|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, a ne?
4.8.2011 14:26:11   
zita
Sem doječa mamica , otrok je star 2 meseca. Ostalo mi je 8 kg, rada bi vsaj malo shujšala, ker se je vse nabralo okrog pasu in so žal vse hlače preozke..  Ne jem sadja, surove zelenjave zaradi pogostih krčev otroka.. Kako naj se lotim hujšanja, ne bi rada izgubila mleko... Pa še nekaj je.. jaz sem po vsakem dojenju tko ne samo žejna, tudi ....
Kakšen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 14:34:00   
Najaa
Ne, ne gre skupaj. Če ne hujšaš že z dojenjem, počakaj vsaj da bo šel na GH ali celo da nehaš hujšat. Ko sem jaz probala hujšat zraven z ločevalno, sem začela izgubljat mleko. Ne splača se. Sicer pa jej zdravo, hodi veliko na sprehodein se bo mogoče kaj poznalo.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 14:34:16   
Anonimen
Sicer ti taprava "soli" pamet, samo če nebi rada manj jedla, potem se pa več gibaj, delaj trebušnjake itd ....

(odgovor članu zita)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 14:41:35   
Doll
Seveda da lahko hujšaš.Dojenje ni ovira

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 14:45:56   
Tutan
Seveda lahko hujšaš - zdravo, 5x na dan jej, zmanjšaj obroke, kakšen sprehod več, lahko tudi tek (če se počutiš že dovolj OK).
Ločevalna dieta in ostalo pa definitivno ni primerno za kombinacijo z dojenjem (že na sploh ni zdravo).

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 14:52:27   
november2010
Jaz tudi mislim da z zdravo prehrano in zmerno telesno aktivnostjo se da nekaj dosežt.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 17:07:32   
K_a_t_i
Jaz sem bila po porodu na strogi dieti za žolčne kamne (na kratko - hrana brez vseh maščob) - dete se je pa od mojega mleka redilo po kilo in pol mesečno. Tako da - ni ovire. Kot so rekle punce - zdrava hrana, večkrat dnevno po manj in veliko vode. Ni pa pametno biti pretirano fizično aktiven, ker telo še ni pripravljeno.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 19:16:30   
sesil
ni ovire, jaz dojim, jem nekako - kvazi  po montinjaku, seveda s pregrehi in gre počasi dol. seveda lahko hujšaš, jaz imam še vedno mleka na pretek.user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
4.8.2011 21:23:55   
josephine27
seveda lahko hujšaš. samo ne smeš začet nekih drastičnih in enoličnih diet. nekje do 0,5 kg lahko na teden maksimalno shujšaš, da s tem ne boš ogrožala otroka. predvsem pa je treba pazit da res veliko piješ ker če ne boš vnesla dovolj tekočine boš začela res izgubljat mleko. s telesno aktivnostjo pa ni pametno pretiravat ker lahko tud to vpliva na mleko.
sicer pa mislim, da kuhana zelenjava zelenjava ne povzroča krčev.


_____________________________



(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
5.8.2011 6:36:43   
nova_tukaj
Jaz imam 6 mesečnega user posted image , ki ga še dojim (zdaj sem mu začela dajat kašice) in sem tudi začela v ponedeljek z ločevalno. Pa mislim, da ne bo nič narobe, ker tukaj tako ješ vse, samo ločuješ. NI to dieta s katero v kratkem času hitro shujšaš ali pa stradaš.
Po prvem porodu sem šla na ločevalno, ko je bilo dete staro 10, 11 mesecev. Takrat sem vprašala pediatra kaj meni o dieti in je rekel, da zaradi ločevalne ne bom izgubila mleka. Hčero sem dojila še do dec-jan letos.

Zita jaz bi še počakala do 6 meseca, do uvajanja GH. 

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
5.8.2011 7:56:12   
t5t6
Zakaj pa ne, prav z dojenjem lahko največ zgubiš, saj pobere vse maščobe. Jaz sem 3X rodila, vsakič sem se zredila za 17 kg in vedno sem prišla na prvotno težo nekje v štirih mesecih. Pa še celulitis ti dojenje kar pobere. Jaj zdravo, veliko pij, predvsem pa se ogromno giblji. Jaz sem vedno hodila na zelo dolge sprehode v hitri hoji, doma narediš še serijo trebušnjakov pa je.

(odgovor članu nova_tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
5.8.2011 21:44:01   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: t5t6

Zakaj pa ne, prav z dojenjem lahko največ zgubiš, saj pobere vse maščobe. Jaz sem 3X rodila, vsakič sem se zredila za 17 kg in vedno sem prišla na prvotno težo nekje v štirih mesecih. Pa še celulitis ti dojenje kar pobere. Jaj zdravo, veliko pij, predvsem pa se ogromno giblji. Jaz sem vedno hodila na zelo dolge sprehode v hitri hoji, doma narediš še serijo trebušnjakov pa je.


oh you lucky woman! user posted image   Ne gre vsem mamam dol samo z dojenjem. Škoda, ker bi jz morala biti trlica...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
6.8.2011 6:39:49   
nova_tukaj
TomTaylor user posted image user posted image user posted image

sem tudi jaz med tistimi nesrečnicami, ki jim ne gre dol samo z dojenjem

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
7.8.2011 0:13:21   
sesil
jaz sem tista srečnica, ki se z dojenjem celo redim. tako mi cukr pade, da pol sam sladkarije mlatim, zato sem sedaj kao na dieti

(odgovor članu nova_tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
8.8.2011 11:15:13   
t5t6
Punce, da ne bo pomote, jaz nisem čudežno shujšala samo z dojenjem. Ampak sem vsak dan brez izjeme (razen če je res deževalo), hodila cca 8 km, hitro hojo, z vozikčom, tudi v hrib. Seveda nisem začela takoj po porodu ampak postopoma. Pila sem ogromno vode in nisem se glih basala s slakarijami, kakšno čokolado pa sem vseeno mogla pojesti. Vse ostalo pa sem jedla normalno. Gibanje res pomaga.

(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
8.8.2011 15:38:56   
happy85
Jaz tudi mislim, da ni samo dojenje krivo, da gredo kg dol. Je bolj to, da ko dojiš, paziš pri prehrani, ker otroku lahko to in ono škoduje (krčki oz. kar krči). In če veš, da lahko z hrano vplivaš na njegovo počutje, se lažje upreš skušnjavam.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
8.8.2011 20:31:56   
sesil
IZVIRNO SPOROČILO: happy85

Jaz tudi mislim, da ni samo dojenje krivo, da gredo kg dol. Je bolj to, da ko dojiš, paziš pri prehrani, ker otroku lahko to in ono škoduje (krčki oz. kar krči). In če veš, da lahko z hrano vplivaš na njegovo počutje, se lažje upreš skušnjavam.



no, zdej pa ne vem kaj naj se uvrstim, al med srečnice, ker tamala ni imela krčev, bilo kaj sem jedla, al med nesrečnice, ker sem po tem takem lahko jedla vse pregreheuser posted image

(odgovor članu happy85)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
18.8.2011 18:33:51   
brezka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

seveda lahko hujšaš. samo ne smeš začet nekih drastičnih in enoličnih diet. nekje do 0,5 kg se lahko na teden maksimalno odločiš za hujšanje, da s tem ne boš ogrožala otroka. predvsem pa je treba pazit da res veliko piješ ker če ne boš vnesla dovolj tekočine boš začela res izgubljat mleko. s telesno aktivnostjo pa ni pametno pretiravat ker lahko tud to vpliva na mleko.
sicer pa mislim, da kuhana zelenjava zelenjava ne povzroča krčev.



Se strinjam. Raje zaužij nekaj več manjših obrokov na dan, pa gibaj se. Ampak v tem obdobju še raje ne pretiravat s telesno aktivnostjo. Daljši počasni sprehodi pa vseeno ne smejo škodit. Konec koncev tudi otrok veliko bolje spi, če je več na zraku.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hujšanje - doječa mamica: ne gre skupaj, ...
18.8.2011 20:01:38   
tulpek
Js sem pri otrokovih 5ih mesecih mogla na dieto zaradi suma na alergijo na kravje mleko in jajca. ker so odpadle vse sladkarije in razne smetane ter sirčki v omakah sem v 3 mesecih shujšala 8 kg, na mleku se pa ni čistno nič poznalo, še vedno ga je bilo preveč. pač poskušaj manj in bolj zdravo oz. manj redilno hrano jest. Čez kak mesec otrok tudi ne bo več tako občutljiv na tvojo hrano in boš lahko jedla več zelenjave in sadja.
Sem pa veliko pila in se malo gibala, ker je bilo ravno sredi zime.

Drugače pa krčev naš ni imel, ne glede na hrano.

< Sporočilo je popravil tulpek -- 18.8.2011 20:08:43 >

(odgovor članu brezka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?