|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
13.1.2014 15:37:48   
NikaAnna
tara81 superca! Drzim pesti user posted image Rejlic je pa itak zakon user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu tara.81)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
13.1.2014 15:43:43   
pišanec
Tara.81, tole je pa edina dobra novica v zadnjih dneh - očitno nama je usojeno, da imava skupaj postopke.
Samo re upam, da marca tudi uspe user posted image

p

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 13:08:18   
jona klara
tara- bravo, fino, da si v mb, mi je kar žal, da nisva šla tja.Če sedaj ne uspe greva v samopl tja.Srečno v postopku , bo kmalu marec boš videla.Ta Reljič je baje super dr.

vsem hvala za spodbudo glede reša, samo upam da ne bo na punkciji, nesramen, ker tega me je strah, da se bo znašo nad mano ko bom v bolečinah-samo, da mine, ni pa fajn, da se d.r bojiš, to negativno vpliva ns sam postopek in uspešnost

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu pišanec)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 13:28:54   
NikaAnna
jona klara kdaj imas punkcijo?

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 13:29:58   
vesica
pišanec Naj te potolažim da tudi meni so ugotovili nepravilno delovanje ščitnice ampak to mi pri zdravljenju oz. za v postopek ni igralo nobene vloge sva šla naprej z vsem in zdravili za ščitnico in z KT in sedaj z špikci v primeru da bi pa zanosila bi pa morali zmanjšati dozo. Pogumno naprej ne glede na leta zdravila in ostale vzroke vem da je težko ampak pogumno naprej preskakujta vse ovire bosta videla da bosta prej ali slej prišla na željen cilj user posted image

(odgovor članu pišanec)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 14:22:21   
jona klara
nika ana- ne vem kdaj bo punkcija, sedaj čakam m, da začnem še z menopurjem
pa pri tebi?

piščanec- držim pesti tudi zate

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu vesica)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 15:22:37   
NikaAnna
jona klara jaz imam v petek UZ, da vidmo kako rastejo folikli, mislim pa da bi naj bila punkcija nekje proti koncu naslednjega tedna. Mislim, da sva midve kak teden razlike v postopku.. danes je moj 5. dan user posted image (imam pa diphereline+gonal)... v glavnem javim kaj so rekli na UZ. kako prenasas diphereline? objem zate
pišanec kr pogumno naprej. Drzim pesti. vesica si tudi ti v postopku (kako dalec)?



_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 18:11:03   
lotkla
Evo punce. Danes sem imela punkcijo. To je pa kar boleče. Sem mislila da me bo kar zmanjkalo, pa so mi hitro dale obkladek na čelo. Na desni strani me je bolelo ko user posted image , na levi je bilo boljš. Ko mi je sesala folikle, je rekla da imam za svojo starost (36) zelo lepe. Ko sem šla domov mi je sestra povedala da sem imela 14 celic in da je to dobro. Sedaj počivam, bolečino pa začutim v glavnem samo ko vstanem in malo med hojo. Tableta pa zaenkrat nisem vzela. Saj bo jutri že bolje. Transfer imam v nedeljo, do srede pa moram biti na bolniški. Jutri začnem z estimo. A se to vstavi kot tampon? Zdravnica mi še rekla, da mi bodo vstavili 2. Kako pa predvideva koliko celic se bo oplodilo? A mogoče sklepa na podlagi spermiograma?

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 18:19:57   
lotkla
Med hojo do wc-ja in nazaj do postelje. Za kakšen daljsi sprehod pa še nisem pripravljena user posted image .

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 18:26:43   
NikaAnna
lotkla ful ful fuuuul drzim pesti zate! 14 celic je super user posted image user posted image kako pa to , da se nisi odlocila za lokalno anestezijo? V Mb je na izbiro z ali brez. mene je tolk strah, da ne vem ce si upam brez user posted image v glavnem, zdaj je mimo, se pikico dobis za cuvat in to je to!! velik velik objem user posted image
pa se to; mogoce neumno vprasanje, ampak kaj je 'estima'?

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 18:52:45   
tara.81
NikaAnna to je progesteron, tako kot Prometrium, Utrogestan oz Dabroston, ki pa je edini sintetični hormon.

lotkla super!!! To pa ni sploh ni slabo, 14 celic...bravo. No jaz sem imela 10 celic, 7 se jih je oplodilo, 2 blastocisti sta ostali. Tako da je težko rečt kakšen bo končni rezultat.

pišanec no vidiš. user posted image user posted image Se trudim tudi jaz v vsaki stvari videti nekaj pozitivnega, čeprav je zelo težko.

jona klara saj bo, če bo nesramen ga pa nekam pošlji, tako kot on nas user posted image user posted image in si misli svoje. Profesionalen bo sigurno in bo naredil vse, tako kot je treba.

vesica kako gre pikanje?

A se katera s cetrotide pika? Kako zgleda? Gonal baje da ni nič takega, verjetno je tako kot puregon k je samo tale pen al kako se že reče...

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 19:04:45   
lotkla
Saj me sploh niso vprašali za lokalno. Mogoče jo pa v Lj ne dajejo user posted image . Sem prej dobila eno tableto, ampak ne vem zakaj. Pred mano sta bili še dve punci in sta tudi rekli da ju je bolelo, imeli pa sta manj celic kot jaz.
Estima pa so tabletke, ki si jih morm od jutri naprej pa do sobote dajati 3x na dan po dve v nožnico.
Lahko pa rečem, da je bilo vzdušje v operacijski zelo čvekavo. Sestri in zdravnica so bile res vse fuuulll prijazne.

Še tole bi dodala. To je moj prvi postopek, v katerega sem šla sproščena. Nisem toliko obremenjena, saj jaz enega sončka doma le imam (čisto po naravni poti). Mi je pa hudo za tiste, ki se trudijo po večkrat in ne gre. Sama sem skozi dala eno IMN (2011, izguba desnega jacevoda), potem sem se dala malo na off, sedaj pa bo kar bo. Sem optimistična da mi bo ratal, čeprav mi je ena znanka rekla da je kratek postopek brez vezen in da je njima ratalo potem v drugo v dolgem postopku. Ampak jaz sem očitno dobro reagirala.

Punce držte se, ne obupat, pa se pišemo. Moje soborke pošiljam vam neskončno velikouser posted image za srečo.



(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 19:17:05   
tara.81
lotkla...saj v LJ ne dajejo anestezije sploh. Mislim, da so samo dajali ketonal injekcijo, če se ne motim. Mogoče so zdaj dali tebi samo tableto proti bolečinam. Super za odnos user posted image user posted image , ko bi tudi meni uspelo it v vse to tako sproščeno user posted image

Glede kratkega postopka mi je Reljić včeraj lepo razložil, da oni prva dva postopka, če se ne motim, vedno naredijo kratka, ker je za žensko najbolj "prijazno", potem se mogoče odločijo za dolgega, če tej ne bi prinesli +. Kar je pa tvoja prijateljica rekla, da je tak postopek brezvezen, pa je čisto mimo. Tako da, držimo pesti, da te v nedeljo počaka polno pikic. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
14.1.2014 21:40:14   
Aleda
Lotkla- ja super za toliko celic, res bravo... zdaj pa stiskam pesti da bo čimveč zarodkov, še kakšen za v skrinjo user posted image pa da na koncu zagledaš debel plusek. Estimo si vstavljaš kot tampon ja, potisneš noter. Glede na število celic je pomoje zdravnica sklepala da bo kar nekaj zarodkov in ti je zaradi tega rekla da bojo kar dva vstavli. Aja pa glede kratkega postopka, vsaki ženski ne paše vsak postopek, eni paše kratek,drugi dolgi... ne more nekdo rečt da je pa brezveze. Jaz sem do zdaj vedno imela dolgega, zdaj bomo pa za spremembo naredil kratkega, upam no da se nismo uštel...

(odgovor članu tara.81)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 9:02:02   
vesica

IZVIRNO SPOROČILO: NikaAnna

jona klara jaz imam v petek UZ, da vidmo kako rastejo folikli, mislim pa da bi naj bila punkcija nekje proti koncu naslednjega tedna. Mislim, da sva midve kak teden razlike v postopku.. danes je moj 5. dan user posted image (imam pa diphereline+gonal)... v glavnem javim kaj so rekli na UZ. kako prenasas diphereline? objem zate
pišanec kr pogumno naprej. Drzim pesti. vesica si tudi ti v postopku (kako dalec)?






NikaAnna[/b
] tudi jaz sem v postopku ja zaenkrat sem na špikcih gonal 150 in pa cetrotide- včeraj sem dodala še cetrotide in moram reč da me danes boli ko hudič na predelu pika ampak bom preživela . V petek imava pregled upava da bo dovolj zrelo za stopko - tudi sestre so rekle da upajo da bo zrelo da se nerabiva potem vsak dan vozit na UV . transfer pa pričakujeva enkrat po 20.1. če bo vse po sreči .
Zdej mi pa prosim podajte punce svoje mnenje kaj pravite glede punkcije kaj priporočate z anestezijo ali brez ? Jaz bi zelo rada probala brez ampak ne da jočem imam zelo nizek prag bolečine in - sej vem nekatere boste morda rekle kaj se dela panika glede tega kaj bo šele ko bo porod - ampak tudi kakšno mnenje glede vsega pride vsakemu prav user posted image

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 9:03:25   
vesica
Mi je vse obarvalo črno oz.vse črke poudarilo - smotka user posted image

(odgovor članu vesica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 9:24:06   
jona klara
jutro

dobro opravite na uz.

kaj veste a po dipherlinu kaj zamuja M?SEDAJ JO KOMAJ ČAKAM, POL PA DA JE 1 LETO NE VIDIM

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu vesica)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 9:25:04   
jona klara
LOTKA-user posted image user posted image za celice, to je lepa številka, jaz lahko samo sanjam kaj takega

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 9:51:54   
NikaAnna
vesica sva cisto na istem, le da jaz poleg gonala jemljem se diphereline. Tudi mene po ze kr fajn boli. Tudi jaz imam v petek UZ, pa da vidmo ce bo za stopko. Drugace pa, kar se anestezije tice, ce je v opciji, da jo lahko dobis, potem ne vidim razloga zakaj je ne bi. Sicer se sama se nisem cist odlocila, ampak sem skoraj 99% da jo bom imela. Je rekla sestra, da se v MB samo 1/3 zensk odloci bit brez.. bomo videli. Je ze res, da porod tudi boli in ostale stvari, ampak ce si doloceno stvar lahko olajsamo, zakaj ne, ze itak dajemo hudica in pol skozi kar se bolecin tice. Drzim pesti zate vesica user posted image
jona klara za diphereline nisem cist sigurna, vem pa da se pri gonalu zna zgodit, da dobis user posted image malo prej kot ponavadi. V vseh treh postopkih IUI (in spikanja z gonalom) sem jaz M dobila par dni, vcasih celo en teden prej. A nisi ti imela tudi KT? user posted image bi torej morala priti nekje 3-4 dan po zadnji tabletki.. kako dalec si?

lp vsem in en veeeeelik objem user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 9:53:47   
NikaAnna
lotkla tele tabletke estima - a je to za podporo transferju al kako? tole je moj prvi IVF postopek, pa mi ni cisto jasno kako grejo stvari naprej po ETju. user posted image

_____________________________

''Out of difficulties grow miracles.''

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 10:08:37   
pišanec
jona klara
jaz sem v prvem postopku pred menstruacijo začela z Diphereline in mi je cel teden zamujala in to prvič v življenju (seveda, se to zgodi takrat, ko jo najbolj željno pričakuješ user posted image ) in mi je ginekologinja rekla, da je seveda Diphereline lahko vzrok za zamudo.
Tako da kar mirno in potrpežljivo, user posted image bo že prišla. In upam, da bo zate za kar en lep čas zadnja user posted image .

držim pesti vsem
p

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 10:38:03   
jona klara
nika ana- kt so samo v mb, tako, da ne vem kdaj bo, mogla bi biti danes, imam redne vedno, ampak po diferlinu je očitno drugače, dobro opravi na uz

piščanec- hvala za info, meni tudi ne zamuja, ampak ko jo želiš, pa bo zamujala, samo, da se uslišijo tvoje besede in je v februarju ne vidim več., tebi pa naj čimprej mine, ter se uredijo stvari, da lahko začneš z postopkom.A ti si tudi pri Rešu? a se prav spomnem, da imaš iste težave kot jaz? nizek AMH? KAKŠNE TH PA JE TEBI PISAL,? če lahko vprašam


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu pišanec)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 10:52:06   
pišanec
jona klara
Ja, sem pri dr. Reševi. nepojasnjena neplodnost - moj ima mejni spermiogram, jaz pa rezultate primerne svojim letom - ampak nič katastrofalnega.
Samo ne gre in ne gre, no zdaj pa še tole s ščitnico... res upam, da grem marca v nov (in zadnji) postopek.

držim pesti
p

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 10:58:59   
lotkla
Punce hvala za spodbudne besede.
NikaAnna tud zame je to prvi IVF in se lovim. V navodilih piše da se uporablja v primerih ponavljajočih splavov in v postopkih zunajtelesne opodite. Po moje kar prov sklepaš da je to podpora transferju. Verjetno da se "notri" bolj vse pripravi za vnos in potem da se obdrži. Dobila sem pa 4 škatle (notri je 30 tabletk), tako da predvidevam, da si jih bo treba vstavljati tudi po transferju.

(odgovor članu pišanec)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: IVF/ICSI januar - februar 2014 + zamrznje...
15.1.2014 11:06:06   
pišanec
lotkla
gre za progesteron in ta naj bi 'podpiral' nosečnost. Če boš zanosila, ga navadno predpisujejo do 12. tedna nosečnosti.
Držom pesti, da ti v prvo uspe
p

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?