|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 12:38:15   
Anonimen
Zdravo dekleta...

Torej...pravkar sem prišla iz MB. Naredili so mi UZ. Endometrij je 10, na levi strani pa je povedala da se vidi da je bila ovulacija. Sem zdravnici kar povedala, da vem da je bila, ker sem jo full čutila user posted image . Potem pa me je še pregledala kot pri G. Sem ji povedala, da je bilo zjutraj roza na papirju. In ko me je pregledala, je povedala da je to iz MV. Ter da to nebi smelo vplivati na zanositev ali nosečnost. Tako da imam v ponedeljek še en pregled da vidimo kaj bo takrat.

Vse tiste ki sprašujete glede narkoze. Meni je bilo svetovano tako. Če ima ženska zelo visoki prag bolečine in malo manj foliklov, potem narkoza ni nujna. Če pa je prag bolečine nizek in veliko foliklov, se pa anastezija priporoča. Ker ko pridobivajo folikle, te zbadajo z takšno iglo. In če ne moreš biti čisto pri miru, lahko zdravnik s to iglo naredi še večjo škodo. Tako da, jaz osebno vam jo priporočam. Na 4h punkcijah so bili 4 različni zdravniki in po punkciji enkrat kar močne bolečine enkrat pa skoraj nič. Tako da je veliko tudi odvisno od zdravnika.

lotkla user posted image za lepo število celic. Upam da se jih veliko oplodi in te jih počaka. Sedaj pa veliko tekočine, da ne pride do hiperce. user posted image

jona klara jaz sem imela dipherelen 2 krat. M mi nikoli ni zamujala. Počakaj do kakšnega tedna zamude. Potem pa ali pokliči zdravnika za mnenje ali pa naredi kakšen testek user posted image

Vse ostale ki ste pred UZ ali punkcijo - VELIKO SREČE

A user posted image

(odgovor članu pišanec)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 13:11:26   
NikaAnna
pišanec mocno mocno drzim pesti, da bo marec hitro tu in da bo to tvoj zadnji postopek in da bos user posted image user posted image tudi midva sva v skupini 'nepojasnjena neplodnost'...
jona klara tudi zate drzim pesti, da bo user posted image cimprej in da gres potem veselo (in uspesno) v akcijo user posted image je ze res ko jo hocemo, je ni od nikoder.
lotkla se malo pa bomo vse profiji katere tablete kdaj in zakaj user posted image Ze ves kdaj imas transfer? jaz sem ze toooolk nestrpna in komaj cakam UZ v petek, da vidim kaj bo.
anonimna srecno tudi tebi user posted image


_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 13:15:22   
NikaAnna
pa se to.. imate tudi ve obcutek, da se IVF postopek v MB in v LJ dokaj razlikujeta? kr meni se danes ni cist jasno zakaj KT (so rekli da zato, da nam vsem v skupini uskladijo ciklus, ampak vseeno - je to edini razlog al ima jemanje KT kaksne prednosti v postopku?) se dva tedna nazaj se mi je zdelo da vse vem, zdej sem pa cist zmedena user posted image user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 13:18:37   
Anonimen
NikaAnna KT so načeloma kot si že sama povedala - da naj bi uredile cikel in da potem čim več deklet začne skupaj. Ampak kot verjetno veš, nekatere punce reagirajo na zdravila hitreje, druge počasneje, tako da je meni tudi čudno...ampak ok. Od ene punce sem tudi slišala da lahko KT zavrneš. Kako je s tem nimam pojma. Baje pa KT tudi zato, ker lahko preprečijo morebitne ciste. Če prav pa poznam tudi eno ko je jemala KT in potem vseeno imela cisto - tako da nikjer ni logike user posted image

A user posted image

(odgovor članu NikaAnna)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 13:20:28   
NikaAnna
user posted image user posted image prave zmedenke smo user posted image bom vprasala v petek na UZju, mogoce dobim kak pameten odgovor, pa javim user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 13:25:35   
Anonimen
user posted image Veš kaj ti povem, včasih se mi zdi da so oni bolj zmedeni od nas user posted image
Drugače pa le vprašaj in javi.

A user posted image

(odgovor članu NikaAnna)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 17:27:44   
lotkla
NikaAnna transfer imam v nedeljo. 3 dni sem potem še na bolniški, pol pa nazaj delat. Najbolj me bo potem strah, ko se bom zavedala da nekaj nosim v sebi, sploh pa ker ob sobotah delam po cel dan (11 ur oz. 10, ker imamo eno uro za kosilo). 3 na mesec, eno frej, Ko sem šefu v ponedeljek rekl da me pa sedaj kakšen teden ne bo, mi je zaželel vse dobro, potem pa me je vprašal do katere police me bo lahko haklal da se bom stegovala. Nisem dojela a se heca a misli resno. Pa sem mu rekla da po lojtri sigurno ne bom hodila in da več kot 5 kil ne bom dvigovala. Delam v trgovini (neživila), v glavnem na blagajni, sicer pa sem večkrat tudi bolj ali manj deklica za vse.

Anonimna hvala za nasvet. Na wc pa hodim res bolj pogosto. Sem že mislila da je kaj narobe. Drugače pa nič nisem krvavela, tudi kakšnih izcedkov nimam. Predvidevam da mi je Jančarjeva naredila lepo punkcijo, da me ni nič poškodovala. Tudi jaz upam da se jih bo čim več oplodilo, glede na to da ima moj odličen spremiogram (na prvem pregledu mi je Jančarjeva rekla da tega naj se pa kar držimuser posted image ).

Piščanec, jonaklara in ostale naj vam čim hitreje mine čas da začnete.

Ampako tole estimo mi je pa kar mal smotan dajat. Sploh ne vem kolk globok not je treba vstavt. Tamponov nisem uporabila še dve leti in pol, pa še ti so saj večji.

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 17:32:51   
NikaAnna
lotkla si lahko kr predstavljam tist strah po transferju.. ampak lepo in mirno naprej. sej vem, da je to lahko rect, ampak poskusi se nekako prepricat, da bo vse ok user posted image tle gor ti pa itak vse pesti drzimo. V sluzbi pa pazi nase, delaj malo bolj na easy.. nic ni bolj pomembno kot ti in tvoja pikica, ko jo bos enkrat dobila v varstvo. objem user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 18:45:25   
monsy
lotka pridna, kar 12 celic,....upam da se jih čimveč oplodi!!!!! user posted image JAz ti priporočam da si tudi po ET-ju še doma. Itak pa ti pripada 5 dni po punkciji in 3 dni po transferju,...tko da izkoristi jih za počivanje.

vesica jaz nisem nič dobila ko sem šla na punkcijo,...pridelala sem 16 celic (20 minut so me pikali) pa ti povem, da bolečina sploh ni tako huda kot sem pričakovala. No zjutraj sem 1h pred punkcijo vzela tableto naklofen (mi je dr.predlagal) in malček je sigurno pomagala. Drugače je pa moj prag bolečine zelo nizek,...če me uščipneš sm takoj u modricah user posted image

Evo jaz čakam M, da začnem postopek,...naj bi prišla okrog 25. ufff kje je še user posted image , inekcije imam že doma,...diphereline in puregon125. So mi zmanjšali dozo ker sem prvič bila napihnjena in sem mela lažjo hiperco. Tudi pravijo da je bojše da je manj celic, so ponavadi bolj kvalitetne kot če jih je preveč.


(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 19:08:15   
lotkla
Monsy, sam mal te popravim, 14 celic je bilo.

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 19:20:54   
monsy

IZVIRNO SPOROČILO: lotkla

Monsy, sam mal te popravim, 14 celic je bilo.


No še boljše!!!!!!!!!!! user posted image

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 20:10:41   
NikaAnna
monsy se malo, pa akcija user posted image user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 21:55:10   
lotkla
Punce, kako je s folno kislino, a jo že katera jemlje?

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 22:04:47   
NikaAnna

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

user posted image Veš kaj ti povem, včasih se mi zdi da so oni bolj zmedeni od nas user posted image
Drugače pa le vprašaj in javi.

A user posted image


se 100% strinjam user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 22:08:06   
NikaAnna
lotkla jaz jo jemljem ze tri mesece. baje naj bi zaceli z jemanjem nekje tri mesece pred nacrtovano nosecnostjo in jo jemale vsaj v prvem trimesecju nosecnosti. ti jo jemljes? Imam pa Femibion. sicer pa je tudi res, da pri nekaterih, ki imamo (smo imele) neuspesne postopke, bi jo lahko jedle tudi leto, ce ne vec, kar itak nima smisla, tak da jaz sem jo vmes nehala, ampak spet zacela takoj, ko sem dobila datum za IVF, ker trdno verjamem, da tokrat nama bo uspelo.

< Sporočilo je popravil NikaAnna -- 15.1.2014 22:10:11 >


_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 22:24:10   
lotkla
Jaz sem v prvi nosečnosti jemala tifol, tako da ga bom verjetno tudi zdaj.

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 23:17:43   
NikaAnna
meni se tudi tifol zdi nekak najboljsi, vse ostale tabletke so ogromne! se mi zdi, da bom menjala, ko koncam tole skatlco femibiona, pa se tifol je cenejsi user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 10:11:45   
dekca
Pri meni nič novegauser posted image , ponovno sem "lažja" za eno spunktirano cisto.

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 10:22:25   
lotkla
Dekca žal mi je. A mogoče veš zakaj se ti delajo ciste?

(odgovor članu dekca)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 11:34:36   
NikaAnna
dekca zal mi je. user posted image user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 12:56:20   
dekca
To še nič ne pomeni, samo cisto so mi spunktirali, da ne bo motila postopka. Do zdaj sem jih imela še v vseh postopkih, oziroma pred in po postopkih, no, pojavljajo se mi že celo večnost, tudi pred postopki, navadno v treh ciklusih same izginejo, zdaj je pa problem, da lahko s stimulacijo samo še rastejo in povzročajo težave. Tako da je boljše, da jih ni na vidiku.

< Sporočilo je popravil dekca -- 16.1.2014 13:00:26 >

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 12:57:31   
NikaAnna
user posted image super dekca, torej je vse ok? drzim pesti za naprej user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu dekca)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 17:39:49   
lotkla
Punce a je to normalno,da imam še vedno občasne bolečine po punkciji (14.1.)? Ponavadi ko vstanem, se vsedem in malo tudi med hojo, pa tudi na cajte me zaboli če samo počivam. Sicer sploh niso hude, ampak bolj moteče. Pa se ful pazim in v glavnem samo počivam. Na cajte mi je pa še slabo, ampak verjetno od hormonov.

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
16.1.2014 21:35:08   
Aleda
Lotkla-ne vem, verjetno je normalno če te ne boli zelo... jaz nikoli nisem več imela bolečin naslednji dan.

A ve katera kako je z kopanjem po transferju, ne takoj ampak recimo čez par dni, mislila sem kopanje v toplicah.

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
17.1.2014 7:56:32   
Anonimen
Hojla!

lotkla mene je po vsaki punkciji bolelo različno. Najdlje me je do 2 dni po punkciji. Občutek - pritisk spodaj in občasni krči, ampak ne preveč močni. Če pa imaš hude bolečine pa kar lepo k zdravniku.
Aleda nam so v MB povedali po ET naslednje - nič težkega dvigovanja, nič savne, tuširanje z mlačno vodo in nič kopanja v toplicah. To predvsem zaradi tople termalne vode in vseh možnih bakterij, ki jih lahko tam stakneš. Tako da jaz na tvojem mestu nebi šla v vodo. Odločitev je pa seveda tvoja ali pa še za mnenje povprašaš zdravnika.

Jaz pa sem danes 7.dan od ovulacije. Zadnja dva dni so bili prisotni občasni krči, danes pa prav tisti občutek, kot da se mi nekaj širi...Nevem ali je plod moje domišljije, ali nama je po več kot 4h letih končno kaj uspelo. Ne želim pa preveč sanjati, ker bo spet razočaranje user posted image .

A user posted image

(odgovor članu Aleda)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?