|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Prekinitev zavarovanja zaradi boljše ponudbe?

Zveza potrošnikov Slovenije, 10.4.2017
Je zamenjava zavarovalnice pred iztekom zavarovalne pogodbe res tako smiselna ali nujna, kot vas poskušajo prepričati posamezni zastopniki?

image
Prekinitev zavarovanja - da ali ne? (F: Pixabay.com)
/11


Gotovo ste tudi vi doživeli, da vas je po telefonu poklical kateri od zavarovalnih zastopnikov ali drugih predstavnikov te ali one zavarovalnice in vam ponujal brezplačen pregled vaših obstoječih zavarovalnih pogodb in svetovanje, kako lahko sebe in svoje premoženje zavarujete bolje.

 

Bodite previdni!

Je zamenjava zavarovalnice pred iztekom zavarovalne pogodbe res tako smiselna ali nujna, kot vas poskušajo prepričati posamezni zastopniki? Očitno pa je boj za nove stranke tako obsežen, da celo nekatere zavarovalnice obveščajo svoje zavarovance, naj bodo previdni pri tovrstnih klicih ali obiskih zavarovalnih zastopnikov. Ti se včasih (neupravičeno) predstavljajo tudi kot neodvisni finančni svetovalci.

 

Obvezno preverite pogoje prekinitve pri trenutni zavarovalnici!

Lahko bi rekli, da vedno obstaja možnost, da bi se lahko zavarovali bolje, a ko je pogodba sklenjena, jo lahko le redko predčasno prekinemo brez kakršnihkoli (predvsem finančnih) posledic, opozarjajo na ZPS, Zato svetujejo, da preden se brezglavo odločite za menjavo zavarovalnice, podrobno preverite, ali in pod kakšnimi pogoji lahko obstoječo pogodbo prekinete, predvsem pa, kakšne so posledice takšne odločitve.

 

Ne pozabite, da zavarovalnega zastopnika, ki vas prepričuje v prekinitev obstoječih zavarovanj, ne zanima nujno vaš interes, ampak predvsem njegov, saj bo za novo sklenjeno pogodbo dobil plačilo v obliki provizije. Iz enakega razloga tudi ne boste dobili povsem neodvisnega finančnega svetovanja. Vsi zastopniki so namreč neizogibno vezani na eno ali več zavarovalnic in – logično - v ospredje postavljajo produkte, ki jim prinašajo največji zaslužek.

 

Vzemite si čas za premislek!

Če se odločate za spremembe v zvezi z vašimi zavarovanji, si za to vzemite dovolj časa. Ničesar vam ni potrebno podpisovati takoj ob prvem obisku zastopnika. Najprej pridobite pisne ponudbe in jih podrobno preglejte. V primeru nejasnosti pridobite pojasnila od zavarovalnice v pisni obliki.

 

VIR: www.zps.si

 


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Z evrom prihajajo ponaredki
Že v nekaj sekundah lahko vsakdo preveri pristnost tako, da bankovec nagne proti svetlobi. Pravi bankovci v primerjavi s...
2
Kaj moram vedeti o vzajemnih skladih?
Preden se odločite za varčevanje za otroka v obliki vlaganja v vzajemne sklade, se poučite o tej obliki investicije.
2
Varčujmo za naše malčke
»Po toči zvoniti je prepozno,« pravi znan slovenski pregovor. Več kot pribito ta drži v primeru varčevanja za naš največ...
2
Vedno potrebujemo košček Amerike!
Naj bo film, popularna kultura ali globalne blagovne znamke, brez Amerike skorajda ne gre. Podobno je pri naložbah.
2



Nosečnica in brezposelnost
Kam se lahko po pomoč obrne ženska, ki je brezposelna in zanosi? Ji pripada denarna pomoč? Kaj lahko stori nosečnica, ki...
Otroški dodatek v letu 2025: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




mesečno perilo
TLF

Koliko časa po porodu ste dobile mesečno perilo?

Skoraj takoj (17%)

1-3 mesece (26%)

3-6 mesecev (22%)

6-9 mesecev (17%)

9-12 mesecev (11%)

več kot eno leto (8%)


Število vseh glasov: 345

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!