|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Naravoslovne vsebine v našem vrtcu

Vrtec Manka Golarja, Gornja Radgona, 24.1.2010
Vrtec Manka Golarja, Gornja Radgona, Enota Negova, Irena Domanjko

image
/21


Narava je edina knjiga, ki nudi različne in zelo bogate vsebine. Že v predšolskem obdobju iščemo otroci in vzgojitelji stik z naravo. Otrokom poskušamo predstaviti življenje v naravi z različnimi dejavnostmi. Na primer z igro, opazovanji in s pogovori. Ob naravoslovnih vsebinah otroci aktivno pridobivajo znanja in vzpostavljajo neposreden stik z naravo. Tako znanje ni le površinsko, saj je pridobljeno in poglobljeno na izkustven, aktiven ter otrokom zanimiv način. Vsak otrok je že po naravi vedoželjen in radoveden. Da bi to spodbujali, mora delo potekati sistematično in organizirano. Otroci sprva le opazujejo in s tem razvijajo svoja čutila in razne raziskovalne spretnosti. Oblikujejo svoja stališča in teorije in tako lažje izražajo svojo individualnost. Otroci ob aktivnostih doživljajo uspehe in z velikim zadovoljstvom še bolj aktivno sodelujejo.
 
Uredili smo tudi naravoslovni kotiček. Otroci so prinesli marsikaj od doma (steklenice za shranjevanje materiala, najrazličnejša semena, …). Zelo radi se zadržujejo ob kotičku in skrbijo za rastline ter urejenost kotička. Ob naravoslovnih dejavnostih je naš vrtec še bolj zaživel in ozelenel. Ponosni smo na našega zunanjega sodelavca gospoda Daneta, ki nam vselej prinese kaj novega. Zelo radi se ustavimo tudi v zeliščnem vrtu v bližini vrtca, za katerega skrbi gospod Andrej. Skupaj z njim si ogledujemo, vonjamo, tipamo in okušamo različna zdravilna zelišča. Gospod Andrej pripravlja zdravilna zelišča in zeliščne pripravke na osnovi ljudskega zdravilstva. Z njegovo pomočjo smo pripravili tudi čajanko.
 
S takšnim načinom dela želimo nadaljevati, saj so ga lepo sprejeli tako otroci kot tudi starši. Zaposleni pa se zavedamo, da je takšna oblika dela prispevek k sodobnejšemu, kakovostnejšemu in prijaznejšemu vrtcu. Nasmejani obrazi naših malčkov nas vselej napolnjujejo z novimi močmi v iskanju novih poti pri delu. Zaključila bi s kitajskim pregovorom, ki pravi: »Slišal sem in sem pozabil. Videl sem in sem si zapomnil. Naredil sem in znam.«

Zabavne velikonočne igrice
Velika noč je tudi zaradi simpatičnih velikonočnih opravil in iger, eden najbolj razburljivih praznikov za otroke. Zelo ...
8
Družabne in miselne igre za vso družino
Napeti časi zahtevajo igrive rešitve. Biti (samo) doma prej ali slej zagotovo postane rahlo dolgočasno ali vsaj enolično...
6
Velikonočne ustvarjalne ideje
Pomlad se prebuja in izza grma že kuka – velikonočni zajček! Krasno, še ena priložnost za tematsko ustvarjanje! Idej je ...
5
Kako ustvariti umetniške pirhe?
Pri pisanih pirhih lahko resnično sprostite svojo domišljijo in dovolite, da pride do izraza vaša umetniška žilica. Pogl...
5


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:


Otroška igra
Otrok se od pričetka življenja sam od sebe loteva dejavnosti, ki postaja postopoma čedalje bolj sistematična in ustvarja...
Izdelajmo družinski herbarij
To nedeljo, 22. aprila 2018, bo ob 10. uri v Arboretumu potekala delavnica Izdelava herbarija, na kateri bomo izvedeli, ...

sindarin

Si kdaj ogledate spletno stran Sistema za obveščanje o izdelkih umaknjenih s trga, RAPEX?

da (16%)

(84%)


Število vseh glasov: 190

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!