|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 9:50:57   
Anonimen
Termin "homo zappiens"je parafraza latinskega izraza za človeka in je natala iz onomatopije za mahanje z izmišljenim laserskim orožjem("zap-zap-zap").
To je metafora za bliskovito "skeniranje" informacij na računalniškem zaslonu z enim samim pogledom-kar je odlika za današnje generacije.Z njo je označen posameznik,ki je odrastel ob uporabi treh sodobnih nujnih naprav-daljinskega upravljalca,mobitela in računalnika.
Ti otroci doživljajo tehnologijo,kot nekaj,kar je zanje izziv in užitek,učijo se med igro in iščejo rešitve in odgovore,ob tem pa očejo čim prej doseči rezultate.Dokazano je,da imajo zelo razvite vizualne veščine,da vpijejo podatke in informacije neverjetno hitro,da znajo razčleniti sled podatkov in,da ves čas povezujejo igro in učenje.Zavržene so tudi trditve,da računalnik in internet otroka oddaljujeta od vrstnikov,da takšni otroci se zapirajo vase in slabo komunicirajo z okolico.V resnici je ravno nasorotno:računalnik spodbuja komunikacijo in socijalno interakcijo.
Pri ustvarjanju pravilnega odnosa z računalnikom igrajo glavno vlogo starši in strokovni delavci in pedagogi,ki morajo otroka ustrezno pripraviti in spodbujati.
Ste opazili otrokov pogled,ko odprejo spletno stran?Kako hitro z očmi preletijo slike,skice.simbole in besedila?Dokazano je,da predšolski otrok ob računalniku
bolje razvije sposobnosti za opazovanje in logično mišljenje.
Razvijejo boljše sposobnosti za učenje,kot njihovi vrstniki brez računalnika.
Postavit pa je potrebno meje uporabe,za to smo pa starši na potezi.
Članek sem našla v reviji Jana.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 9:52:53   
Anonimen
Prav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 10:03:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Prav.


user posted image user posted image user posted image user posted image Kaj ti je prav?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 10:08:08   
Anonimen
Kaj ti je prav?


Ja, prav, če tako pravijo, strokovnjakom pa res ne gre oporekati, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 10:12:18   
Anonimen
Ne vem,no,po raznoraznih poplavah različnih mnenj ne veš več,kaj je res in kaj ne.Članek se še nadaljuje,kakšna šola čaka naslednje generacije.
Nič več delavnih zvezkov,knjig,težkih torb.Samo računalnik s seboj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 11:57:06   
lenika
Se strinjam, da otroke to povezuje in da je njihov napredek ob računalniku hitrejši. A vse ima svoje meje. In otrokom je tudi pri tem potrebno postavit meje in pravila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 13:10:16   
rainbow
user posted image  Neva, o tem sem slišala v službi (SŠ), se mi je zdelo prav zanimivo. Pa resnično.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 16:04:02   
blak
Čisto neumesno, ampak ko sem prebrala naslov, sem mislila, da je to nek nov človeček, ki se vozi v Quinnyju Zapp.user posted image

Ne zamerit, ampak imam danes vodni dan in se mi kar meša od lakote.user posted image

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Homo zappiens"generacija
4.4.2007 19:35:19   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: blak

Čisto neumesno, ampak ko sem prebrala naslov, sem mislila, da je to nek nov človeček, ki se vozi v Quinnyju Zapp.user posted image

Ne zamerit, ampak imam danes vodni dan in se mi kar meša od lakote.user posted image



Jaz sem isto pomislilauser posted image  Pa nimam vodnega dnevauser posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Homo zappiens"generacija
5.4.2007 22:48:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blak

Čisto neumesno, ampak ko sem prebrala naslov, sem mislila, da je to nek nov človeček, ki se vozi v Quinnyju Zapp.user posted image



Enako user posted image  Sicer je bila prva asociacija "A ni sapiens?", naslednja pa - Zapp user posted image

(odgovor članu blak)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Homo zappiens"generacija
5.4.2007 22:51:05   
Marogica
Kako ste neresne, babeuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Homo zappiens"generacija
6.4.2007 8:48:15   
Anonimen
Če bi prebrale bolj natančno,ali pa sem morda izpustila iz članka glavno,bi vedele,da je to nov naziv za človeka,ki raste gor v obdobju tehnologije.


Termin "homo zappiens"je parafraza latinskega izraza za .....

< Sporočilo je popravil neva6 -- 6.4.2007 8:52:49 >

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Homo zappiens"generacija
6.4.2007 14:15:30   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Zavržene so tudi trditve,da računalnik in internet otroka oddaljujeta od vrstnikov,da takšni otroci se zapirajo vase in slabo komunicirajo z okolico.V resnici je ravno nasorotno:računalnik spodbuja komunikacijo in socijalno interakcijo.


Ja s tem se pa jaz ne strinjam.
Res, da spodbuja komunikacijo...ampak samo preko medijev! Kje pa so pristni stiki v "živo". Za to pa ni več cajta. Se ne čudim, da ima mlajša generacija prekomerno težo, saj samo še sedijo.

Sem morala povedati svoje mnenjeuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Homo zappiens"generacija
6.4.2007 14:23:14   
kofetek2010
naš mulc je do konča šolskega leta iztopil iz te generacije - sem mu kazensko pobrala vse (TV, PC, Play-station, GameBoya, DS-a, karte) user posted image  

no, TV daljinca dobi konc meseca nazaj... če se bo poboljšal user posted image

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Homo zappiens"generacija
6.4.2007 19:39:09   
VERONICA
Čisto verjamem da Homo Zappiens ima gor omenjene dobre lastnosti. Slabe pa niso omenjene: površnost, pomankanje potrpežljivosti in kot je Jutra že omenila, problemi s telesno težo in slaba kondicija.

Taki otroci oziroma mladostniki že obstajajo. Mislijo da vse vejo ker so  videli na tv/prečitali na internetu, lastne skušnje pa so ničla.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Homo zappiens"generacija
11.4.2007 2:13:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
naš mulc je do konča šolskega leta iztopil iz te generacije - sem mu kazensko pobrala vse (TV, PC, Play-station, GameBoya, DS-a, karte) user posted image   no, TV daljinca dobi konc meseca nazaj... če se bo poboljšal user posted image

Sem naredila isto, ja, ampak je bila potem taka štala, da sem mu rajši vse skupaj vrnila. Ni blo za zdržat. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?