|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   priprava hrane za vnaprej
23.1.2009 15:15:23   
Inigo
sinek je star 6 mesecev in pol in rada bi skuhala in pripravila nekaj hrane za vnaprej in jo zamrznila.

imate kako idejo kaj naj pripravim? kaj se lahko zarzne? naj kar zmiksam stvari skupaj?

jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: priprava hrane za vnaprej
23.1.2009 15:18:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.




Brez zamere, ampak take hrane pa res ne rabiš zmrznit. Je skuhano prej kot v 10 minutah. Škoda uničevat vitamine z zamrzovanjem.user posted image

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: priprava hrane za vnaprej
23.1.2009 15:21:08   
gloria

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.




Brez zamere, ampak take hrane pa res ne rabiš zmrznit. Je skuhano prej kot v 10 minutah. Škoda uničevat vitamine z zamrzovanjem.user posted image



...jaz tudi mislim tkouser posted image ....jaz sem pa mislila da je za take male froce potrebno vedno sveže pripravituser posted image ...no vsaj jaz bom tko delala


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: priprava hrane za vnaprej
23.1.2009 15:44:17   
lindy
Jest pa zmeraj nardim več in dam potem v skrinjo. Skupaj pa dam bučke, korenje, piščančka, kolerabo, brokoli, no n evsega skupaj ampak to zmrzujem, potem pa zraven pripravim še sveže kuhan krompir ali riž ali polento...

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: priprava hrane za vnaprej
23.1.2009 16:33:16   
Inigo
sj ne mislim za vsak obrok skuhat. samo za tu in tam, ko ni časa al pa ko je ati sam doma z malim user posted image

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: priprava hrane za vnaprej
23.1.2009 16:54:40   
Taanikaa
ja jst ti lahko povem za sadne kašice ampak jst si jih pripravim za dan-dva vnaprej in ne devam zmrznit,ker to v 2-3 dneh porabim..skuham pa;jabolka,hruške,breskev(breskov kompot kupljen še enkrat fajn splaknem in pol še enkrat prevrem da se izgubija sladila in konzervansi),dam noter albert kekse in zmiksam...
druga kašica je-kuhana jabolka+borovnice,začinim z malo cimeta,klinčki in ingverjem,isto dam noter kekse in zmiksam
tretja varianta-hruške+maline,začinim isto kot zgoraj in isto kekse...kolegica je še skuhala,jaz še nisem višnje,jabolka in skuto povrhu...
evo nekaj idej za te sadne kašice,jst skuham več in imamo pol za zajtrk..vem da ni veliko dela,da bi lahko delala to vsak dan sproti samo roko na srce pa tud paše da ti vsaj za trenutek ni treba skrbet kaj bomo ponudili za jest in ko je sonček zunaj grem lahko ven tistih pol ure ali uro...
moje mnenje...drugače sem pa tud devala v hladilnik zelenjavo in drug dan zakuhala riž,drug pa polento zraven,ali pa krompir,..je luštn ko si lahko malo vnaprej pripraviš...user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: priprava hrane za vnaprej
24.1.2009 22:20:51   
kristinaj
če ni časa mu daš pa sadno papico...... frutkovo, hippovo in to je to......

kupi različno zelenjavo, zvečer skuhaj, daj po lončkih in v skrinjo.... polenta je pa itak hitro pripravljena..... za tako kosilo rabiš le slabe pol ure..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: priprava hrane za vnaprej
24.1.2009 22:23:22   
botrca
Nikoli nisem vnaprej kuhala in zamrzovala, saj se mi zdi nepotrebno, saj ne porabiš toliko časa za pripravo in kuhanje recimo max. 20 minut in je že na miziuser posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.1.2009 16:14:58   
Elvircek
Sicer lahko pripraviš mesno-zelenjavne kašice v naprej in jih zamrzneš. Ampak to skoraj ni potrebno, saj je otrokov obrok hitro pripravljen. Če pa je sila, pa se nabavijo kupljene kašice in je problem rešen.

_____________________________

Naj bo dan lep in prijeten!

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.1.2009 16:39:59   
Najaa
Jaz sem vnaprej pripravljala in zamrznila samo zelenjavo npr. brokoli, cvetačo ipd. Bučke izgubijo ves okus, če se jih zmrzuje. Polento, riž ipd. pa sem naredila sproti.

(odgovor članu Elvircek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: priprava hrane za vnaprej
25.2.2009 13:56:46   
mamima
naša je stara 6,5 mesecev in ker ji še kar nekaj stvari nisem uvedla, ji tudi naprej pripravim in zmrznim. Skuham zelenjavo, zmiksam in naložim v posodice za ledene kocke. Potem ji pa dajem 1, 2, 3, ... kocke, vsak dan 1 več. Sicer pa naša tako malo poje, da imam dovolj ene 4-5 kock + krompir, riž,... in res ni časa vsakič kuhat teh 100 ml zelenjave.


_____________________________

biba leze biba gre, dokler ne pride do gore, do gore do biser gore, kamor nihče drug ne more

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: priprava hrane za vnaprej
25.2.2009 14:22:05   
nia5
Jaz ji zamrznem le meso, kupim piščanca in purana, narežem na koščke za en obrok in zamrznem. Zelenjava pa je na koščke narezana kuhana v 15 minutah z mesekom vred, tako da se mi zdi škoda da bi zamrznila.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu mamima)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: priprava hrane za vnaprej
25.2.2009 18:45:11   
josephine27
jaz zamrzujem samo juho ( kokošjo al pa govejo). jo skuham velik lonec. potem pa v več malih posodicah zamrznem. to jeva tud midva z možem ko ni časa kuhat ( da ne jeva tiste iz vrečke). potem pa sproti gor še kaj zakuham.
je pa uporabna tud za izbolšanje okusa (  namesto kocke) pri pripravi nekaterih drugih jedi - če malo bolj močno skuhaš.


_____________________________



(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: priprava hrane za vnaprej
25.2.2009 18:46:57   
josephine27
sem pozabila napisat da sem tudi jaz meso večkrat narezala in potem zamrznila - dokler sem samo zanj kuhala

_____________________________



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: priprava hrane za vnaprej
25.2.2009 18:54:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Inigo


jst sm mislila tako narediti:
skuhala bi bučke in polento, vse skupaj zmiksala, dala v lončke in zamrznila.




Brez zamere, ampak take hrane pa res ne rabiš zmrznit. Je skuhano prej kot v 10 minutah. Škoda uničevat vitamine z zamrzovanjem.user posted image



Po moje tudi ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
27.2.2009 19:59:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
27.2.2009 20:02:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.2.2009 20:19:33   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Jaz ji zamrznem le meso, kupim piščanca in purana, narežem na koščke za en obrok in zamrznem. Zelenjava pa je na koščke narezana kuhana v 15 minutah z mesekom vred, tako da se mi zdi škoda da bi zamrznila.


ok a mi lahko poves kako skuhas manj kot 100ml kasice??


ma če je hrana dobra za tvojga otroka bo ja tudi zate, pa ti probej ostalo pojest.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.2.2009 21:18:45   
seny
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


definitivno je pa za moje pojme boljse zmrzjena in na novo pogreta kasica kot pa hipp kasica.. ne vem no...
se popolnoma strinjam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.2.2009 22:06:02   
Čarli08
Jaz kuham za odrasle sproti, zato niti ne pomislim, da bi za ta malega. Meni je ratalo skuhat manj kot 100 ml kašice.

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.2.2009 22:07:05   
Čarli08
IZVIRNO SPOROČILO: Čarli08

Jaz kuham za odrasle sproti, zato niti ne pomislim, da ne bi za ta malega. Meni je ratalo skuhat manj kot 100 ml kašice.


Pardon

(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.2.2009 22:10:38   
AnciM
In kaj si dala notri? Mislim, da si naredila 100ml kašice.

Moj se je zadnjič kar oblizoval,ko sem mu naredila na sopari kuhano mešanico: korenje, krompir, cvetača in koleraba. Še rokice so bile čudežno čiste, ker jih ni imel časa v usta tlačit. Samo če delaš mešanice zelenjave, takoj nastane za ene 4 krat po ta malem.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Čarli08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: priprava hrane za vnaprej
27.2.2009 22:50:00   
pikolina66
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

vsakodnevno metanje hrane v smeti...zdej ne vem kolk smo vsi ozavesceni o lakoti drugje ampak meni se srce trga vrect polovico kasice v smeti, zato da bom jutri lahko spet novo nakuhala in na novo vrgla v smeti...



pri nas pa nič ne mečemo v smeti, vse mami poje, kar ostane (praktično vse) :-))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: priprava hrane za vnaprej
28.2.2009 15:53:28   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Jaz ji zamrznem le meso, kupim piščanca in purana, narežem na koščke za en obrok in zamrznem. Zelenjava pa je na koščke narezana kuhana v 15 minutah z mesekom vred, tako da se mi zdi škoda da bi zamrznila.


ok a mi lahko poves kako skuhas manj kot 100ml kasice??


Čist simpl, če kuham posebaj dam ta košček mesa, mali korenček, malo cvetače, pol krompirčka; res pride več kot 100ml ven, ampak poje tam 150 ali pa še več, če ostane pojem jaz ali pa ji ponudim še enkrat v kaki drugi varianti. Največkrat pa se tako kuha juha z zelenjavo in samo ta košček mesa vržem not. Ne vidim problema.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: priprava hrane za vnaprej
28.2.2009 20:19:19   
Čarli08
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

In kaj si dala notri? Mislim, da si naredila 100ml kašice.

Moj se je zadnjič kar oblizoval,ko sem mu naredila na sopari kuhano mešanico: korenje, krompir, cvetača in koleraba. Še rokice so bile čudežno čiste, ker jih ni imel časa v usta tlačit. Samo če delaš mešanice zelenjave, takoj nastane za ene 4 krat po ta malem.



Košček krompirčka, ostalo sem skuhala za naju, majčkeno korenčka, ostalo sem pohrustala, malce brokolija, ki sem ga imela še za naslednji dan, ostalo sva midva pojedla. Pa je.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?