|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
4.1.2011 16:55:51   
lenčy
o moj bog že 2x je zaspal sam danesuser posted image  dopoldne je dvakrat po minuta jokal pol pa zaspal, zdj je pa sm zamjavkal, ko sm šla vn, zdj pa spi. in ker je tako priden, ga peljem na razprodajeuser posted image
hvala vam, da ste mi razkril tole knjigo! in pa tudi hvala za odgovore glede jutranjega pristavljanja k sebi v posteljo. imava vedno določeno uro in to kadar gre oči v službo. super, da s tem ne bo problema.

še vedno ne morem verjeti, da spi kot angelček brez mojega ujčkanjauser posted image

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
4.1.2011 22:04:04   
innes4
No pa da dodam še svoj piskerček user posted image

Sama sem bila zmeraj proti "izjokavanju" dojenčka, dokler nismo imeli s Timm resne probleme ponoči in dokler nisem prebrala te teme, tako da nincy29 HVALAuser posted image user posted image

Naj povem svojo zgodbo...Tima smo uspavali s treplanjem po ritki, uspavanje je bilo vedno daljše, zraven se je jokal in si mogel kar dolgo trepljat da se je sploh umiril, pa potem še nekaj časa, da je zaspal...no in ponoči se je začel zbujat tudi vsako uro in vedno si ga mogel potrepljat, tko da sem ga imela kar pri nama v zakonski postelji, sem ga trepljala kar v spanju..posledično neprespane noči, živčnost,...
Potem sem prebrala to temo in sem si rekla, da me nič ne stane, če preberem knjigo in se nato odločim če bom probala po tej metodi. Knjiga je napisana super in res vidiš, da nič slabega ne delaš, ker otroka učiš spat in ga ne mučiš...

No prvi večer je bila mal kriza, se je jokal 20 min preden je zaspal, ampak se je ponoči zbudil samo dvakrat, enkrat pojokcal dve minuti, enkrat se je uspaval sam brez joka...čez dan je rabil tudi nekje 20min, pa spal eno uro in pol, kar je za njega skoraj rekord...drugi dan sva ga z mojim položila v posteljico, šla ven in čakala na jok, 10 min nič, potem greva pogledat in on spi user posted image nisva mogla verjet...ponoči se je sicer še enkrat zbudil, ampak to ni nič proti prej...čez dan pa je enkrat zelo malo pojokal, enkrat pa je zaspal sam...tako da ta metoda pri nas deluje in sem res srečna, da sva se z mojim odločila zanjo user posted image

Se mi zdi, da sem tudi sama postala bolj trdna oseba, ker ne skočim pokonci za vsak jok, tudi čez dan ne in posledično se Tim joka manj, in se s tem uči tudi malo počakati...

Tako da nincy29, še enkrat hvala za to temo user posted image user posted image


_____________________________

29.5.2010 je zame začel sijati sonček Tim***
21.5.2011 pa sem postala žena***
Vse lepe stvari se mi dogajajo maja <3<3

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
5.1.2011 8:27:27   
nincy29
Kako je lepo odpret temo in prebrat kako drugim še pomaga ta metoda.Ravno zato sem odprla to temo da se bo še kdo ki ima tega nespanja dovolj opogumu da sproba.Ko kakšni  mamici povem kako mi zdaj delamo da spimo me marsikatera okora češ  jaz pa nemorem pustit otroka jokat ker trpi.Na začetku sem se vprašala a res sem slaba mama ker bi rada da moj otrok spi in posledično tudi jaz???Hvalabogu sem dobila veliko podpore od moža ki se mu zdi da nam je ta metoda spremenila življenje na boljše(dobesedno) in bližnjih prijateljev in sorodnikov.Mislim da je pri tej metodi glede na to da moreš bit na začetku zelo močen ko jo začneš izvajat res pomembna spodbuda drugih.Vsem ki že izvajate to metodo ali pa še boste želim veliko sreče in prespanih nočiuser posted image .

(odgovor članu innes4)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
5.1.2011 8:39:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nincy29
lenčy jaz mojega tut zjutraj dam h sebi.edino kar ti priporočam da si rečeš po kakšni uri ga vzameš h sebi.pri nas je trenutno to po 5. uri.počasi bomo po 6. šli.tako da nebo pričakoval da ga boš ob 3h ponoči če se bo zbudu h sebi vzela.



Jaz isto delamuser posted image Če se zbudi po peti ga vzamem, prej ne. Danes se je 1x zbudil ponoči ob 3.00 (spat je šel ob 20.00). Je pa razumljivo, da se je zbudil. Če bi se večkrat, bi ga tudi božala. Zdaj mu rine zgornja dvojka ven in je malo bolj cartan, pa še vnetje okic je imel, pa še kašlja poleg vsegauser posted image Tako, da: če je bolezen na pohodu ali pa zobki oz. nekaj kar boli, potem jaz malo zanemarim tole metodo. Bomo pa tudi mi prestavili uro na kasneje. Najprej bom zamaknila za pol ure itd. Do ene 7ih bi rada prišlauser posted image

lenčy in innes: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Aprilčica10 -- 5.1.2011 8:44:48 >

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
5.1.2011 10:59:43   
Barbara_L
Tudi mi startamo s to metodo, ker je stanje neznosno-zvečer cmizdenje, non stop na rokah, ponoči zbujanje in ne-.spanje po uro in pol...Je mar odveč povedat, da se mi čez dan nič ne da? Še ko pride mož domov in prevzame otroka, mi dostikrat reče: pa pojdi v šoping ali kam...pa ne morem, ker sem preveč izčrpana od vsega skupaj. OK, sedaj je bil en teden bolan, zdaj je dober in ponoči sem ga kljub joku ( s tem da je bil suh, sit in odžejan) pustila v postelji, vsak enkrat sva ga šla pogledat in mu rečt, da je nočka in vse prijateljice in prijatelji spijo, pa basta. V tretje je že spal, tako da...Sedaj dopolne je bil spet halo, spet sem naredila isto, s tem da se je sedaj ful drl, a nisem popustila...v četrto je spal.Prepričana sem v uspeh, ker druge izbire itak nimamo...al bomo pa znoreli...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
5.1.2011 11:25:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Tudi mi startamo s to metodo, ker je stanje neznosno-zvečer cmizdenje, non stop na rokah, ponoči zbujanje in ne-.spanje po uro in pol...Je mar odveč povedat, da se mi čez dan nič ne da? Še ko pride mož domov in prevzame otroka, mi dostikrat reče: pa pojdi v šoping ali kam...pa ne morem, ker sem preveč izčrpana od vsega skupaj. OK, sedaj je bil en teden bolan, zdaj je dober in ponoči sem ga kljub joku ( s tem da je bil suh, sit in odžejan) pustila v postelji, vsak enkrat sva ga šla pogledat in mu rečt, da je nočka in vse prijateljice in prijatelji spijo, pa basta. V tretje je že spal, tako da...Sedaj dopolne je bil spet halo, spet sem naredila isto, s tem da se je sedaj ful drl, a nisem popustila...v četrto je spal.Prepričana sem v uspeh, ker druge izbire itak nimamo...al bomo pa znoreli...


Barbara, držim pesti, sigurno vam bo uspelo, pa tudi energije boš imela potem več. Ko sem brala tvoj post sem se počutila kot bi brala včasih sebe. Jaz sem komaj čakala, da pride mož domov. Mogoče se svinjsko sliši, ampak najraje bi ga šla pred hišo čakat, ko se je pripeljal iz službe (ponavadi okrog 19.00 zvečer), tako sem bila utrujena, živčna, že naveličana, obupana... Ampak tole pomaga, resnično pomaga. Vsi smo boljše, ma, kaj boljše, SUPER SMO!user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Aprilčica10 -- 5.1.2011 11:31:55 >

(odgovor članu Barbara_L)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
5.1.2011 12:11:39   
izgubljena_ovcka
No, jaz sem obljubila, da bom poročala o uspehih pa nimam o njih za poročat. user posted image Pri našem devetmesečniku ne dela. user posted image Dere se še vedno enako kot prvi dan s tem, da se sedaj predira kot jesihar tudi čez dan, če me vidi oditi iz sobe (primer: sedi v stolčku v kuhinji, v dnevni zazvoni telefon, jaz vstanem od mize in grem ven, on pa v tak jok, da skoraj bruha). Pres se sploh ni jokal oziroma je moralo biti res nekaj hudega, da se je drl. user posted image user posted image .

Očitno smo prezgodaj se lotili. Pri prvem je pri 14m delovalo kot pesmica, smo pa tudi že prej probali pa ni šlo. Bo teba še malo počakat. Res pa je, da mi ni tako hudo zdaj z drugim, ker se zbudi samo dvakrat, trikrat na noč, zvečer pa zaspi v cirka 15 minutah. Bom počakala do enega leta potem pa spet. Za zdaj bom odnehala, nočem ga reveža čist stravmirat, zdaj pomoje misli, da ga bom kar zapustila. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
5.1.2011 15:27:49   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: izgubljena_ovcka

user posted image Pri našem devetmesečniku ne dela. user posted image Dere se še vedno enako kot prvi dan s tem, da se sedaj predira kot jesihar tudi čez dan, če me vidi oditi iz sobe (primer: sedi v stolčku v kuhinji, v dnevni zazvoni telefon, jaz vstanem od mize in grem ven, on pa v tak jok, da skoraj bruha). Pres se sploh ni jokal oziroma je moralo biti res nekaj hudega, da se je drl. user posted image user posted image .




evo pri nas je isto zadnje čase...odkar sva bila v bolniciuser posted image

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
6.1.2011 8:56:28   
Barbara_L
IZVIRNO SPOROČILO: Aprilčica10



Barbara, držim pesti, sigurno vam bo uspelo, pa tudi energije boš imela potem več. Ko sem brala tvoj post sem se počutila kot bi brala včasih sebe. Jaz sem komaj čakala, da pride mož domov. Mogoče se svinjsko sliši, ampak najraje bi ga šla pred hišo čakat, ko se je pripeljal iz službe (ponavadi okrog 19.00 zvečer), tako sem bila utrujena, živčna, že naveličana, obupana... Ampak tole pomaga, resnično pomaga. Vsi smo boljše, ma, kaj boljše, SUPER SMO!user posted image user posted image


Res pomaga. Saj jaz grem moža pred hišo čakat, ker je včasih ...ah...no, res se sedaj nimam kaj pritoževati, tudi zjutraj spi do 7h, prej pa do 5.20....posledično bolj naspan, boljše volje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
6.1.2011 21:49:38   
innes4
Imam eno vprašanje...a mislite, da delam kaj narobe, ker danes je peti večer odkar izvajamo to metodo in Tim včasih zaspi brez joka, včasih pa še vedno kar "dolgo" časa joka...10,15 min...pa tut zvečer ko ga dava spat, najprej zaspi takoj, brez joka, ali pa samo mal pojamra, potem pa se zbudi čez uro pa pol, pa začne jokat user posted image
Poj ko se uspava nazaj spi super celo noč...se nič ne zbuja, no vmes ga slišim da je zbujen, ampak se brez joka uspava nazaj...Nič mi ni jasno, kaj bi lahko bilo??
No sej mogoče bo s časom bolš, ampak vseeno bi rada slišala kakšen nasvet ali mnenje user posted image


_____________________________

29.5.2010 je zame začel sijati sonček Tim***
21.5.2011 pa sem postala žena***
Vse lepe stvari se mi dogajajo maja <3<3

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
7.1.2011 22:21:25   
Barbara_L
Tudi pri nas tako. Pazljivo, našemu rastejo zobje, pa prejšnjiteden je bilo vneto uho, tako da je treba pogledat, če ga kaj ne boli.

(odgovor članu innes4)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
7.1.2011 22:58:29   
nusi
izgubljena ovčka - a ni zdej ravno dovolj star, da se boji kadar te ne vidi, pa strah predt tujci in te stvari? Ne vem, ugibam, se mi zdi da naj bi bila neka taka faza

barbara - točno to je bilo pri nas, ponavadi zaspal brez probelma, potem pa dva dni nekaj ni bilo ok, se je drl in sem izvedla vzgojno, jok in jamranje do ne vem kdaj, rezultat - vročina, vnetje všes in AB, včasih je treba res vseeno preverit, da ni vzork joka kje drugje

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
7.1.2011 23:57:56   
branka81
Ojla se vam še jaz pridružujem-Naša princesja je stara 10 mesecev,od 3-7 meseca je spala cele noči brez zbujanja,pol so ji pa začel nagajat zobki in se je vse spremenil.Sej se zgodi,da včasih prespi celo noč,ampak redko.Dojimo se še vedno,tko da ponavadi zaspi na joški.Čez dan pa spi kako urco,dve.Mogoče drug mesec dobim službo in bom mogla nekaj ukrenit glede spanja,sej če bom jaz delala pop,bo mogla zaspat brez joške.Bomo jutr probal za to tehniko,če bo ratal.Enkrat smo namreč že sprobaval,pa se je tok jokala,da je še pol eno uro med spanjem stokala.No ra je polnoč ona se pa že prebuja,tko da grem pogledat..

lepo nočko in predvsem mirnouser posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
9.1.2011 21:35:44   
ziva1
Kaj sem vam favš, da vam je s to metodo uspelo uspavati dojenčka, kajti meni se dere tudi po uro in pol in ne neha, zato jo imam raje v naročju, kasneje pa jo dam k sebi v posteljo, da zaspimo skupaj(prej je šla v svojo posteljo)....ne morem je več poslušati kako se dere. Bomo pa kmalu stari 7 mesecev, mogoče je še prekmalu?

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
9.1.2011 21:45:23   
sanelaa
NI prekmalu...........s to metodo lahko začneš že okoli tretjega meseca.

Hm, meni pa naš mali zdaj nagaja in se vsaj dvakrat ponoči zajoka in ne neha, dokler ne vstanem in mu dam dudo. To vstajanje zarad te razvade mi je čisto mimo, ampak ne vem kako to preprečit. Če mu jo ne dam, namreč ne nega jokat. Da ga pa ob dveh zjutri pustim da se izjokava mi pa tudi ni.
user posted image
Kakšen nasvet?

(odgovor članu ziva1)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
10.1.2011 0:32:55   
izgubljena_ovcka

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

izgubljena ovčka - a ni zdej ravno dovolj star, da se boji kadar te ne vidi, pa strah predt tujci in te stvari? Ne vem, ugibam, se mi zdi da naj bi bila neka taka faza




Ravno v tem je hec. Poznam ga že od rojstva user posted image (malo šale) in res ni take sorte dojenček. Nikoli ni bil problem pri njem, če je bil pač kdaj malo sam (ko sem npr imela za poštimat tavečjega) in nikoli ni kompliciral z neznanimi ljudmi (dobro, to tudi zdaj ne, pestuje ga lahko kdorkoli).

Odkar smo obupali se je stanje bistveno popravilo. Niso vsi otroci za vse. Saj pravim, pri prvem smo tudi poskusili (okoli osmega meseca če se prav spomnim) in je bila situacija enaka (pa ni problem v doslednosti, smo se res držali zadeve) pa ni bilo haska. Pri malo več kot eem letu pa smo izpeljali stvar v vsega treh dneh. Definitivno bom poskusila ponovno, ko bo malce starejši.

Zdaj je spet dobri stari sine, zaigra se sam in čepi na tleh tudi po uro in več in me sploh ne "šmirgla" ko hodim ven in noter, prej je bil pa cel halo.

Naša deca so "krneki" očitno! user posted image


Mi je pa lažje zdaj z drugim, ker rabi manj časa za uspavanje, je**ga, ponoči ga pa pač dojim, kaj naj, dretja mi res ni za poslušat, že tako so mi noči iber kratke! Saj bo... user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
11.1.2011 11:06:42   
tejci81
Pozdravljene!
Tudi mi imamo enega takega 7,5 meseca starega nočnega razgrajača...zbuja se na 2 ali 2,5 ure, čeprav ga ponoči nikoli nismo budili in ne zaspi nazaj dokler ga ne priklopim oz. podojim. Zbudi s pa včasih v joku, včasih se samo premetava...ko je bil manjši se je zbujal na 3, 4 ure zdaj pa je čedalje slabše.
Tudi duda ne pomaga, oz.mogoče zadrema nazaj,
vendar se čez par minut spet zbudi in
začne jokat...nimam pojma kaj naj naredim user posted image  
Če ga pustim pri miru začne jokat, da je za znort!
Mogoče ima čez dan premalo goste hrane, ker je kar ornk korenjak-ima 8 kg.
Mogoče zaradi zobk, samo ne verjamem, da bi se na 2 ure zbujal, ali je vseeno zaradi tega ??
bi mogli uvest še tretji obrok zvečer?? 
Moram poudarit, da čez dan in zvečer nima problemov s
spanjem, zaspi vedno sam v posteljici, čeprav spi ene 3X po pol ure na dan...

Je pri kateri podobno??

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
14.1.2011 10:14:00   
Kanny
Prosim pomoč.

Mi lahko bolj natančno opišete to metodo al pa jst ne razumem. Imamo 4.5 mesecev. Zvečer se umijemo, previjemo in v bežni svetlobi podojimo. Uči zapre, ko ga dam pa v posteljo pa jok in stok na ful! Če ga potem mož vzame, da ga malo poziba otrok točno ve, da mora spat in kar sitnari. Zvečer je enostano problem zaspat.

Zbuja pa se takole:

- zaspal ob 21.15 ....čeprav smo začeli že ob 20h. Malo smo ga dvignili, pasili kravce, da se utrudi...nismo vedeli kaj bi..
- zbudil ob 23 ....podojiva...zaspi takoj nazaj
- zbudil ob 2h ....podojiva...zaspi takoj nazaj
- zbudil ob 5.20.... podojiva zaspi do 6.20.
- potem pa konec...jok, nerganje...čeprav se je videlo da je zaspan....zaspal šele ob 7.20 do 9.15.
- Mogoče bi mogla potem kar ustat, pa sem bila tudi jaz tok zaspana, da ni šlo.

To je zame zelo malo ur ko jih spi? Kako bi lahko več ur spal?

Čez dan pa sploh ni takih problemov, če je utrujen. Ga dam vedno budnega počivat v postejo in zaspi za pol urce. To ene parkrat na dan.

Ali mogoče čez dan preveč spi? Kaj delam narobe? Mi lahko kakšna svetuje.
To, da bi se jokal in da hodim samo dudo dajati...mi je še majhen....bi pa začela pri pol leta. Samo se bojim da bo prepozno. Kaj menite?

Hvaaaalaaa


(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
15.1.2011 19:12:26   
Anonimen
Jaz imam to knjigo doma še zavito.Moja brez te medoda zaspi okoli 19 -20 in spi celo noč.Zaspi pa v 5 minuti ,če ne prej.Lepo ,da vam uspeva,če pa otrok zboli pa itak se vse podere glaed spanja ,hranjenja...

< Sporočilo je popravil levinjica -- 15.1.2011 19:14:46 >

(odgovor članu Kanny)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
15.1.2011 21:49:36   
Barbara_L
@levinjica: ali knjigo lahko prodaš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
15.1.2011 22:15:51   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: tejci81

Pozdravljene!
Tudi mi imamo enega takega 7,5 meseca starega nočnega razgrajača...zbuja se na 2 ali 2,5 ure, čeprav ga ponoči nikoli nismo budili in ne zaspi nazaj dokler ga ne priklopim oz. podojim. Zbudi s pa včasih v joku, včasih se samo premetava...ko je bil manjši se je zbujal na 3, 4 ure zdaj pa je čedalje slabše.
Tudi duda ne pomaga, oz.mogoče zadrema nazaj,
vendar se čez par minut spet zbudi in
začne jokat...nimam pojma kaj naj naredim user posted image  
Če ga pustim pri miru začne jokat, da je za znort!
Mogoče ima čez dan premalo goste hrane, ker je kar ornk korenjak-ima 8 kg.
Mogoče zaradi zobk, samo ne verjamem, da bi se na 2 ure zbujal, ali je vseeno zaradi tega ??
bi mogli uvest še tretji obrok zvečer?? 
Moram poudarit, da čez dan in zvečer nima problemov s
spanjem, zaspi vedno sam v posteljici, čeprav spi ene 3X po pol ure na dan...

Je pri kateri podobno??


Evo še en primerek user posted image Do pred kratkim spal celo noč od 19.00 - 8.00 z enim podojem, pol je bil bolan in potem ni bilo nikoli več enako. Sedaj pa se kar zbuja, joka, se napenja, sposoben se je dret 2 uri, saj prideva k njemu, ga pobožava...nč več ne pomaga (zato tega ne prakticirava več, smo vsi sam še bolj zj*****), čez dan zaspi sam, tudi zvečer - pol pa sirene user posted image . Z dudo ista scena... Pa še en kup zob mu raste... Par dni je bolš, pol pa spet štala, tudi grize vse kar mu pride pod roke, zato razmišljam če so zobje, samo da je tok hudi si nisem mislila.

(odgovor članu tejci81)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
16.1.2011 18:49:41   
Barbara_L
Zobje so tud mene na rit vrgli, tak jok je bil, pa še vnetje ušes je fasal takrat..Tako da je ta metoda takrat odpadla, nato pa smo jo spet začeli in uspeva. Kot sem že napisala, je najvažnejše, da je otrpk zdrav. Ne se mi smejat, ampak nam je pri izraščanju zob (po nasvetu ped.) pomagala jantarjeva ogrlica.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
17.1.2011 9:42:01   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: Kanny

Prosim pomoč.

Mi lahko bolj natančno opišete to metodo al pa jst ne razumem. Imamo 4.5 mesecev. Zvečer se umijemo, previjemo in v bežni svetlobi podojimo. Uči zapre, ko ga dam pa v posteljo pa jok in stok na ful! Če ga potem mož vzame, da ga malo poziba otrok točno ve, da mora spat in kar sitnari. Zvečer je enostano problem zaspat.

Zbuja pa se takole:

- zaspal ob 21.15 ....čeprav smo začeli že ob 20h. Malo smo ga dvignili, pasili kravce, da se utrudi...nismo vedeli kaj bi..
- zbudil ob 23 ....podojiva...zaspi takoj nazaj
- zbudil ob 2h ....podojiva...zaspi takoj nazaj
- zbudil ob 5.20.... podojiva zaspi do 6.20.
- potem pa konec...jok, nerganje...čeprav se je videlo da je zaspan....zaspal šele ob 7.20 do 9.15.
- Mogoče bi mogla potem kar ustat, pa sem bila tudi jaz tok zaspana, da ni šlo.

To je zame zelo malo ur ko jih spi? Kako bi lahko več ur spal?

Čez dan pa sploh ni takih problemov, če je utrujen. Ga dam vedno budnega počivat v postejo in zaspi za pol urce. To ene parkrat na dan.

Ali mogoče čez dan preveč spi? Kaj delam narobe? Mi lahko kakšna svetuje.
To, da bi se jokal in da hodim samo dudo dajati...mi je še majhen....bi pa začela pri pol leta. Samo se bojim da bo prepozno. Kaj menite?

Hvaaaalaaa




napisala roman in javlo error..jaooo

Od otroka ki ima 4.5 mesecev nemoreš pričakovat da ti bo celo noč prespal.edino navadiš ga lahko kako naj sam zaspi.
morda tvojemu otroku ustreza toliko ur spanca??meni je kdaj celo ob 5.30 vstal...
mislim pa da če ob 6.30 ti ustane je brezveze ga silit naprej spat če pač noče,ustanete,se igrate itd..in ko vidiš da postane zaspan ga daš nazaj spat.
Če pa želiš spremeniti uro za spanje zvečer ga vsaki dan daj malo prej spet tko ene 10,15 min prej in boste prišli na željeno uro.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
17.1.2011 9:44:01   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: levinjica

Jaz imam to knjigo doma še zavito.Moja brez te medoda zaspi okoli 19 -20 in spi celo noč.Zaspi pa v 5 minuti ,če ne prej.Lepo ,da vam uspeva,če pa otrok zboli pa itak se vse podere glaed spanja ,hranjenja...


levinjica nimamo vsi take sreče da otroci znajo sami spati in zaspati!vsak otrok je v vsaki stvari nekaj posebnegauser posted image user posted image pač tvoja obvlada spanje in se s tem nimaš kaj ubadat..user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.1.2011 17:30:29   
Anonimen
Barbara,ne ne bom nič posodila ,jo bom dala za darilo naprej..Drugače bi ti jo pa!

(odgovor članu Barbara_L)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?