|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 9:56:32   
nyna84
V nedeljo ima naša tastarejša prvo sv. obhajilo, pa razmišljam o tem, kakšno pecivo bi spekla.
Mama mi je dala idejo, da bi pekli belo in rozasto pecivo, tako cart, za punčke, zdej pa rabim ideje, kaj bi to bilo.

Razmišljala sem o:
- razpokanih piškotih
- navadnih pikotih, ki bi jih okrasili z belimi in roza prelivi, pa zlatimi in srebrnimi kroglicami
- rafaelo kroglicah
- pisanih rumovih kroglicah (brez ruma, seveda user posted image )

Še kakšna ideja?

Bi dodala še kaj barvanega ali raje kaj čokoladnega, da ne bo vse preveč belo?

Kompliciram, sej vem, ampak mi je to res v veselje, ker itak rada pečem in ustvarjam. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 10:05:15   
uškinamama
Nič ne kompliciraš. Kaj je lepšega kot nekaj ustvariti za svoje ljube.

Predlagam cupcakes, so hitro in enostavno spečeni in jih lahko zelo lepo okrasiš.

punčkasti

ali prav z versko tematiko

user posted image


Mali punčki pa obilje blagoslova user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 10:15:46   
nyna84
Jej, ti punčkasti cupcakesi so mi pa res kjut! user posted image Res hvala za to idejo! user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 11:44:17   
nyna84
Še eno vprašanje ...
Kako naredim barvaste (npr. rozaste) prelive za piškote? Naj vmešam kar v belo čokolado malo jagodnega soka? A se bo potem masa vseeno strdila?


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 11:53:53   
ronja
Češnjev bo še boljše delal. Za vijola pa borovničev. Pa seveda daj že na začetku, če boš dala hladen sok v vročo čokolado, se bo zgrudilo, pa fajn mešaj, bela čokolada je mal smotana včasih, če prehitro segrevaš.

< Sporočilo je popravil ronja -- 21.5.2013 11:54:45 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 11:58:53   
uškinamama
Piškote poleti ne krasim s čokolado. (pravzaprav jih zelo malo pečem čez poletje)  Mi ni všeč, da se čokolada topi in je vse spacano.  Probaj s sladkornim ledom, je bolj obstojno. Pobarvaš ga lahko z jedilnimi barvami  (jaz imam tiste v gelu)

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 12:02:27   
anaskajo
Moja nečakinja je imela obhajilo preteklo nedeljo. Pri nas smo imeli še šamrole, indijančke pa rolade. In seveda torto! :) ful fajn so mi pa tud bajadere, pa še hitro so narejene, ali pa skutine kocke - njami. Če želiš prilepim recept.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
21.5.2013 15:47:24   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Piškote poleti ne krasim s čokolado. (pravzaprav jih zelo malo pečem čez poletje)  Mi ni všeč, da se čokolada topi in je vse spacano.  Probaj s sladkornim ledom, je bolj obstojno. Pobarvaš ga lahko z jedilnimi barvami  (jaz imam tiste v gelu)

Kakšno poletje? Kje ga vidiš? user posted image V nedeljo je napovedanih max 15 stC. user posted image Adijo planiran piknik. user posted image
Kako pa narediš sladkorni led?


IZVIRNO SPOROČILO: anaskajo

Moja nečakinja je imela obhajilo preteklo nedeljo. Pri nas smo imeli še šamrole, indijančke pa rolade. In seveda torto! :) ful fajn so mi pa tud bajadere, pa še hitro so narejene, ali pa skutine kocke - njami. Če želiš prilepim recept.

Ja, prosim za recept za skutine kocke! user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
22.5.2013 9:23:51   
anaskajo
Skutine kocke
1. plast
25 dag zdrobljenih albert piškotov
25 dag margarine
Piškote napoji s 25 dag stopljene margarine, in jih daš v pekač namazan z oljem. Z žlico potlačiš, da je masa kompaktna.
2. plast
5 jajc
17 dag sladkorja
1 vanili
1/2 kg skute
Vse skupaj zmešaš in poliješ po potlačenih piškotih. Pečeš 40 minut na 150°C. Pečeno ohladiš.
3. plast
15 dag sladkorja
1 vanili
3 male kisle smetane
Zmešaš, poliješ po ohlajenem pecivu in pečeš še 30 minut pri 150°C.

Pečeno ohladiš, najbolje da daš v hladilnik in narežeš ohlajeno. Pri nas so vsi navdušeni nad tem pecivom, zato ga temu primerno hitro zmanjka! user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pecivo za prvo sv. obhajilo
25.5.2013 22:44:26   
patrino
Tudi pri nas bo drugi teden veselo v smislu obhajila.Vesela sem, da je tule tale forum, na katerega me je opozorila kolegica. Že cel večer brskam tule gor in vesela sem, da sem našla tudi tole temo. Samo za kakšno informacijo iz prve roke o cupcakesih bi prosila, če jih je katera že delala. Na slikicah so videti nebeški.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu anaskajo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Ljubiteljice banan imajo več možnosti za f...
Obstaja kar nekaj študij, ki iščejo povezave med vplivom prehrane matere in očeta pred spočetjem ter spolom spočetega ot...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?