|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 11:21:03   
sladkorčica
Niki kaj pa je narobe z tvojim malim če ni skrivnost?

Ja mi imamo tudi vse za fantka no če bo pa punčka pa spet dobimo vse ohoho robe. Pa kako stvar se pa že kupi po potrebi. ...
Midva sva že zdaj mislila da bova zvedela na nuhalni za spol pa žal ni bilo tako Hehe. ..mah kar bo pa bo samo da pridem do konca in da bo z obema vse okej.

Kake imate spomine na prve porode????
Jst si sam želim da bo približno tako kot pri malemu pa bom najbolj srecna

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 12:10:26   
Niki13
Damus moram se strinjati s tem, da je lazje puncki dati fantovske stvari kot obratno ehehe...sicer pa kolegica nima teh problemov, doma da sincku tudi roza copatke, al pa body od starejse sestrice...izgleda pa mal cudno priznam user posted image
Glede izbire v trgovinah pa res NO KOMENT!!! Katastrofa tako za puncke kot za fantke...nevtralnih in lepih barv katere si navedela niti slucajno ne dobis, ali samo po pomoti.....
Sladkorcica seveda ni skrivnost....ima genetsko mutacijo...v bistvu je ob spocetju mutiral sam...na 18 kromosomu je spremenil eno crko...tako, da ima sedaj diagnozo zelo redkega sindroma...drugace je pa pravi angelcekuser posted image
Glede poroda...sem rojevala 8 ur s umetnimi popadki, pa iskreno nimam grdega spomina...edino kar mi je bilo pomembno, da se mi ne bi karkoli pri porodu zakompliciralo,ker ce bi sla v paniko nevem kaj bi naredili iz meneuser posted image ...tako pa je slo vse super in ce bo v drugo tako kot prvic podpisem takoj user posted image ...
O epiduralni ste kaj razmisljale?

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 12:46:20   
sladkorčica
Aha in kake so to posledice? Zato si se verjetno odločila za bhr ....

Ja meni je ponoči voda odtekla. ..No to se je mal vleklo ker odprta še nisem bila Dost ampak ko se je začelo sem bila ob 14.30 v porodni 18.13 pa rodila. Mali je imel 3890g pa nič raztrgano nič šivana. ...uglavnem če bo tako tud sedaj oz približno bom najbolj srecna ker me je že zdaj strah Hehe.

Ja to se tudi jaz strinjam da ni problema oblečt v fantovske oblekice v punčko ....sam če je pa deklica mal mora bit roza Hehe oz sej je še kaj drugih barv lepih. Opažam pa zadnje čase da je velik črnih stvari ...to mi pa ni všeč in se mi ne zdi primerno za otroke do vsaj 2 let pa ni važno spol....eni starši se mi zdi da preveč odraslo oblačijo svoje malčke. ..nevem to je moje mišljenje

Kar se tiče pa epiduralno ne hvala. ..sem že slišala velik grdih zgodb ...najbolj me pa to zmoti ker res ti vzame bolečino ampak nimaš občutek za iz tišini se pol si nevem kok casa hroma od pasu dol....bi pa takoj vzela ultiva če bi bila v novomeški porodnišnici na voljo pa zaenkrat ni. .mal sem si prebrala o tem in ja itak vsaka stvar ima slabe lastnosti ampak pri tej ultivi ti kaplja v žilo pa sama si doziras ko je huda bolečina pa nima vpliva na odpiranje. Baje da ti vzame do polovico bolečin pol pa nevem. Ker mene je tok navijalo da Adijo pamet in mi je dala eno inekcijo proti bolečinam sem tok zaspana ratala in tud nehala sem se odpirat tako da bi verjetno že prej rodila če nebi dobila inekcijo

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 13:46:22   
Niki13
Ne razvijejo govora, motorika je upocasnjena (sicer naceloma naj bi nekje do 7-ih let shodil) in velik dusevni zaostanek..poleg tega je se veliko ostalega, ki spada zraven, ampak to je na grobo povedano....ni lahko, ampak vse drugo...tolazim se le s tem, da ta sindrom naceloma ne prizadene organov in je zivljenska doba kot od vseh nas in mi ni potrebno ziveti v strahu "za njegovo zivljenje", ampak je pravi soncek in na videz poln zdravja in samo veselje ga je user posted image

Nasprotno od tebe sem jaz bila sivana in sem si to "rano" kar dolgo vlekla za seboj......

Iskreno ultive ne poznam...bom malo po netu pobrskala...v prvo sem zelela po naravni poti, saj sem staromodna ehehe in mnenja, da ce so zenske vedno rojevale po naravni poti to ne more torej biti tak velik bau bau user posted image ...sedaj v drugo glede na to, da sem ze dala skozi naravni porod si pa mislim, da zakaj ne bi izkoristila necesa, ki bi mi bolecine omililo hkrati pa imam teror vseh stranskih ucinkov epiduralne....saj je se dolgo do takrat bomo videli kako bo se vseh preostalih 6 mesecev minilo....
Smem vprasati kaksne grde zgodbe si slisala? Ma iz prve roke ali na internetu?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 13:47:12   
MauMow
3 dni me ni in.tolko novega.

Midva boma imela kar sinov vozicek. Sma takrat kupila cel komplet pegperego book s in.ga ne zamenjam za.nic na svetu tk mi je super.

Super za BHC. Drzim pesti da bodo rezultati bp.

Glede poroda pa upam se na eno tolk super izkusnjo kot je bla prva. Okoli polnoci so se zaceli mali krci... da so popadki misem vedela bolj sem.mislila da se telo pocasi pripravlja... potem pa ker sma sla zjutri na peegled rece G da so to popadki in da sem.ze 3cm odprta... hehe. Pa smo tisto popoldne rodili. Do 7cm sma se lepo sprehajala in popadki so bli lepo vzdrzni, potem pa so mi mehir predrli pa je ratalo nevzdrzno in sem vzela EA. Z EA so popadki ratali taki kot pred predrtjem... se pravi sem jih lahko predihavala. Tako sem cutila tudi cel iztis in vse. In cel porod imela samo svoje popadke. Rodila korenjaka 3960 in.54 pa glavica 38... tako da strgal me je ampak so mi potem dali blokado da so me umiro zasili (prednost ko je EA). Sama sem sicer najprej bila full proti EA. Na koncu pa zelo vesela da sem se za njo odlocila ko je to bilo potrebno. Sedaj upam se na eno tako izkusnjo.

Glede cotk pa se strinjam. Lazje je punco v fantovska obleci kot obratno.

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 14:07:24   
sladkorčica
Maumow super za pozitivno izkušnjo z epiduralno. Kaj pa po porodu ohromelost nog?je kmalu minilo? No ti maš tudi peg perego isto kot mi sam da mam jaz gt3 saj pravim prvič ko sem ga videla sem se zaljubila v njega ker je eden iz med redkih ki ima ročno zavoro jaz pa to krvavo rabim ker smo na hribčku doma.

Ja poznam punco ki je pred leti vzela epiduralno in je po porodu imela hude komplikacije močno je krvavela pa sploh ni čutila in bi bilo kmalu usodno.

Jst sm se zmeri proti epiduralno bi raje ultivo vzela upam da se kaj premakne do novembra Hehe. Drugače pa upam da bo isto če ne boljše Hehe


(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 14:20:10   
MauMow
Sladkorcica... vidi se da sem v tujini rodila kjer je mnenje o epiduralni pozitivno ne pa negativno kot v slo. Sicer tudi sama sem bila proti a ko je bla taka kriza da sem si skoraj vse lase izpulila je blo to to. In tudi ne dajo tolk mocne da nebi nic cutil. Se vedno gre za porod. Celo v soli za starse pravijo raje jo vzamite da boste imeli moc za iztis ko je to potrebno. Drugace pa da ti odgovorim. Med porodom sem vse cutila sam blazji so bli popadki po ea, pol ko so me pa sival pa sem.dobila polno blokado. In ko me je odklopil je trajalo 2 uri in sem spet lahko hodila. Nisem imela pa ne glavobola ne nic...

Je pa res tudi to da v tujini imajo porodnisnice scoje anesteziologe ki skrbijo samo za to. In.so skos zraven

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 15:59:33   
sladkorčica
Sem pa res vesela na tvoj odgovor mogoče pa razmisli v tej smeri; ) ja nevem zakaj je pri nas tko sam sem se že predlanskim pozanimala in pri nas po ea ne čutiš nog 12 ur.nevem če prav mislim pa da dajo tok močno da čist nič ne čutiš.
Zadnjič sem prebrala od ene blogerke zgodbe in pol me je še bolj minilo...ne da nočem ea ubistvu se je bojim pa nevem iz kje izvira ta strah..

Joj jst sm misla da me bo pobral da nebom zdržala do konca ko je bilo fajn hudo..Zato pa res razmišljam da bi kaj vzela če imamo možnost oz čas.

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:09:03   
Tara9
Se opravičujem, da skačem v debato. Sama sem septembrka, ampak leta 2015 sem tudi jaz rodila z ea v lj. Niti slučajno ni res, da nog ne bi 12ur čutila, nekako podobno je bilo kot opisuje mawmou. Imela sem poseben gumb, ki sem ga stiskala na 20min, takrat se mi je doza ea povečevala. Če nisem nič stisnila, sem dozo prejela na 30min. Čutila vsak popadek in protisk navzdol ko je bil čas za iztis. Skratka super izkušnja. Pa lp in lepo nosečnost vsem

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:09:11   
Sofie
Jaz sem imela februarja v Lljubljani epiduralno. Noge lepo čutiš. Ves čas preverjajo ali jih čutiš, v primeru da jih ne bi, ti zmanjšajo dozo. Noge namreč moraš čutiti. Enako je s potiskanjem. Če ne čutiš popadkov ti zmanjšajo dozo oz. lahko celo vzamejo.

Jaz sem na koncu rodila s spinalno, saj sem imela CR. No pri tem pa ne čutiš nog še nekaj ur.

Moje izkušnje z epiduralno so super. V Ljubljani jo priporočajo predvsem prvorodkam.

Aja sama sem bila prepričana, da bom vzela ultivo. Ampak ker mi je bilo že z masko slabo so me opozorili, da je pri meni možno, da bom po ultivi bruhala. Tega pa nisem želela.

< Sporočilo je popravil Sofie -- 17.5.2017 16:10:55 >

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:13:52   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: sladkorčica

Sem pa res vesela na tvoj odgovor mogoče pa razmisli v tej smeri; ) ja nevem zakaj je pri nas tko sam sem se že predlanskim pozanimala in pri nas po ea ne čutiš nog 12 ur.nevem če prav mislim pa da dajo tok močno da čist nič ne čutiš.
Zadnjič sem prebrala od ene blogerke zgodbe in pol me je še bolj minilo...ne da nočem ea ubistvu se je bojim pa nevem iz kje izvira ta strah..

Joj jst sm misla da me bo pobral da nebom zdržala do konca ko je bilo fajn hudo..Zato pa res razmišljam da bi kaj vzela če imamo možnost oz čas.


Vem da sta dve kolegici dejansko dobili blokado z EA... Ne vem zakaj tako dozirajo... Ni potrebe bilo bi bolje samo toliko da je mamici bolje. Tako sem jaz imela in če bo potreba bom tudi tokrat izbrala EA in tako da bom lažje predihavala popadke. Za samo šivanje pa je bilo super da sem imela EA ker bi me mogli uspavati ker sem bila tako razstrgana. In so me 1 uro šivali jaz pa sem se z sinom in atijem cartala. Me je moja G v SLO najprej vprašala če so me uspavali ker sem bla tolk strgana, pa sem ji povedala da sem samo blokado dobila in nisem čutila nič... Ker v slo bi šla v narkozo..... :-( Strah mislim da je o ozaveščanju o EA v SLO. Tudi sama sem imela velik strah pred EA. In so me vprašali v šoli za starše zakaj. Če je to nekaj čisto normalnega in ok za mamico da lažje preživi do konca. Pač totalna razlika med odnosom do EA v SLO in v tujini. Tu ko sem jaz rodila druga kot EA za lajšanje bolečin ni. S tem pa da je tako da ne dajo blokade ampak po potrebi povečujejo dozo kolikor je potrebno... In tudi z samim iztisom nisem mela problemov, popatke sem čutila, prav tako iztis in kam pritiskat. V pol ure pritiskanja je bil mali zunaj.

Je pa res vedno je riziko. Vsaka stvar je rizična, že sam porod je nevaren, prav tako narkoza in tudi EA... Vse povsod so lahko zapleti...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:19:41   
Damuš
Problem pri epiduralni je, da če ti falijo ne vem točno kaj že, raj ne bom napisal da ne bom falila ko dolga in široka, da imaš potem hude hude ampak res hude probleme lahko še cel mesec po porodu.

Pa to niti ni tako redko. moji dve zelo dobri prijateljici sta imeli res hude probleme, ker so jima falili. Eni so povedali, da po porodu nima kaj vstajat, da mora 14 dni trdo ležati, tako da sta je mož in mama rihtala otroka, ona je pa komaj komaj šla na wc. Bolela jo je glava nonstop, bolečine v vratu so bile neznosne.

Druga je vzela ea, pa so ji prav tako falili in ko se to zgodi ne morejo nič popravljat. So ji pa dali nato spinalno, pa je bilo tisto uro ko je držala ok, pol pa spet popadki naprej. Po porodu ji nihče ni rekel, da mora ležat. Pravzaprav ji sestre na oddelku sploh niso verjele, da jo res tako boli glava in vrat in je morala prvi dan sama rihtat otroka, mož je lahko prišel samo v času obiskov (čeprav se mi zdi to čudno, ker pri meni je bil lahko mož cel dan zraven, pa sem bila po cr na intenzivni s tamalo). Šele ko je to dr. omenila je nagnal celo paniko in so ji dali posebno sobo, da je bil lahko mož ves čas z njo, je morala pa ostati 10 dni v porodnišnici.

Jaz sem prvič sicer podpisala za ea, ampak itak je bil pol cr. lahko bi sicer vzela spinalno, ampak so me to vprašali sekundo prej preden me je sestra pičila v roko in v eni sekundi in cela v šoku pač nisem imela čistih misli, da bi se lahko normalno odločala.

A mi zna katera povedat kaj je bistvena razlika med spinalno in epiduralno?

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:32:06   
sladkorčica
Joj nimam pojma...Mislim da je spinalna za cr s tem da si budna in spremljaš porod....nevem točno ....

Ja to je to ta strah ki je napisala damuš...da maš pa take stranske učinke pa raje rodim brez vsega. Strah da ne zadanejo v pravo mesto je probem to sem tud že slišala. Mogoče pri nas premalo delajo na tem ....

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:37:31   
Sofie

Tudi spinalna je v hrbtenjačo dana. Samo da takrat ne čutiš nog itd. Zato ti dajo tudi kateter. Jaz sem imela CR in spinalno. Meni je bilo to ok, saj sem takoj videla dojenčico, jo pobožala, poljubčkala. Pa še nič nisi zadet. Otroka ti potem na intenzivni dajo v času obiskov in se lepo crkljaš.


(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 16:38:04   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: sladkorčica

Joj nimam pojma...Mislim da je spinalna za cr s tem da si budna in spremljaš porod....nevem točno ....

Ja to je to ta strah ki je napisala damuš...da maš pa take stranske učinke pa raje rodim brez vsega. Strah da ne zadanejo v pravo mesto je probem to sem tud že slišala. Mogoče pri nas premalo delajo na tem ....


Sam če tolk kiksnejo pomeni da so anesteziologi za nič.... Ker ja seveda lahko kiksnejo ampak to je zelo zelo mali procent... Ker imajo točno določeno kje morajo zbosti... V katerih porodnišnicah so pa rodile? Ker v LJ kot sta kolegici gor napisali sta imela super izkušnji...

Drugače pa jaz razumem oboje kot eno in isto s tem da je ena totalna blokada da nič ne čutiš, druga pa ne.

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 19:49:13   
sladkorčica
Ja očitno pri nas ne dajo tok na nosečnice da tok kiksnejo. ..
Mah Vglavnem te naše skrate bo treba nekak ven spravit pa z bolečino ali brez..:)

A se po busiju kaj mažete? Jst sm lena. ...zaenkrat odlasam bo pa treba ker sem od presnji nosečnosti bila zelo pridna in res nisem nič dobila pol po porodu so se pa kar dve globoke razpoke znašle in verjetno mi je med porodom ko je babica na trebuh pritisnila. ..

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 20:55:35   
MauMow
Js sem pred porodom pridelala eno strijo takoj po porodu pa mi je šel trebuh takoj skupaj in se v roku 12 ur mela cel trebuh v strijah... Prej pa nič.... Sem kr jokala ko sem se videla... Mela sem pa ogromn trebuh, zato je do tega prišlo... Mažem se že in se bom čeprav je cel trebuh v črtah, ki so sicer ratale skoraj nevidne zdej pa so se spet pokazale ko trebuh raste

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 21:02:10   
sladkorčica
Hehe smo že dve....Mene so spraševali če bomo imeli dvojčke. ...res sem imela grozno velik trebuh pa čist nizko dol je bil zadnji mesec.
Hvala bogu pri meni res ni bilo tako hudo z strijami tiste dve sm pa res imela globoke .
Z čim se ti mažeš? Jst sm vse živo nase metala ker se še z zelo suho kožo borim. Na koncu sem na mokro kožo po tuširanju mandljevo olje in se je kar obneslo. Kok maš pa starega malčka?

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 21:19:31   
MauMow

IZVIRNO SPOROČILO: sladkorčica

Hehe smo že dve....Mene so spraševali če bomo imeli dvojčke. ...res sem imela grozno velik trebuh pa čist nizko dol je bil zadnji mesec.
Hvala bogu pri meni res ni bilo tako hudo z strijami tiste dve sm pa res imela globoke .
Z čim se ti mažeš? Jst sm vse živo nase metala ker se še z zelo suho kožo borim. Na koncu sem na mokro kožo po tuširanju mandljevo olje in se je kar obneslo. Kok maš pa starega malčka?


Men je edino mandljevo blo ok. Dovolj mastno. In res sem lepo skrbela za busija, po porodu pa... In to takoj po porodu ko je šel tk hitro skupaj... Še predno sem se šla prvih zrihat da bi se spet namazala je že vse blo razrezan... Za zjokat... Sam je moj rekel da sem lepa taka kot sem. Ker sma dobila čudež mali. In ga ne moti itak pa so kr fajn zbledele nozdej se pa spet vidijo. Moj je 15m trenutno :-)

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 21:28:59   
sladkorčica
Ja sej jaz bom tudi zdaj kar mandljevo olje ne mislim si nekih dragih krem kupovat.
Glede strij si pa predstavljaj da je to podpis od malčka :)
No moj je pa ravno danes 21 m ubistvu bo avgusta star 2 leti. Potem imaš tudi ti pestro mogoče še huje kot pri meni...moj že dosti hodi .se pa spomnim da je pri 15m ravno dobro shodil in to je bilo kar naprej padanje in buske. ..No pri nas je ta hudo mimo glede hoje. Ga imaš v vrtcu? Moj gre jeseni v vrtec ...Pa mi vsi najeda jo ja pa bote meli dojenčka pa bo bolezni nosil domov pa bla bla bla. ..to bomo že sproti reševali mi bo pa sigurno lažje če bo v vrtcu novorojenček pa 2 letnik doma pa zima hm bo kruto...Tako da ja vrtec sigurno samo upam da smo kritično obdobje mimo čeprav itak vem da bo bolan sam upam da ne tok.

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 21:32:52   
MauMow
Js bom mela 20 do 21m razlike ko rodim :-) Pestro bo ja... Upam da najdemo en vrtec do takrat.. Trenutno je doma.

Naš je shodil za 1rd in sedaj že noro teka okoli... Komaj ga lovimo... Tako koordinacijo ima da skoraj nič ne pada (upam da tako ostane).

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 21:33:21   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: MauMow

Sam če tolk kiksnejo pomeni da so anesteziologi za nič.... Ker ja seveda lahko kiksnejo ampak to je zelo zelo mali procent... Ker imajo točno določeno kje morajo zbosti... V katerih porodnišnicah so pa rodile? Ker v LJ kot sta kolegici gor napisali sta imela super izkušnji...

Drugače pa jaz razumem oboje kot eno in isto s tem da je ena totalna blokada da nič ne čutiš, druga pa ne.


Za eno punco vem, da ima veze v P in je imela najboljsega anesteziologa. tako da ... vsak se kdaj zmoti.
Sem se pozanimala - pri epiduralni ti v hrbtenjačo (sem spet pozabila pravi izraz) dovajajo tekočino, ki te omrtviči. In lahko imaš to dlje časa.
Pri spinalni pa spustijo not dva mehurčka (ok, da se razumemo, to res ful po domače razlagam, lahk me katera popravi, če zna bolje razložit) ki nekak stisneta živec al prekineta nekaj in pač drži kolikor drži.

Sem pa prebrala par forumov in so tud za spinalno punce jamrale, da jih je po porodu še več dni celo tednov bolela glava. seveda ne vse.
Mene, ki imam itak migrene, je kar minilo, da bi sploh še razmišljala o teh dveh možnostih. Je pa tudi ena napisala, da ji je znanka, ki je med. sestra rekla, da svoji hčerki nikol ne bi pustila imeti spinalne, ker je mende okrevanje ful dolgotrajnejše od splošne anestezije.

Lej ne vem ... Jaz samo vem, da sem imela splošno ... in ja ... ok ... zamudila tisti čarobni trenutek ko vidiš prvič svoje dete. Ampak okrevala sem pa ful hitro. In že drugi dan sem skrbela za hčerkico (sicer me je res trebuh bolel ko ne vem kaj (domnevam da te po spinalni tudiuser posted image ), ampak res drugače nisem imela nobenih problemov.

Si pa - jasno - želim roditi naravno.

Olje sem pa jaz uporabljala od Eucerina. Delovalo vse do roka.Pol sem pa rekla, itak nima smisla in se nehala mazat in voila dobila 3 strije. Sem ful ponosna nanje hahaha. Zdej pa še nisem šla v lekarno po olje da bi se lahko začela mazat.

(odgovor članu MauMow)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Novembrke2017
17.5.2017 21:41:34   
sladkorčica
Mah jaz se nevem sam ta ea mi ne disi je pa še neki časa za razmislek.

Ja za evcerin sem slišala da je dober za proti strijami. ...

Moj je shodil drugače pri 14m je pa pri ta nerodnih no sedaj se je umirilo se pa še kam spotakne seveda Hehe. Ja nas res čaka naporno obdobje ampak bomo preživele Ane. ..


(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Novembrke2017
18.5.2017 12:11:26   
Niki13
Živijo punce....jaz sem se pa mazala s mandljevim oljem pa res čisto vsak dan in moram priznati, da po porodu nimam niti ene strije user posted image ...vsaj nekaj mi je bilo prišparano....glede epiduralne pa res nevem...po eni strani bi seveda rada čim manj bolečin po drugi sem pa strahopetka, da bi kaj šlo narobe glede na to, da nimam ravno sreče in če se lahko kaj napačnega zgodi se bo zgodilo meni user posted image ...
Maumow smem vprašati v kateri državi si pa rodila? Je bila tvoja izbira, da si šla roditi v drugo državo?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Novembrke2017
18.5.2017 12:19:34   
MauMow
Niki midva z mojim sva zaradi njegove sluzbe trenutno v Rusiji. Se par let pol grema pa nazaj. In sem rudi tukaj rodila. Res meni je bla top izkusnja...

Jaz nisem gledala na to da me nebi bolelo... sam ko so bili pa popadki taki da zivet nisem mogla ne dihat ne nic.... sigurno nebi mogla rodit v takem stanju. In EA mi je dala moznost da sem bila vsaj razsodna.... in lepo potisnila ko je bilo potrebno

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?