|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:44:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:46:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 18:55:04   
uškinamama
Draga avtorica. Če si prebrala odgovore ljubih soforumašic, vidiš da se histerija, trma , kričanje, zmerjanje vleče še v odrasla leta. Prav tako verjamem, da je katera padla v afekt, ker drugi ne more dokazati svoj prav. Tako, da ne sekiraj se preveč . Kaj je ljubko desetmesečno bitjece proti zverinam tu gor, a ne?


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:55:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:56:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 18:57:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 19:02:21   
uškinamama
user posted image



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 19:04:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 19:05:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Ne bi bilo grozno, če bi prej preverila, če se mogoče dete joka zaradi tega, ker ga prijema z mrzlimi rokami, ker jo je prekinila sredi igre, ker si dete želi, da jo previje očka, da otroka nič ne boli, se ničesar ne boji...Bistvo je to, da poiščeš razlog za otrokovo znerviranost in odpor. vedno je nekaj zadaj. Otroci ne jočejo kar tako. Ne zdi se mi prav, da se narediš gluhega za njihovo stisko in jim na mesto truda, da bi odkril kaj je z njimi narobe, za tolažbo v roke porineš mleko ali na rito stoje napopaš novo plenico. Če se konec koncev izkaže, da vsi drugi mogoči razlogi odpadejo in se dete z novo plenico, namontirano stoje, dobro počuti- gor z njo.


Patrino.....vedno vzroka ne moreš najti....tudi jaz ga nisem....pajek na stropu mi je prišel na pamet zdaj in ne pred 6 letiuser posted image .....

Ne, otroci ne jočejo kar tako.....vendar ker ne znajo še povedati vedno ne moremo najti odgovora za njihovo stisko......ne vem kako je tebi vedno uspelo najti odgovor, meni ga vedno ni......še vedno recimo ne vem, zakaj se moje dete do 3 let ni dalo spraviti v vodo dlje kot do kolen....nismo je silili, smo probali s toplejšo vodo, svega in svašta....ne vem vzroka, nimam pojma zakaj.......če smo jo silili, je tulila, dobesedno tulila....

Recimo en primer.....okrog enega leta sem jo enkrat oblačila......se je začela dreti kot nora, ščipati, brcati....ni se dala obleči.....nisem imela pojma, kaj je.....po nekaj minutah sem ugotovila, da si noče obleči žabic....dobro, sem ji dala dokolenke.....naslednji dan sem poskusila z žabicami in si jih je normalno oblekla.......potem spet čez nekaj dni tuljenje.....ni si želele obleči žabic.....še vedno nisem imela pojma zakaj......potem je pa slučajno čez mesec ali dva dobila za darilo rdeč fotelj - kužek....z belimi ušesi in črnimi očmi ter usti.......spet dretje in tuljenje.....in šele takrat mi je kapnilo.....dete se boji rdeče - črne kombinacije, ker so bile žabe takrat, ko je tulila vedno rdeče in črne barve.....prej mi to sploh na misel ni prišlo, da bi jo lahko "zmotila barvna" kombinacija.....

Kar želim povedati je to, da vedno pri nekaj mesečnemu otroku ne moreš vedeti zakaj je v stiski.....ne moreš vedno poiskati vzroka.......nemogoče je vedno najti vzrok.....ker je vzrok lahko čisto banalen.......in lahko vzrok nima čisto nobene veze z vzgojnimi prijemi.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 19:05:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 19:06:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
23.8.2013 19:08:24   
mateyka
jao si zapela za te pull-up plenice in kok je to kao bedna ideja, patrino - čez nekaj strani. da ti ni una goska nardila kako modrico na ego?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
23.8.2013 19:19:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 14:44:45   
ronja
Kot vožnja avta. prvič bo cukal in crknil na vsakem križišču, menjavanje bo prava muka, po parih urah bo že bolje, po večletnih izkušnjah pa bo utečeno in rutinirano.

Potem dobiš pa nov model, ki mačist drugje žmigavce, probaš lepo počasi spelat, pa potegne ko hudič, itd...user posted image

Na koncu sem sama pogruntala, kaj lahko naredimo in je bilo hitro precej bolje, isto finto so potem uporabili v vrtu.

Ankica, a poveš finto - mogoče jo bom pa še kdaj rabila, mali je čisto en iksipsilon... (sem navajena dveh iksuser posted image - zaenkrat še ne trmari kaj hudo, ampak boljše bit prej oborožen z raznimi fintami;).

Ne bi bilo grozno, če bi prej preverila, če se mogoče dete joka zaradi tega, ker ga prijema z mrzlimi rokami, ker jo je prekinila sredi igre, ker si dete želi, da jo previje očka, da otroka nič ne boli, se ničesar ne boji..

Po moje te stvari vsak itak sproti pogleda. In skoraj nemogoče, da če vedno komplicira na previjalki, da bi mama mela vedno mrzle roke, da bi jo vedno zmotila med igro, itd...

vedno je nekaj zadaj. Otroci ne jočejo kar tako.

Se strinjam. Moji punci recimo nista marali plenic, zoprn občutek jima je bil. Mali kakor kdaj, vsekakor ga ne motijo tako zelo. Punci sta jih pa sovražili, od vedno. R. si je vedno želela mojih dotikov in mi ni bilo jasno, kako da ji ni zoprno, če se je dotaknem z ledenimi rokami, a nje to ni nikoli motilo. mali pa ni pasaslo. malemu pa paše, ker mu je skozu vroče. različni so.

Ne zdi se mi prav, da se narediš gluhega za njihovo stisko in jim na mesto truda, da bi odkril kaj je z njimi narobe, za tolažbo v roke porineš mleko ali na rito stoje napopaš novo plenico.

Jaz pa ne štekam razlike med tem, da spremeniš pozicijo oblačenja plenice, če to pali (torej je pač dete sovražilo ležat na previjalki) in tem da ga zamotiš z igračko: Zakaj je prvo narobe, drugo pa ok? Ne provociram, čisto res ne razumem...

Ne, otroci ne jočejo kar tako.....vendar ker ne znajo še povedati vedno ne moremo najti odgovora za njihovo stisko......ne vem kako je tebi vedno uspelo najti odgovor, meni ga vedno ni......še vedno recimo ne vem, zakaj se moje dete do 3 let ni dalo spraviti v vodo dlje kot do kolen....nismo je silili, smo probali s toplejšo vodo, svega in svašta....ne vem vzroka, nimam pojma zakaj.......če smo jo silili, je tulila, dobesedno tulila....

Podpis pod prvi del (strinjam se tudi z drugim, samo se nam ni točno tako dogajalo). Sicer smo se recimo na tečajih za vaditelja plavanja dojenčkov in tudi za malčke in tudi za otroke in odrasle vsakič učili, da lahko dobijo ljudje strah pred vodo že zaradi popolnoma nedolžne reči. Navadno starš niti ne ve, da se je dete ustrašilo, ker to niso nujno neke strašno očitne reči (lahko se ustraši, ko mu voda pljuskne v obraz, tavelika se je recimo ustrašila, ko ji je enkrat ko sva šli v vodo, spodrsnilo na mokrih kamnih - sem jo zadržala z roko, ni padla v vodo, samo zdrsnilo ji je - nič takega - ona pa lep čas ni več upala v vodo). Mali pa je recimo čisto divji in tauha non stop in se nikoli ne ustraši (kar je totalno nepraktično, ker dobesedno rine v težave in bi se v trenutku utopil, če nisi non stop ob njem in tam kjer počitnikujemo, še nihče ni videl takega deteta, ki ga ne bi čisto nič motilo, če ima glavo pod vodo in lepo gleda pod vodo okoli in čaka, da ga bomo ven potegniliuser posted image ...)

lili, svašta za barvno kombinacijo! Moji so vsi imeli ljuba oblačila in bi samo tisto nosili in so se drli včasih če sem hotela dat kako drugo majco, pa so videli uno taljubo (malemu so najljubše praviloma tiste, ki so v umazanem perilu:D), za barvno kombinacijo pa še nisem slišala - prav zanimivo, da si pogurntala!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 16:08:27   
patrino
Jaz pa ne štekam razlike med tem, da spremeniš pozicijo oblačenja plenice, če to pali (torej je pač dete sovražilo ležat na previjalki) in tem da ga zamotiš z igračko: Zakaj je prvo narobe, drugo pa ok? Ne provociram, čisto res ne razumem...


Tu mene osebno ne moti pozicija oblačenja plenice ( tudi sama sem vsem trem velikokrat, ko so bili večji montirala plenice stoje, ker so bili zame težki kot macole in mi jih je bilo lažje na tleh tik tak poštimat, kot dvigovat in pri tem ven vržt svojo hrbtenico ), temveč se mi ne zdi vredu to, da bi namesto iskanja vzrokov za otrokov odpor , po bližnjici raje uporabila neko tolažilko, , ki bo ta odpor in vzroke prekrila za nekaj časa. Otrok res velikokrat utihne, ko dobi v usta dudo, flaško, ninico- vendar je s tem le potolažen, do naslednjič, ko se bo zaradi stvari ( ki se nam je ni dalo raziskati), spet čisto iz sebe. Ta plenička pull up je tule le bolj kot ne simbolično. ( in jo omenjam večkrat le zato, ker gre Matejki v nosuser posted image ), avtorica recimo uporablja flaško z mlekom. Nič nimam proti tolažilkam ( tudi mi smo imeli pri prvi dudo), vendar ne zato , da bi ji zamašili usta kadar se je drla in nismo vedeli zakaj, temveč zato, ker jo je , kljub temu, da smo vedeli vzroke za njen jok, le ta zelo potolažila ( krči, ...).

Že zadnjič sem te hotela vprašat kaj je ta tvoj izraz v zvezi s tamalim: "tauha"user posted image - nekako predvidevam iz sledečega zapisa, da se vam mali potaplja, tunka. Ha, pri nas je naš triletnik tudi tak podoben smotko. On pa se čisto brez strahu meče v vodo ne glede kako je globoka ( z roba bazena, s pomola,s čolna...) in smo vsi nervozni, ker je tako impulziven, da je en dva tri v vodi in ker seveda še ne zna plavat tudi tone kot kamen. Oči imamo na pecljih kot zmešani in mu na morju " prišraufamo" rokavčke takoj ko zjutraj v postelji odpre oči . On se tako zelo zanese, da ga bo vedno nekdo ven vlekel, da se prav nič ne ustraši, ko čofne v globoko vodo. Po svoje hecno, po drugi starni pa sto na uro stresno. Definitivno ga moramo čim prej naučit plavat.Samo nekako takole pri dobrih treh še nekako nima pojma.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 16:17:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Že zadnjič sem te hotela vprašat kaj je ta tvoj izraz v zvezi s tamalim: "tauha"user posted image - nekako predvidevam iz sledečega zapisa, da se vam mali potaplja, tunka. Ha, pri nas je naš triletnik tudi tak podoben smotko. On pa se čisto brez strahu meče v vodo ne glede kako je globoka ( z roba bazena, s pomola,s čolna...) in smo vsi nervozni, ker je tako impulziven, da je en dva tri v vodi in ker seveda še ne zna plavat tudi tone kot kamen. Oči imamo na pecljih kot zmešani in mu na morju " prišraufamo" rokavčke takoj ko zjutraj v postelji odpre oči . On se tako zelo zanese, da ga bo vedno nekdo ven vlekel, da se prav nič ne ustraši, ko čofne v globoko vodo. Po svoje hecno, po drugi starni pa sto na uro stresno. Definitivno ga moramo čim prej naučit plavat.Samo nekako takole pri dobrih treh še nekako nima pojma.



Evo vidiš....tu bi kaka mama lahko komot rekla, da gre za nevzgojenega otroka......in da starši iščejo bližnjice pri njegovi vzgoji.....
user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 16:55:49   
patrino
Ne Lili, tu gre za čisto drugo stvar- za varnost in tu ni nobene bližnjice pri vzgoji. Tu mi vemo zakaj to počne ( smo našli vzrok brez težav)- ker mu je všeč v vodi. On teoretično ve da to ne sme, ker je to že neštetokrat slišal. Ker pa tako mali mulčki težko razumejo neke teoretične prepovedi, če posledic sami ne probajo, ( da bi se za "probo " utopil pa mu ne mislimo omogočiti), naših opozoril ne jemlje preveč tragično in resno. Če gre tu za kaj drugega poleg skrbi za varnost, potem gre tu za iskanje kompromisov in prilagajanje eden drugemu. Ker mu ne želimo odrekati veselja do vode in hkrati poskrbeti, da se nam mali kdaj na hitro ne utopi, smo se odločili za rokavčke. Vsaj do takrat, ko bo zadevo bolj razu,el ali znal plavati. Nismo s tem želeli prikriti otrokove impulzivnosti, temveč smo zadevščino zasukali tako, da je volk sit in koza cela. Kapiš?

Mi je pa že takrat, ko sem tistole zgoraj pisala Ronji nekaj reklo, da bo nekdo tole zagotovo bedasto obrnil v smislu , ki si ga napisala ti. Hja, nisem bila razočarana.

< Sporočilo je popravil patrino -- 24.8.2013 16:59:46 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 20:16:01   
ronja
Že zadnjič sem te hotela vprašat kaj je ta tvoj izraz v zvezi s tamalim: "tauha"user posted image - nekako predvidevam iz sledečega zapisa, da se vam mali potaplja, tunka

on dela isto kot jaz - gre v vodo, dokler mu ni čez glavo:D oz. se vrže vanjo, ko mu je do pasu.

lej, patrino, se čisto strinjam, tudi moj mali tauha, samo mu tudi rokavčki še ne pomagajo, ker on ima dejansko rad glavo v vodi in drži roke z rokavčki gor, glava je pa potem še vedno v vodiuser posted image , mu pač morava za ritjo stat (in ko dela to lubi, me verjetno kaka druga mamica zavistno gleda, kako fajn dedca imam, jaz pa na plaži v luft gledam:D). Te razumem, da mu nočeš vzet veselja in potem pač rešuješ drugače. Vendar je lahko isto tudi pri plenicah. JIh pač ne mara. Plenic samih. To ej čisto možno.

Zato bo nekdo drug tvoje rokavčke čisto enako okarakteriziral za bližnjico kot njeno ninico ali hlačne plenice... Nekateri otroci ne marajo plenic - to je razlog, da se ne marajo previjat. Ronja je bila vedno za, da ji dam plenico dol in nikoli za, da jo dam gor. Motile so jo. Lejla se mi je zjokala do solz, ko je morala v plenice. Ampak kaj naj - vem, da ji ne paše, vem razlog, samo pač nimaš kaj, v vrtcu jih majo in se je treba navadit. Isto avtorica, pač plenico ji mora dat, če je ne želi ali ne zna ec-jat.

< Sporočilo je popravil ronja -- 24.8.2013 20:17:24 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 21:26:50   
patrino
Zato bo nekdo drug tvoje rokavčke čisto enako okarakteriziral za bližnjico kot njeno ninico ali hlačne plenice... Nekateri otroci ne marajo plenic - to je razlog, da se ne marajo previjat. Ronja je bila vedno za, da ji dam plenico dol in nikoli za, da jo dam gor. Motile so jo. Lejla se mi je zjokala do solz, ko je morala v plenice. Ampak kaj naj - vem, da ji ne paše, vem razlog, samo pač nimaš kaj, v vrtcu jih majo in se je treba navadit. Isto avtorica, pač plenico ji mora dat, če je ne želi ali ne zna ec-jat.

Ronja- kot prvo: tauhanje in metanje v vodo tvojega in mojega otroka ni imelo nobene veze s temo, vendar sem zadevo omenila čisto tako, ker "tauhanje" zadnje čase večkrat omenjaš v različnih temah. Če bi vedela, da čakate na vsako mojo pripombo kot pes na kost, bi bila raje tiho.
- kot drugo: že Liliki sem razložila, da tiščanje flaše v usta takrat ko dete joka in ne veš zakaj joka, ni drugega kot bližnjica da dete utihne in ne da rešiš problem, ki je povzročil jok otroka. Mi damo rokavčke gor otroku iz preventive, da ne bo utonil, otroku pa ne onemogočimo igro v vodi. Ugotovila sva zakaj mali to počne in pač piskala pot, ki je za vse dobra. Zanj varna in zabavna. Razumeš? Dvomim. Ker če bi hotela razumeti, bi razumela že iz posta, ki sem ga napisala Lilijani. Očitno ne želiš ali pač ne zmoreš. Po svoje ista figa.
Ne maram, se spuščati v debate o tem, ali so otroku všeč plenice ali ne in kako mu jih je super kar po enem mesecu snet, če mali motovili po previjalni ( namesto, da poiščeš pravi razlog, zakaj mu ne paše, da mu nekdo šari okrog ta zadnje- to ponavadi noben dojenček nima rad, vendar nekateri pač otroke poskušamo zmotivirat,da se raje previja in da ni revež potem bog v vrtcu- drugi pa fliknete pleničko dol- temu se reče bližnjica). Ker sem te že na večih temah brala o tem, ti lahko le rečem da imam o tem svoje mnenje, ki ne gre s tabo vštric.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 22:20:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Mi je pa že takrat, ko sem tistole zgoraj pisala Ronji nekaj reklo, da bo nekdo tole zagotovo bedasto obrnil v smislu , ki si ga napisala ti. Hja, nisem bila razočarana.


Seveda ti je nekaj reklouser posted image .....ker te je spomnilo na tvoje predhodno bedasto preobračanje......v smislu, da je pri avtorici teme nekaj generalno narobe, da dete ne dobi materine pozornosti, da jo tako išče, da trmari in da je trma pri 10 mesečnem otroku nekaj grozno alarmantnega in zahteva malodane strokovno pomoč......

Pa tudi tista bedastoča s CSD je bila malo pretirana.....čeprav sem se s prvim delom stavka strinjala, da izoliranje oz. tako kaznovanje 10 mesečnega otroka ne vodi nikamor, zrelo za prijavo na CSD pa to vseeno ni......zato ne dramatiziraj zdaj pri mojem postu, ker sem ti le nastavila ogledalo in ga nisem bedasto preobračala......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 22:34:05   
patrino
Lili- nisi mi nastavila ogledalo, temveč si lepo prihuljeno čakala na nekaj, kar mi boš vrgla v obraz, pa čeprav čisto po krivem. Če bi bila poštena, bi priznala, da moj mimobežen primer nima nobene stične točke z avtoričinim, vendar vem da ne boš.
Nisem nikjer rekla, da rabi avtoričin otrok ali ona, strokovno pomoč (čeprav če sedaj malo bolj pomislim, to mogoče ne bi bilo slabo- po prebiranju nekaterih komentarjev v tej temi jo bo verjetno slej kot prej rabila), temveč sem rekla, da tako hud jok in drugi agresivni izpadi opozarjajo, da je nekaj narobe z njenim ravnanjem in bi bilo dobro vzroke najti in ne le potumbati in prekriti ter " zdraviti" posledice.
Glede avtoričine pozornosti do otročka, sem jo le vprašala- enako kot sem jo vprašala kako se dete obnaša pri drugih članih. Ona žal ni nnič odgovorila, tako, da še vedno ne vemo kako je s tem . Sama sem se le spomnila na to, ker vem , da otroci radi delajo neumnosti, če želijo tvojo pozornost. Poskušala sem najti vzrok za otročkovo vpitje. Mogoče ne bi smela razmišljat kaj je krivo, temveč le kako bi otroku zaprla usta. Flašo v usta in novo plenico na rit. Pa čao.

Lili- kar se tiče osamitve in puščanja 10 mesečnega otročka samega v sobi v kazenskem smislu oz. v smislu" boš vedel za drugič, da ne boš tega več počel..."- zrelo za CSD. Osebno sem tista, ki bo brez premisleka dvignila telefon in poklicala. Če je tebi to pretiravanje, meni pač ni.

< Sporočilo je popravil patrino -- 24.8.2013 22:37:34 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 22:37:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


- kot drugo: že Liliki sem razložila, da tiščanje flaše v usta takrat ko dete joka in ne veš zakaj joka, ni drugega kot bližnjica da dete utihne in ne da rešiš problem, ki je povzročil jok otroka. Mi damo rokavčke gor otroku iz preventive, da ne bo utonil, otroku pa ne onemogočimo igro v vodi.


A ti si za vsak jok tvojega (nekajmesečnega) otroka takoj vedela zakaj joka......? Vauuuu.....jaz sem še pri krčih rabila nekaj dni, da sem ugotovila zakaj se gre.....ker je pri treh tednih začela kar naenkrat iz neznanega vzroka jokati in je nonstop jokala, le v naročju se je malo pomirila....in potem sem od pametnih glav štiri mesece poslušala, kako je dete razvajeno, ker je non stop na rokah......da naj jo pustim jokati, so pametne glave dejale, bo že nehala....zdaj pa bodi pameten......user posted image

Figo daš rokavčke gor zgolj iz preventive.....otroka zelo hitro lahko naučiš plavati, samo malo truditi se moraš kot staršuser posted image , če pa hočeš ubrati kot starš linijo najmanjšega odpora, pa ga daš na tečaj pod pretvezo, da gre na tečaj zato, da osvoji pravilno tehniko plavanja......samo potem ti kot starš nisi več tako brezkrben nekaj časa kot če otrok ima rokavčke.......moraš otroka precej bolj na očeh imeti kot z rokavčki.......

( namesto, da poiščeš pravi razlog, zakaj mu ne paše, da mu nekdo šari okrog ta zadnje- to ponavadi noben dojenček nima rad, vendar nekateri pač otroke poskušamo zmotivirat,da se raje previja in da ni revež potem bog v vrtcu- drugi pa fliknete pleničko dol- temu se reče bližnjica).



Še enkrat...a ti si za vsak jok vseh tvojih nekajmesečnih otrok našla TAKOJ globje vzroke.....recijo globje od takšnih vzrokov kot je recimo "da ponavadi noben dojenček nima rad, da se mu šari okrog ta zadnje"....recimo globji v tem smislu zakaj posamezni dojenček tega nima rad...."ali mu ne odogovarja ph vode, ali mu ne odgovarja robček, ali mu ne odgovarja barva na previjalni, barva zidov v sobi, ali je preveč svetlobe v sobi, ali je preveč temno v sobi....?" Si šla v take detalje odkrivanja vzrokov.....aja, nisi šla, ker ni bilo potrebe, ker si znala zmotivirati otroka, da ga ti detalji niso motili in si mu porinila cucelj v ustauser posted image .....









< Sporočilo je popravil liliana -- 24.8.2013 22:39:07 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 22:49:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili- nisi mi nastavila ogledalo, temveč si lepo prihuljeno čakala na nekaj, kar mi boš vrgla v obraz, pa čeprav čisto po krivem. Če bi bila poštena, bi priznala, da moj mimobežen primer nima nobene stične točke z avtoričinim, vendar vem da ne boš.
Nisem nikjer rekla, da rabi avtoričin otrok ali ona, strokovno pomoč (čeprav če sedaj malo bolj pomislim, to mogoče ne bi bilo slabo- po prebiranju nekaterih komentarjev v tej temi jo bo verjetno slej kot prej rabila), temveč sem rekla, da tako hud jok in drugi agresivni izpadi opozarjajo, da je nekaj narobe z njenim ravnanjem in bi bilo dobro vzroke najti in ne le potumbati in prekriti ter " zdraviti" posledice.



Točno to sem delala.......pogrešala sem te že, zdaj ko si pa tu, te pa potuhnjeno čakam in lovim po forumu.......user posted image



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 22:50:58   
patrino
Ne nisem takoj vedela zakaj moje dete joka. Seveda ne, saj nisem jasnovidna. Sem se pa skupaj z možem temeljito posvetila temu, da sva slej kot prej našla vzroke . Pri vseh treh ni bilo niti enkrat, da ga ne bi našla. In pri treh, sem kar veliko joka slišala. Samo vedno sem ga jemala kot znak, da je z otročkom nekaj narobe, da nekaj rabi, da me kliče na pomoč. Nikoli joka nisem vzela kot nekaj kar je treba čim prej utišati z dudo ali čim podobnim. Čeprav sem bila prvič zelo mlada mamica z nultimi izkušnjami, sem vseeni kapirala, da mi otrok z jokom želi nekaj povedati in da mu moram pomagati.
Figo daš rokavčke gor zgolj iz preventive.....otroka zelo hitro lahko naučiš plavati, samo malo truditi se moraš kot staršuser posted image , če pa hočeš ubrati kot starš linijo najmanjšega odpora, pa ga daš na tečaj in se tolažiš, da gre na tečaj zato, da osvoji pravilno tehniko plavanja....
Lili, moj fantič je star 3 leta. Rad ima vodo, vendar se mu o plavanju ne sanja prav veliko. Kako sem lena za učenje plavanja, ti lahko pove podatek, da sta oba ta večja otroka splavala pred petim letom. Oba sva naučila midva z možem oz. veliko učenja nista rabila. Mali triletnik je pač še premali.
Še enkrat...a ti si za vsak jok vseh tvojih nekajmesečnih otrok našla TAKOJ globje vzroke..
In še enkrat NE. Nisem vedela. Morala bi biti jasnovidec. In tudi od avtorice nihče tega ne zahteva ( vsaj jaz ne). Osebno ji svetujem le, da razišče razloge zakaj se otrok tako obnaša, namesto da sprašuje kako naj potem ko do scen pride, te posledice odpravlja.

< Sporočilo je popravil patrino -- 24.8.2013 22:51:56 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: histerija, trma, jok, kričanje
24.8.2013 23:01:27   
patrino
Aja, Lili, še nekaj sem pozabila. Na eni drugi temi ravnokar govorim o tem , kakšen je moj ta drugi otrok. Mogoče lahko še tam najdeš kaj , kar ti bo koristilo v tej temi. Saj veš vzporednice pa to. Ni hudir, če nismo ena čudna familija. Otroci čisto razštelani mati pa pametuje tule gor.user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?