|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
24.9.2011 12:24:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


Mislim da je Katy83 izvajala in še vedno izvaja tole metodo ob postelji in pri njej deluje ali pa je samo otrok tak zaspančekuser posted image

Kokr koli metode gor ali dol, prej ko slej res mine, pri nas zdaj od dobrega 2,5 let spimouser posted image . Kar naenkrat, brez kake metodeuser posted image


hm, to pa bo pomotauser posted image ...sicer ne bi bilo slabo, ampak to nismo miuser posted image ...probali smo že vsega i svašta, pa ne gre...
Zdaj je star 18 mesecev, zaspi v naročju, ko "gledamo" tv, potem ga nesem v posteljico in spi kakor kdaj...včasih ga slišim, da se je prebudil, vzame dudo in zaspi nazaj, včasih pa jok in stok...takrat ga vzameva k sebi...
ah, enkrat bo že spal tako kot treba. user posted image



Jap pa res, bo katy78user posted image . na prvi strani je njen postuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.9.2011 12:27:13 >

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
3.10.2011 21:43:09   
Amstaffka
Spanje celo noč? Kaj je to sem pozabila pred dvema mesecema user posted image Naš mali je spal celo noč (od cca 20.00 do cca 7:30) od tretjega meseca in pol do šestega meseca starosti. Vsega je bilo konec, ko smo prešli na nadaljevalno mleko. Zdej če je to krivo ne vem, se je pa časovno poklopilo. Probali smo že marsikaj, od zavlačevanja, do mini obrokov, pa ni nič delovalo. Tako, da bomo probali še tole metodo spi dete spi. Morda nam rata.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
24.11.2011 14:31:59   
babygirl1
mene pa zanima kje se da to knjigo dobit?Ali se jo da tudi kje na netu dobit v elektronski obliki?

(odgovor članu Amstaffka)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
24.11.2011 21:53:36   
PC Baby
V knjižnicah jo imajo. jutri grem ponjo, ker mi že 5 mesecev ne spimo. Prvih pet mesecev se je zbujala 1x v dvanajstih urah, zdaj pa že 5 mesecev tudi po 20x na noč. Včasih tudi več. probala sva že vse. Pa enako sva jo "vzgajala" kot brata, ki spi celo oč kot top. Tako, da polagam še zadnje upe v to knjigo...

(odgovor članu babygirl1)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
25.11.2011 12:54:18   
zigy
Ma saj ne rabiš knjige za tako metodo. Ti jaz povem: po večerni rutini otroka odložiš v posteljico, če joka ga pustiš. Čez par minut prideš v sobo, mu poveš da je vse v redu, blabla in spet greš. Če ne neha jokat postopek ponoviš čez nekaj minut. In ponavljaš dokler mali revež ne ugotovi, da ni nikogar, ki bi se odzval na njegove klice in se vda v usodo. Ker so dojenčki precej pametni ponavadi traja le par noči in postane mu jasno, da ponoči ni nikjer nikogar in da se ne splača jokati.
Gotovo metoda deluje, ne rabiš pa biti genij, da si jo izmisliš ali celo napišeš knjigo o tem. 

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
25.11.2011 20:51:47   
PC Baby
Ah, pol nam knjiga ne bo pomagala, ker to smo že dali skozi in ni problem uspavanje. Zaspi brez problemov - po parih urah pa se začne zbujat na 20 minut in takrat ne pomaga več niti ta metoda...

(odgovor članu zigy)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
30.11.2011 14:58:15   
j.b.
Hej punce!
Samo javljam da je skoraj eno leto od začetka te teme (ja, tudi mi smo poizkusili s tem), in da naš mulc (danes star leto in pol) od takrat naprej spi ponoči kot dojenčekuser posted image .
Zvečer ga po večerni rutini le še položim v posteljico, včasih kaj mrmra, ampak ne dolgo. V 98% zaspi brez da bi ga mogla it potolažit. Zbudi se zjutraj po 12ih urah vesel in naspan user posted image
Nisem brala nobene knjige, ampak sem upoštevala približne smernice ki jih je tukaj zapisala nincy29.
Srečno vsem ki se/boste v tem preizkusile!user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
3.12.2011 17:48:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

Hej punce!
Samo javljam da je skoraj eno leto od začetka te teme (ja, tudi mi smo poizkusili s tem), in da naš mulc (danes star leto in pol) od takrat naprej spi ponoči kot dojenčekuser posted image .
Zvečer ga po večerni rutini le še položim v posteljico, včasih kaj mrmra, ampak ne dolgo. V 98% zaspi brez da bi ga mogla it potolažit. Zbudi se zjutraj po 12ih urah vesel in naspan user posted image



PODPIS! Od sedmega meseca do zdaj (19 mesecev) spimo vse noči (no, 99%, ko so izraščale štirke se je zbujal, ko so pokukale ven je spet spal celo noč. Podnevi isto nobenega problema, položim ga v posteljico, ga pobožam, poljubim, rečem naj stisne k sebi medvedka, mu rečem lahko noč in grem. Nobenega joka, reče: papauser posted image

(odgovor članu j.b.)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
25.12.2011 9:02:21   
pizamca
Živjo! Tudi jaz bi rada poskusila s to metodo. Naš sinko je star dobra dva meseca, na začetku je pridno spal in se sam uspaval, zdaj pa je zmeraj huje. Že cel teden noče spat, če ne ležim ob njem, zaspi samo na joški, umiri se samo, če plešem z njim v naročju... zbudi se ko mu vzamem joško oz.ko neham plesat z njim. In sem že čisto uničeni, včeraj sva cel dan hodila okoli. No zvečer sem ga pustila malo jokatati in ga šla vsake toliko malo potolažit.
Če katera knjige ne potrebuje, se toplo priporočam - seveda jo kupim. Obljubim pa, da pretipkam vsa navodila! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
25.12.2011 18:11:18   
sagos
pizamca, mislim, da je 2 meseca malo premlad dojenček za to metodo. Saj je še novorojenček! 9 mesecev je bil na toplem in varnem in tega še ni pozabil. Če ga ne moreš nonstop samo nosit, si ga daj v sling pa ga tako nosi, ti bo lažje. Zdaj rabi tvojo bližino in toplino, ne ga že tako majhnega učit "samostojnosti", za to bo že še čas...

(odgovor članu pizamca)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
16.1.2012 8:56:51   
roladica
Jaz imam pa eno vprašanje glede tega. Naša punca tudi kriči preden zaspi in vem da samo izsiljuje in nič drugega, to se jasno vidi. Me pa zanima koliko časa je še sprejemljivo, da otrok joka pred spanjem po tej metodi. Glede na izkušnje, ko včasih zvečer pred spanjem joče tudi po dve uri preden zaspi in to kljub temu da jo nosimo, božamo...bi znalo pri nas to trajati tudi več ur. Knjige nisem brala, bi jo pa res rada naučila spati.

(odgovor članu sagos)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
18.1.2012 10:55:54   
j.b.
pizamca, po moje tudi bolje da počakaš še nekaj mesecev, vsaj tam do cca pol leta. Pol pa le sprobaj user posted image . Rekla bom pa le to, da že 2m otrok ve, da je lepše počivat ob mami kot sam u posteljici. In če mu mami da priliko da sproba kako je ob njej lepo, bo dojenček skušal to čimvečkrat dosečt. Točno zato smo prnas imeli probleme s spanjem, in smo mogl uvest to metodo, če smo tli spat vsak posebej user posted image

roladica, hmmm, če ti dete že zdej tuli 2 uri brez da zaspi zvečer, pomoje komot lahk sprobaš s to metodo - malo žleht, ma konec koncev - če tuli v naročju, ali pa če v posteljici (s tem da si na vsake tolk minut tam da jo spomniš da si blizu ...) je pomoje skor isto user posted image Mislim ni isto, ampak če že itak tuli ... Upam da zastopiš kaj čem rečtuser posted image . Imaš zvečer že rutino? Vedno naj sledi enako, npr. večerja, kopat in takoj spat. S časom bo tudi tako ugotovila kdaj je čas za spanje. Koliko časa pa otrok lahko tuli preden zaspi pa nebom pametna. Če tuli predolgo, nakoncu itak zaspi od utrujenosti. Prve tri dni bo kar kriza, torej je veliko odvisno tudi od tega koliko časa sta ti in tvoj partner pripravljan vztrajat. Če pa se te motode že lotita, pa nikakor ne smeta nič popuščat (nič pestvat umes, le položit v posteljo in kušnt, in povedat na hitro kuk jo maš rada itd.) in hitro ven. Če je potrebno pa na začetku hodiš k njej pogosteje.
Aja, torej kolk časa je sprejemljivo da tuli, ti bo morala povedat ena, ki ima to knjigo in jo je prebrala. Jaz sem se ravnala le po navodilih avtorice te temeuser posted image . Srečno, pa javi kako vam gre!user posted image

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
19.1.2012 9:11:03   
manna
Kajpavem, jaz pa malo sumim da ta metoda tudi ni brez slabih posledic... se mi zdi da pred 1 letom starosti tega ni za prakticirat. Namreč po mojem tako majhen otrok še potrebuje bližino in telesni stik in če mu to zvečer torej odvzamemo, jo bo toliko več hotel čez dan - ena je celo napisala, da je postal sinko bolj cartljiv čez dan, ko so začeli s to metodo. To vendar ni dober znak?!?! Poleg tega ima tako majhen dojenček še vse sort težave, zaradi katerih lahko ponoči joka (prebava ob uvajanju GH, zobki, navezanost na mamico, spremembe ob gibalnem razvoju, hude sanje, preveč dogajanja čez dan...) in takrat potrebuje tolažbo.

Pri hčerki smo začeli s samostojnim spanjem in uspavanjem šele tam okrog 16.meseca, do takrat smo jo uspavali z nošenjem, ali pa da sem ležala zraven. Zdaj ima 2,5 let in že eno leto spi v svoji sobici, sama zaspi in spi vso noč. Torej ne me razumet narobe, metoda je dobra, ampak ne za dojenčka, mlajšega od 1.leta. Ker je enostavno premajhen, da bi to sprejel brez stresa. Pred 6.mesecem pa se mi zdi pravzaprav kruto to metodo sploh probavat. To je moje mnenje..


(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
19.1.2012 17:32:42   
roladica
No zdaj smo pa res začel. Sem si sposodila knjigo in je vsako tuljenje, cepetanje, bruhanje in svašta kar ihtavi otroci pač počnejo čisto običajno in ne smeš reagirat na to. Upam, da mi bo uspelo.
j.b. točno tako si mislim tudi jaz. Če kriči v vsakem primeru ne bo dosti razlike, če bo sedaj to počela v svoji postelji.

manna verjetno je od otroka do otroka različno. Pri nas je pač tako, da se vidi da izsiljuje in postaja vedno bolj zahtevna. Res se mi ne zdi nič premajhna za to metodo. Jaz pač nočem biti sužnja svojega otroka in ker vidim, da je vedno slabše ne bi rada pristala na tem, da ponoči vstajam na 20 min, kot se tudi nekaterim dogaja. Meni nikoli ni bil problem ponoči trikrat vstat, če bi kakorkoli lahko na ta način otroka potolažila. Ampak se zbuja in joče brez razloga in čisto nič ne pomaga, da bi zaspala nazaj. Pa spi pri meni v postelji, tako da več kot sem naredila, ne morem. Zdaj hočem da je tega konec!!!!!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
20.1.2012 10:39:49   
roladica
Ne vem kako lahko avtor knjige temu reče temeljit vodnik user posted image user posted image . Res ne rabiš bit doktor da to napišeš.

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
20.1.2012 14:40:41   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: roladica

Ne vem kako lahko avtor knjige temu reče temeljit vodnik user posted image user posted image . Res ne rabiš bit doktor da to napišeš.


Veš, kaj pravijo: "Papir vse prenese." in "Kdor ne reskira, ne profetira."

No, če boš sedaj postala pravi mojster, pa lahko še sama napišeš kakšen priročnik. user posted image



(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
20.1.2012 16:04:42   
lily32
Pri naši prvi se ni obnesla. Lahko da se bila premalo vztrajna, a po nekajdnevnem 2.5 urnem joku, sem obupala. user posted image

Zdaj jo preizkušam na drugi, ki je drugačna po značaju, in bom sporočila, kako bo šlo.user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
20.1.2012 19:03:37   
roladica
Mi tudi zdaj delamo po tej metodi, pa imam polno vprašanj na katera ni odgovora v tej knjigi. Ah, ravno za obupat še ni, kakšnega bajnega napredka pa tudi še ni videt. Počakam še kakšen dan.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
21.1.2012 8:25:05   
lily32
Zakaj pa ne vprašaš tukaj? Mogoče bo pa katera imela kakšno pametno rešitev. 

(odgovor članu roladica)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
23.1.2012 20:51:54   
roladica
Danes je bil četrti dan "terapije". Delno v resnici deluje, ponoči je sedaj samo še kakšno stokanje vsakih nekaj ur, včasih malo zajoka. O trdnem dvanajsturnem spancu ni ne duha ne sluha. Pred spanjem še vedno joče, včasih moram v sobo še dvakrat, včasih desetkrat. Da bi v tišini zaspala, o tem še sanjam zaenkrat.

Po nekaj dneh smo mi na taki stopnji, kot so tisti, pri katerih metoda deluje, preden začnejo z njo. user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 120
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?