|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2018
25.1.2018 13:47:41   
lezkine
Poli_H, super da skupinica raste.

Ariannaa, jaz sem prejšnji teden obvestila sestro, da bi rabila termin in mi je sporočila, da me bodo naročili okrog 8. tedna. No danes so mi sporočili, da naj pridem v ponedeljek. Sem v 6. tednu. Prej se mi je zdelo, da bom predolgo čakala in me je skrbelo, kaj če je kaj narobe. Zdaj pa me skrbi, da ne bodo videli srčka in bom seveda živčna do naslednjega pregleda ... nič mi ne paše user posted image .

(odgovor članu Ariannaa)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Septembrke 2018
25.1.2018 18:50:56   
MayaK84
Jah tudi jaz nimam nekih posebnih znakov...na momente bolece prsi in spikanje v trebuhu drugega pa nic. Tudi jaz cakam na datum za prvi pregled..je rekla da naj poklicem v ponedeljek. Ufff kdo bo cakal do naslednjega meseca. user posted image

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Septembrke 2018
26.1.2018 9:38:23   
bran
Hej,
busholinki sem pisala da se pridružim na fb...čakam da me doda, pa klepetamo tam naprej.

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Septembrke 2018
26.1.2018 10:05:55   
buškolinka
bran, imaš ZS user posted image

(odgovor članu bran)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Septembrke 2018
26.1.2018 13:01:58   
Ariannaa
lezkine, meni tud nič ne paše, sem kr malo tečna v tej negotovosti, če je vse ok. Moj pravi, da po tem ve, da sem zagotovo noseča. user posted image Jej, v ponedeljek maš pa hitro. Jaz bi tudiiii. Je pa res, da je malo tak tak s srčkom. Upajmo, da že bo. user posted image

MayaK84 , jaz še bolečih prsti nimam. Nič mi ni. Razen to, da nisem imela user posted image in plus na testu. Jaz tudi tuhtam, da jih pokličem drugi teden, če so mi slučajno pozabili sporočiti datum za pregled... Joj, to čakanje.

(odgovor članu buškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Septembrke 2018
26.1.2018 14:33:35   
lezkine
Hej ho.

Ariannaa, včeraj pozno so me klicali, da pridem danes. Tako, da je prvi pregled že za mano. Po mojih izračunih sem 6T2D, po UZ pa 6T3Duser posted image . In slišala sem srček user posted image .
user posted image Čez dva tedna imam kontrolo spet potem pa šele v 12. tednu.

Sem zdaj malo pomirjena. Toliko slišim o vseh teh zapletih. Včasih je res bolje, če ničesar ne veš.

Danes mi je čisto rahlo slabo, drugače pa nobenih drugih simptomov.

(odgovor članu Ariannaa)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Septembrke 2018
26.1.2018 16:14:38   
hroscek
Waw, ful fajn! user posted image
A je prvi pregled vaginalni?

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Septembrke 2018
27.1.2018 10:27:53   
Ariannaa
lezkine, jupiii. Full lepo. user posted image Imava pa verjetno čistt skupaj PDP. Po mojih izračunih sem danes v 6T4D.

hroscek, prvi pregled je vaginalen. Pa večina potem tudi... Vsaj pri moji gin.

(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Septembrke 2018
27.1.2018 11:28:41   
lezkine
Hihi, hvala punci.

Ja, pri moji G je prvi vaginalni. Potem zacne tudi abdominalnega delati, samo se ne spomnim, v katerem tednu.

Ariannee, kuul. Tu neki sva user posted image . Meni je postavila rok 18.9.user posted image .

(odgovor članu Ariannaa)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Septembrke 2018
27.1.2018 21:14:27   
barb244
Do 1. pregleda je sicer še dalečuser posted image , pa vseeno. Ste šle na prvi pregled same ali je katera šla skupaj s partnerjem? :)


(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Septembrke 2018
27.1.2018 21:25:58   
Anonimen
Pozdravljene,

se oglašam po dolgem času, sem ena izmed prvih Anonimnih in bom anonimna ostala še malo....Na prvem pregledu sem bila že 15.1. in ker je bil otročiček manjši za cca en teden od izračuna po moji zadnji M, sem šla ta četrtek ponovno na pregled. No, izkazalo se je, da moja zadnja M ni dobro merilo, saj je user posted image zrasel točno za 10 dni od zadnjega pregleda, tako da rast klapa user posted image . Tudi utrip je ujela, noseča naj bi bila (v četrtek) 7t5d in rok okrog 10. septembra.

Ker sem med starejšimi, sem se odločila za Nipty test. Je sicer drag in me jezi, da mi bolj rizična amniocinteza pripada na napotnico, Nipty, ki pa je približno enaka cena, pa ne. Zanesljivost obeh pa tudi enaka - 99,9 %.

Malček sem tudi živčna zaradi utripa. namerila je 89 udarcev na minuto in seveda, ker se mi je zdel nizek, sem šla brat po internetu. Ne bom vam niti govorila...vam le svetujem, da nič ne googlajte, ker boste samo zaskrbljene.

Nekako me to nosečnost skozi skrbi, sploh ne morem uživati v teh trenutkih. Naslednji teden grem narest vse laboratorijske preiskave in se naročim v postojni za test. Baje delajo od 10t dalje.

Doma že imam dva otroka in sem se odločila, da jima nič ne povemo, dokler ne dobim izvidov - to pa bo v roku enega meseca. Če bo vse ok, ju bom vzela s seboj na 3D. Prej pa raje hodim sama, tudi brez moža.

Čestitke vsem novim septembrčicam in se veselim klepeta z vami user posted image .

Mi poveste, prosim, kako se pride na FB skupino?

pa lep večer user posted image

(odgovor članu barb244)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Septembrke 2018
29.1.2018 7:57:45   
buškolinka
"Ena prvih anonimnih", želim ti da uspeš misliti le pozitivno in kot si sama ugotovila, čim manj googlat user posted image
tudi sama sem med starejšimi in imam doma že 2 sončka user posted image

na FB se nam lahko pridružiš tako, da mi na ZS sporočiš ali ime svojega FB profila ali pa email naslov - ampak v tem primeru ne boš več anonimna na FBju, razen če imaš anonimni profil user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Septembrke 2018
29.1.2018 16:08:11   
hroscek
A katera mogoče ve...če si noseča, ali te po zakonu morajo vzeti pri ginekologu?
Moj ginekolog je šel na neko drugo delovno mesto, tista ki ga je zamenjala, me noče vzeti, prav tako nikjer drugje kamor sem klicala. Tako da zdaj sploh ne vem kaj naj, a bom kar brez al kako? user posted image


(odgovor članu buškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Septembrke 2018
30.1.2018 8:17:16   
lezkine
Anonimna, le pozitivno. Te pa čisto razumem. Se mi zdi, da starejše kot smo, bolj se nekako zavedamo vseh možnih komplikacij in posledično kompliciramo.

hrošček, to pa je zelo čudno, da te ne želi sprejeti. Če zdravnik oz. ginekolog iz ambulante, v katero si prej hodila, preneha tam delati (iz kateregakoli razloga), bi načeloma morala nova oseba prevzeti vse njegove paciente. Razen če se pacient sam odloči, da gre nekam drugam. Pa si povedala, da si noseča in so te kljub temu zavrnili? Mogoče se obrneš na vodstvo in povprašaš. kaj je zdaj s tem. Nisem prepričana, da te mora ginekolog vzeti, če si noseča. Upam, da fajn zrihtaš. S kje pa si?

(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Septembrke 2018
30.1.2018 16:39:22   
hroscek
V ZD pravijo da novi zdravnik ne prevzame pacientov avtomatično in da se je potrebno na novo opredelit. To pa me nočejo, ker imajo kao že preveč nosečnic.
Danes se bom še osebno oglasila in malo zatežila, pa da vidim če me bodo mogoče vseeno vzeli.
Sicer sem pa iz Ljubljane.

No, upam da rešim situacijo user posted image

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Septembrke 2018
31.1.2018 8:39:59   
lezkine
Ne morem verjeti. Jaz sicer nisem imela primera z ginekologom, sem pa imela z zobozdravnikom in smo avtomatično k novemu vsi padli. Držim pesti, da jih nekako prepričaš. Se mi zdi zelo grdo, da rečejo, da imajo preveč nosečnic. Ne rečem. da bi se ti sama želela prestaviti pa bi rekli, jih imamo preveč. Saj pa nisi ti kriva, da si ostala brez G. Razmisli, če si želiš biti pri takem G user posted image

. Si še kaj brskala, da bi šla h komu drugemu? Al ti je ta lokacija tako priročna?

(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Septembrke 2018
31.1.2018 14:27:32   
hroscek
Že celo Ljubljano in okolico sem preklicala, nihče ne sprejema. Vsak ima nek drug izgovor.
Kar grdo od njih ja, ampak mislim da me nočejo zato ker sem noseča in to pomeni da bodo imeli veliko dela z mano user posted image Tako da jutri grem tja in se opredelim za novo zdravnico, nosečnosti nič ne bom omenjala, potem bom pa drugi teden poklicala pa se naročila user posted image .

Sem pa zelo čustvena ta teden. Prav vsaka reč me spravi v jok user posted image Zadnjič sem gledala en film, pa je nekdo svoji ženi prinesel rože, jaz pa kar v jok od ganjenosti user posted image

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Septembrke 2018
1.2.2018 6:56:35   
abika27
Jst sm imela pa včeraj prvi pregled, user posted image sem 8 t 2/7, plodek je eden, srček lepo utripa user posted image . Sicer pa nekih hujših težav nimam, čez cel dan mi je občasno malo slabo, mine ko kaj pojem. Upajmo da bo tako naprej da bom lahko normalno delala, ker bi se mi doma zmešalo user posted image .
Kam se boste naročila na nuhalno svetlino punce?

(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Septembrke 2018
1.2.2018 14:57:18   
MayaK84
Pozdravljene punce. Evo jst cakam na prvi pregled...6.2 bom pa sele v 6 tednu plus 2 dni. Pocasi me zacenja panika lovit :( ker ni bilo nic ok v prvi nosecnosti in se je koncalo z ciscenjem v 13 tednu. Poskusam ostati pozitivna a kaj ko me muci uni dvom kaj pa ce? Nekih posebnih znakov ni razen bolece in povecane prsi. Kako ste ve kaj? Je katera sla v 6 tednu na uz?

(odgovor članu abika27)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Septembrke 2018
1.2.2018 20:52:46   
barb244
Tudi mene zanima kam se boste naročile na nuhalno svetlino... V Nm iz koder prihajam se mi niso oglasili na telefon, zato sem poskusila elektronsko naročanje in dobila odgovor, da v njihovem dispanzerju nimajo prostih terminov, ne vem ali naj grem osebno tja ali pa raje kar drugam. Razmišljam da v Grosuplje ali Ljubljano. Seveda izkušenj nimam, dobrodošli predlogi. user posted image Prvi pregled imam šele čez 2 tedna ko bom noseča 10 t in 3 dni. Zato razmišljam, da bi se na nuhalno naročila pred prvim pregledom., če je očitno taka gužva...

(odgovor članu MayaK84)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Septembrke 2018
2.2.2018 9:49:36   
lezkine
Hejla punce.

hrošček, si kaj uredila glede G?

abika27, jej, čestitke :). Meni je tudi čez dan slabo. Včasih bolj, včasih manj. Ostalih simptomov pa nimam.

MayaK84, verjamem, da te grabi panika. Še mene, pa nimam slabe izkušnje. A ko slišim okrog, koliko je teh splavov v prvem trimestru, me malo zmrazi. Skušaj se zaposliti z drugimi stvarmi, da ne razmišljaš toliko o tem. Ja, jaz sem šla na pregled s 6T2D. Sem videla plodek in slišala srček. Ampak, če ga slučajno ne bo, ne biti panična. Kot prvo, normalno je, da se srce začne "oglašati" med 6 in pol ter 7 in pol tedni. Kot drugo pa ni nujno, da si toliko noseča, če gledaš zgolj po datumu ZM. Razen, če si prepričana, kdaj si imela ovulacijo.

barb244, uf to pa je res zanimivo, da nimajo prostih terminov. Greš samoplačniško, ne? Mogoče je res smiselno že prej poskrbeti za datum nuhalne, da ne boš zamudila ustreznega termina. Najbolj idelano je med 11 in 13 tednom meriti nuhalno. Čeprav, sem prepričana, da boš v tej poplavi ponudnikov nekoga našla.

Jaz grem na nuhalno v UKC Mb, ker bom ob porodu že 35 let stara in mi zato nuhalna pripada na napotnico. Tako da ne morem ravno nekaj zbirati :).

(odgovor članu barb244)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Septembrke 2018
2.2.2018 10:07:53   
barb244
Ja zelo čudno, pri klicu se oglasi tajnica, ki pravi da so termini za 2017 zapolnjeni, ocitno tudi 2018 kar mi negre v racun. Drugače pa drži, grem samoplačniško, ponudnikov je res ogromno. Razmišljam o obisku prim. Darije Strah, to so po forumih hvalili. Načeloma nisem mislila komplicirat in it v Nm, ki mi je najbljizje ali Grosuplje dr. Saša Trampuž nekaj bom našla...😉

(odgovor članu lezkine)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Septembrke 2018
2.2.2018 14:07:47   
hroscek
Lezkine, ja, sem uredila user posted image So se me usmilili in me izjemoma vzeli. user posted image Tako da sem naročena na pregled čez 3 tedne, ko bom ravno 9.tednov. Čeprav uradno mislim da še vedno nisem opredeljena pri novi ginekologinji (vsaj podpisala nisem še nič), tako da upam da si ne bodo premislili user posted image

(odgovor članu barb244)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Septembrke 2018
2.2.2018 23:10:54   
Ariannaa
Joj, punce... Zadnjič sem jamrala, da nimam nobenega znaka. Zdaj mi je pa tako slabo, da že tudi bruham. user posted image Ima katera rešitev za bruhanje? user posted image
Pregled me pa čaka v ponedeljek. Upam, da bo vse ok. Potem se bom naročila tudi že za NS pri dr. Žebeljan v Mb.

(odgovor članu hroscek)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Septembrke 2018
3.2.2018 21:00:27   
Anonimen
Oj, punce. Berem, da ste že skoraj vse opravile prve preglede.

Mene čaka v torek posvet pri genetiku in hkrati bom opravila Nifty test. Tako da v roku 14 dni bom vedela, kako stojijo zadeve...Če bo vse ok, se bom ne glede na to naročila tudi na NS, da naredi zgodnjo morfologijo.

Prvič in drugič sem bila v Dravljah v Lj, pri dr. Reševi oz. dr. Babnikovi. Kolikor slišim pa sedaj ta pregled opravljajo tudi na mojem koncu (Primorska), tako da bom poskusila kar tu.

Glede simptomov...moram reči, da razen utrujenosti in tega da se mi upira kava (brez katere prej nisem mogla živeti user posted image ), posebnih znakov nimam...No, mozoljasta sem postala user posted image . Kot kaka pubertetnica - po čelu, vratu, na hrbtu...groza.

Arianne - glede slabosti pomaga menda ingver in skozi grickanje po malem.

Hrošček - upam, da boš uredila z G...mislim, da te je dolžan sprejeti tisti, ki ima prosta mesta (menda je seznam objavljen nekje na spletu, na straneh ZZS) oz. bi moral vsak ZD imeti objavljeno, kateri zdravniki so še prosti.

Ja, moj neuradni rok je 10.9. Natančneje bomo videli na naslednjem pregledu, ker velikost user posted image odstiopa za cca 1 teden od moje ZM...

En lep sobotni večer vam želim user posted image

(odgovor članu Ariannaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?