|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Montinjačke pozor
24.2.2011 20:40:04   
kamilija
Pozdravljene!
Samo tako za informacijo pišem tole. Montingaca sem prebrala in zaštartala njegovo dieto poleti 2009. Izgubila sem 10 kg, saj sem se striktno držala, skenslala moko, riž, sladkor, krompir pa tudi več ali manj druga ogljikove hidrate. Vse to je držalo pol leta, potem pa kile ob najmanjših prekrških nazaj gor.Pojedla sem dosti več mesa, sira in ostale hrane živalskega izvora, vse za lepšo postavo.
Pred časom sem prebrala knjigo z naslovom Kitajska študija, kjer je podrobno razložen vpliv prehrane na zdravje. Vse raziskave vodijo k tem, da meso, mleko in mlečni izdelki,jajca skratka vsa živila živalskega izvora povzročajo nastanek tumorjev in raznih avtoimunskih bolezni. Vse to je podprto z ogromno raziskavami. Punce, priporočam v branje, saj je vsebina res šokantna. Montignac in pa Atkinsonova dieta sta potemtakem precej vprašljiva. Samo tolk za informacijo. Lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Montinjačke pozor
25.2.2011 6:59:26   
miapia
Samo komentar, sicer ne maram nobenih diet: zdrav način prehranjevanja priproča ukinitev oz. zmanjšanje na minimum vsa bela živila: moka, sladkor in mleko. Za zaužitje OH naj bi se obračali na alternativna živila. Sicer pa dovolj OH lahko zaužijemo prek sadja in zelenjave. Vsa živila živalskega izvora pa močno zakisujejo organizem, zato jih ni priporočljivo jesti v večini, sem pa proti popolni ukinitvi le teh. Naj samo omenim, da je znanih par primerov v javnosti, ko so se ljudje samoozdravili od raka samo in zgolj s prehrano - z bazičnimi živili. Sama sem na takem načinu prehranjevanja (brez belih stvari in nasploh čimmanj OH, čim manj pripravljene hrane, konzervirane hrane) že leto in pol, shujšala sem 15 kg (sedaj jih imam 60) po porodu, pridobila nisem niti kg, počutim se pa odlično. Samo je dosti tednov, ko ne zaužijem nič mesa.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Montinjačke pozor
25.2.2011 20:00:16   
kamilija
Tudi jaz že pol leta ne jem mesa. Nasploh se izogibam sladkorju, beli moki, belim rižem..po prebrani knjigi Kitajska študija pa še mleku, mlečnim izdelkom in jajcem.
Toliko dosti boljše in zdrave hrane obstaja, ki je res super. Tolk da polnovredna rastlinska hrana, sadje, zelenjava in oreščki. To je to.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Montinjačke pozor
25.2.2011 20:18:38   
miapia
user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Montinjačke pozor
25.2.2011 21:08:29   
gupika
To je pa čisto mimo...

Če si montija dobro naštudirala, on pod nobenim pogojem ne črta OH, ampak črta samo prazne OH (bela moka, kruh, testenine, riž), obvezno pa moraš jesti polnovredne OH (polnornata moka, kruh, testenine, rjav riž..).
Bistvo je, da ločuješ OH in B. Če imaš za zajtrk OH, je kosilo B in večerja OH (to naj bi bilo 5x tedensko. Če pa imaš zajtrk B, je kosilo OH in večerja B.
Pa to ni dieta za par mesecev, potem pa spet vse po starem, ampak je to zdrav način prehranjevanja.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Montinjačke pozor
25.2.2011 22:19:49   
kamilija
Jaz to vse vem, kaj pravi montignac. Monignac tudi pravi, da če ni nič pametnega za pojesti, da lahko gremo tudi po sir in salamo v trgovino in to jemo brez kruha. Sadje in zelenjava so tudi Oh. Jaz opozarjam samo na to, da Montignac črta preveč Oh oziroma preveč daje poudarka na meso in sir. To sem hotela opozoriti.
Montignac ima vse prav, kar se tiče izgubljanja kil. Se pa sprašujem zakaj je potem umrl star 66 let, če se je tako zdravo prehranjeval.

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Montinjačke pozor
25.2.2011 22:56:32   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija
Se pa sprašujem zakaj je potem umrl star 66 let, če se je tako zdravo prehranjeval.

Zelo zanimivo vprašanje....
Bi si človek še lahko mislil,da od česa drugega kot slabe prehrane sploh ne moreš umretuser posted image

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Montinjačke pozor
26.2.2011 11:00:31   
gupika
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Jaz to vse vem, kaj pravi montignac. Monignac tudi pravi, da če ni nič pametnega za pojesti, da lahko gremo tudi po sir in salamo v trgovino in to jemo brez kruha. Sadje in zelenjava so tudi Oh. Jaz opozarjam samo na to, da Montignac črta preveč Oh oziroma preveč daje poudarka na meso in sir. To sem hotela opozoriti.
Montignac ima vse prav, kar se tiče izgubljanja kil. Se pa sprašujem zakaj je potem umrl star 66 let, če se je tako zdravo prehranjeval.


Meni se pa ne zdi tako. Obroki so že določeni kot sem prej napisala. Če že nimaš kaj pametnega za pojest, sem jaz bolj zasledila oreščke in sadje pa tudi sir.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Montinjačke pozor
26.2.2011 13:03:13   
kamilija
Ni moj namen, da bi komu solila pamet. Vsak se zase odloča, kaj bo jedel. Moj namen je bil, da opozorim na to, da živila živalskega izvora niso zdrava in, da je veliko bolezni, ki izhajajo iz uživanja le teh. Montignac ima pa super recepte z mesom pa sirom, jajci itd. Sej pravim Kitajska študija knjiga je res zanimiva, kar se vpliva prehrane tiče.

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Montinjačke pozor
26.2.2011 13:47:03   
miapia
Kamilija, tudi meni osebno Montinjac ni všeč, še posebno, ker če se spoznaš malo na zdravo prehranjevanje, poudarek ni na nobenih OH iz žit in iz sladkorja, ampak predvsem iz sadja in zelenjave, v veliki večini pa uživanje kvalitetnih beljakovin in maščob, po možnost ne živalskih. Kitajci so meni osebno bližje in mnogo bolj poduhovljeni in z znanjem podkrepljena nacija kot pa Montignac. Pri načinu prehrane izgubljanje kil sploh ni važno ker če se tako prehranjuješ, je potem to samo po sebi umevno. Diete od a do ž pa so eno veliko s.... in neumnost, ker samo uničuješ telo in nič drugega. Tako da se jaz s tabo čisto strinjam.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
26.2.2011 15:04:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Montinjačke pozor
26.2.2011 15:09:12   
tejci1981
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija
Se pa sprašujem zakaj je potem umrl star 66 let, če se je tako zdravo prehranjeval.

Zelo zanimivo vprašanje....
Bi si človek še lahko mislil,da od česa drugega kot slabe prehrane sploh ne moreš umretuser posted image



Rak na prostati!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Montinjačke pozor
27.2.2011 11:24:34   
gupika
Zanimivo kako si ljudje različno predstavljamo isto stvar. Jaz sem ravno z Motijem začela jesti OH in to zdrave OH (ne piškotov in belega kruha, bel riž). Prej nikoli nisem zajtrkovala, zdaj obvezno jem kosmiče ali polnoznat kruh. Torej sem prej avtomatsko preskočila en obrok in to obrok z kompleksnimi OH.
Drugače pa pri prehranjevanju ni dobro pretiravati v ničemer, jej večkrat na dan po malem. In to sem se jaz navadila z montijem. tudi meso ima koristne sestavine v sebi.

(odgovor članu tejci1981)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Montinjačke pozor
27.2.2011 11:30:13   
tejci1981
IZVIRNO SPOROČILO: gupika

Zanimivo kako si ljudje različno predstavljamo isto stvar. Jaz sem ravno z Motijem začela jesti OH in to zdrave OH (ne piškotov in belega kruha, bel riž). Prej nikoli nisem zajtrkovala, zdaj obvezno jem kosmiče ali polnoznat kruh. Torej sem prej avtomatsko preskočila en obrok in to obrok z kompleksnimi OH.
Drugače pa pri prehranjevanju ni dobro pretiravati v ničemer, jej večkrat na dan po malem. In to sem se jaz navadila z montijem. tudi meso ima koristne sestavine v sebi.


user posted image user posted image user posted image
Se podpišem pod tole!!!!

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Montinjačke pozor
28.2.2011 20:58:47   
kamilija
Hvala Miapia za podporouser posted image .
No nisem vedela, da je umrl za rakom. Hvala za podatek, zdaj mi je bolj jasno
Gupika, verjela ali ne meso nima čisto nobene vrednosti za telo, zelo zelo nam telo zakisa..obstaja ogromno raziskav na to temo, pa ne poznam niti ene, ki bi dokazovala, da je meso pa res zdravo in koristno.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Montinjačke pozor
28.2.2011 21:32:02   
smotka.dt
ja ampak dejstvo je da tudi vegetarijanci umirajo, kljub ZDRAVI prehrani. tudi za srčno-žilnimi boleznimi.
moje mnenje je, da je treba vsakega malo uživat in ne it v nobeno skrajnost. to je moje mnenje.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Montinjačke pozor
1.3.2011 10:06:10   
ljupka
Kaj pa športiniki bodibilderji,s kom naj po tvoje filajo izčrpane mišice z oreščki,če bi te gdo med njimi slišal ,ne vem kaj bi ti rekel.Ker eno uro po vadbi mora pojest en zrezek.
Če nisi fizično aktiven ne potrebuješ mesa.Rec mojmu tastu ,ki na kmetiji gara vsak dan in gre v hosto fajn delat ,da ne rabi mesa tudi ne vem kaj bi ti rekel.
Tist ki dolgo spi in nič ne dela ga ne rab on ki gara ga pa potrebuje,ker se po mesu bolj počuti.Je pa pri 70 letih tako fit kot kater pri 40 zdrav nobenih težav.
Moja babica je tudi fajn delala jedla samo suhomesnate proizvode,ker jih je bilo na kmetih največ,cel prašič je šel v dimšunke klobase,salame budžole...ocvirki,bel kruh,veliko sadja in veliko gibanja,živela je 94 let.

Tako da jast ugotavljam ,da ni problem toliko hrana seveda mora bit domača in ne predelana v tovarni,doma skuhana,problem je v tem ,ker se premal gibamo,pelemo se z avti,sedimo v pisarnah,na kmetih delajo stroji,človek se premal giba in tisti ,ki se sploh ne,pa mora pazit kar je,tisti ki pa fajn fizično aktiven pa potrebuje meso,to je moje mišljenje.


(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Montinjačke pozor
1.3.2011 19:59:57   
tinaaja
Kamilija -  cist informativo - kaj pa jes? Kaj je kao zdrava prehrana po tvoje oz Campbellovo? 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Montinjačke pozor
1.3.2011 20:15:11   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Kaj pa športiniki bodibilderji,


Ravno nedolgo nazaj je bil bodybilder po TV, ki je vegetarjanec. In se ni ravno pritoževal. Beljakovine so pa beljakovine, samo da je izvor ali rastlinski ali živalski.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Montinjačke pozor
1.3.2011 20:40:11   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: miapia


IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Kaj pa športiniki bodibilderji,


Ravno nedolgo nazaj je bil bodybilder po TV, ki je vegetarjanec. In se ni ravno pritoževal. Beljakovine so pa beljakovine, samo da je izvor ali rastlinski ali živalski.


ja ampak pol pogledas se kaksne raziskave o soji, pa v bistvu pol tud tega ne smes jest, pa gredo po vodi se te beljakovine... 


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Montinjačke pozor
2.3.2011 10:46:25   
miapia
Če gremo v to razpravo, potem še voda ni zdrava. Rdeča nit zdrave prehrane pa je minimum OH in ukinitev bele moke, mleka in sladkorja. Če že, še znotraj teh skupin iskati alternative.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Montinjačke pozor
2.3.2011 10:58:20   
biba88
kamilija jest se pa s takim načinom prehrane ne strinjam...ne verjamem da meso povzroča tumorje ta je pa res bosauser posted image user posted image user posted image user posted image in to verjamešuser posted image   se pa strinjam da je potrebna sledljivost mesnih izdelkov to pomeni da vemo točno kaj je žival jedla v obdobju pred zakolom ker v prehrani "mesa" so pa lahko razne svinjarije recimo kakšna zdravila....jaz sem se med nosečnostjo zredila 16kg imela sem jih kar 80!!! velika pa sem 160cm bila sem kot žoga...hujšati sem začela po 4 mesecu ker sem zgubila mleko in nisem več dojila...hujšala sem po principu "manžri" to pomeni jedla sem vse...sam porcije sem zmanjšala in gibala sem se šport je zakon!!!! malo je treba zdravo pamet vključit...meso je zdravo ampak v primernih količinah samo količina loči zdravila od strupa!!! odrasel človek ima dovolj mali zrezek za cel teden!!!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Montinjačke pozor
2.3.2011 13:27:38   
gupika
Danes že vsak dela razno razne raziskave in piše knjige in članke. Tako, da mislim, da vse kar preberemo, ni nujno, da je res.
Mislim, da je najbolje, da uporabiš tudi nekaj zdrave 'kmečke'  pameti, poslušaš tudi svoje telo, ješ večkrat na dan, čimbolj raznoliko.
Danes najbrž lahko čisto normalno živiš brez mesa (oz. beljakovin živalskega izvora), saj je mnogo drugih alternativ. Čeprav si jaz ne predstavljam, da nikoli več ne bi jedla mesa. In še zmeraj trdim, da so za telo tudi potrebne beljakovine, ki jih dobimo iz mesa. To je vseeno drugače kot beljakovine rastlinskega izvora.

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Montinjačke pozor
2.3.2011 13:43:50   
biba88
IZVIRNO SPOROČILO: gupika

Danes že vsak dela razno razne raziskave in piše knjige in članke. Tako, da mislim, da vse kar preberemo, ni nujno, da je res.
Mislim, da je najbolje, da uporabiš tudi nekaj zdrave 'kmečke'  pameti, poslušaš tudi svoje telo, ješ večkrat na dan, čimbolj raznoliko.
Danes najbrž lahko čisto normalno živiš brez mesa (oz. beljakovin živalskega izvora), saj je mnogo drugih alternativ. Čeprav si jaz ne predstavljam, da nikoli več ne bi jedla mesa. In še zmeraj trdim, da so za telo tudi potrebne beljakovine, ki jih dobimo iz mesa. To je vseeno drugače kot beljakovine rastlinskega izvora.


zelo lepo napisano

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Montinjačke pozor
2.3.2011 20:18:02   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: biba88

kamilija jest se pa s takim načinom prehrane ne strinjam...ne verjamem da meso povzroča tumorje ta je pa res bosauser posted image user posted image user posted image user posted image in to verjamešuser posted image   se pa strinjam da je potrebna sledljivost mesnih izdelkov to pomeni da vemo točno kaj je žival jedla v obdobju pred zakolom ker v prehrani "mesa" so pa lahko razne svinjarije recimo kakšna zdravila....jaz sem se med nosečnostjo zredila 16kg imela sem jih kar 80!!! velika pa sem 160cm bila sem kot žoga...hujšati sem začela po 4 mesecu ker sem zgubila mleko in nisem več dojila...hujšala sem po principu "manžri" to pomeni jedla sem vse...sam porcije sem zmanjšala in gibala sem se šport je zakon!!!! malo je treba zdravo pamet vključit...meso je zdravo ampak v primernih količinah samo količina loči zdravila od strupa!!! odrasel človek ima dovolj mali zrezek za cel teden!!!


Ne gre se zato, ali je meso kakovostno, eko bio ali karkoli že, gre se zato, kako živilo živalskega izvora vpliva na človeški organizem. In znano dejstvo je, da kisa telo, kislo okolje pa je raj za razvoj marsičesa. To je pa drugo dejstvo biologije ali pa kemije, če želite. In nutricisti vam vsekakor ne bodo svetovali diet ali načina prehranjevanja z mesom in živili nasploh živalskega izvora (mleko in njegovi izdelki, itn).

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?