|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
27.12.2010 20:14:58   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: pikizenc

Od kdaj naprej pa naj bi bila ta metoda uporabna/primerna?


za navajanje da dojenček sam zaspi že od začetka,da pa lahko zahtevaš od otroka da ponoči spi brez nič od 6. meseca naprej

(odgovor članu pikizenc)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
27.12.2010 20:17:35   
nincy29
IZVIRNO SPOROČILO: jolcica

Hello punce

moram povedat da smo zdele probali metodo spi dete spi lepo sm mu povedala da mora it na počitek da bo medota imel pr sebi in da če bo kj da bova takoj ob njemu malček neki še zastokal pa enkrt orng zajokal še ene 2x smo mu dali dudo in je sladko zaspal :) uf upam da bo tko šlo naprej konec nošenja :) jeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image



čestitke,upam da vam bo vse tako gladko še naprej šlo!

(odgovor članu jolcica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
27.12.2010 20:18:53   
katy83
ej, Nincy, sem probala, pa nisem dovolj vztrajna. user posted image Ne morem poslušat kak joče, se mi srce para. user posted image   Jaz itak s tem nimam nekih full težav, če si z njim v kakih 10-15 minutah zaspi in večinoma prespi celo noč, včasih se prebudi 2x, zaradi dude.

user posted image user posted image user posted image   pa za vas in vašega zaspančka. user posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
27.12.2010 20:31:30   
nincy29
katy meni se je tudi srce paralo ampak sem vedela da bomo vsi trije iz tega nekaj dobrega naredili!zdaj če nimaš velikih težav s spanjem se niti ne toliko sekiraš pa razmišljaš kaj bi naredil da bi vsi bolje spali,če imaš probleme marsikaj potrpiš da je potem bolje.naš se je tudi tako čez dan spremenil,že prej je bil ful veselko,pa hiperaktiven,ampak se je  kdaj jokcal kar tako brezveze.zdaj je tega zmeraj manj,skoraj nič več ne joče čez dan in se je celo začel sam zamotit z igračami,zdaj ali je to ravno naključje al ne neznam povedat,ampak v knjigi piše da po izvajanju te metode je veliko staršev reklo da so njihovi otroci popolnoma drugačni.je se začel tudi ful crtat čez dan kar je meni in možuuser posted image user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
27.12.2010 21:19:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

ej, Nincy, sem probala, pa nisem dovolj vztrajna. user posted image Ne morem poslušat kak joče, se mi srce para. user posted image   Jaz itak s tem nimam nekih full težav, če si z njim v kakih 10-15 minutah zaspi in večinoma prespi celo noč, včasih se prebudi 2x, zaradi dude.

user posted image user posted image user posted image   pa za vas in vašega zaspančka. user posted image


Katy, če vam vaša rutina ustreza, potem res nima smisla otroka na neki drugega navajat ... ker po moje je najslabše, da se na otroku non-stop neke metode probava in da je vsak teden neki drugega ... s tem otroka samo zmedeš ... naprimer tvojemu otroku tisti dan najbrš tut slučajno ni bilo jasno zakaj je en večer lahko ob mamici zaspal, naslednji večer je moral bit sam in potem je spet naslednji večer karnaenkrat mamica zraven ... tako je bil ves trud in pretečene solze zaman ... če ti trenutno stanje ustreza, naj bo tako, če pa ne pa malo premisli na kakšen način bi svojega otroka najlažje pripravila do tega, da sam zaspi ter sebe do tega da te nekaj solz ne bo spravilo v obup, potem pa se te metode drži brez odstopanja ... malo ja in malo ne je res čisto brez veze. Moje mnenje.

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 9:34:21   
Anonimen
Oj Nincy, naj ti povem, da sem jaz včeraj malo probala to medoto, čeprav v res mili obliki. Sem ti že zadnjič na fb napisala, da ne bi mogla it ven iz sobe, ker res ne morem. Predvčerajšnjim je imel tako noč, da bi se zjutraj najraje vrgla čez balkon - jokal, ni hotel spat, ni hotel dojke, ni hotel čaja, ni hotel vstat, ni hotel spat aaaaauser posted image user posted image Zobki niso, bolan ni... No, in sem včeraj zvečer rekla, pa dajmo probat. Aja, uspavali smo se vedno na dojki (če sem ga jaz uspavala - včasih tudi na rokah). Prvo rundo je vedno lepo spal. Ob 20.00 spanje, pa prvo bujenje od 00.00-02.00 - kakor kdaj). Potem se je zbujal že ob 20.15 in to samo, da sva prišla gor (spalnico imava v zgornjem delu hiše), ga vzela ven, malo poujčkala, včasih je hotel pa samo dojko, in čez 15 minut isto, pa potem mogoče 1h mir, pa spetuser posted image ). Včeraj sem ga dala v posteljico in je spal od 8.00 do 00.00, potem se je zbudil, sem mu dala dojko kot ponavadi, ker sem spet cincala s to metodo. Je kar nekaj vlekel, ni jedel, sem mu dala dudo, pa nazaj v posteljico in se je po dveh minutah zbudil, ga vzamem ven, spet dojka, duda, v posteljico. Se je čez 2 minuti SPET zbudiluser posted image In potem sem ga položila na trebuh, ga božala in mu govorila naj gre spat, da bomo lahko vsi trije spali. Ves čas sem bila zraven, božala sem ga, Benjamin je jokaluser posted image Celih 45 minut. Groza!! Po 10ih minutah sem ga hotela vzet ven in ga potolažit, ga poujčkat, pa ga nisem. In zdaj ne vem, počutim se kot kup dreka, je pa res, da je spal potem od 00.45 do 6.00, se podojil in naprej do 8.00. Mogoče bom probala še danes čez dan.


Bodite lepo, naspite se!!user posted image

< Sporočilo je popravil Aprilčica10 -- 28.12.2010 9:38:16 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 9:58:42   
nincy29
aprilčica prva 2 dni sta najhujša res,potem ko otrok pogrunta da če zaspi sam in spi sam ni nič hudega in da sta mamica in tatko zmeraj blizu in da ustajanje ponoči je škoda časa metoda steče.pri nas se je že usako uspavanje razlika poznala.je pa res da če nekaj časa ustrajaš in potem popustiš sam še slabše narediš ker otroku dokažeš da bo z jokom nekaj dosegel,v tem primeru da ga dvigneš in ujčkaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 14:07:49   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

ej, Nincy, sem probala, pa nisem dovolj vztrajna. user posted image Ne morem poslušat kak joče, se mi srce para. user posted image   Jaz itak s tem nimam nekih full težav, če si z njim v kakih 10-15 minutah zaspi in večinoma prespi celo noč, včasih se prebudi 2x, zaradi dude.

user posted image user posted image user posted image   pa za vas in vašega zaspančka. user posted image


Katy, če vam vaša rutina ustreza, potem res nima smisla otroka na neki drugega navajat ... ker po moje je najslabše, da se na otroku non-stop neke metode probava in da je vsak teden neki drugega ... s tem otroka samo zmedeš ... naprimer tvojemu otroku tisti dan najbrš tut slučajno ni bilo jasno zakaj je en večer lahko ob mamici zaspal, naslednji večer je moral bit sam in potem je spet naslednji večer karnaenkrat mamica zraven ... tako je bil ves trud in pretečene solze zaman ... če ti trenutno stanje ustreza, naj bo tako, če pa ne pa malo premisli na kakšen način bi svojega otroka najlažje pripravila do tega, da sam zaspi ter sebe do tega da te nekaj solz ne bo spravilo v obup, potem pa se te metode drži brez odstopanja ... malo ja in malo ne je res čisto brez veze. Moje mnenje.



in to je tudi pravo mnenjeuser posted image se strinjamuser posted image

no, saj naš spi in zaspi v svoji posteljici, ampak pač zraven je treba bit malo. Tak da bomo kr tak dalje delali, ker ni neke panike. Kolikor vidim po izkušnjah punc, vidim, da je naš še kr ok. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 14:10:43   
Anonimen
Evo, naj povem, da pri nas pali, ne morem verjet, res! Okrog 11.00 se je začel tečkat, pa sem ga nesla v spalnico, odprla rolete, da je bilo svetlo in ga dala v posteljico, mu rekla:"Panč, panč cajt, Benjamin gre malo počit, lepo aji," in šla ven iz sobe. Vrata sem pustila priprta, da sem lahko kukala noter, ampak me ni videl. 15 minut se je pogovarjal sam s sabo in s plišastimi medvedki, po 15ih minutah je začel jokat in sem v mislih štela do 60 in šla noter - je stal v posteljici. Sem ga položila na trebuh, mu dala dudo, zraven medvedka in ponovila isti stavek kot prvič, le da sem mu dala še poljubček in ga pobožala po glavici in glej ga zlomka - ZASPAL V SEKUNDI!! Saj ne morem verjet, res ne. Spal je 1h, se zbudil in naju priklical s čeblanjemuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 15:06:30   
Anonimen
Še enkrat jaz težim. Tudi v drugo nam je uspelo, sem morala pa 2x v spalnico (da je zaspal je potreboval 5 minut). Če ne bi preizkusila sama, ne bi verjela. Držite pesti za nočno spanje.

Lep dan.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 17:08:49   
nincy29
aprilčica si mi polepšala dan!sem zelo  vesela da še kakšni mamici prav pride in da še kakšna pohvali to metodo in da nisem samo okarana kako upam otroka pustit jokat!aprilčica držim pesti za ponoči,pri naš  je noč še lepše stekla sploh pa z uspavanjem,poročaj kako je blouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 17:12:28   
katy83
o, super, še ena. user posted image user posted image

Bravo Benjamin. user posted image

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 20:02:14   
ina11
Tudi mi imamo problem. Gaja je do zdaj zelo pridno ajala-zbudila se je dva do tri krat v noči, kar mi ni bil problem, glede na to, da je stara 4,5 mesece. No, pred 14 dnevi se je pe začelo in sicer do te mere, da se zbuja tudi na eno uro. Ne vem, kaj jo muči. Včasih hoče jest, včasih pa pomaga že, da jo dvignem in pocartam.
Je za to metodo še premajhna? Namreč joče že, ko jo samo skušam dat budno v posteljico... Kak predlog? Kdaj je primerno začeti s to metodo?

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 20:17:36   
j.b.
hej hoj, da se še jest javimuser posted image še ena zadovoljnauser posted image ZAENKRAT!!!
No, prve dve noči sta bili katastrofalni, prvi večer se je histerično drl 1 uro in pol user posted image (varuško sem dala čist na min, pa še mi je šlo skoz ušesa). Z dragim sva odprla liter vinčkauser posted image , in ob večernem doooolgem pogovoru sva gledala na uro in izmenično hodila k Maticu. Drug večer je blo podobno (no, brez vinčka user posted image ), no in zdej zaenkrat zaspi kar kmal v primerjavi od prej... Sam vztrajat bo treba!user posted image

Je pa res, da prvo in drugo jutro takoj zjutraj prvih 5 min ni bil tolk nasmejan kot ponavad - kot da bi bil mal hud name. No, pa smo ga že spravl u dobro voljouser posted image

ina11, neznam ti pomagat

(odgovor članu ina11)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 20:45:10   
Anonimen
nincy: če ne bi dala ti pobude za to metodo, se sploh ne bi opogumila, tako, da hvala tebi!!!user posted image

Katy: hvalauser posted image user posted image Upam, da bo šlo tudi zvečer gladko.

j.b.:user posted image user posted image user posted image Uf, vi ste imeli še hujši primer kot mi, jaz sem mislila, da B ne bo nehat nikoli jokat... Saj sem itak jokala skupaj z njimuser posted image user posted image Le tako naprej, držim pesti.


ina11: jaz na tvojem mestu še ne bi probavala tega, 4.5m star user posted image ponoči še potrebuje hrano! Bi vseeno poskusila z uspavanjem čez dan in zvečer (prvo rundo spanja), ampak ponoči bi jo vseeno dojila, in nato po tej metodi uspavalauser posted image

Mi danes zamujamo z večernim spanjem, ker je imel moj ati abrahama. Upam, da mu ne bom podrla ritmauser posted image

Aja, nincy: kako pa ponoči?? Hodiš ven iz spalnice, ker jaz imam njegovo posteljico zraven najine zakonske postelje. Ima Nik svojo sobico? Saj Benjamin jo ima, ampak še ni nikoli spal v njej.


(odgovor članu j.b.)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
28.12.2010 21:21:51   
Anonimen
Uspelouser posted image user posted image user posted image

ina11: tako blesavo sem napisala zgoraj, da me je kar sram, kot bi bila polpismena, sramota!!! Oprosti! Hotela sem ti napisat: da bi user posted image vsekakor dojila ponoči, ker 4,5m star dojenček še potrebuje hrano. Bi pa vseeno user posted image dala po dojenju v posteljico, da bi se sama uspavala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
29.12.2010 8:55:16   
nincy29
aprilčica nik spi v posteljici tik ob meni.ne hodim ven iz sobe,enostavno ga ignoriram in moj tudi.itak ponoči če se slučajno zbudi prvo počakam da vidim al se je res zbudu al samo kaj sanja nato ga lepo poležem in pokrijem,rečem da je noč in je treba še spat in se zleknem tudi jaz na posteljo,ponavadi potem takoj zaspi,edino še malo počakam da ga potem nazaj pokrijem ko zaspi.

ina11 se strinjam z aprilčico točno tako kot je napisala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
29.12.2010 10:46:52   
ina11
Saj sem razumela, Aprilčica10...user posted image
Hvala za nasvet. Saj hranjenja ponoči  še nisem mislila ukinit, rada bi samo, da bi znala sama zaspat. Zdaj je namreč samo dojena in zvečer zaspi izključno na zizi. Malo me skrbi, kako bo, ko je ne bom več dojila. Sva pa že tako daleč, da jo ponoči po hranjenju lahko dam v posteljico (je tako čisto out) in zaspi sama, tako da je vsaj takrat ne rabim uspavat. Kar je super, ker sva včasih rabili tudi do dve uri, da je zopet zaspalauser posted image .
No, danes se je zbujala na 2,5 uri (napredek). Upam, da bo odslej šlo samo še na boljše. Sem jo pa včeraj zvečer dala v posteljico, ko še ni čisto spala, je pa že zapirala očke in je zaspala sama, brez jokauser posted image .To nam do zdaj še nikoli ni uspelo...
Bom videla kako bo, za zdaj se mi zdi še premajhna, da bi jo pustila jokat. Če se pa do nekje 6. meseca ne bo navadila zaspat sama, bom s to metodo poskusila takrat...


(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
29.12.2010 11:03:52   
Anonimen
Vse mi je zbrisalouser posted image user posted image user posted image user posted image Sem ponesreči križec pritisnila, preden sem kopirala grrrrrruser posted image user posted image

ina11: Benjamin se je pri 4,5m zbujal na 15 minut, groza! Zdaj se mi zdi že dovolj "velik", da sem preizkusila to metodo, čeprav ne čisto po pravilih, ker sem bila prvič vseskozi pri njem. Pri 4,5m ne upam trdit, da bi jo izvajala. Ne vem. Poskusit ni grehuser posted image

nincy: aha, midva imava isto posteljico ob zakonski. Se moram pa pohvalit, ker je Benjamin spal od 21.05 (se je sam uspaval, 1x sem morala v spalnico) do 9.00user posted image Pa to ni reeesuser posted image user posted image Ob 2.30 sem mu morala dati dudo in zašepetati, da je še noč in je treba še spat, ob 7.00 pa je prišel k nama, da sva se podojila, pa je naprej spaluser posted image   Zdaj sem ful na kratko, nimam časa, prej sem se bolj razpisala, zdaj se nam pa že mudi na sprehod.

Bodite v cvetjuuser posted image

(odgovor članu ina11)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
29.12.2010 15:42:12   
ina11
Bom še počakala nekaj mesecev in se bova še malo cartaliuser posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
29.12.2010 15:57:11   
sanelaa
Še naša izkušnja.........jaz sem že pri prvem sinu poskušala s to metodo, sicer ne čez dan, ampak ko se je ponoči začel nonstop zbujat, sem rekla da je dost in da je nekaj treba spremenit. No, in smo začeli ponoči in moram rečt da smo v dveh dneh porihtali situacijo in je čudežno spal celo noč.
No, zdaj imamo pa šest mesecev starega fantka, ki je tudi zelo živahen, tdui ponoči.
No, tudi njega smo že pri dveh mesecih navadili da zaspi ob devetih zvečer (prej ni zaspal pred enajsto), no, ko se je pa ponoči začel cirkus smo tudi šli s to metodo.
Sem sicer zafrknila ko sem ga eno noč ignorirala, spi v svoji sobi, in ko je jokal nisem šla k njemu. No, par noči sem potem vztrajala in sem za vsako ko se je zbudil, pa naj povem da ga ponoči ne dojim več, samo dudo hoče, šla v sobo, mu dala dudo, ga pobožala in šla ven.

Skratka, da ne nakladam, deluje, tudi pri nas, par dni oz. noči je treba riskirat, ampak itak otroci hitro skapirajo, dvakrat, trikrat mu eno stvar pokažeš pa jo že obvlada.


(odgovor članu ina11)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
3.1.2011 17:47:35   
lenčy
no pa se vam pridružujem še jaz...

imam 9mesečnega sinka, ki bolj pozno zaspi, ponoči se 1x zbudi za jest, včasih se še zbudi in mu dam dudo. me pa najbolj moti, ker ga je potrebno pred vsakim spancem (tudi podnevi) ujčkat oz. nosit. tko da bom tudi jaz začela s to metodo.
zdj me pa zanima, če bom pokvarla vso situacijo, če ga dam zjutraj ob 8h k meni spat, ker imava medva tako navado, da še malo potegneva.
pa še nekaj-kdaj date svoje otroke spat? ko so zaspani, ko imajo uro, kako? Aleks si mane učke, tečnari, pa ga začnem ujčkat, včasih zaspi, včasih ne. če ne zaspi, se spet razživi in je kakšno uro še buden ko risuser posted image  sploh več ne vem, kdaj bi šou rad spatuser posted image  ah to je bla pa res največja napaka, da sva ga ujčkala....

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
3.1.2011 20:42:08   
tintin
lenčy, ne vboš nič zafrknila s tem. jaz dam mojega Vita spat ob 19.30 in po tej metodi spi lepo (prej smo imeli pa bolj kot ne slabo spanje cca 2m) do 5h, nato ga ponavadi podojim, včasih pa pali tudi duda, ampak ob kake 6.30 ga vzamem pa k sebi in spiva še do kake 7h. Čez dan ga tudi uspavam na veliki postelji, ker ni šans, da bi spal v svoji (čez noč spi v svoji bp), v veliki pa zaspi kar hitro, zapojem mu eno "barčica po morju plava) in spi tudi uro, dve. Tako, da mi upoštevamo tole metodo čez noč in je ok.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
4.1.2011 9:02:01   
nincy29
napisala cel roman in mi je error javlo,jao

lenčy jaz mojega tut zjutraj dam h sebi.edino kar ti priporočam da si rečeš po kakšni uri ga vzameš h sebi.pri nas je trenutno to po 5. uri.počasi bomo po 6. šli.tako da nebo pričakoval da ga boš ob 3h ponoči če se bo zbudu h sebi vzela.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Metoda spi dete spi,nam pomaga :)
4.1.2011 9:13:28   
Anonimen
Pri nas gre po 6i uri zjutraj lahko k nama, samo je zadnje čase to zelo redko, ker opušča dnevno spanje in posledično bi zjutraj dlje spala. Zvečer pa ob 7ih pričnemo večerno rutino in do 8ih ponavadi že spi.

(odgovor članu nincy29)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?