|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
4.11.2005 13:52:51   
Anonimen
Mišek, sem čisto impresionirana.

Tvoje pisanje je primer odlične komunikacije. Zagovarjaš svoje mnenje in ga razvijaš naprej, na zelo visokem kulturnem nivoju, samo malo traja, da človek pride skoziuser posted image user posted image user posted image . Se podpišem čisto pod vsako besedo.

Kar se tiče terapevta: če je par pripravljen delati na svojem odnosu, če OBA hočeta vztrajati v njem, potem lahko terapevt tudi pripomore k rešitvi problema. Ampak samo pod pogojem, da si oba tega želita. To pomeni, da želita od partnerja izvedeti, kaj bi spremenila v zvezi, kaj jih moti, kaj je dobro. Tudi sama ne morem spremeniti na sebi ničesar, če mi partner ne pove, kaj ga moti pri meni. In obratno. Sama od sebe tega pač ne morem vedeti. Torej ga moram vprašati in mi mora povedati. Seveda potem lahko zavzamem obrambno pozo in se branim, da to že ni res in kako si drzne kaj takega reči, saj tudi on ni angelček (večina pogovorov ali prepirov med pari poteka na ta način - izrazito egoistično in zaščitniško do samega sebe).
Lahko pa upoštevam partnerjevo pripombo o sebi in se potem odločim, ali hočem tisto stvar spremeniti ali pa je del mene in hočem, da ostane taka kot je. Torej partner mi pove, kaj ga moti, še vedno pa je na meni, da se odločim, ali bom zadevo spremenila ali ne. Isto velja obratno. In če gre za neko ogomno zadevo, ki močno ovira delovanje in življenje partnerja, potem pač odnos ne bo obstal. Če pa je odnos pomembnejši, potem se bova oba nekoliko prilagodila. Tako komunikacija poteka na nivoju dveh samostojnih, enakovrednih oseb.

V primeru, da komunikacija poteka v smislu, da (bom navedla stereotip) žena možu teži, kako naj se oblači in kakšno frizuro  naj ima ter kako naj govori ter žena za vse probleme v zakonu krivi partnerja, svoje vloge pa v teh problemih ne vidi, ker je "popolna"... to je zame osebno poskus kontrole in manipulacije. Ker v tem primeru skuša partner spremeniti drugega in ne sebe. Partnerja želi prilagoditi svoji podobi idealnega partnerja. In tu je pogosto problem, ker skušamo spreminjati druge, namesto da bi sebe.

Sicer pa, navsezadnje smo si ljudje različni, eni se pogovarjamo na tak, drugi na drugačen način. Važno, da se problem reši.

Upam, da se boste prebili skozi, nimam takega talenta uporabe pravih besed kot nekateri drugi na tem forumu.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 4.11.2005 14:01:39 >

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
4.11.2005 14:03:07   
daddy
Čist fajn in razumljivo si napisala, Ankica. In se povsem strinjam s tabo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
4.11.2005 15:57:12   
Natka1
Ko gre vse narobe, je težko razumeti.

Ne bom dolgovezila.

Poskušajta si povedati, kaj teži  enega, kaj drugega, poskušajta najti skupne točke,.... in predvsem poskušajta narediti nekaj zase. O tem se pogoovorita. Ko se bosta posvetila eden drugemu in sama sebi, bosta ugotovila ali pot naprej je, ali je ni. Družinski terapevt vaju lahko le vodi, vajinega odnosa pa ne more rešiti. To lahko naredita le vidva.

Veliko konstruktivnega pogovora vama želim in na koncu nasmeh na vajinih obrazih!

Natka

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
6.11.2005 17:45:05   
Misek
user posted image user posted image user posted image   Sploh ni nujno da ti preberes. Pisano je za tiste, ki imajo ustrezne kapacitete (psihofizicne)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
6.11.2005 22:21:35   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Evo, Mišek, neposredni dokaz, kako pogovori ne peljejo nikamor. Mi skupaj ne bomo prišli, čeprav nihče ni poniževalen do tebe, ti pa tako razumeš (ker sebe ne maraš dovoljuser posted image user posted image ).


Nisem napisala, niti sem mislila, da z zanicevalnim tonom in argumetumom ad hominem ponizujes mene. Se vedno mislim da ponizujes sebe, ker podlezes taksnemu nacinu in stopnji raspravljanja in argumentiranja. To sem ti hotela povedati, ko sem napisala da ti ne pristoji (od tebe sem pricakovala zdrs na ta "plitek" nivo - mea culpa).
In ce "pogovora" ne bi bilo, bi ti se vedno mislila, da nekdo drug ( v tem primeru jaz) izhaja iz enake pozicije kot ti; da me namrec necigar zanicevalni ton lahko poniza.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
6.11.2005 22:27:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
Tvoje pisanje je primer odlične komunikacije. Zagovarjaš svoje mnenje in ga razvijaš naprej, na zelo visokem kulturnem nivoju, samo malo traja, da človek pride skoziuser posted image user posted image user posted image . Se podpišem čisto pod vsako besedo.


Hvala. Cestitam, da si imela voljo prebiti se skozi. user posted image
Terapevt je prav to, moznost/priloznost/pomoc pri resevanju medsebojnih problemov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
7.11.2005 15:30:12   
Gina
Mišek, v vsej zgodovini so obstajali primitivci, nekateri so bili zraven tudi nasilni, nekateri, kot npr. Stalin so tudi vladali in počeli neumnosti svetu. Če se jim nisi mogel umakniti, so rili pred sabo in ubijali za svoje neumnosti.... 
Vedno, ampak vedno pa je čas prinesel svojo rešitev zanje - povozil jih je, z nasiljem vred.

Torej se ti jaz umikam, ker pred buldožerji ni nihče varen, po blatu rijejo in smrdijouser posted image .


.....čas bežiuser posted image user posted image ......Srečno!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
7.11.2005 23:42:34   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Mišek, v vsej zgodovini so obstajali primitivci, nekateri so bili zraven tudi nasilni, nekateri, kot npr. Stalin so tudi vladali in počeli neumnosti svetu. Če se jim nisi mogel umakniti, so rili pred sabo in ubijali za svoje neumnosti.... 
Vedno, ampak vedno pa je čas prinesel svojo rešitev zanje - povozil jih je, z nasiljem vred.

Torej se ti jaz umikam, ker pred buldožerji ni nihče varen, po blatu rijejo in smrdijouser posted image .


.....čas bežiuser posted image user posted image ......Srečno!


Oh Gina, Gina....
Prvo moram popraviti napako v pisanju. V stavku, ki je v mojem predhodnem postu v oklepaju bi moralo pisati: ...(od tebe NISEM pricakovala zdrs na ta "plitek" nivo - mea culpa).

Zanimivo se mi zdi, da me primerjas s Staljinom. Z ene strani je to kompliment, ker ne glede na to kaksen je bil, je oseba, ki je ustvarjala zgodovino. Z druge strani je to precej vsakodneven nacin nekaksnega "obracunavanja" z "nasprotniki", ko se s primerjavo poizkusa ustvariti slika o "nasprotniku", preko slike osebe s katero ga primerjas (negativna identifikacija).
V nadaljevanju pa izbruhne vsa tvoja prizadetost. Potreba poizkusati ponizati in/ali prizadeti drugega izhaja prvenstveno iz lastne prizadetosti. Poizkusati kaj takega s formulacijami in implikacijami " po blati rijejo in smrdijo" je samo poizkus pridobitve pozicije moci iz pozicije nemoci. Namrec se ce sam pri sebi cutis zadosti mocno, ni nobene potrebe za taksnimi izreki. Osebno mi je zelo zanimiv izraz nemoci, ko blatis "nasprotnika" in istocasno dokler ga blatis dodas se smejckota, da bi vse skupaj nekako zapakirala v nek ovoj nedolznosti, humorja in dobre volje. Eno od vprasanj, ki se porajajo je.. koga zelis pretentati?
Najbolj tragicno je, da ta nacin in te besede najvec govorijo o sami tebi, saj si ju sama izbrala, zato lahko tudi prizadanejo/ponizajo samo tebe. Precej neucinkovit nacin resevanja konflinktov in zascite lastnega ega.
Nekako na koncu te debate se izkaze, da tvoja teorija o tem kako ce sebe ljubis, te tuje mnenje ne more prizadeti ( v kolikor se vedno trdis, da sebe zares ljubis in da si s tem razcistila), ne vzdrzi niti minimalnega preizkusa.
Iskreno menim, saj sem prebrala kar lepo stevilo tvojih postov, da se ljubis, da si veliko stvari razcistila sama s seboj, da si premogla veliko hrabrosti in sprejela veliko tezkih odlocitev. Vendar tako kot drugi, tako tudi ti nisi (ce uporabim malo izlizan rek) osamljen otok, da se vse zacne in vse konca samo pri tebi, sami s seboj. 
Dovolila si bom se nekaj besed o komunikaciji. Ko verbalno izrazas doloceno stalisce, kot o >ce ljubis samega sebe, tuje mnenje te ne more prizadeti<, da bi to stalisce bilo validno, zateva tudi taksno reakcijo. Dokler izrazas verbalno eno, tvoje reakcije in postopki nekaj drugega, je zelo smiselno pogovoriti se s samim seboj ( pa mogoce se z nekom, ki te zelo dobro pozna in komu zaupas) ali so tvoja stalisca samo miselni vzoci in model, ki realno obstoja kot zelja ali cilj, ali so zares tisto kar realno tudi zivis. Ce uporabim tvoj model : ali se ne ljubis dovolj, da si tako prizadeta zaradi tistega kar napisem? Mocno dvomim, da se ne ljubis dovolj, ker ce se ne bi ljubila dovolj, se za svoje zivljenje ne bi borila tako kot si se.
Ne pricakujem odgovora, to pisem v razmislek tebi in vsem ostalim, ki to berejo - ce berejo.

P.S. Vem, da napisano lahko razumes zelo osebno v prvem trenutku. Prosim, da si vzames cas in premislis o tem kar sem napisala. Ni misljeno tako osebno kot se lahko razume, se manj je pa misljeno kot kakrsen koli napad na tebe kot osebo,tvoja mnenja,stalisca itn., ali napad na tvojo celovitost kot osebo. Zaradi tvoje reakcije se mi je to zdelo potrebno napisati. Jasno se zavedam kje je vzvod (tigger) za taksno tvojo reakcijo in se tudi zavedam, da ta post lahko postane drugi trigger. Sprejmem rizik, da me ne bos razumela.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
12.11.2005 8:16:19   
Anonimen
Res sem impresionirana nad debato. V glavnem meni, ki sem odprla to temo se ne uspe pogovarjat s partnerjem....Ne znava se...Nikakor..Stalno sva v vzponih in padcih le da so ti padci zelo boleci. Zakaj vidim moznost v terapevtu? Se vedno cutim, da bi se lahko zadeva izboljsala, ker se znava imeti lepo in mislim, da je se ljubezen med nama. Med novemberskimi pocitnicami smo bili na dopustu..imeli smo se super, ko smo prisli domov gre vse navzdol...Zakaj? Ne vem? Mogoce zato, ker pademo zopet v rutino: sluzba, otroci, pospravljanje..ipd....Jaz zvecer utrujena..komunikacije ni...moz nezadovoljen, ker se je ulegel v posteljo in ze spim....V glavnem ne vidim vec resitve...Vceraj naprimer in to pocenja zadnje leto zelo pogosto....Zvecer ob 22h mi prijavi, da z mano itak ni nic(beri sex) in da gre ven...Prisel je ob 1h zjutraj, s tem ce ga vprasam kje in s kom je bil bo odgovor : ni vazno! Zakaj je sel ven? Ker lezi pri meni kot hlod in nima kaj delati! Ne vem kaj delajo drugi zakonski mozje, ki imajo druzino in otroke po 22 uri, vendar verjamem, da ne visijo vsi po lokalih ipd....V glavnem tiho sem..Napisala sem mu pismo, da ne morem vec tako naprej in da vidim smisel edino se v terapiji!...
Se javim.....

(odgovor članu Natka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
12.11.2005 8:59:16   
Anonimen
 
V glavnem to kar pises ni nic posebnega.. Vsak enkrat pade v taksno stanje, ko ne najde skupnega jezika s partnerjem.. in jasno tudi seksa ni.. in tole, ko pravi, da ni nic s teboj in gre ven.. je pac samo ena tocka, ki mu trenutno zelo prav pride, da pac vecji del tezav prevali nate.. in potem mas ti malo obcutka krivde.. in tale lusna in zanimiva igrica se nadaljuje... V bistu res.. cist nic posebnega ni tole..
In verjemi, da ce ti on rece.. da nisi za seks.. tega ne rece, ker bi si zelel seks.. ampak mu ta argument prav pride.... Ze kar malo dolgocasno je tole, da se vsem parom nekoc zgodijo skoraj enake zadeve..

Padci so boleci.. samo zato, ker je tvoja reakcija na nek dogodek pac taksen.. Spet rutina.. vsi pac velikokrat reagiramo v skladu z nasimi idiotskimi prepricanji.. ce bi se znebili prepricanj in bi MI sledili zivljenju.. in od zivljenja ne bi zahtevali in pricakovali da zivljenje sledi nasim najveckrat trapastim prepricanjem.. bi bili vsponi in padci zelo blage oblike.. ker bi nasa reakcija bila zelo blaga..
sploh ne bi poznali izraza vspon in padec.. ker 100% nekoc pride trenutek, ko sta partnerja malo bolj oddaljena in se mata na nek nacin vrh glave.. in ta dogodek se ne bi imenoval padec ampak bi pac upostevali dejstvom, da vcasih pac tako je..
Kar pa smo bili programirani iz strani starsev, druzbe in religije, tako, da se je treba imeti neskovnco rad, do konca zivljenja.. ker le tako je zakon uspesen, mislimo, da je takrat, ko zelimo imeti malo miru pred partnerjem kaj narobe.. Pa v resnici ni cisto nic narobe.. tako pac je.. in verjetno je najbolje tako.. zivljenje ze ve, zakaj hoce malo miru.. in sprejmi ta mir.. in se s tipom neki casa pustita pri miru in bo mir..
Bolj kot bos zdaj mesala ta drek.. vecje drek bos naredila..! Seveda tudi terapevti komaj cakajo, da lahko pristavijo svoj piskrcek in na nesreci drugega nekaj pokasirajo.. ceprav sami sebi lazejo, da v bistvu pomagajo.. user posted image user posted image  Matr so otrocji...
Sej to kar ti bojo povedali,  se ti bo zdelo pravilno in krasno in res povedali bojo zelo lepo.. samo kaj ko to tebi ne bo nic koristilo..
Si kdaj brala Paulo Cuelho.. al kako se ze napise.. on je mojster za taksne zadeve..

Glavni problem je predstava kako naj bi vajina zveza zgledala.. in ne vem zakaj si zelis vezo po modelu druzbe.. ali pa Viktorije Holt.. ali pa po nekem modelu, ki je v druzbi sprejet.. Naredita po svoje.. tako, da bo vama vsec.. in ne tako, da bojo drugi mislili, da vama gre dobro in vaju pohvalili in potem lahko postanes odvisna od teh pohval in zavidanj.. in zeloo hitro lahko tole umetno stanje pade dol..
A ni dolgcajt biti taksen kot so vsi? A ni trapasto, da vsi sledimo istemu modelu?

Rojstvo.. ker ze glih mora bit.. drugaci bi tole najraj spustili..
Otrostvo.. pac ga prezivis kot ga prezivis.. malo t'stari teb skacejo po glavi.. malo ti njim in glavno da cajt mine..
Pol sola..  je pac kakor je..
Pol prve zaljubljenosti in veze.. ki so bolj ko ne, zato, da si vecja faca..
obicajno je takrat treba tudi zaceti kadit pa pit, pa se se malo drogirat..
Pol pa si vsak misli.. da je ze cajt za kaksno resno vezo.. in resno zivljenje.. in spet furas isti model naprej.. mogoce parkrat zamenjas partnerja in z vsakim se nadaljuje isti model.. in potem ves utrujen nekoc spoznas, da bo treba umret in potem nastopi tezave, ker nihce noce umret.. ker je ugotovil, da sploh se nikoli ni zivel.. Zdaj pa ni vec casa... Hmm user posted image

Matr.. kolk je to dolgcajt.. ?! Uhhh za znoret..
Zakaj si ne bi vsak naredil po svoje.. kakor njemu pase?
Zdi se, kot da vsi tisti, ki zivijo v modelih. zivijo samo zato, da so v modelu in zato, da ogovarjajo in obsojajo tiste ki so drugacni.. Zakaj folk noce nic delati drugace.. po svoje.. edinstveno..?
Ce mi ki smo ze sprobali te modele, ki so naravnost bedasti.. ne bomo spremenili tega.. bomo se vedno slab zgled za svoje otroke, ki se bojo znasli v enakem modelu in potem namesto, da bi sledili sebi.. bojo sledili normam.. celo iskali neke terapevte, ki o praksi nimajo pojma.. samo da bo zadosceno normi, pa ceprav jim ta norma ne pase..
Stojimo v zaporu.. vrata pa so odprta..

Te druzine in ta sistem ki je zdaj.. bi morali malo bolj sprostit.. zdaj je vse prevec togo.. prevec dolgocasno.. prevec otrocje.. prevec hecno.. ni vec zanimivo..  Kot bi se sli igrico _ kolektivni samomor.. user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Tjazy -- 12.11.2005 9:05:23 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: DRUŽINSKI TERAPEVT
21.11.2005 21:19:24   
CatJa
U, mater, kaka solata, ...... ampak dobra!

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?