|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 10:47:44   
Alči
Dragi starši, zadnje časa opažam in se z možem veliko pogovarjam o tem…o »pravilni vzgoji otroka«. Pa naj vam povem svoje videnje, nikakor ne vedenje, pač vtis, ki ga dobivam od družbe. Imava sinka starega 15 m in sem v 22 t. druge nosečnosti. Torej problem, ki me teži je, kako vzgojiti ta-dva najina fantiča. Moti me namreč, ko gledam druge , predvsem starše-otroci so pač njihovo ogledalo, ko smo zunaj, na igrišču, gostilni, na kavici, v trgovini, v ZOO…pač kjer je veliko ljudi na kupu, da se ti otroci ne ozirajo na starše. Oz., da se starši ne zmenijo za svoje otroke. Oni pijejo kavico in boli jih, kaj delajo otroci. Zadnjič smo bili na sladoledu v centru, sedeli smo za mizo, pri sosednji sta sedeli dve družini s 4 otroci. Razen ene punce, ki je bila stara okoli 10 let, so bili ostali 3je stari med 3 in 5 let recimo. Ona je sedela ostali 3je pa so divjali okoli. Skakali po podestu, s tem ovirali natakarje, se obešali po sosednjih stolih, čeprav so na njih sedeli gostje, se drli, »šnofali« po mizah….Povsod jih je bilo polno. Mene pa moti to, da se ti starši sploh niso zmenili za to, sploh, pustili so jih,da so delali kar jim je pasalo. In to je pač samo ena urci v ned. ko smo bili na sladoledu. Isto opažam, oz. še hujše divjanje opažam drugje, tudi najini prijatelji-nekateri-imajo isti sistem. Naj divjajo, samo da mamo mi mir da lahko to klinčevo kavo v miru spijem. Nobenega opozorila v stilu, ne nori, se bo natakar spotaknil zarad tebe, ne nori, ker motiš tam gospoda, ki pije svojo kavo, ne nori, tam imajo dojenčka…nič od niča…..Pa na igrišču, otroci se lovijo smejijo , vse super in jemljejo igrače drugih otrok , ne da bi vprašali. Ne vprašajo zato, ker jih nihče ni naučil, to pa zato , ker ima mamica ful pomemben pogovor s prijateljico, na klopci 50m stran v senčki….Niti ne bo gospa dvignila svoje častite riti in ona vprašala, če lahko njen otrok malo vzame to igračko!!! Potem opažam današnje najstnike, kako so »objestni«, kako jih starši branijo, da niso oni nič krivi, da je kriva učiteljica, da je ona tista ki nima pojma…..Kako bo s temi najstniki, ko bodo stari okrog 20 let, imeli izpite za avto, pa še kaj drugega, pa saj ga ne bo »boga« da bi jim kaj dopovedal, prepovedal, kaj šele ukazal, saj bodo oni tisti, ki imajo prav. Policistov že zdaj vidim, da itak skoraj nihče ne upošteva, mene so učili drugače…kaj šele bo?, pa saj jih lahko ukine država. Sva bila z možem v starem delu mesta, kjer je prepoved za ves promet. Pa se je peljal policist na motorju tam mimo nas, pa pravi očka, ki je hodil pred nami, ves ponosen, svoji punčki, glej ga kako krši pravila!!! Prosim????Pa ne se hecat ljudje. Ko pa bo nekdo njegovo ženičko ukradel, na tem istem mestu ali pa ji kaj hujšega naredil, pa naj policist parkira svoj motor izven tega območja in naj gre peš tja??? NE, takrat pa ne, mislim,haloooo! Isto rešilec, gasilec!!! Pa dobro, to so zdaj nekatere stvari ki so me zmotile v zadnjem času….Kar hočem povedat, oz. vas vprašat da me je strah vzgajat otroka v stilu spoštovanja, pomaganja, cenjenja če ti nekdo nekaj da, pomaga, naj ne bo grebator, naj ne bo objestnež, naj posluša kaj mu starši govorijo itd., ko vidim, da je pa tako malo otrok, ki so tako vzgojeni in imajo te vrednote vcepljene. Na žalost pa ravno ti otroci dosežejo svoje, ker je vedno več družbe na »tem«. Ampak jez ga(ju) ne bom znala drugače vzgajat, ker tudi sama nisem neka nesramnica, arogantna, nespoštljiva itd….Kako gledate na to, kaj si mislite o tem….

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 10:56:20   
lukec
Se strinjam, da so danes otroci drugačni kot so bili pred 30 leti, je tudi življenje drugačno. Sicer pa sama nikoli na prvo žogo ne obsojam staršev v stilu "moji pa ne bojo takšni", ker se zarečenega kruha največ poje.

Ignoriranje pa tudi mene moti in pa prezpogojno zagovarjanje otrok ...


< Sporočilo je popravil lukec -- 15.10.2009 10:59:05 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 10:57:27   
Gordana-3
zaradi tega mi redkokdaj gremo na kavo user posted image . punci sta stari 3 in 5 let in že od malih nog ni variante, da bi bili pri miru, če smo šli kam ven jest ali kaj popit. zato pač nismo šli. če že gremo kam skupaj, je to ena pizzeria, ki ima igralnico s toboganom, igračami, tunelom ... da se lahko tam igrata. na kavo pa greva z možem takrat, ko je na obisku moja mami, da jih čuva. na kakšnem igrišču pa ali v igralnici ... skoz oprezava in gledava, kje sta, kaj delata, po možnosti včasih še popazim kakšnega manjšega otročka, katerega babi sedi na kavi v sosednjem kafiču.

jaz ju poskušam vzgajat tako, da moramo biti ljudne prijazni, da se ne kregamo, da pomagamo drug drugemu, da smo pošteni ... mož mi pravi, da jaz resnično pretiravam v vsej tej dobroti in poštenosti ... in da to ni dobro ... ne bi pa tudi rada, da bi bili neki mevži in da si ne bi nič upali ...  sedaj pa naredi tako, da bo prav user posted image  

otroci so pa res drugačni, ampak to je tudi odraz nas staršev. sedaj starši otrok gredo zmerjat učiteljico, če reče otroku kaj takega, kar ni povšeči njegovim staršem. pred desetletji je bil učitelj bog i batina ...

v glavnem ... težka bo tale vzgoja user posted image

< Sporočilo je popravil Gordana-3 -- 15.10.2009 11:03:35 >

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
15.10.2009 10:59:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Alči)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:07:28   
špelin@
Ma nisem hotela o tem pisat, ampak me je tvoj post spodbudil...

Zadnjič sem bila na Pediatrični z mojo starejšo hčerjo. Čakala sem jo pred EEG laboratorijem in pride zraven ena mamica z ene 2,5 in 1,5 let starima deklicama ter trebuščkom za ene 25 tednov nosečnosti. Sede zraven mene in se pogovarja s starejšo hčerkico, mlajša pa gre do mene in začne stikat po moji torbi, ki sem jo imela v naročju. Jaz sem malčico ogovorila, jo vprašala, kaj jo zanima, se nasmihala mamici in jo iskala z očmi, ona (mamica) pa je samo gledala v tla oz. stran in občasno kaj rekla starejši hčerkici, mlajšo pa vsake toliko klicala k sebi oz. samo ošinila z očmi. Ko sem torbo trdno zaprla, je mala začela tresoritit, mamica pa spet - "ignore". HB so potem odšle, ker jih je sestra poklicala v ordinacijo.


Ej, ženska, pa ne moreš ti sedet na stolu zraven mene in ignorirat, kako tvoj otrok stika po moji torbi!!

ok, dobro, sem si rekla, ne bom težila, ker je to le bolnica... Ampak da bi bilo v lokalu, bi zaropotala nad tako materjo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:10:36   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada
Se pa strinjam s tem, da je danes težko vzgajati otroka po dobrih, starih vrednotah, saj bo z njimi naletel na toliko ovir v življenju, da se bo kar kadilo. Kaj, klinac, ti pomaga, če ti upokojeni sosedi pridržiš vhodna vrata v blok, če ti pa potem taista oseba naslednjič na stopnišču je*e mater, ker greš po stopnicah nekoliko prenaglas za njene pojme? Kruto, ampak - ej, babi, drži si ti svoja vrata od zdaj naprej sama.

Žal res user posted image Na srečo so naši sosedje še "stare šole", je pa opisan primer podoben doživljaju iz stolpnice, kjer živijo moji starši...
No, mene je kot otroka nadrla ena stara baba, ker je na hodniku videla lužico (je sosedi teklo iz vreče za smeti) in je brez preverjanja obtožila mene, da se je tam poscal naš pes...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
15.10.2009 11:11:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:13:03   
lukec
in že od malih nog ni variante, da bi bili pri miru, če smo šli kam ven jest ali kaj popit. zato pač nismo šli. če že gremo kam skupaj, je to ena pizzeria, ki ima igralnico s toboganom, igračami, tunelom


Kako poznano, pa imam samo enega. Je bilo pač obdobje tam od 2 do 4 let, zdaj je že bolje ...malo.

< Sporočilo je popravil lukec -- 15.10.2009 11:15:47 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:15:47   
Anonimen
špelina identičen prizor sem jaz doživela pri pediatrinji, ko sem čakala s tamalo....pa sem tko zelo na glas namigovala vse sorte, pa se una mamica ni nič zmenila za to, sej tak mali otrok ni kriv...tko da je že cela čakalnica zavijala z očmi in mi delila sočutne poglede.....pol sem pa rekla moji pupi - Ula, a greš še ti mal oni tetici po torbici stikat itd., no pol je pa čist z zgroženim pogledom vstala in pobasala otroka....jst sem ji pa naklonla enga najlepših fimskih nasmeškov kar jih premorem, pol so naju pa notri poklicaliuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
15.10.2009 11:18:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:19:28   
lukec
Zadnjič sem bila na Pediatrični z mojo starejšo hčerjo. Čakala sem jo pred EEG laboratorijem in pride zraven ena mamica z ene 2,5 in 1,5 let starima deklicama ter trebuščkom za ene 25 tednov nosečnosti. Sede zraven mene in se pogovarja s starejšo hčerkico, mlajša pa gre do mene in začne stikat po moji torbi, ki sem jo imela v naročju. Jaz sem malčico ogovorila, jo vprašala, kaj jo zanima, se nasmihala mamici in jo iskala z očmi, ona (mamica) pa je samo gledala v tla oz. stran in občasno kaj rekla starejši hčerkici, mlajšo pa vsake toliko klicala k sebi oz. samo ošinila z očmi. Ko sem torbo trdno zaprla, je mala začela tresoritit, mamica pa spet - "ignore". HB so potem odšle, ker jih je sestra poklicala v ordinacijo.


Ampak tole je pa skrajno, no! Svašta ...


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:20:44   
uškinamama
Alči , na začetku si napisala, da so otroci ogledalo staršev in izhajaš iz tega , da bodo tvoji otroci spoštljivi, nearogantni.., takšna kot si pač ti.

Tako, da se dejansko nimaš kaj sekirat. Tvoji bodo okej. Za druge pa te itak ne briga, ali pač?


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:21:01   
valentinčica30
Jaz lahko rečem, da moji dve komot s sabo vzamem na pijačko.sta navajeni lepo aml počakat, seveda če jima kupim pijačko ponjuni izbiri in pa kar je najpomembneje se tut njima posveča del pozornosti. Vse to sta se navadili saj sem z njima študirala in če sem si hotela privoščit luksuz kot je pijača in klepet sem ju morala vzeti s sabo.
Moti pa tut mene, če se drugi otroci norijo po lokalu in ti plazijo pod nogami. Še bolj pa me moti ko gledam recimo pri kaki kolegici, če greve na pijačo, da njen otrok ker nima popolne mamine pozornosti enostavno prime mojo skodelico kofetka in jo prevrne pa una tut trzne ne, češ kaj čmo to so otroci.
Sicer pa ljudje smo vedno bili različni, vsak po svoje vzgajamo in vsak zase mislimo da delamo pravilno, šele ko bodo naši mulčki odrasli pa bomo lahko ugotovili kaj smo iz njih naredili.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
15.10.2009 11:27:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 11:40:09   
kasso
alči, ti vzgajaj otroka tako kot ti meniš, da je prav. Ne oziraj se na druge in se znjimi obremenjevat. Tvoja otroka bosta imela lep vzgled in dobro šolo in tudi prijatelje si bosta izbirala sebi podobne.
Jaz moje tri vzgajam tako kot se mi zdi primerno in ne gledam na to, kaj delajo drugi starši, ker za moje nazore, skoraj noben ni ok user posted image

Opažam pa, da odkar mali hogi v šolo (1. razred) marsikaj prinese domov, pa takoj urgiram in se pogovoriva...nikakor pa ne ignoriram.
Tisti ki ignorira je za moje pojme prelen starš, ker se mu enostavno ne da vzgajat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 12:06:04   
zmajaz
Meni se tudi zdi, da je kar dosti staršev, ki otrok sploh ne vzgajajo. Ne bom nikoli pozabila, ko sva šla z dragim na večerjo in je bila nekaj miz stran družina z dvema otrokoma. Kaj pa vem koliko sta bila stara - kakih 4 in 6 let po mojem. Ves čas sta divjala po gostilni sem in tja, potem sta pa celo začela piskati s piščalkami sredi nabito polne gostilne. To je bilo res neznosno za poslušat - in to kar nista in nista nehala. Starša sta pa lepo sedela, jedla in se pogovarjala, kot da otrok sploh ni zraven njiju. Niti 1x jima nista rekla, naj nehata piskati. user posted image  Katastrofa!

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 12:19:05   
Teni_
Jaz sem tudi ena taka "sitna" mati. V kafiče ne hodimo, ker nista pri miru (vsaj ta mlajša). Če gremo kam na pizzo, gremo tja kjer so igrala, ampak zdaj večinoma prinesemo domov. Če že kam gremo, sem pa sitna - pusti to, ne se kregat, ne se tepst, ne,ne,ne...

Ne bom pa pozabila, ko smo bili na morju in sta se špricali pri vodi. Je bilo spet - joj, pazi. Ne špricajta se tam, pojdita malo bolj sem, tam so ljudje... Pa mi pravi ena starejša gospa(ne vem, okoli 70): gospa, pustite ju, naj uživata. Kje pa bosta, če ne na morju.

Klinc, vedno imam v mislih,da mogoče koga ne moti, ampak nekoga pa lahko in mu moj otrok skače po živcih.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
15.10.2009 12:23:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 12:28:20   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

Jaz sem tudi ena taka "sitna" mati. V kafiče ne hodimo, ker nista pri miru (vsaj ta mlajša). Če gremo kam na pizzo, gremo tja kjer so igrala, ampak zdaj večinoma prinesemo domov. Če že kam gremo, sem pa sitna - pusti to, ne se kregat, ne se tepst, ne,ne,ne...

Ne bom pa pozabila, ko smo bili na morju in sta se špricali pri vodi. Je bilo spet - joj, pazi. Ne špricajta se tam, pojdita malo bolj sem, tam so ljudje... Pa mi pravi ena starejša gospa(ne vem, okoli 70): gospa, pustite ju, naj uživata. Kje pa bosta, če ne na morju.

Klinc, vedno imam v mislih,da mogoče koga ne moti, ampak nekoga pa lahko in mu moj otrok skače po živcih.user posted image


Jaz sem ista. Včasih grem že sama sebi na živce ker skoz težim.
Ampak meni gredo nevzgojeni in podivjani otroci (predvsem pa ignorantski starši) zelo na živce, in ne bom dovolila, da bosta moja dva taka. Imam prijateljico, ki vedno reče "pusti, saj so otroci". Ampak otrokom ne smemo vsega dovoliti. 
Enkrat smo šli na kosilo z moževim prijateljem in nijegovo družino. Starejša otroka približno isto stara, njihov je cel čas skakal natakrju pod noge, plezal po drugih mizah, se obešal po stolih. Jaz mojemu nisem dovoila, in na koncu sem jaz izpadla ena hudo zatežena baba. pna dva ki pa nista nič ukrepala pa sta bila ok.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 12:57:27   
rija
uškinamati: točno to.

ampak s tem, da otrok ne jemljete s seboj, jih ziher ne boste naučile, kako se obnaša recimo v gostilni ali kafeteriji.....se vam ne zdiuser posted image

jaz mojega vlačim vsepovsod zrave kot mačka mlade....pa je bila v začetku štala, ko sva šla v trgovino, ker ni znal potrpet, počakat na vrsto etc. zdaj pa se je pač navadil, da tako je.

prav tako v gostilni......gremo definitivno redkeje kot sva to počela ko sva bila sama....ampak gremo. pa včasih nič ne je, pa nič ne sedi, spet je drugič priden.
pa tudi v hotelu je včasih prava štala pri večerji ali zajtrku....pa kaj naj....? ostanemo doma?

se bo že unesel. tupim pa mu itak skoz, da sem včasih že sama sebi prekleto tečna. včasih pomaga, včasih ne. včasih pa ga je treba tudi na trdo posesti za mizo in sikniti: sedi!!"pa da ne makneš več.....!

definitivno je preveč demokracije v današnji vzgoji....in definitivno so otroci boljj samosvoji kot v časih našega otroštva.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:00:28   
Anonimen
jaz mojega vlačim vsepovsod zrave kot mačka mlade...


rija upam da ga ne vlačiš za ušesa, nogo, lase ali kak drug organ ( ??), ker boš hitro obtožena nasilništva, maltretiranjauser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 15.10.2009 13:01:29 >

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:00:37   
Aja32
Mene pravzaprav fascinirajo taki starši - ne morem verjeti, da lahko nekdo v miru pije kavo in se pogovarja, njegov otrok pa divja okoli in moti okolico. Res je - otroci so in jim je dopuščeno da vsakih toliko časa kaj ušpičijo. Samo, da ti pa gledajo v tujo torbico, da tekajo brezbrižno po gostilni in motijo goste, je pa sramotno od staršev, da to dovolijo. Ja, jaz sem nazadnje v miru popila kavo, ko sem bila v prvo noseča - pač tako je in sem se s tem sprijaznila.
Imam fanta starega 4 leta in punčko staro dve in pol. Oba sta zelo žive narave in bog ne daj, da jih spustim izpred oči. Če gremo na kosilo ali večerjo v gostilno vzamem seboj kakšno stvar, da ju zamoti, da recimo lahko sedita za mizo nekaj časa, ne da bi motila kogarkoli (zvezek in par barvic, pa kakšen avto, punčko, itd). Saj ne morem reči, da sedita uro in pol čisto pri miru in tudi ne pričakujem od njiju - to nikakor ne - ampak vsaj zamotita se za nekaj časa. Ponavadi tudi izberemo gostilno, katera ima igrala ali pa vsaj kakšen tobogan.
Tekanja po gostilnah ali po restavraciji ne dovolim - vsak človek rad poje v miru - tudi jaz in verjetno tudi ostali gostje. Tako, da se mi zdi, da bi morali starši malo več dati na kulturo in bonton obnašanja njih samih in njihovih otrok.

Da ne govorim o tem, koliko otrok in mladine ne ve kaj pomeni beseda "prosim" ali pa "hvala". Ali pa na koncu pozdrav "nasvidenje" ali "adijo", kaj pomeni nekomu podariti nasmeh. To je današnja kultura in današnji način vzgoje.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:01:19   
rija
ne, na vrvici ga mamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:03:22   
bskrle
Starši hočejo mir - na račun drugih.
Mi po lokalih ne hodimo, gremo 3x na leto na kosilo.  Ampak takrat nikoli v miru ne jeva, en poje vroče, drugi pa mrzlo, ker vmes animirava 4 otroke.
Najine vzgajava, morda celo prestrogo.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: (ne)vzgoja? Ali pa sem jaz za cajtom...
15.10.2009 13:03:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Aja32

Saj ne morem reči, da sedita uro in pol čisto pri miru in tudi ne pričakujem od njiju - to nikakor ne - ampak vsaj zamotita se za nekaj časa. Ponavadi tudi izberemo gostilno, katera ima igrala ali pa vsaj kakšen tobogan.



to itak. pazimo, da ne gremo v neko gostilno, ker kot mutavi čakamo na hrano....gremo na bolj hitre zadeveuser posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?