|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:28:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa
Mislim,da se ti malo preveč braniš,kje je catch hmmm?

In še enkrat z GH se začne,ko je otrok prirpavljen



- jaz se ne rabim branit

- mislim, da vsaka mama sama preceni, kdaj je otrok pripravljen - in če se tebi zdi ok, da se otrok in mati ponoči zbujata na dve uri - men se ne zdi, ker je mati utrujena, posledično je manj mleka - če ti ne rabiš spanja ok - nekateri pa ga.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:31:40   
Volga
Lahko tudi že prej, ni treba čakti 4 mesecev. BV, ker otročki ne spijo dobro, če jedo samo mleko. A glavna fora je, da se naje ko pujdek in potem odspi štiri ure al kako?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:36:27   
Anonimen
Zakaj nočte razumet, kaj sm hotla povedat? Mamica, če hoče bit 100% prisebna, mora tud kej spat - al ne??

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:39:42   
Anonimen
Mamica, če hoče bit 100% prisebna, mora tud kej spat - al ne??


Saj spi, a ne user posted image . Mislim, ce grem zracunat, pride ven kar konkretno ur spanja.
Sicer pa daj hrano, ce kaze zanimajo zanje, kot so ti za napisale.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:40:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: nya

Zakaj nočte razumet, kaj sm hotla povedat? Mamica, če hoče bit 100% prisebna, mora tud kej spat - al ne??


Ah, če gre pa samo zaradi spanja, pa saj ste na porodniški, pojdite čez dan spat z otrokom. Kolikokrat sem šla jaz spat z njim, skoraj vsak dan.

Drugače pa  res ne vem, naj ena proba po enem mesecu začet uvajat, me prav zanima, kako bo zgledalo. No, izmed tistih, ki meni da so pediatri butli in kar tako pravijo, da po šestem mesecu. Me prav zanima, kako se bo obneslo. Ima katera toliko jajčnikov?

< Sporočilo je popravil Volga -- 17.11.2008 22:45:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:41:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Mamica, če hoče bit 100% prisebna, mora tud kej spat - al ne??


Saj spi, a ne user posted image . Mislim, ce grem zracunat, pride ven kar konkretno ur spanja.
Sicer pa daj hrano, ce kaze zanimajo zanje, kot so ti za napisale.


Tukaj se ne gre zame - jaz sem samo podala svoje mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:43:51   
Anonimen
volga - se strinjam, da je treba počakat, sam men je zadnjič p rekla, da če se je otrok začel ponoči zbujat, da morda bi bil čas, da začnemo z gh. Samo smo se potem dogovorili, da počakamo - ker jaz želim zaradi alergij, ki jih imam. Tko da tudi, če se bo naš ful zbujal, mu mi pred 5,5 mesca ne bomo nič dajali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:45:41   
Anonimen
Tukaj se ne gre zame - jaz sem samo podala svoje mnenje.


Ja ne vem no, katero temo si potem komentirala? A ti je kaj preskocil odgovor? Jaz sem razumela da to, o spanju in obrokih.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:48:16   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

ki meni da so pesiatri butli in kar tako pravijo, da po šestem mesecu. Me prav zanima, kako se bo obneslo. Ima katera toliko jajčnikov?


Jaz sicer ne mislim, da so vsi pediatri butli, je pa res, da so malo zmedeni, kaj se doktrin uvajanja GH tiče. TO mi je naše pediatrinja sama povedala, ker sem seveda imela toliko jajc, da sem jo vprašala, zakaj 3,5 leta nazaj smo otroka začeli navajati z GH pri 4. mesecih, pri ta drugem pa je veljala doktrina min. 6 mesecevuser posted image  Kako se lahko to tako spremeni? In mi je rekla, da v zadnjih 12 letih se je to spremenilo vsaj 4x. Torej upravičeno trdim, da so tudi pediatri zmedeni, ker vsakih nekaj let "učijo" nekaj drugega. In vsakokar je to tisto "pravilno in najboljše".user posted image

Moja dva sta oba normalna jedca, kljub temu, da sem z uvajanjem začela različno.

Mislim, da lahko pač poizkusiš, saj je to tvoj tretji otrok, pa sama najbolje veš, kako in kaj. Neke katastrofe pa ne more biti. Vsaj ne takšne, da bo imel otrok "trajne" posledice....se mi zdi, da bodo imele nekatere mame tukaj prej kakšne...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:48:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Tukaj se ne gre zame - jaz sem samo podala svoje mnenje.


Ja ne vem no, katero temo si potem komentirala? A ti je kaj preskocil odgovor? Jaz sem razumela da to, o spanju in obrokih.


Ja, sam nisem jaz spraševala, če naj mu dam gh.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:50:40   
Anonimen
Nya, pojma nimam, komu odgovarjas user posted image .
Sicer je pa vseeno.
In ja, tudi pediatri so zmedeni. Ni enotnega pravega navodila.

.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
17.11.2008 22:53:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Nya, pojma nimam, komu odgovarjas user posted image .


Eh, sej že jst več ne vem, komuuser posted image . Najprej sem ilatic - tej ki je postavila vprašanje in petrii - ki je ful proti gh pri 4ih mescih. No, nočem se pa kregat z nobenim - še enkrat poudarjam, da se itak vsaka mama za svojega otroka odloči sama, kakor najbolje ve - sej veste, ker jih imate.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
24.11.2008 16:10:02   
Neža7
Samo na hitro moram vam povedat, da je moja mam a mi prinesla zelo dobro knjigo glede GH.

Knjiga se imenuje: NARAVNA HRANA ZA DOJENČEK IN MALČEK (rojstvo do 3 lete) - Amanda Grant

ZNAKI, NA KATERE MORATE BITI POZORNI..... uvajanje GH4-6mes
Več znakov je, ki opozarjajo na dejstvo, da je vaš dojenček pripravljen na postopno sprejemanje GH.
To so:
- Lahkota po obilnem obroku m. mleka ali mleka v steklenički
- Slinjenje ali jok ob pogledu na hrano
- Žvečenje vsega, kar je v dosegu rok
- Krajši razmaki med obroki
- Manj mirne noči

* beli riž, pomešan z m. mleko ali s prilagojenim mlekom, je priernen prvi obrok, saj je blag in lahko prebavljiv. Mlao pozneje lahko uvedete jabolčno kašico, nato korenček, krompir ali banano. Na začetku morajo biti kašca tekoče, le malo gostejše od M. mleka.

Bistvo zelo dobra knjiga in zelo dobri obroki za otroka do 3 lete starost user posted image user posted image


_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
24.11.2008 18:16:34   
Petraa
nya še enkrat!!!
Kje sem FUl proti GH.prosim kopiraj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
25.11.2008 13:03:11   
lidija***


IZVIRNO SPOROČILO: nya

Zakaj nočte razumet, kaj sm hotla povedat? Mamica, če hoče bit 100% prisebna, mora tud kej spat - al ne??



.........Ah, če gre pa samo zaradi spanja, pa saj ste na porodniški, pojdite čez dan spat z otrokom. Kolikokrat sem šla jaz spat z njim, skoraj vsak dan. ..........

jao, jao kakšne bedarije user posted image


(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
25.11.2008 13:53:30   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: lidija***




IZVIRNO SPOROČILO: nya

Zakaj nočte razumet, kaj sm hotla povedat? Mamica, če hoče bit 100% prisebna, mora tud kej spat - al ne??




.........Ah, če gre pa samo zaradi spanja, pa saj ste na porodniški, pojdite čez dan spat z otrokom. Kolikokrat sem šla jaz spat z njim, skoraj vsak dan. ..........

jao, jao kakšne bedarije user posted image

 
 
 
hmmmm, ko otrok spi (kar je zelo malo čez dan pri 4 mes) mi morala še kuhat in imamo druge obveznosti razen, če nam mama kuha ali kaj takega user posted image  
Saj sem razen, ko spi (na sprehodu) user posted image



_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
25.11.2008 13:55:09   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

nya še enkrat!!!
Kje sem FUl proti GH.prosim kopiraj



Saj ti ni treba dajat.... Bo pač na mleko celo življenje user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
25.11.2008 13:57:52   
Petraa
neža prosim napiši kaj te moti,kar sem napisala oz.kopiraj,ker vidim da imaš nekaj težav

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
25.11.2008 14:22:20   
Anonimen
Ah dajte no. Niso vsi otroci enaki. naši sem tud začela par dni pri 4 mesecih, pa je bila katastrofa, ker je bil jezik več zunaj kot noter. Zdaj pri 5,5 mesecih pa zine kot velika. In lepo jemo GH.user posted image
Glede spanja...spi mi celo noč že ohoho časa po 12 ur.Zbuja se samo pri bolečnah, ker ji zobki ven rinejo.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
26.11.2008 0:03:19   
Amam
Jaz sem začela z uvajanjem GH malo pred 6 mesecem. Interes za kaj drugega kot mleko, je zelo intenzivno kazal že od 3 mesecev, tako da bi, če ne bi dojila, verjetno začela po 4 mesecu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
26.11.2008 10:11:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

otroku ne daš GH jest,da vidiš če je pripravljen!!!!

Večina otrok doseže te znake (kakšen lahko tudi manjka) po dopolnjenem 6. mesecu. Znaki so naslednji:
-otrok bo samostojno in dobro sedel
- imel razvito koordinacijo roke-usta
- izgubljal izrazit refleks izplazenja jezička, ki je potreben za sesanje
- otrokova prebavila so že dovolj zrela za sprejem druge hrane (nezrelost vidimo tako, da otrok izloča cele koščke neprebavljene hrane)
- je sposoben hrano prežvečiti in pogoltniti
- dobiva ali že ima zobe in ima veliko željo po žvečenju
- kaže izrazito zanimanje za hrano na krožnikih družinskih članov in grabi hrano z njih
- po dopolnjenem 6. mesecu nenadno povečanje števila podojev (ki nimajo vzroka v bolezni, zobenju, poskokih v rasti ali zaradi spremembe običajnega načina življenja v družini) ki traja več dni

In pa uvajanje GH

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978731,1978738#msg-1978738



Moja hči je imela pri 4,5 mesecih zgoraj označene znake.....ker pa je bila na adaptiranem mleku ni bilo nenadnega povečanja števila podojev ampak se je začela ponoči vsaj 2 krat zbujati in zahtevati flaško.....hitro po tem, ko smo začele z gosto hrano pa se je nočno hranjenje prenehalo......

Ilatic, ti pa delaj po svojev občutku.....če misliš, da je otrok pripravljen, mu daj hrano......niso vsi otroci enaki, da bi pa zdaj vsi pri 6 mesecih začeli jesti gosto hrano.....izgleda pa, da si tudi pediatri pri tem niso enotni......meni je recimo moja pri teh znakih tudi sama rekla, da naj kar začnem z uvajanjem GH......in o čakanju do 6 meseca sploh ni bilo govora.......

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
26.11.2008 10:14:14   
Petraa
,No in kaj=
Saj pravim, ko je otrok pripravljen in KAŽE znake pripravljenosti na GH.Jaz ne govorim o nobenih mesecih kdaj je touser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
26.11.2008 10:20:55   
Anonimen
Petraa - glej, rada bi ti rekla samo tole - vsaka je za svojega otroka najboljša mama - in vsaka lahko za svojega ve ali se zbuja zaradi pomanjkanja hrane ali crkljanja - in če pač se nekdo odloči, da poskusi z gostejšim večernim obrokom, ga zaradi tega še ne linčamo, kajne??? Tvoji posti pa so zelo naperjeni proti mamicam, ki si samo želijo, da bi njihovov dete spalo ponoči. Sama imam knjigo, v kateri sem prebrala vse o spanju dojenčka, tako da vem, koliko časa ima otrok trden spanec, koliko časa pa spi tkole napol. In tako kot jaz delam po občutku, delajo tudi ostale mame. In zato smo tu, da si povemo, kadar je nekaj hudo narobe - kar se mi tole ne zdiuser posted image .

Lep dan še naprej.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
26.11.2008 10:22:37   
Petraa
A koga linčam?
No prosim daj kopiraj mi moje linčanje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: začeti z uvajanjem GH pri 4m ali še počak...
26.11.2008 10:41:18   
Anonimen
Petraa - a lahko končava s tem? Ker je brez veze - jaz imam svoje mnenje, ti svojega, pa še kdo se bo našel s svojim in bomo padli v začaran krog. No, jaz že zdej končujem s tole debato.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?