, saj ko sem naše spraševala, če mi bodo dali kako prosto mesto za otroka, da se bom po porodniški lahko vrnila v službo odvrnili, da nimam nobenih privilegijev, čeprav sem tam zaposlena.
(Tako da bom morda primorana pustiti službo in imeti "privat" varstvo, da bo moj otrok preskrbljenuser posted image user posted image )

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
27.5.2008 16:59:51   
Nina00
Šema, strank ti sigurno ne bo manjkalo user posted image  Slaba tolažba, saj vem user posted image

(odgovor članu šema)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
28.5.2008 9:12:23   
*raci*
Sem bla glih pri ravnateljici vrtca Kekec, ker sem osebno odnesla pritožbo in sem spet čist razkurjena. Komej sem se mal pomirila  mi že spet para piha čes ušesauser posted image user posted image user posted image  Čakalnih vrst je več,  vsak letnik ima svojo????user posted image user posted image user posted image  Tako, da ni variante, da pademo notr. JOj sem jezna. Glede novih prostorov ne ve nič. Gleda se neke prostore v Sončnih dvorih, vendar občina še ne ve al jih bo odkupila. Če bo, bo prostora za max. 50 otrok, od tega so to otroci iz enote Mojca, ko se decembra zapre. Tako, da bomo kar lepo vsi po vrsti izvisel. A je možno vidit seznam sprejetih otrok in njihove točke?? Poznam en primer, ko je nekdo, ki ni imel nobenih točk,  kar precej mest na čakalni kot nekdo, ki jih ima 8 t.user posted image user posted image  Ti da mal mislt.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
28.5.2008 21:44:41   
ZmajTolovaj
vendar občina še ne ve al jih bo odkupila


Kaj majo pa tok za gruntat?? Sej vem, da ni vse črno-belo, ampak men se zdi, da je trenutno njihov problem št.1 horda jeznih staršev. Lahko pa da se motim.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
30.5.2008 8:35:53   
*raci*
zanima me ali je katera zahtevala seznam sprejetih otrok in njihove točke? Zadnjič sem pri ravnateljci, ko sem odnesla pritožbo zahtevala, da sem prisotna na seji komisije,ko bodo pritožbe obravnavane, čes da jim ne zaupam, me je čist bukav gledala, da to ni dovoljen. Je katera poskusla isto? Jaz še zmeri mislim, da v tem točkovanju neki ne štima!!!!

(odgovor članu liza01)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
30.5.2008 12:03:18   
taya12
Lahko si prisotna kar dokazuje člen, naj ti razloži zakaj ne?



10. člen
Komisija dela na sejah. Seje komisije so javne.
Komisija lahko izključi javnost, kadar obravnava prijave z mnenjem strokovnih služb ali druge podatke o otrocih oziroma družini, ki so po svoji naravi zaupni. Javnost se ne more izključiti iz celotne seje komisije.
Na seji komisije je lahko prisoten ravnatelj, pomočnik ravnatelja ali vodja enote, vendar brez pravice odločanja. Komisija sprejme svoje odločitve s sklepi, ki jih sprejme z večino glasov vseh članov.


(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
30.5.2008 22:23:56   
srursa
IZVIRNO SPOROČILO: *raci*

zanima me ali je katera zahtevala seznam sprejetih otrok in njihove točke? Zadnjič sem pri ravnateljci, ko sem odnesla pritožbo zahtevala, da sem prisotna na seji komisije,ko bodo pritožbe obravnavane, čes da jim ne zaupam, me je čist bukav gledala, da to ni dovoljen. Je katera poskusla isto? Jaz še zmeri mislim, da v tem točkovanju neki ne štima!!!!


Kaj pa si napisala v pritožbi, oz. nad čim si se pritožila?

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.6.2008 12:05:09   
picikato matic
No je katera že dobila odgovor na pritožbo ..... jaz sem ..... ITAK se nam pritožbi ne ugodi. Katera ve, kakšno je stanje z številom neupisanih?

No če katera ve za kakšno varstvo v Grosuplju, naj mi PROSIM sporoči - jaz sem že čisto obupana, saj ne vem kam z malčkom!!!!!!!!!!!!!

Dijo

(odgovor članu taya12)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?