|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod v tujini
2.8.2012 12:33:08   
Mala BB
Spoštovane, lepo prosim za pomoč pri naslednjem "problemu". Se je katera že kdaj srečala s porodom v tujini? Še vedno ne vem kako naj se odločim, partner je namreč iz Hrvaške, kjer urejamo tudi začasno prebivališče zame in drugo polovico leta bom v večini že dol. Nekako bi se rada izognila vožnjam na relaciji Split - Celje. Pdp imam v začetku januarja in za zdaj še vse preglede opravljam v Sloveniji. Hvala za vse nasvete in predloge.

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 2.8.2012 21:09:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
2.8.2012 17:21:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POROD V TUJINI
2.8.2012 19:11:20   
Mala BB
Hvala! O, to pa super, da si tu, upam da te bom lahko še kdaj kaj vprašala. Ja, papirje si že urejam, na srečo je še kar nekaj časa, da se odločimo glede kraja poroda. A vse ostale preglede za tvoja otročka pa imaš na hrvaškem? Je dosti komplikacij pri administraciji? Še enkrat hvala za odgovore!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POROD V TUJINI
2.8.2012 22:22:02   
skuštrana
Če si sam plačuješ zdravstveno na Hr pride okoli 500kn osnovno plus dodatno kolikor pač je (če nisi zaposlena in si plačuješ ot občan).Dobiš Hr zdravstveno izkaznico. Ker si tujka, se ne moreš zavarovati po možu, vsaj tako je bilo še lani, mogoče so letos kaj spremenili, nisem spraševala. Ne moreš pa istočasno imeti slo in hr zavarovanja, torej če se odločiš za hr boš morala prinesti potrdilo da nisi več zavarovana v Slo.

Jaz sem trikrat rodila v Slo, dvakrat v celju, enkrat v postojni...mi je bilo tako lažje.

otroci imajo dvojno državljanstvo.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POROD V TUJINI
2.8.2012 23:12:16   
skuštrana
Aja, mislim da se lahko zavaruješ po možu če imaš odobren stalni boravak, če pa imaš privremeni pa ne...Da bi dobila stalni pa moraš pred tem imeti 5 let privremeni.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
2.8.2012 23:23:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.8.2012 23:24:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POROD V TUJINI
3.8.2012 9:38:07   
Mala BB
Najlepša hvala obema za odgovore. Grem konec meseca urejat papirje (začasno prebivališče) in se bom pol odločila kako in kaj. Če sem vaju prav razumela, obe predlagata porod v Sloveniji? Tukaj imam s.p. in preko tega tudi bolniško oz. kasneje porodniško. Če vzamem hrvaško zavarovanje in prekinem tega tukaj, se bojim da bom morala zapreti s.p., s tem pa zgubim porodniško. Ali kako? Ve katera kaj o tem? Nič, bom šla na davčno in se pozanimala. lp!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POROD V TUJINI
3.8.2012 11:15:12   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Mala BB

Najlepša hvala obema za odgovore. Grem konec meseca urejat papirje (začasno prebivališče) in se bom pol odločila kako in kaj. Če sem vaju prav razumela, obe predlagata porod v Sloveniji? Tukaj imam s.p. in preko tega tudi bolniško oz. kasneje porodniško. Če vzamem hrvaško zavarovanje in prekinem tega tukaj, se bojim da bom morala zapreti s.p., s tem pa zgubim porodniško. Ali kako? Ve katera kaj o tem? Nič, bom šla na davčno in se pozanimala. lp!


Tole za firmo in posledično zavarovanje ter porodniška ne vem kako gre. Po moje bodo kar komplikacije, ker jaz sem hotela da me v Sloveniji zavarujejo po možu, ki je zaposlen na Hr (kar se da) ampak mi je tam začela nekaj težit, pa sem si sedaj rajši sama plačujem zavarovanje - slovensko. Ma, sicer vem zakaj mi je težila, ampak ne bi o tem javno, he he user posted image
Sem pa trenutno v Slo - celo zelo blizu, če si iz celauser posted image pa če te kaj zanima mi javi na zs pa ti pošljem telefonsko.


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 3.8.2012 11:18:24 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
4.8.2012 21:54:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POROD V TUJINI
5.8.2012 9:41:57   
Mala BB
Še 1x hvala obema za odgovore. Kar ne morem verjeti kakšna administrativna zmeda lahko nastane iz vsega tega. In nimam pojma kako bom vse rešila. Naslednji teden sem še v Sloveniji, zato me zanima kaj predlagata, na katere ustanove je najbolje, da se grem pozanimat o vsemu (ZZZ, CSD...)? Rada bi šla nekam, kjer mi bojo direkt povedali in ne nalagali o zakonodaji, predpisih in vsem mogočem.
Povsem se zavedam vse rizikov in če bo treba, bom pač celo zimo tukaj in najbolj se želim izogniti vožnji v 2.polovici leta.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
5.8.2012 10:00:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POROD V TUJINI
5.8.2012 10:48:09   
skuštrana
Mala bb, jaz bi rodila v Slo in zaenkrat obdržala slo zavarovanje. Ti je že metuljčica napisala zakaj - imela boš polno slo porodniško, potem ko se ti pa izteče si pa lahko urediš papirje za naprej. Ker če se sedaj zavaruješ na hr po moje porodniške sploh ne boš dobila, razen če te ne bo kdo zaposlil. Ampak moraš vedet da je na hr porodniška prvih 6 mesecev polna glede na plačo,naslednji 6 pa en pa en minimalen znesek, ki je enak za vse. (naj me metuljčica popravi če se motim, sem že malo pozabila).

Sicer pa, iz Splita si do prve porodnišnice - verjetno so to Brežice v cca 3 urcah. Če si prvorodka bo to čisto ok, redke so tiste ki rodijo prej kot v treh urcah.

Ma, ja, ko enkrat začneš rihtat papirje je koma.

Pa na tvojem mestu jaz ne bi preveč hodila po raznih institucijah, ker ti bo vsak drugače povedal in si samo še bolj zmeden he, he...Se boš morala sama odločit kako in kaj.



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POROD V TUJINI
11.9.2012 8:28:39   
Mala BB
skustrana in metulj333, ponovno pozdravljeni, spet vaju bom malo "zagnjavila". Torej, stvari so se začele odvijati, na Hr sem vložila zahtevek za "privremeni boravak" in naj bi bile stvari dokaj hitro rešene. Ampak, zanima me pa nekaj drugega.... zdaj sem se nahodila tudi po vseh slovenskih institucijah in seveda tudi oni svetujejo, da rodim tukaj, obdržim zavarovanje in porodniško, ko se pa leta izteče pa zaprem s.p. in to je to. Malega pa lepo prijavimo dol, zavarujemo preko očeta, tudi stalno prebivališče mu baje že v bolnici lahko napišem hrvaško in ne našega.

In zdaj me zanima,ker ste tudi ve napisale, da imate privremeni b. rodile ste pa tukaj - kako je bilo glede zavarovanja? Ker če mi odobrijo PB, bom dobila tudi avtomatsko osnovno zavarovanje in bom vpisana v bazo hrvaškega zavoda za zavarovanje - kako so vama pa pol pustili porod tukaj? Je možno tisto zavarovanje nekako "zamrzniti"?

In še nekaj - a je to res, da če imaš PB ne smeš biti ne vem kako dolgo izven Hrvaške? Ker če bom rodila tukaj, ne bom ravno prišla čisto nakoncu ampak bom tu cel december in pol še januar. So res tako strogi ali se da to tudi nekako urediti?

Najlepša vama hvala za odgovore, za pomoč in lep dan!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
11.9.2012 21:58:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POROD V TUJINI
12.9.2012 16:43:45   
Mala BB
Zdravo metulj333, torej zadeva je taka:

- zavarovanje: to, da dobim osnovno zdr.zav. mi je rekla ženska na njihovem zavodu, pravtako pa še pol na policiji. Tudi meni ni bilo jasno zakaj in kako, sploh ker imam tukaj s.p. Grem naslednji teden dol in bom šla še 1x vprašat. Jaz tudi mislim, da ga dobim, če ga želim imeti, šele ko dobim odločbo in moram za to posebej prositi. Upam, da bo šlo. Torej, če prav razumem, tudi ti nisi imela nobenega obveznega zav. ko si dobila PB?

- na policiji mi je rekel, da moram vsak izhod iz države prijaviti pri njih ( v tem času - 5 let - ko pač čakam na stalno prebivališče) in če je to par dni ne bo problema. Sem mu obrazložila, da hodim v Slo na preglede. Zdaj, ko je pa že skoraj sigurno, da bom rodila v Slo, bom pa očitno kar dva meseca tukaj, ker v zadnjem trenutku se pa res ne mislim vozit gor in dol. Ti je kdaj že kdo zatežil glede tega?

Lep dan ti želim!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
12.9.2012 17:45:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 8:37:32   
Mala BB
Hm, super bi mi bilo všeč.če bi zakonodaja ostala nespremenjena. Pozabila sem napisati, d bi zavarovanje plačevala nekje cca 500 kun. Ma nič, v ponedeljek grem dol, počakam na odločbo, pol bom pa probala urediti zadeve. Torej (res sorry, ker težim), tebi so dalo PB in to je bilo to. Če si hotela zavarovanje, si morala sama naprej urejati in niso nič avtomatsko iz policije pošiljali na zavod?

Lepo se imej na ta zelo, zelo premrzel dan!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 10:14:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 11:55:38   
skuštrana
Ja, res je, da moraš vsak odhod iz države prijavit. Moja frenda je imela probleme, so jo policaji iskali ko je bila v Slo in je bil cel halo user posted image ...Pri vseh sosedih so zvonili in spraševali če je veliko v Slo, če sploh živi tu...


Obveznega zavarovanja pa ne dobiš avtomatsko, razen če si ga plačaš potem ga lahko imaš.

Za pb pa rabiš tole:

Uz ispunjeni zahtjev za izdavanje prvog privremenog boravka stranac je dužan priložiti:

jednu fotografiju u boji veličine 35x45 mm
presliku važeće putne isprave
dokaz o osiguranom stanovanju
dokaz o osiguranom zdravstvenom osiguranju - tole je dovolj mednarodna kartica o zdravstevenm zavarovanju
dokaz o osiguranim sredstvima za uzdržavanje sukladno Uredbi o načinu izračuna i visini sredstava za uzdržavanje stranca u Republici Hrvatskoj („Narodne novine“ broj: 88/09)
dokaz o opravdanosti privremenog boravka
uvjerenje o nekažnjavanju države čiji je državljanin ili u kojoj ima odobren stalni boravak, ne starije od šest mjeseci (samo uz zahtjev za izdavanje prvog privremenog boravka)
konzularnu pristojbu, sukladno Tarifnom broju 78a Zakona o upravnim pristojbama, ako zahtjev podnosi u diplomatskoj misiji/konzularnom uredu Republike Hrvatske
20,00 kuna biljega, ako zahtjev podnosi u Republici Hrvatskoj

..in pa mogoče še kaj, odvisno od naših predragih uradnikov, he he user posted image


Je pa tako, da ko predaš papirje si lahko v Rh 3 mesece brez vize, če slučajno ne dobiš boravka v teh treh mesecih moraš pakirat domov in potem v sloveniji čakat na odobrenje. Tudi takšen primer poznam user posted image



Glede papirjev - jaz trenutno čakam da pride EU, ker hrvaškega državljanstva ne potrebujem, če želim hr zdravstveno si moram tako ali tako plačat, tako da sem v statusu quo user posted image



< Sporočilo je popravil skuštrana -- 13.9.2012 12:07:17 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 14:03:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 14:12:53   
Mala BB
skuštrana a ti pol sploh nimaš oz. nisi zaprosila za privremeni boravak? No evo, tudi ti pišeš o teh javljanjih na policijo. Mislim, da mene zdaj pustijo pri miru, ker še ni odločbe, ko pa enkrat bo, bojo pa začeli. Eh, bom pač lepo najavila kdaj bom šla v Slo pa bo.

metulj333, hvala. sem še tu (Slo), v nedeljo grem pa dol. In te bom res poklicala, če bo kaj narobe oz. ko mi povejo kako in kaj.

Še nekaj me zanima - glede tega, da pa malega, pol ko pridemo po porodu nazaj dol, zavarujemo po očetu pa ni problemov? In ima pol vsa cepljenja in preglede lepo dol? Ker ravno zato se mi je najbolj šlo, da se na začetku ne vozimo veliko naokoli.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 14:51:44   
skuštrana
Še nekaj me zanima - glede tega, da pa malega, pol ko pridemo po porodu nazaj dol, zavarujemo po očetu pa ni problemov? In ima pol vsa cepljenja in preglede lepo dol? Ker ravno zato se mi je najbolj šlo, da se na začetku ne vozimo veliko naokoli.


Ja, ko prideta dol ga gre oče prijavit na matični (pri nas je šel samo mož) in potem ureja naprej dokumente identično kot da bi bil otrok rojen na Hrvaškem.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 14:54:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 14:55:12   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ja, res je, da moraš vsak odhod iz države prijavit.


o, fak, a res?!?!?!? user posted image a slucajno ves, kje v zakonu je to navedeno?


Ma, ne vem, jaz s tem nimam izkušenj, ima jih frenda, njo stalno nekaj zezajo... Jaz res nikoli nisem imela nobenih problemov, še sedaj ne ko sem ilegalkauser posted image

To je po moje zaradi tega, ker imaš določeno koliko dni moraš bit v RH da imaš pravico do boravka.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?