|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zvija se nazaj
22.3.2007 10:11:43   
Anonimen
moj mali se pa če je trmast in se joka fejst (pa ne mi rečt da pri 5 M ne more bit trmast ker je), tko prov nazaj zvija..kr glavco da tko nazaj pa se skrivi...zdj ne vem al je to ker neki ni po njegovem al kaj...pol ga pa dvigne je pa dobro...

s še keri to dogaja..???user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 10:14:57   
MALINČICA
Moj 4mesečnik tudi to dela, ampak mislim, da je to bolj od ipike, kot pa od tega, da bi bilo razvojno kaj narobe z njim, ampak bom pa vseeno na posvetovalnici vprašala. Prav tako na nogice se opre in naredi kao most in glavo nazaj porine, pa tuli zraven. Bomo videli...

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 10:16:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MALINČICA

Prav tako na nogice se opre in naredi kao most in glavo nazaj porine, pa tuli zraven. Bomo videli...


no evo to ja, ma isto moj dela!..za znoret..pol sm pa še jz vas živčna..k take počne...

(odgovor članu MALINČICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 10:18:23   
Anonimen
MALINČICA: dj kdaj pa boš vprašala v posvetovalnici...bi prosila če bi pol še meni povedala..če ni odveč..meni se ne da tud P klicat za tako stvar k je čist mim naša P..pov. imava pa šele drug mesec...
pliz...
hvala..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 10:20:00   
MALINČICA
Midva imava v torek zvečer, ti bom sporočila odgovor.

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 10:22:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MALINČICA

Midva imava v torek zvečer, ti bom sporočila odgovor.


o super si mi lahk kr na ZS pošlješ..hvala ti!user posted image user posted image

(odgovor članu MALINČICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 11:15:31   
sju
tud mene to zanima.....ali lako napišeš kr tukaj ko boš izvedela

hvala!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 14:32:14   
gogi73
Mhm, bi tudi mene zanimalo, kaj je temu, kaj se jim dogaja. Moj tut na previjalki na nogice in ritko gor, po podiranju kupčka na rokah ko mu gre že na živce, pa glavo meče nazaj in se zvija kot zmešan. Mislim, včasih je res za pošizit.

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 14:34:01   
muki1
Po opisu sodeč, gre za povišan mišični tonus, razlog mnogih, da grejo v RA.
A tudi rokice tišči v pest? Ker tudi to je znak za povišan mišični tonus.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 14:35:37   
gogi73
Hm, kaj pa vem, morda kdaj jih res tišči v pest, ampak zdej so večinoma v ustih, ker se slini na veliko.
Kako pa prideš na ta RA? A to rabiš napotnico od pediatra?
Kaj pravzaprav pomeni povečan mišični tonus?

< Sporočilo je popravil gogi73 -- 22.3.2007 14:36:10 >

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 15:08:28   
beki24
če veš, da to dela ker mu nekaj ni prav, potem ni panike- sem vprašala pediatrinjo, če pa to skoz dela je pa nekaj drugega!

_____________________________



(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 16:34:24   
muki1
Saj jaz v bistvu tu odgovarjam zelo laično. Je imelo nekaj kolegic take težave. To seveda določi pediater, če je za RA ali pa delaš doma kake vaje. Dobiš napotnico in greš na RA.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu beki24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 17:56:00   
Seven*
Zvijanje je lahko znak hipertonicnega otroka, ni pa nujno. Najbolj vazno je, da taksno gibanje zatres ze v kali. Ponoci ga za hrbtom oblozi z kaksno zvito brisaco, da ne bo mogel glavice nazaj tiscat. Cez dan nikakor ne dovoli tega pocetja.

Vsekakor se pa CIMPREJ seznani s handlingom, ce se do zdaj nisi!!!

Nikakor ne dvigovat otroka iz hrbta,  ampak vedno ko lezi na boku. Pa se takrat ga ne podpri v vratu, ampak  pod licko. Vsako podpiranje v vratu namrec hipertenzijo se potenicra.

Moras vedet, da lahko taksne vzorce ZE DANES zatres v kali.

Kaksen vozicek imas? Aja, pa proc z lezalnikom. Raje v lupinici, ker tam je upognjen in ne more glavice nazaj upogibat.

Toliko za zacetek, ce pa imas kaksno vprasanje, pa vprasaj.

Temo selim na Razvoj otroka.user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 19:17:16   
frufru
Nas so zaradi tega poslali v RA in ga niso cepili, zdaj pa čakamo, da pridemo na vrsto

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zvija se nazaj
22.3.2007 19:30:24   
zungi
naš fantek, se je tudi in se še zmeraj občasno zvija nazaj kadar je trmast. Mislim, da temu rečejo "ekstenzija" ali tako nekako.
Midva redno hodiva na NFTH kjer pa ne odobravajo takega zvijanja. Seveda je tudi odvisno kako pogosto to počne.
Moje mnenje: bodi pozorna in opazuj malega, pa le vprašaj pediatra v posvetovalnici. Mogoče boš rabila kak preventivni pregled v razvojni ambulanti.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zvija se nazaj
27.3.2007 18:58:48   
MALINČICA
Evo, sem nazaj od pediatrinje, kjer se je ko za stavo tudi nazaj zvil in to seveda od ipike in ko sem ji to omenila, da me skrbi tole, je rekla, da takšno zvijenje ne nakazuje povišanega mišičnega tonusa, ampak se otrok enostavno hoče izviti iz položaja ki mu pač ne paše, če pa bi to delal pogosto in ob tem stiskal pešičke, potem naj se vrnem k njej, da mi napiše napotnico.

Handling pa več ali manj uporabljam, razen, ko ga vzamem iz jajčke, ker ga drugače, kot pod vratom in pod ritko ne znam tam ven vzet ali pa pod pazduho.
Zaenkrat sem pomirjena, bom pa malo opazovala tole...

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zvija se nazaj
30.3.2007 6:50:14   
frufru
Naš po napotkih iz RA še bolj bruha in poliva kot prejuser posted image , tako da se držimo napotkov, razen pri podiranju kupčka

< Sporočilo je popravil frufru -- 30.3.2007 6:52:23 >

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?