|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Certifikat Družini prijazno podjetje

Uredništvo Ringaraja.net, 14.12.2012
Letos se je v projekt certifikat Družini prijazno podjetje na novo vključilo 36 slovenskih podjetij in organizacij, ki skupaj zaposlujejo prek 13 tisoč zaposlenih.

image
/11


Do danes se je v projekt vključilo že prek 140 slovenskih podjetij, ki skupaj zaposlujejo prek 57 tisoč zaposlenih. V obdobju med letoma 2011 in 2015 je pridobitev osnovnega certifikata sofinancirana s strani Evropskega socialnega sklada, in sicer v višini 80 odstotkov stroška pridobitve osnovnega certifikata. Ekvilib Inštitut certifikat Družini prijazno podjetje podeljuje skupaj z Ministrstvom za delo, družino in socialne zadeve. 

Ekvilib Inštitut je na slavnostni podelitvi v Mestnem muzeju Ljubljana podelil osnovne certifikate 27. podjetjem in organizacijam, ki so se v projekt vključile letos in so v tem času že uvedle ukrepe. Prejemniki osnovnega certifikata Družini prijazno podjetje so: Adria Mobil, d. o. o., Aerodrom Ljubljana, d. d., Astec, d. o. o., B&B izobraževanje in usposabljanje, d. o. o., Butan plin, d. d., Javni zavod Cene Štupar – Center za izobraževanje Ljubljana, Center za razvoj Litija, d. o. o., Dom starejših Šentjur, Fundacija za izboljšanje zaposlitvenih možnosti Prizma, ustanova, Hoteli Bernardin, d. d., Hypo Alpe Adria Banka, d. d. in Hypo Leasing, d. o. o., Interseroh, d. o. o., Javno komunalno podjetje LOG, d. o. o., Kobilarna Lipica, Lineal, d. o. o., Lipica Turizem, gostinstvo in turizem, d. o. o., Messer Slovenija, d. o. o., Metrel, d. d., MIŠKA, izobraževanje in organizacija, d. o. o., NAPREJ, center za osebe s pridobljeno možgansko poškodbo, RTV Slovenija, SAOP Računalništvo, d. o. o., Skupina Kolektor, Skupina Panvita, d. d., Skupina Panvita MIR, d. d., Zavarovalnica Triglav, d. d. in Zavod sveta Cirila in Metoda Beltinci. Šest podjetij iz generacije 2008 pa je prejelo tudi polni certifikat Družini prijazno podjetje, in sicer Abbott Laboratories, družba za farmacijo in diagnostiko, d. o. o., Skupina Elektro Ljubljana, Halcom, d. d., S&T Slovenija, d. d., SRC sistemske integracije, d. o. o. in Vizija računovodstvo, d. d. 

Certifikat Družini prijazno podjetje je princip organizacijskega upravljanja, ki zagotavlja kratkoročne in dolgoročne pozitivne učinke usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja zaposlenih. Ti se kažejo v zmanjšanju fluktuacije, kvote bolniških odsotnosti, kvote nege, števila nezgod ipd. ter večanju zadovoljstva, motivacije in pripadnosti zaposlenih, kar prinaša jasne pozitivne ekonomske učinke.

Certifikat Družini prijazno podjetje izhaja iz sistema »European work & family audit,« ki ga je razvila nemška organizacija Berufundfamile. V Sloveniji je od leta 2007 nosilec postopka Ekvilib Inšitut, ki postopek izvaja v sodelovanju z Ministrstvom za delo, družino in socialne zadeve RS ter zainteresiranimi zunanjimi partnerji. Za obdobje med letoma 2011 in 2015 je uvedeno tudi sofinanciranje stroška postopka pridobitve osnovnega certifikata. Operacijo delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Projekt se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje med letom 2007 in 2013, četrte razvojne prioritete »Enakost možnosti in spodbujanje socialne vključenosti« in prednostne usmeritve 4.1. »Enake možnosti na trgu dela in krepitev socialne vključenosti«. Višina sofinanciranja stroška pridobitve osnovnega certifikata je 80 odstotkov celotnega stroška pridobitve certifikata. 

»Vesel sem, da trend zanimanja slovenskih podjetij in organizacij na področju usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja raste. Tudi letos smo dosegli naša pričakovanja in v projekt certifikat Družini prijazno podjetje vključili 36 novih podjetij. Do danes se nam je tako pridružilo že prek 140 podjetij in organizacij, ki skupaj zaposlujejo prek 57 tisoč zaposlenih. Ob tem naj še poudarim, da bomo tudi v prihodnjem letu 40. podjetjem omogočili možnost sofinanciranja pridobitve osnovnega certifikata, zato pričakujemo, da se nam bo tudi naslednje leto pridružilo vsaj toliko podjetij,« je ob tem dogodku povedal vodja certificiranja Aleš Kranjc Kušlan, direktor Ekvilib Inštituta, nosilca projekta certifikata Družini prijazno podjetje.

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Z evrom prihajajo ponaredki
Že v nekaj sekundah lahko vsakdo preveri pristnost tako, da bankovec nagne proti svetlobi. Pravi bankovci v primerjavi s...
2
Kaj moram vedeti o vzajemnih skladih?
Preden se odločite za varčevanje za otroka v obliki vlaganja v vzajemne sklade, se poučite o tej obliki investicije.
2
Varčujmo za naše malčke
»Po toči zvoniti je prepozno,« pravi znan slovenski pregovor. Več kot pribito ta drži v primeru varčevanja za naš največ...
2
Vedno potrebujemo košček Amerike!
Naj bo film, popularna kultura ali globalne blagovne znamke, brez Amerike skorajda ne gre. Podobno je pri naložbah.
2



Plačilo vrtca v primeru skrajšanega delovn...
Vlogo za znižano plačilo programov v vrtcu oddajo starši praviloma enkrat letno, in sicer do 15. novembra tekočega leta.
Subvencija za prehrano v naslednjem šolske...
Na področju subvencij za prehrano šolarjev se obetajo spremembe. Po novem staršem ne bo potrebno oddajati novih vlog za ...




Ščetkanje zob.
Admin

Kdaj ste svojim otrokom začeli umivati ​​zobe?