|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
4.7.2014 9:47:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
4.7.2014 9:50:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
4.7.2014 9:50:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamica deklicam)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 10:34:32   
Najaa
Naši sta tudi zamenjali nekaj vrtcev in po mojih izkušnjah se otroci veliko lažje in hitreje navadijo, kot starši mislimo. Seveda, če smo sami prestrašeni in tesnobni, bo to otrok čutil. Meni pač to ni predstavljalo nekega večjega problema. Smo se selili in menjava vrtca je bila dela tega. Tamala pa najprej ni dobila v željenjem vrtcu mesta in preden je prišla sem, je bila vmes še v enem... Tako da metulj ne sekiraj se, ti si ena taka skulirana mama, da mali ne bo mel problemov. Če bi bila histerična kakor jih je večina pa bi tudi otrok imel travme.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 14:09:55   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Naši sta tudi zamenjali nekaj vrtcev in po mojih izkušnjah se otroci veliko lažje in hitreje navadijo, kot starši mislimo. Seveda, če smo sami prestrašeni in tesnobni, bo to otrok čutil. Meni pač to ni predstavljalo nekega večjega problema. Smo se selili in menjava vrtca je bila dela tega. Tamala pa najprej ni dobila v željenjem vrtcu mesta in preden je prišla sem, je bila vmes še v enem... Tako da metulj ne sekiraj se, ti si ena taka skulirana mama, da mali ne bo mel problemov. Če bi bila histerična kakor jih je večina pa bi tudi otrok imel travme.

He, he ti imaš tudi komentar pa pol. Se pravi da tebi osebno ni predstavljalo velikega problema, ko si zamenjala igralnico in vrtec... user posted image in , da tiste, ki jim ( nam) premetavanje otrok sem in tja kot vreče krompirja ne diši najbolj in se nam takšni otroci smilijo, veljamo v tvojih očeh za histerične. Sicer mi dol maha, kako ti gledaš na to žal mi je za ostale male udeležence, ki zaradi takega razmišljanja tiho trpijo.
Glede Metuljinega malčka pa jaz razmišljam takole- razlika je, če je otrok zaradi odločitev staršev prestavljan iz vrtca v vrtec, iz kraja v kraj ,od človeka do človeka vsake par mesecev. Takšni otroci so po moje vsega hudega , žal navajeni. Nikjer se verjetno preveč ne navežejo, ne aklimatizirajo, ne počutijo čisto doma. Na prve oči zgledajo neobremenjeni, čeprav se najverjetneje velikokrat izkaže, da so eni taki vagabundski revčki. Že če sebe pogledamo, nam ne bi bilo čisto ravno vsake par mesecev menjati delovno mesto, sodelavce, sistem dela. Jaz kot odrasla oseba rabim nekaj časa, otroci pa velikokrat še več. Pa ne zato, ker imajo histerične mame, temveč zato, ker delujejo še bolj čustveno kot razumsko in jim marsikaj ni čisto logično in jasno.
Če pa fant že čisto od začetka hodi v isti vrtec, zna biti pa že v startu opazna neka reakcija pogrešanja. Pa ni nuno, da bo zaradi tega vse narobe. Če se novi vrtec izkaže za boljšega zanj,se bo tudi on kaj hitro navadil. Zagotovo ta vaša odločitev ni kar na horuk, in bi v tem primeru mulčka že zagotovo prej prestavila. Lahko smo pa tudi čisto realni in pošteni. Otrok iz vrtca nese v šolo seboj kar nekaj prtljage in velikokrat je vmes tudi takšna, ki je bolje, da je ne bi nosil seboj in mu jo pomagajo naložiti vzgojitelji, sovrstniki itd. Na tak način se da takšne prtljage precej znebiti, saj se mu nekako ponudi nov začetek.

< Sporočilo je popravil patrino -- 4.7.2014 14:10:45 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 14:29:04   
LuLu
patrino, a si ti kdaj prepisala otroka v drug vrtec?
pišeš tako na pamet, da sama sebi edino verjameš. Tiste, ki smo to dale skozi imamo drugačno mnenje.
Tega zdaj itak spet ne razumeš, kaj hočem "povedat"...
... metulj333 sprašuje o izkušnjah s tem

kot ti meni velikokrat... daj odgovori na vprašanje... če imaš izkušnje seveda, drugače samo bluziš (spet) user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 15:03:16   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

patrino, a si ti kdaj prepisala otroka v drug vrtec?
Da sem.
pišeš tako na pamet, da sama sebi edino verjameš. Tiste, ki smo to dale skozi imamo drugačno mnenje.
Ne pišem na pamet. Ponavadi se oglašam na temah, ki so mi blizu in jih poznam z lastnih izkušenj.Tiste, ki smo dale to skozi imamo različne izkušnje. To bi morala napisati draga Lulu. Zato ne posplošuj in ne bodi nesramna.
Tega zdaj itak spet ne razumeš, kaj hočem "povedat"...
... metulj333 sprašuje o izkušnjah s tem

In jaz sem ji pač povedala svoje. Zadovoljna? Verjetno ne. Bom ponovila tisto, kar sem že večkrat- če se ne strinjam s tabo, ne pomeni, da ne razumem.
kot ti meni velikokrat... daj odgovori na vprašanje... če imaš izkušnje seveda, drugače samo bluziš (spet) user posted image

Nikoli ne bluzim. Ti pa zelo redkokdaj odgovarjaš na vprašanja avtorjem, ponavadi vse drugo prej.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 15:09:50   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Nikoli ne bluzim. Ti pa zelo redkokdaj odgovarjaš na vprašanja avtorjem, ponavadi vse drugo prej.



user posted image

torej? Tvoje izkušnje so?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 15:24:13   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Zato ne posplošuj in ne bodi nesramna.


hau der ju, Lulu, nesramnica!


metulj, če mu je bed v trenutnem vrtcu, bi jaz osebno menjala, če je to možno. ker men ni hujšga, če bi morala nekam vsak dan hodit, pa bi mi blo grozno tam bit..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 15:34:19   
Najaa
Patrino, zakaj vse jemlješ tako osebno? Ne, meni in mojim otrokom to ni predstavljalo problema. Smo pač nezakomplicirani in punci se hitro prilagodita. V čem je problem? In ne, nismo ju premetavali kot vreče krompirja, ampak smo večinoma naleteli na prijazne vzgojiteljice, ki so se otroku znale približati in mu olajšati prve dneve v vrtcu. In ja, večinoma sem videvala histerične mame, ki so svojo jezo, pretirano skrb in še kaj prenašale na otroka in takim otrokom je res bilo težko, ja.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 15:58:58   
skuštrana
Mi smo L prestavili v nov vrtec eno leto pred vstopom v šolo. Ni bilo nobenih problemov, vrtec je super sprejela, se je pa potem celotna ekipa iz tega novega vrtca samo preselila v šolo, tako da potem ta prehod v šolo sploh ni čutila, ji je bil bolj nadaljevanje vrtca.... Je pa res da jaz okoli taksnih stvari ne delam drame in fame, ker otroci takoj zacutijo stisko starsev in potem so tezave. Sva ji razlozila kako in kaj, je skapirala in je bilo to to.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 16:09:14   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

z možijem razmišljava, da bi 5-letnika prepisala v drug vrtec zadnje, predšolsko leto. kakšne izkušnje imate z menjavo vrtca?


Izkušenj nimam, smo pa bili na tem, da to storimo. In bi takrat to naredili brez velikih pomislekov.


A pri tebi so razlogi za prepis verjetno drugačni od naših - če se prav spomnim, ste imeli že nekaj težav v vzgojiteljicami?
Če je to razlog za prepis, le poslušaj sebe in svojega otroka in spremenite vrtec, če ste v izbranem dobili boljši vtis.
Otrok bo dobil občutek, da razumeš njegove težave in da si na njegovi strani ter mu skušaš pomagati.

Četudi bi v novem vrtcu bilo približno podobno težavno, boš verjetno vsaj pomirjena, da si naredila premik in reagirala.
Če ne boš prepisala, se boš verjetno še dolgo spraševala, kako bi bilo, če bi.


user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 16:36:28   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Nikoli ne bluzim. Ti pa zelo redkokdaj odgovarjaš na vprašanja avtorjem, ponavadi vse drugo prej.

user posted image

torej? Tvoje izkušnje so?




Takšne kakršne sem že zgoraj opisala. In če bi rada direktne- takšne da jih boš tudi ti razumela- ta večja je bila eno leto pred šolo prestavljena v enoto istega vrtca v drugi kraj (v tem vrtcu je bila slabe tri leta in se je selila iz igralnice v igralnico k drugi vzg. skupaj z vrstniki- v tistem, kjer je bila prej, so potem naredili vse igralnice prilagojene jasličnim). Tam so jih čisto pomešali in tudi vzg. so bile otrokom in nam vsem v večini neznane. Naša je zelo živahna, vedoželjna in prilagodljiva, pa bi se vseeno zlagala, če bi rekla, da je bilo vse brez problemov. Po začetnem navdušenju nad novim vrtcem, je imela kar hudo krizo, in bi šla kar peš nazaj v prejšnjega. Seveda smo to prebrodili. Vseeno pa ne mislim trditi, da je bila to prestavljanje zanjo ne vem kako prijetna in pozitivna izkušnja, ki bi jo čisto flegma z veseljem ponavljali.

< Sporočilo je popravil patrino -- 4.7.2014 16:48:24 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 16:38:44   
saragr
Mi smo menjali vrtec brez kakršnihkoli posledic. Razlika je bila le v tem da so se v prvem vrtcu zelo veliko igrali na prostem in hodili na kratke izlete, v drugem vrtcu so bili bolj notri in malo zunaj na igrišču, veliko več so delali na kreativnosti in ustvarjalnosti otrok. Edino tu so se poznale posledice, saj je imel otrok po vrtcu veliko energije, ki jo je moral nekje izkoristiti in smo zato mi hodili z njim vsepovsod.

Če pa se otrok veseli menjave vrtca pa nimaš razloga za skrb.

Govorim iz lastnih izkušenj, tako da upam, da tudi takšno mnenje kaj šteje.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 16:46:26   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Patrino, zakaj vse jemlješ tako osebno? Ne, meni in mojim otrokom to ni predstavljalo problema. Smo pač nezakomplicirani in punci se hitro prilagodita. V čem je problem? In ne, nismo ju premetavali kot vreče krompirja, ampak smo večinoma naleteli na prijazne vzgojiteljice, ki so se otroku znale približati in mu olajšati prve dneve v vrtcu. In ja, večinoma sem videvala histerične mame, ki so svojo jezo, pretirano skrb in še kaj prenašale na otroka in takim otrokom je res bilo težko, ja.

Zakaj pa ti potem to podajaš naprej tako osebno ? Zakaj potem zato, ker se tebi zdi tvoja osebna izkušnja pozitivna ( tebi- tvoje otroke najprej sploh nisi omenila!) vse ostale, ki tega ne odobravamo oz. se nam otroci smilijo obravnavaš in obkladaš z izrazi "zakompliciranimi" starši?Če se grem isto foro kot ti, potem zame ti in tebi podobni niste nezakomplicirani, temveč nečuteči, egoistični ( ker prestavljate otroke v večini iz egoističnih razlogov in ne zato, ker bi to njim tako zelo koristilo)starši, ki se jim ne da malo dlje voziti po otroke, malo več prispevati za bencin in malo več časa reskirati za to, da bi otroci ostali tam kjer jim je vrtec mogoč pomenil drugi dom. Ja verjamem, da so tvojim otrokom vzg. olajšale tele selitve narodov kot so le lahko.Nekdo je ob takem razmišljanju, kot ga imaš ti, pač moral malo pomisliti tudi na tvoje dete, če se že tebi vsa situacija ni zdela nek problem.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 16:59:01   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

z možijem razmišljava, da bi 5-letnika prepisala v drug vrtec zadnje, predšolsko leto. kakšne izkušnje imate z menjavo vrtca?


Izkušenj nimam, smo pa bili na tem, da to storimo. In bi takrat to naredili brez velikih pomislekov.


A pri tebi so razlogi za prepis verjetno drugačni od naših - če se prav spomnim, ste imeli že nekaj težav v vzgojiteljicami?
Če je to razlog za prepis, le poslušaj sebe in svojega otroka in spremenite vrtec, če ste v izbranem dobili boljši vtis.
Otrok bo dobil občutek, da razumeš njegove težave in da si na njegovi strani ter mu skušaš pomagati.

Četudi bi v novem vrtcu bilo približno podobno težavno, boš verjetno vsaj pomirjena, da si naredila premik in reagirala.
Če ne boš prepisala, se boš verjetno še dolgo spraševala, kako bi bilo, če bi.


user posted image


Podpis.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Menjava vrtca...
4.7.2014 19:11:40   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Takšne kakršne sem že zgoraj opisala.


izjema, ki potrjuje pravilo user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 0:01:56   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Takšne kakršne sem že zgoraj opisala.


izjema, ki potrjuje pravilo user posted image

Kakšna izjema in katero pravilo imaš v mislih? Če misliš s tem, da sem starš edinega otroka, ki mu prestavljanje iz enega vrtca v drugega ni bilo preveč pri srcu, se krepko motiš ali pa še bolj slepiš. Jaz v temle ne vidim nobene izjeme.
Še posebej pa ne v tvojem načinu pisanja, ko dobiš odgovor. The same thing over and over again - ko Lulu dobi odgovor na zastavljeno vprašanje in ne ve kaj bi odgovorila, butne ven nekaj izvenkontekstnegauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 0:29:10   
LuLu
Pri tvojih odgovorih res velikokrat ne vem kaj naj napišem. Vedno mi pa gre na smeh.

Kaj sem vse jaz bila v tvojem komentarju, ko sem napisala, da moja otroka nista imela težav. A te naj resno še sploh jemljem, ko pišeš take stavke?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 8:22:36   
mamica deklicam
Patrino, saj ne morem, da ne bi še jaz nekaj napisala.

Povprašaj malo vzgojiteljice, a otroci se hitro navadijo na novo okolje. prej kot ti misliš. In še vsaka reče, da smo starši tisti, ki kompliciramo. In časi so taki, da se moraš hitro navaditi na spremembe. Ni več služb, v katerih si vsa delovna leta.

Ko smo uvajali obe hčeri v vrtec, so mi naročili, da naj jih na začetku vozi tisti, ki lahko bolj čustva skrije. Da ne bo otrok dobil informacije, da je vrtec ne bau bau. Enako je z menjavo vrtca.

V enem postu si napisala, da smo egoistični, ker zaradi sebe prepišemo otroka in se nam ne da daleč ga vozit v vrtec. Pa ti sploh prebereš, kakšne oslarije pišeš? Pri zdajšenm tempu naj bi jaz vsak dan zapravila še dodatno 1,5 -2 uri, da bi otroka dostavila v prvi vrtec, ki ga je začel obiskovati? In v našem primeru hči ne bi iz tega vrtca niti imela nobenega sošolca nato v šoli.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 8:40:33   
Paštetka
Metulj, mislim, da tvojima "rusoma" nič ne bo. user posted image
V tej starosti naši gredo v šolo in je itak v šoli "menjava prijateljčkov". Jaz sem celo tako daleč šla, da sem pri vpisu izrazila željo, da otrok ni v istem razredu kot drugi otroci iz vrtca. So ga skoz imeli na piki, pretepali ... In je bila to najboljša odločitev, vseh časov. Zakaj? Sklenil je nova prijateljstva, vrtčevski "prijatelji" iz sosednjega razreda so bili klika, dokler niso ugotovili, da tako ekspanzivno obnašanje v šoli ne bo šlo. Starši so se skoz pritoževali, da motijo pouk, ...
Zdaj pa ima moj prijatelje, poznane obraze v vseh razredih. In mali se počuti zelo dobro, čeprav me je skrbelo in me stiskalo prej. Sicer pa, jaz si vedno rečem: jih vse to okrepi, da se bodo kasneje znali znajti lažje v življenju (ob istem stavku me pa kot vsako mamo stisne, ker bi mu rada zadevo oljašala :))) )user posted image

Vidim pa pri mali, ko je šla v isti razred z vrtčevskimi. Družijo se ker se poznajo, čeprav bi bil drug otrok boljši prijatelj. V pravem pomenu besede. Predvsem so pa glasni in nevede oz. hote uveljavlajo svoje.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 10:03:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

Patrino, saj ne morem, da ne bi še jaz nekaj napisala.

Povprašaj malo vzgojiteljice, a otroci se hitro navadijo na novo okolje. prej kot ti misliš. In še vsaka reče, da smo starši tisti, ki kompliciramo. In časi so taki, da se moraš hitro navaditi na spremembe. Ni več služb, v katerih si vsa delovna leta.

Ko smo uvajali obe hčeri v vrtec, so mi naročili, da naj jih na začetku vozi tisti, ki lahko bolj čustva skrije. Da ne bo otrok dobil informacije, da je vrtec ne bau bau. Enako je z menjavo vrtca.

V enem postu si napisala, da smo egoistični, ker zaradi sebe prepišemo otroka in se nam ne da daleč ga vozit v vrtec. Pa ti sploh prebereš, kakšne oslarije pišeš? Pri zdajšenm tempu naj bi jaz vsak dan zapravila še dodatno 1,5 -2 uri, da bi otroka dostavila v prvi vrtec, ki ga je začel obiskovati? In v našem primeru hči ne bi iz tega vrtca niti imela nobenega sošolca nato v šoli.




Nisem rekla, da se otroci ne navadijo. Preberi si moje poste tule gor. Se navadijo, ker se pač morajo. Eni prej drugi kasneje. Moj komentar, ki sem ga napisala zgoraj:
"Seveda smo to prebrodili. Vseeno pa ne mislim trditi, da je bila to prestavljanje zanjo ne vem kako prijetna in pozitivna izkušnja, ki bi jo čisto flegma z veseljem ponavljali".
pove točno to, kar poudarjam. Če je to res potrebno, pač ni dileme, vendar je potrebno vzeti v zakup, da je to za otroka velika sprememba. Pa ne zato, ker so njegovi starši histerični, temveč zato, ker je to ena velika novost v otrokovem življenju. Logično.Zato je tu razlika, ali je prestavljanje res nujno potrebno ali bi se mogoče lahko temu izognili v prid otroka. Seveda ob selitvi daleč na drugi konec ne moreš storiti drugega. Vendar , verjemi, vsi ne prestavljajo otroke zaradi tega. Nekaterim ( še tule gor je nekaj takih )se to pač ne zdi nič takega ( ker gledajo le iz svojega vidika, otrok pa tako nima kaj za govoriti) in ga prestavijo za vsako mišjo figo in ob tem zatrjujejo, da njihovi otroci nimajo nobenih problemov zaradi tega.

Osebno sem povedala svoje mnenje Metulj, da bi ga po tako tehtnem premisleku zagotovo prestavila, ker njena odločitev o prestavitvi ni že ta deseta in je zagotovo o tem že nekaj časa razmišljala. Da pa je lahko ob tem pripravljena na kakšno krizo in da flancanje , da ne bo nič hudega, da se otroci prej navadijo kot odrasli, da če ne bo komplicirala, ne bo nobenih problemov...naj ne jemlje za preveč sveto in naj bo pripravljena, da bo v začetku verjetno malo drugače.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 10:11:15   
HHH
Patrino, koliko vrtcev in šol si pa ti v otroštvu zamenjala, da imaš tako hude posledice?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 10:12:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Patrino, koliko vrtcev in šol si pa ti v otroštvu zamenjala, da imaš tako hude posledice?

In kakšen je tvoj odgovor avtorici teme?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Menjava vrtca...
5.7.2014 10:23:36   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Patrino, koliko vrtcev in šol si pa ti v otroštvu zamenjala, da imaš tako hude posledice?

??? kaj je sedaj ? Še vedno čakam? Muca popapala jezik??
No, da ne bom tako nevljudna kot ti, ki ne odgovarja na postavljena vprašanja- zamenjala vrtec 2x, šolo nikoli, če ne štejem prehoda v srednjo, faks - posledic posebnih ni- so pa izkušnje, ki jih nisem pozabila in se mi ne zdi napak, da jih povem predvsem zato, ker bi jih raje zamenjala za kakšno pozitivno, če bi se dalo. Zadovoljna?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?