|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 15:05:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 15:06:42   
skuštrana
kar se tice otroka:
1. v P ga prijavis kot SLO drzavljana s stalnim prebivaliscem v tujini (ce ne bos oznacila, da je SLO drzavljan, bos imela kasneje malo vec letanja okoli za SLO drzavljanstvo; ce pa ne bos oznacila, da zivi v tujini, bos tud to morala kasneje, ke bos dobivala vabila na preglede ipd.)
2. za prehod preko meje bo najenostavneje izdelati enkratni potni list, kar lahko na HR ambasadi uredi moz. ta enkratni potni list sva midva morala priloziti pri prijavi otroka na maticnem uradu. predhodno se pozanimaj (poklici jih), kaj potrebujes za to, med drugim sm jz morala moza pooblastiti.
druga moznost je, da takoj izdelas SLO potni list - men so ga v 1 dnevu dostavili na UE - ampak je novorojencka ful tezko slikati po pravilih za fotko za potni list. smo sprobali user posted image
3. otroka naj ti takoj v P cepijo proti TBC, sicer ga bodo morali tu kasneje testirati in bos spet imela neko dodatno letanje za brezveze. svetujem ti, da vnaprej povprasas izbranega pediatra o tem.
4. z dvojnim drzavljanstvom ne bi smelo biti tezav, v bistvu je tko, da ga obe drzavi dovoljujeta v kolikor je to v skladu z zakoni drzave, ki ga podeljuje user posted image


Majko mila, kot da živimo v drugih državah user posted image

Mi za prijavo nismo rabili nič drugega kot slovenski rojstni list in je šel mož s tem na matični in to je to. Edino za Arsena smo imeli potni list za enkraten prehod meje, ker smo takoj po porodu šli nazaj, za ostala dva pa ne ker smo ostali v Slo kakšen mesec in smo naredili regularne dokumete. Te pa pride ta potni list za enkraten prehod meje skoraj kot praviuser posted image , pa v Lj mora mož po njega (oz. naj bi šla oba).

Mojih niso hoteli cepit v slo porodnišnici (razen L, takrat je bilo še obvezno), tamala dva pa sta bila cepljena kakšne 3 mesece po rojstvu v Ri rodilištu ( to testiranje moraš dat skozi če preteče več kot 3 mesece, drugače ne).

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 15:10:20   
skuštrana
a to una frendica iz Crikvenice?


Ja, itak. Non stop ima nekaj.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: POROD V TUJINI
13.9.2012 15:14:28   
skuštrana
Glede tega mednarodnega rojstega, poročenega (in ne vem kakšnega še vse) lista v so meni rekli, da imata slo in hr podpisan sporazum in da velja slo rojstni list tudi na hr ter obratno - torej, da ne potrebuješ mednarodnega rojstega lista. In je res bilo tako...Hm, se mi pa malo dozdeva da je moj pametni mož s seboj na matični vzel poročni list. Vem pa ne. user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 16:52:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 16:53:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 16:57:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: POROD V TUJINI
14.9.2012 10:31:53   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
a to una frendica iz Crikvenice?

Ja, itak. Non stop ima nekaj.


a dej no user posted image a je ona problematicna, al so uni policisti iz Crikvenice problematicni? user posted image


No, ja, hm user posted image
Drugače pa, je po moje res vse odvisno kje živiš, jaz nekih problemov nimam. Še celo na verouk pol razreda ne hodi, kar je pravo čudo v našem malem selu. Jaz sem mislila user posted image a bo Liza edina. user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: POROD V TUJINI
14.9.2012 11:09:25   
Mala BB
Ha ha, super mi je prebirat tole vajino pisanje. Ja, res je, ful je odvisno na koga naletiš. V Dalmaciji zdaj ne bo več tako vroče in upam, da se bo temu primerno dvignila tudi delovna vnemauser posted image . Vaju obveščam, če bo kaj novega.

Nekaj še, noro me zanima kako izgleda izpit pri njih iz jezika? Ali že vesta? Sem namreč pomagala enim, ki so morali tu pri nas delati slovenščino, jao pa smo jim tulk zatežil z dvojino....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: POROD V TUJINI
14.9.2012 11:33:50   
skuštrana
V Dalmaciji zdaj ne bo več tako vroče in upam, da se bo temu primerno dvignila tudi delovna vnema


Ops, si pa optimist, he he...
Polako, polako...user posted image

Saj veš ono, natakar v Dalmaciji naročeno kavo ne prinese pol ure in če ga vprašaš kdaj bo ti odvrne : Ako vam se žuri niste trebali naručivati.... user posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
14.9.2012 13:46:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
14.9.2012 13:49:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: POROD V TUJINI
15.9.2012 11:09:49   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Saj veš ono, natakar v Dalmaciji naročeno kavo ne prinese pol ure in če ga vprašaš kdaj bo ti odvrne : Ako vam se žuri niste trebali naručivati.... user posted image user posted image


cak, kak Dalmatinec je pa potem tvoj, ce mu je uspelo tko brzinski 3 otroke naredit user posted image al pri teh zavedah zgornje ne velja?


Metuljčica, geografija - jedan! Moj ni Dalmoš, uh, ne bi hvala (Mala BB - brez zamere user posted image )....

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
16.9.2012 12:47:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: POROD V TUJINI
17.9.2012 11:08:12   
Mala BB
ha ha ha, sem moram pohvalit (čeprav pravijo, da to ni ravno priporočljivo), da ni ravno tipičen dalmoš. Tudi ne vem kako bi se drugače karakterno ujela, brez vsakodnevnih izpadov user posted image . Zdej sem dol, ravno bila malo na rivi. Super, povsem nekaj drugega od tistega kar je bilo v Celju zdej. Upam, da bo jesen zdržala, čeprav za sredo nekaj čudnega napovedujejo.

Drugače pa nič novega, čakam na odločbo o PB, pol pa dalje. Uživajta!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
17.9.2012 14:51:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mala BB)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: POROD V TUJINI
18.9.2012 9:07:38   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Metuljčica, geografija - jedan! Moj ni Dalmoš, uh, ne bi hvala (Mala BB - brez zamere user posted image )....


cak, sam mal, a ni on tud nekje iz ST? user posted image


Mjesto rođenja: Rijeka user posted image

MalaBB, a ni super ko je skoraj celo leto sonce..Jaz vedno preden se pakiramo za Ce, kličem mamo oz. frendice in preverjam kaj naj vzamem za oblečt s seboj, he he...user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: POROD V TUJINI
18.9.2012 9:35:06   
Mala BB
Hej, ma ja, to je super, sploh zato, ker sem nenormalno zmrzljiva. In kar malo me je strah tega rojevanja in vsega kar paše zraven v januarju. No, bojo pa zato pomladni sprehodi lepši, ko še ne bo turistov.

A ve tam nimate morja? Kje ste sploh?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: POROD V TUJINI
18.9.2012 9:50:36   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Mala BB

Hej, ma ja, to je super, sploh zato, ker sem nenormalno zmrzljiva. In kar malo me je strah tega rojevanja in vsega kar paše zraven v januarju. No, bojo pa zato pomladni sprehodi lepši, ko še ne bo turistov.

A ve tam nimate morja? Kje ste sploh?


Mi smo na morju, severno od tebe :-)
Turisti pa - uh, vem da se od tega živi,ampak moram to napisat TURISTS GO HOME :-)

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 18.9.2012 9:51:58 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: POROD V TUJINI
12.10.2012 12:28:24   
Sverige
Ojla!

Upam, da se lahko pridružim že odprti temi in predstavim moj "problem:
Torej, naslednje leto se zaradi partnerjeve službe za določen čas seliva na Švedsko. Trenutno sva oba zaposlena za nedoločen čas v Slo. Ker pa načrtujeva otroka, me zanima sledeče: kako je z porodom v tujini in z porodniško v Sloveniji. Če se bo izšlo, bi se z svojim delodajalcem zmenila,  da grem iz službe pred nastopom porodniške (kake 2 mesca prej + komplet dopust), on pa bi mi do konca nakazoval plačo, ki bi jo valda vračala nazaj - iz razloga, da bi do konca mela plačo, ki bi bila potem osnova za izraču porodniške.
Sicer pa, če rodim na Švedskem, ali potem sploh lahko dobivam porodniško iz Slo. po svoji trenutni plači (90% al kako je že zdej?). Ok, zavarovanje bi mi tukaj ostalo, tudi stalno preb. bi pustila v Slo. Hkrati pa moram bit zavarovana na Švedskem, če hočem zastonj rodit ali pač ne? Kako to gre, kdo ve? Upam, da se da to skombinirat, ker bi nama moja plača/porodniška zelo prav prišla, pa res upam, da ne bom na konc ostala brez vsega, glede na to, da mam 4 leta del. dobe itd... Mi lahko kdo kaj več pove o tem, izkušnje mogoče?

Ali ima že katera izkušnje iz porodom na Švedskem? Se priporočam za komentarje :)

Hvala in lep dan

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: POROD V TUJINI
13.10.2012 1:01:01   
mateyka
tko kot si si zamislila, si si ful zakomplicirala situacijo. driblaš sistem do te mere da imaš tako unikatno situacijo, da taka vprašanja tle noben ne ve na pamet. igraš slovenski nacionalni šport in jaz kot normalna oseba, ki tukaj skuša prit skozi osnovno birokracijo, nikol nisem slišala tako komplicirane situacije (da bi jo kdo mel) in ne vem tle na pamet vse informacije in detalje, ki jih sprašuješ, majo pa tole spletno na kateri si lahko prebereš osnove švedskega zdr. zavarovanja (jezik lahko izbereš tudi hrvaški, srbski, bosanski..).

moj mož pravi da kolikor on ve, lahko tukaj rodiš zastonj tudi s svojo slovensko modro kartico zdravstvenega zavarovanja.

(odgovor članu Sverige)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: POROD V TUJINI
13.10.2012 1:08:09   
mateyka
res, zdele debatirava z možem; ful čudno si si to zamislila, niti ne vem a boš ta čas pred porodom tle prijavljena?kaj pa če ne, kaj boš napisala pri pijavi, da si za stalno na švedskem al ne? mislm, je cel džumbus stvari, ki vplivajo na to kaj lahko in kaj ne. moj mož pravi, da se sliši kot da planiraš rop banke v vegasu ali oceans 14 user posted image user posted image user posted image al pa da skušaš iz kvadrata narest krog user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: POROD V TUJINI
13.10.2012 10:40:01   
Sverige
No, no, tko grozn pa pomojm spet ni! Seveda najboljš bi blo, da delam do konca, rodim v Slo in potem spakiramo na Švedsko. Ampak verjetno se tako ne bo izšlo, zato me zanimajo možnosti.
Da, do nastopa porodniške bi bla skoz stalno prijavljena v Slo in bi plačevala vse prispevke, dobivala plačo... Čeprav bi iz službe verjetno odšla prej, torej več kot 1 mesec pred porodom (dopust + dogovor z šefom). Torej tukaj bi ostala stalno prijavljena & zavarovana, da bi lahko dobivala porodniško iz Slo. Ker pa bi se porod zgodil na Švedskem, sem začela gruntat vse to kar sem prej napisala... Pač, upam, da mi poroda ne bo treba mastno plačat, brala sem tudi nekaj o tem, da daš vlogo za vračilo stroškov poroda, ki se potem krije iz mojeja slo. zavarovanja. Do poroda bi bla pomojm zavarovana s tisto medn. kartico, sam fora je v tem, ker nek izrecno piše, da se iz tega ne krije porod, če je namen bivanja v tujini porod. Ok, moj namen bivanja v tujini ni samo porod, ampak vprašanje kako bi si to tolmačil na zavodu.

OK, sj grem zdej k svetovalki na ZZZS pa upam, da mi bojo znal kaj svetovat.

Kaj pa glede izkušenj, je katera rodila na Švedskem??

Lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: POROD V TUJINI
13.10.2012 15:03:27   
mateyka
ja, jaz sem rodila na švedskem. kar vprašaj.

glede poroda - torej švedsko zavarovanje nima veze s tabo in tvojim porodom. vse je odvisno ali ti bodo pri nas priznali povračilo stroškov poroda na švedskem.

plus ne vem kako je z državljanstvom otroka, in kako ga zavedejo v evidenco. verjetno boš morala sama pisno sporočit v slovenijo da se je rodil. tukaj pa ne vem kako tretirajo tujce, vem da so mojo tamalo avtomatsko vpisali v njihovo evidenco in smo morali klicat, da so popravili priimek na 2. samo moj mož je šved in verjetno gre drugače za tujce - še posebej za tujcke, ki so naključno rodile na švedskem? nimam pojma kako te bojo tretirali, mogoče pospremili na mejo z rešilcem? user posted image
mal premisli glede tega no..

in kakor sem rekla - ne vem kako točno misliš to izvest; bit prijavljena v sloveniji in rodit tukaj na švedskem. kje bo prijavljen otrok? ti v sloveniji in on na švedskem? ker ne moreš bit prjavljena v sloveniji in živet na švedskem ne da bi kdo opazil. tok neumni niso. in če se otrok rodi na švedskem, a ima potem vseeno slovenski otroški dodatek al kaj? to ne more ker bo prijavljen na švedskem, če boš živela na švedskem. tok neumni niso da ne bi pogruntal kje je, ker ga boš morala cepit in vozit na preglede in verjetno ga ne boš za vsak pregled vozila v slovenijo?
kakor sem rekla, čudno si si to zastavla. ne vem kako misliš bit prijavljena v sloveniji in kaj - bit gor na črno? ne štekam.. a boš po porodu gor ostala z otrokom? pol se moraš tukaj na švedskem prijavit (prebivališče). in če se, potem se afaik moraš tukaj zavarovat (ne v sloveniji). obvezna zavarovanja grejo po tem kopitu, kjer stanuješ, tam si obvezno zavarovan (EU države); in pol se vse zakomplicira.. a štekaš kaj hočem povedat?

plus vedi da enih stvari ne boš mogla urejat prek telefona (v sloveniji), če boš dol prijavljena, se ti bo ziher neki pojavilo za uredit osebno, tust me user posted image že pri bančnih karticah je komplicirano, da ne govorim o kaki priporočeni osebni pošti; a boš 1x mesečno letela v slovenijo da urejaš te birokratske zadeve osebno? to je drag špas..

še neki mi je čudno; ti planiraš da boš zanosila kot v restavraciji, da tako rečem - mogoče bo trajalo nekaj časa preden zanosiš. ne planiraj to kot da je 100% ziher, da boš zanosila marca ali aprila - tak vtis daje tvoje pisanje, jaz samo opominjam, da mogoče ne bo šlo po tvojem osebnem planu, kdaj vama bo ratal. mislim čist dobronamerno, nič ne sikam, ok? vzemi plan kdaj zanosiš z rezervo v smislu, da ni zdej sigurno da boš ob času, ki ga ti planiraš res že noseča.

sej ne vem, a partner gre prej gor in ti se mu pridružš šele v 8 mesecu nosečnosti al kako?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.10.2012 15:20:35 >

(odgovor članu Sverige)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: POROD V TUJINI
13.10.2012 15:49:20   
Sverige
Ja sj vem, da je čudno...ampak tko je pač naneslo z njegovo službo. Matr sj nism edina s to situacijo! Pa glede na to, da smo v EU, upam,da to res ni tako nemogoče!user posted image

Kaj bi torej rada: dobivala porodniško. :) Predvidevam, da moram bit zato stalno prijavljena in zav. v Slo? Hkrati pa vem, da se moram tud gor Švedskem prjavt in zavarovat (sebe in otroka). Vem, da bi mogla gor prjavt začasno prebivališče, no vsi 3-je, in pač prijavit odhod v tujino. Nč na črno. Za čas porodniške upam, da je možno, da dobim svoje nadomestilo iz Slo, za otroka pa bi verjetno dobivala otroške dodatke iz Švedske - niti jih ne bi v Slo zahtevala. Vse dokler ne pridemo nazaj. Kukr sm brala; če se otrok rodi gor, bi mogla sporočit v Slo in potem zahtevat državljanstvo, pa midva bi mogla neki izjavt, da je slovenc itd., da bi potem dobil slo.dokument. Za prvi prestop meje pa celo neko prepustnico. Ampak kukr sm brala, ga takoj evidentirajo kot šveda, tako da bi bil gor evidentiran in bi jaz na podlagi tega tudi lahko zahtevala kake otroške dodatke.
Kar se poroda tiče bi baje lahko zahtevala povrnitev stroškov na podlagi medn. zdr. kartice, ampak ker bomo itak nekaj let gor, je vseeno, če si tudi gor uredim zavarovanje (za čas začasnega prebivanja tam). Itak ga bomo vsi rabl.

Sicer je pa tko, al če pa tukaj rodim, začnem dobivat porodniško, pol gremo pa čez kak mesec gor, a pol se pa da - mislm v tem primeru se moraš lih tko zač. prjavt gor, uredit zavarovanje, pediatra dobit itd. Sam birokacije kar se poroda in državljanstva tiče bi bila odrešena, vse ostalo je pa isti šmorn.

Morm it k svetovalki, da mi točno pove kako in kaj. Ni bil moj namen po forumih iskat informacij, ampak mogoče pa najdem koga s podobno izkušnjo, pa bi mi lahko dal kak nasvet itd.

Mateyka, ti si rodila na Švedskem, kje pa? Midva bova nastanjena v Stockholmu. In tvoja izkušnja, si bla celo nosečnost gor, kako je s pregledi, imajo tukaj tudi kakšne šole za starše, da je oče lahko zraven? Kaj pa odnos zdravniškega osebja, sam porod?


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?